FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 30, 2024, 19:15:09 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: SZUKAM PARTNERA DLA SWOJEJ KLACZKI:-)  (Przeczytany 19558 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
rakusm
Użytkownik

Wiadomości: 9


« : Marzec 16, 2009, 20:08:14 »

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jestem właścicielem ślicznej klaczki młp o imieniu HAWANA. Moja slicznotka w lutym skończyła 3 latka i powoli zaczynamy myśleć o partnerze dla niej. Pisze wiec z prośbą o porady i opinie dotyczące poszczególnych ogierów młp. Myślałem o pokryciu jej BERLIN BEJEM ale prosił bym o porady jakim ogierem najlepiej pokryć. Hawanka jest po Azamirze ma w rodowodzie Emira,Arcyksięcia,Emeryche,Kwarteta,Campetota zaś od strony matki Hipokryte

Z góry wszystkim bardzo dziękuje i pozdrawiam Uśmiech

Ps niedługo podziele się fotkami swojej klaczki Mrugnięcie
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #1 : Marzec 16, 2009, 20:14:49 »

zapraszam do działu Poradnik hodowcy
te tematy mogą pomóc
http://www.malopolaki.darmowefora.pl/index.php?topic=334.0
http://www.malopolaki.darmowefora.pl/index.php?topic=281.0
Zapisane
duke
Użytkownik

Wiadomości: 273


« Odpowiedz #2 : Marzec 16, 2009, 23:18:09 »

Berlin beja polecał bym tylko do duzych ramowych klaczy,najlepiej z duzym dolewem krwi xx,z klaczmi majacymi w sobie krew furoso przedswit tez sie db łączy,odradzam wszelkie połączenia z klaczmi które maja w rodowodzie araba,nie daj bóg berberysa,są małe i drobne,na pewno ich niepoprawi
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #3 : Marzec 16, 2009, 23:21:30 »

Kamp i Nort są z matek po arabach i mają wzrost w sam raz

nie uogólniałbym tak
Zapisane
duke
Użytkownik

Wiadomości: 273


« Odpowiedz #4 : Marzec 16, 2009, 23:31:58 »

i to sa jedyne konie które go mają i są w miarę niezłe,widziałem ponad 100 berlinów,i kilka koni po kampie i najlepsze za te które maja dolew xx,reszta jest drobna,SK Udórz miała dobre żrebaki po kampie bo uzywała go na klaczach z dolewem xx min na córkach Empika xx
Zapisane
rakusm
Użytkownik

Wiadomości: 9


« Odpowiedz #5 : Marzec 17, 2009, 07:47:59 »







___________________________________________________________________________

tak wyglada moja hawanka.miała wtedy gdzieś 2,5 roku. ma ok 163cm

prosze o opinie dotyczace mojej klaczki i oczywiscie czekam na propozycje w doborze partnera Chichot
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #6 : Marzec 17, 2009, 08:19:45 »

i to sa jedyne konie które go mają i są w miarę niezłe,widziałem ponad 100 berlinów,i kilka koni po kampie i najlepsze za te które maja dolew xx,reszta jest drobna,SK Udórz miała dobre żrebaki po kampie bo uzywała go na klaczach z dolewem xx min na córkach Empika xx

powiem tak - folblut folblutowi nierówny, dlatego nie zgodzę się z takim wnioskiem, jak porównać córkę Judexa do córki Toledo na przykład??

co innego przedświty, tu zwykle kaliber jest przyzwoity i dobrze ugruntowany

Zapisane
Paula
Użytkownik

Wiadomości: 34



« Odpowiedz #7 : Marzec 17, 2009, 17:47:42 »

Moja slicznotka w lutym skończyła 3 latka i powoli zaczynamy myśleć o partnerze dla niej.
Nie za wczesnie na szukanie partnera dla niej??
Zapisane

"Jeździć konno może nauczyć się każdy, ale jazda w harmonii z koniem jest sztuką."
rakusm
Użytkownik

Wiadomości: 9


« Odpowiedz #8 : Marzec 17, 2009, 18:54:18 »

planuje ja pokryc na koniec sezonu czyli w okolicach lipca sierpnia bedzie wtedy miała 3,5 roku więc myślę że nie jest za wcześnie
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #9 : Marzec 17, 2009, 18:55:22 »

Dla 3 latki zaźrebienie to raczej nie za wcześnie Uśmiech
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #10 : Marzec 17, 2009, 19:16:30 »

moja zaźrebiona jako trzylatka juz urodziła, odchowała, nie narzeka Mrugnięcie
Tylko ze wcale nie wydoroślała  Z politowaniem
Odgórnie narzucona dolna granica wieku do zażrebienia to 30 miesięcy, moja miała 38 mcy, czyli 3 lata i 2 mce jak została zaźrebiona i nie miałabym oporów zeby kolejną klacz zaźrebic w podobnym wieku. Wiele klaczy zostaje matkami w wieku 4 lat.


rakusm, musisz sie opowiedzieć, powiedzieć coś więcej, bo w tej sytuacji możemy Ci tylko powymieniac kryjące ogiery i tyle
Wrzuc tez rodowód klacz z allbreed i najlepiej zapoznaj sie z treścią innych tematów na forum, może one Cie na coś naprowadzą i będziesz miał bardziej konkretne pytania

Az sie prosi zacytować jaska z tematu http://www.malopolaki.darmowefora.pl/index.php?topic=264.0

dobór ogiera zależy od tego co chcesz otrzymać, na czym Ci zależy

wiadomo, że ma być źrebak poprawny eksterierowo, urodziwy z jak najlepszym charakterem i ruchem

musisz jednak się zdecydować co jest dla Ciebie priorytetem - orientalne nuty czy możliwość skakania "wagonów", elegancja folbluta czy może mocniejsza konstytucja, czy dopuszczasz silny imbred?

(...)

jak napiszesz na czym Ci zależy to będziemy dalej radzić

Napisz co Cie interesuje, jakie konie preferujesz, czy cena i odległość mają znaczenie, czy nie grają roli, czy wolisz inseminacje czy krycie z ręki....itd.itd
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #11 : Marzec 17, 2009, 19:25:36 »

własnie 3 lata, to wcale nie musi być za mało, to raczej sprawa indywidualna - jesli klacz jest db rozwinięta to czemu nie ?
choć ja osobiście wolałabym kryć klacz kwiecień/maj - bo takie wczesnowiosenne źrebaki gdy ida na trawę mając te 2 miesiące  już mogą sporo z takiej trawy wiosennej wspaniałej skorzystać
a latem i gorąc i muchy, choć dzień dłuższy  i noce cieplejsze to spać w stajni lepiej
Zapisane
rakusm
Użytkownik

Wiadomości: 9


« Odpowiedz #12 : Marzec 17, 2009, 20:19:14 »

a więc tak jak widzicie na zdjęciach hawana należy do klaczy dosyć krótkich.ma ok 163cm i ogólnie nie jest mała ani drobna więc uważam że najwyższa pora na potomstwo. co do źrebaka zależy mi przede wszystkim aby go nieco wydłużyć aby nie był za niski ale przede wszystkim zależy mi na jego urodzie, budowie i ruchu. żeby był to konik delikatny lecz w nowym typie o małej zgrabnej główce (cos w rodzaju MONSUNA z Arabiki) co więc proponujecie ja osobiście przeglądałem i orientowałem sie w tym temacie i mi osobiście najbardziej chyba odpowiada BERLING BEJ ale myślałem również o kampie. jeżeli chodzi o cene stanówki i ilośc km to raczej nie ma większego znaczenia zależy mi żeby poprostu źrebie cieszyło moje oko gdy na niego spojrze. koniki mam dla hobby nie wystawiam ich na żaden sport ani wystawy. najlepiej odpowiadało by mi krycie naturlanie gdyż jestem zwolennikiem takiego właśnie krycia

prosze o opinie w tej sprawie

_____________________________________________________________________________-

http://www.allbreedpedigree.com/hawana2 a o to rodowodzik hawany


podziękowania dla montany która przyczyniła się że cały ten rodowód można zobaczyc
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #13 : Marzec 17, 2009, 21:55:30 »

pokryj synem Hebaba, będziesz miała źrebaka do kochania
Zapisane
duke
Użytkownik

Wiadomości: 273


« Odpowiedz #14 : Marzec 18, 2009, 01:15:49 »

do kochania?? Duży uśmiech Duży uśmiech
Zapisane
Strony: [1] 2 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

planszowanie forumoksytaniimikronacja2023 filtrowa36 plastycy anime