FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 27, 2024, 05:34:47 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 19 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ogiery na 2009 rok  (Przeczytany 112948 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« : Październik 21, 2008, 22:00:51 »

piszcie jakim ogierem planujecie kryć w nadchodzącym sezonie i dlaczego
Zapisane
Doma
Użytkownik

Wiadomości: 441


« Odpowiedz #1 : Październik 22, 2008, 18:15:50 »

ja, mocno początkująca w tej dziedzinie, w tym roku kryłam Łykiem Szampana, w 2009r. mam ambitny plan krycia Emetytem, ale nie wiem jak finansowo będę stać, a dlaczego? znaczna większość jego potomstwa robi na mnie bardzo dobre wrażenie, widziałam kilka koni na żywo na championacie w Opatowcu, w ogierze Kostas się zakochałam, widać konie po nim w sporcie... nie wiem jak tylko się połączy z moją małą folblutką (154cm ), ale głęboko wierze że urodzi się coś wartościowego...
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #2 : Październik 22, 2008, 18:45:14 »

jak myślisz o Emetycie, to polecam Hindusa, daje lepsze, bardziej wyrównane źrebaki no i na pewno będzie tańsza impreza
Zapisane
breakaway
Użytkownik

Wiadomości: 265



« Odpowiedz #3 : Październik 22, 2008, 19:19:16 »

Małe zapytanie. Jaki ogier przekazuje długą, dobrze osadzoną szyję? Kobyła niestety ma strasznie krótką szyjkę.
Właściciel zastanawia się nad ponownym zaźrebieniem Hebabem, gdyż jest zachwycony efektem połączenia tej klaczy z owym ogierem, a chciałby dorobić się klaczki z tego połączenia.
Ogierek od Kolekcji/Berberys, po Hebabie jest w wątku o ocenie źrebaków. Zdjęcie klaczy też już się przewijało (Kolekcja młp). Dodam później, bo teraz coś nawala mi serwer.
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #4 : Październik 22, 2008, 20:12:36 »

U mnie od klaczy po arabie bardzo dobrą szyję dał Banita (po Arcus xx).

Zastanawiam się do jednej klaczy między Barytem (Decoration - Bawełna / Oregon [xx]) a Huzarem (Jalienny - Huanita / Toledo [xx]). Ciekawa tylko jestem, jak Baryt się rusza (proszę o kontakt z kimś, kto widział Baryta na żywo pod siodłem i w ruchu luzem / w ręku).
Zapisane
Doma
Użytkownik

Wiadomości: 441


« Odpowiedz #5 : Październik 23, 2008, 18:14:50 »

jasiu dziękuje za poradę, jeszcze rozważałam Huzara...
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #6 : Październik 23, 2008, 18:37:29 »

Iza Baryta nie widziałam, ale Huzara tak, zdaje mi się, że jedyne co łączy te ogiery to masć. Baryt chyba jest sporo drobniejszy Mrugnięcie

Doma, moja Emetytka ma w tej chwili gdzieś niewiele ponad  160 w wieku 1,5 roku, a jej matka ma gdzies koło 162 cm max. Ostatnio widziałam dwa Emetyty z matek po Judex - klacz ma poniżej 160, a wałach jakieś 174  Szok
Podoba mi się bardzo klacz Azalia po Emetyt z matki xx Uśmiech

Hindus na pewno ciekawy

Huzar jest bardzo fajny, oprócz Hinusa najfajniejszy walewicki ogier w tej chwili, Sebastiany sa moim zdaniem okropne Smutny
Jesli będe kryć to tylko jedną klacz , bardzo mi się marzy urodziwy arab Uśmiech
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #7 : Październik 23, 2008, 20:09:03 »

Ostatnio widziałam dwa Emetyty z matek po Judex - klacz ma poniżej 160, a wałach jakieś 174  Szok


wliczyłaś w to moją Emetytke ? bo jakby nie, to moja jest kolejną z takowej matki o wzroście poniżej 160, jeśli juz o wzroście mowa : )
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #8 : Październik 23, 2008, 20:55:02 »

miałam na myśli własnie Twoją Mrugnięcie
rozrzut duży, ale Emetyt ma chyba najwięcej potomstwa z młp ogierów (no może przebija go Berberys, ale on w końcu nie młp) i krył przerózne klacze
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #9 : Październik 24, 2008, 12:38:22 »

Emetyt na walewickich dobrym matkach dawał bardzo duży rozrzut, potrafił zepsuć najlepszą, konie były brakowane za krzywe nogi głównie, często przekazywał ciężki, kwartetowski łeb, zawsze na plus za to charakter

Hindus daje lepsze źrebaki średnio
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #10 : Październik 24, 2008, 12:51:14 »

zawsze na plus za to charakter

oj nie zawsze, nie zawsze
tak rozhisteryzowanego i w "gorącej wodzie kąpanego" konia jak moja walewicka Emetytka to nigdy nie miałam, ciągle sie kobyła gdzieś spieszy... ; )
No i kilka innych cech, które sprawiają, ze jest koniem o niełatwym charakterze.
Ktoś sie jej kiedyś u nas przyglądał i uogólniając orzekł ze Emetyty na Judexie to właśnie tak mają.
Zapisane
Doma
Użytkownik

Wiadomości: 441


« Odpowiedz #11 : Październik 24, 2008, 12:52:29 »

o charakter to duży plus!!!!!!!!!!!! moja ma paskudny Złość a jak z ruchem?
moja folblutka jest mała, w miarę poprawna, ruch-nie wiem czy kiepski faktycznie, czy przez problemy z nogami (tory i intensywna rekreacja przez długi czas), choć nadzwyczajny na pewno nigdy nie był... no i charakter, paranoiczka straszna... eksterierowo wydaje mi się że ok..

montana a Emetytki na Dakocie, albo Babancie?  Chichot może coś słyszałaś  Mrugnięcie

a Jasiek co myślisz o Monsunie w Łodzi? widziałeś jakieś potomstwo po nim? jakieś wrażenia?
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #12 : Październik 24, 2008, 19:04:39 »

Judex to taki Emetyt lat 80, bardzo szeroko użyty, nie dał nic oprócz plejady matek stadnych, niesprawdzonych użytkowo, tyle tylko że kalibrowych i wysokich:) sam Judex parkuru L-ki nie potrafił treningowo przejść

Emetyt to dla mnie taki typowy przykład heterozji, sam urodziwy, dzielny, a potomstwo ruletka, do tego średnio znacznie słabsze od ojca
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #13 : Październik 26, 2008, 19:12:52 »


montana a Emetytki na Dakocie, albo Babancie?  Chichot może coś słyszałaś  Mrugnięcie


moja młoda to Emetyt na Oregonie Mrugnięcie mam też klacz Emir na Oregon więc w sumie podobne, a dwa zupełnie inne konie.
Mała ma bardzo dominujący charakter, do tego jest bardzo "szybka" i ma lotny zad, oj ciekawie będzie przy zajeżdżaniu  Duży uśmiech
Druga zaś jest w stadzie ostatnia, zbiera od wszytskich i nigdzie jej się nie śpieszy
Zapisane
ess_Ka
Użytkownik

Wiadomości: 206



« Odpowiedz #14 : Listopad 05, 2008, 19:52:43 »

a ja uparcie bede kryła Halogenem, wyeliminowałam wszystko co mogło byc źródłem niepowodzeń ostatniego sezonu (oprócz klaczy Mrugnięcie ) i mam nadzieje sie dochowac wreszcie czegos Uśmiech
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 19 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

skyworldsv silvaventum turback eye programowanie