FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 23, 2024, 12:41:59 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 [5] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Program hodowlany  (Przeczytany 43664 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #60 : Kwiecień 18, 2013, 11:45:22 »

Aktualności dla wszystkich, którzy mają klacze młp w "programie"
http://ozhk-lodz.pl/new/index.php?option=com_content&task=view&id=316&Itemid=1 Duży uśmiech
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #61 : Listopad 06, 2013, 10:21:59 »

Nowości:

-Od 2014 r., podobnie jak w rasie wlkp i sp, przestaną obowiązywać ograniczenia wiekowe dotyczące klaczy rasy małopolskiej zdających stacjonarne i polowe próby dzielności, a od wyniku końcowego próby dzielności nie będą odejmowanie punkty ze względu na wiek.
-Od 2014 r. klacz rasy małopolskiej pretendująca do wpisu do księgi nie musi posiadać źrebięcia ani być źrebna.
-Komisje sp, wlkp i m zdecydowały, iż od roku 2017 księgi wstępne dla koni tych ras będą zamknięte dla klaczy od matek NN. Prawo wpisu będą miały jedynie klacze po ogierach wpisanych do ksiąg, od matek po ogierach wpisanych do ksiąg.
-Do księgi może zostać wpisany koń, który w momencie opisu pochodzi od klaczy niewpisanej do księgi, pod warunkiem, że klacz ta została wpisana do księgi przed ukończeniem przez tego konia (jej potomka) 36 miesięcy życia.
Zapisane
meghana
Użytkownik

Wiadomości: 143



« Odpowiedz #62 : Listopad 08, 2013, 12:56:57 »

Podoba mi się zapis o zasadzie wpisu klaczy do księgi- że nie musi być źrebna  Uśmiech
Podoba mi się również zapis o likwidacji ograniczeń wiekowych prób dzielności klaczy ale nie podoba mi się pomysł likwidacji ujemnych punktów za wiek. To jest niesprawiedliwe, starsze klacze mają więcej czasu na trening i rózwój "personalny".
Mojej obcięto 5 % za wiek mimo, że brała udział w próbie polowej w Prudniku z tamtejszymi klaczami dosiadanymi przez zawodniczki jeżdżące ogólnopolskie zawody. Ja jestem amatorem i to co potrafi mój koń to jest tylko moją zasługa a także moją winą że tak mało  Mrugnięcie
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #63 : Luty 10, 2014, 16:25:34 »

http://pzhk.pl/blog/2014/02/10/zmiany-programach-hodowlanych-koni-ras-m-wlkp-sp/

między innymi :

Klacze rasy małopolskiej przy wpisie do księgi muszą uzyskać w ocenie pokroju w skali 100-punktowej co najmniej 72 pkt, natomiast klacze pochodzące od matek niewpisanych do ksiąg, muszą uzyskać co najmniej 75 pkt. bonitacyjnych, w tym za typ minimum 13 pkt.

 Szok
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #64 : Styczeń 30, 2015, 16:37:34 »

Kolejne zmiany to wycofanie się z poprzednich

http://pzhk.pl/blog/2015/01/15/zmiany-w-programach-hodowlanych-m-wlkp-sp/

Ogiery nie są już zagrożone utratą jajek z powodu za małej ilości nazbieranych punktów
Zapisane
meghana
Użytkownik

Wiadomości: 143



« Odpowiedz #65 : Styczeń 30, 2015, 17:34:46 »

Ta zmiana w naszych warunkach jest konieczna. Jeszcze trochę a mielibyśmy dłuższą listę ogierów na liście rezerwy hodowlanej niż ogierów z normalną licencją.
Może należałoby wprowadzić inne dodatkowe kryteria wykluczenia ogiera z rozrodu?
Wiem, że w Niemczech odebrano licencję młodemu ogierowi po 1 roczniku źrebiąt kiedy okazało się, że kilka źrebiąt miało źle wykształcone gałki oczne (ślepota) lub wręcz ich brak. Decyzja była podana w ogólnoniemieckiej prasie jeździeckiej.
Ale tam związki hodowlane pilnują tego- a u nas jakby to wyglądało?
Kto ma prowadzić takie statystyki?
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

eobywatel zoomia nii-chan kociakowo nakazdytemat