FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 24, 2024, 19:19:13 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 6 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: KOLEJNA TEORIA DARWINA- EWOLUCJA MAŁOPOLAKA W SZLACHETNĄ PÓŁKREW  (Przeczytany 56234 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Marko
Użytkownik

Wiadomości: 104



« : Wrzesień 11, 2008, 22:19:34 »

Czas najwyższy założyć coś sensownego i z uwagi na brak istotnych rzeczy i infortmacji w Zwiazku Malopolskim - Ale nic dziwnego moim zdaniem został założony tylko z tak zwanej polskiej prywaty "złota wolność szlachecka" Pan Kordalski nie został prezesem LZHK to sie zdenerwował  i założył sobie Związek gdzie jest prezesem i tyle, dostał się do komisji ksiegi stada i tworzy nową  część dziadów.
Klacz co mi od 10 lat dawała małopolaki i ma w rodowodzie SP chociaż oboje rodzice są małopolakami i ma palenie małopolskie od tego roku będzie mi płodzić tylko SP bo komisja tak ustałiła
U NAS KTO RANIEJ WSTANIE TEN RZĄDZI raz nie jest małopolak chociaż oboje rodzice są małopolakami, a raz obowiązuje zasada że tylko z dwóch małopolaków jest małopolak.
Tylko w tym Pięknym Narodzie i Pięknym kraju o którym się Pan Kordalski tak pięknie rospisuje  o małopolakach, może być tak że naprawdę na dzień dzisiejszy nie wiadomo jak ten koń ma wyglądać, co jest w typie a co nie, raz domieszka dozwolona raz nie, bo inna komisja, bo inny fax przyszedł.
Miałełem wątpliwą przyjemność uczestniczenia w ostatnim walnym zebraniu PZHK z 1 słownie jednej kandydatury wybrano prezesa zwiazku.
Na 9 czy 10 delegatów np. z Lublina  tylko ja składałem wnioski do komisji Uchwał i Wniosków 
Myśle że z innych okręgów było podobnie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Uczestniczyłem również jako widz w Walnym Zebraniu Zwiazku Małopolskim gdzie Komisje Skrótacyjną oraz Uchwałi i Wniosków wybrano po przegłosowaniu votum zaufania gdzie głosy policzył sobie były i obecny Perezes Duży uśmiech
Tylko ta rasa nie jest na dzień dzisiejszy zdefiniowana do końca.
Co jest raz na zawsze dopuszczione do krycia a co nie .
Z ogiera np. Paradoksa po 11 latach krycia  jako M. robi sie ogiera SP , ale z mojej klaczy SP po obojgu rodzicach M nie można zrobić M.   JAK MYSLICIE CZY DA SIE COŚ Z TYM ZROBIĆ.  JA JAK NA DZIEŃ DZISIEJSZY WALCZE Z WIATRAKAMI Smutny
przykład                                                 

                                                        POKUSA sp ur.2001
                              M.PESETA m 1994                              O. PARADOKS m 1989 (krył jako małp)                         
            M.ARTA m                           O.PŁOŃSK m          M.PLAŻA m               O. HIPOKRYTA m

od tego roku obie klacze  od 30 03.Peseta i jej córka Pokusa  rodzą SP do 30 .03 rodziły m.
Tak wygląda rodowód przykładowy. Hodowcy mają ciężko bo nie wiadomo czy jak w danym roku pokryją klacz małopolską ogierem małopolskim to któreś z nich w nowym roku przypadkiem(przea faks)nie przejdzie ewolucji w sp. CYSORZ TO MA FAJNE ŻYCIE!!!!!!!!!! Uśmiech

Zapisane

Jeśli zajmujesz się końmi – MYŚL CZŁOWIEKU TO NIE BOLI
Dyra
Użytkownik

Wiadomości: 9



« Odpowiedz #1 : Wrzesień 18, 2008, 07:02:54 »

Ja mam coś podobnego jeśli chodzi o moją klacz, ponieważ jest wpisana w Sp a jej matka jest xx i ma dalej pochodzenie czysto folblucie, natomiast ojciec to czysty małopolak wpisany do księgi głównej, który w kolejnych pokoleniach ma również same małopolaki.
Więc napisałam pismo do naszego dolnośląskiego związku hodowców koni i zadzwonił do mnie Pan którego nazwiska może nie będę pisać z taką wiadomością, że w 1996 roku zmieniały się przepisy dotyczące koni małopolskich i że moja klacz miała za dużą ilośc folbluta w sobie i dlatego zostałA wpisana do Sp  Złość co jest dla mnie kompletnie nie zrozumiałe, a teraz jeśli chcĘ sprubować ją przepisać muszę napisać pismo do Warszawy i może da się coś z tym zrobić.
Więc cóż napisałam pismo wysyłam je na dniach i zobaczymy co dalej będzie z tym ale też mam wrażenie że to walka z wiatrakami.
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #2 : Wrzesień 18, 2008, 08:06:53 »

ot co własnie !

w takim razie mam pytanie ( tylko do kogo ? )
jest klacz, 3/4 xx, wpisana jako sp, no bo teraz takie zasady
przykładowo ta http://www.allbreedpedigree.com/kama24
( to tylko przykładowy rodowód, ona akurat jest w ksiedze Głównej Młp ! bo to klacz starej daty )
czy ta: http://www.allbreedpedigree.com/dalila26
i taką klacz teraz kryje małopolakiem ( bez xx ) i co, i rodzi nam sie przeciez małopolak
a po zmianie przepisów od takiej klaczy sp urodzi mi sie sp, bo matka sp ? mimo ze z czysto małopolskim rodowodem ?
Czy moze jednak trafi taki potomek do ksiegi młp ?


kolejna rzecz, konkretny przykład
http://www.allbreedpedigree.com/bostonia2
ojciec ks. główna małopolska, matka ksiega wstępna ( z racji nnów, ale o nich na chwile zapomnijmy, załózmy ze rodowód jest pełny ) , a owa klacz trafiła do rejestru kucy, ze względu na wzrost 153 cm
teraz kryjemy ją małopolakiem, rodzi sie klaczka, rośnie, rośnie, osiąga 165 i gdzie trafia ?  ja rozumiem, ze do ksiegi małopolskiej ? a okaze sie pewnie ze zostanie kucem czy małym koniem po mamusi ? czy czym ?
a co ma wpisane w paszporcie jako źrebak, kiedy przyszły wzrost jest nieznany ?


i wracając do przypadku klaczy Marka
jak można chcieć konia z takim rodowodem wpisac do sp ?
http://www.allbreedpedigree.com/parmezan2
? ? ?
i dlaczego tak ? i po co ?
dość rygorystyczne te nagłe i niezapowiedziane porządki
a jaki bałagan teraz w sp, heheh

Czy owe kolejne nowe radosne zmiany, ktore weszły podobno w życie z dn. 30.03.2008 zostały gdzies ogłoszone ? opublikowane ? gdzie szukac tych nowych zasad ?
Zapisane
Stacho
Użytkownik

Wiadomości: 130


« Odpowiedz #3 : Wrzesień 18, 2008, 08:21:20 »

namieszali tworząc księgi małopolskie i teraz trudno to wyprostować.
Montana, a jakby w pierwszym przykładzie pokryć klacz arabem to jakby niepatrzeć rodowodowo xo pewne, a to przecież małopolak
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #4 : Wrzesień 18, 2008, 08:24:14 »

no i ja sie z tym zgadzam
tylko szukam jak te zasady zostały oficjalnie opisane,
bo zrozumiałam to w ten sposób, ze klacz sp, nie da nam juz zrebaka xo czy m, a klacz 3/4 xx to klacz sp
Zapisane
goha
Użytkownik

Wiadomości: 635



« Odpowiedz #5 : Wrzesień 18, 2008, 08:29:15 »

w pierwszym przypadku wydaje mi się że źrebak może trafić do wstępnej księgi młp (co jest oczywiście bezsensowne) Uśmiech
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #6 : Wrzesień 18, 2008, 08:30:51 »

ja słyszłam ( no własnie słyszałam, obiło sie o uszy, a konkretów nie moge znaleźć ) ze wstępnej juz ma nie być

_________________________________________________________

jeszcze jeden przypadek
ta klacz to najlepszy roczniak z Opatowca 2000r. ( młp rzecz jasna ), za rok druga lokata w swojej klasie
http://www.allbreedpedigree.com/hawira

została wpisana do księgi sp
i co i pokryta małopolakiem bedzie rodzic sp ?
sp o małopolskich rodowodach ? o co w tym chodzi ?

ona ma juz potomka, małopolskiego
teraz jego pełna siostra zostanie klaczą sp ?

A moze ja to źle interpretuje ?
Zapisane
goha
Użytkownik

Wiadomości: 635



« Odpowiedz #7 : Wrzesień 18, 2008, 08:48:40 »

też coś takiego na temat księgi wstępnej do mnie doszło ale też tylko z plotek

w każdym razie znam taką sytuację gdzie klaczka po Granacie będzie mogła by wpisana tylko do Księgi Wstępnej (o ile taka będzie istniała). Jej matka ma wpisane w paszporcie młp bez prawa wpisu do księgi (dawniej pewnie by była wpisana do księgi głównej i teraz problemu by nie było z tym że nie było to przeprowadzone i cała operacja odbywała się dopiero przy wyrabianiu paszportu a klacz ma w tej chwili chyba 19 lat... mowa tu o klaczy Breka (Brekinia-Hamlet), ze strony Hamleta są chyba wlkp jak dobrze pamiętam. W jakiej księdze w ogóle ten Hamlet jest? Wie ktoś może? Uśmiech
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #8 : Wrzesień 18, 2008, 08:53:41 »

cokolwiek wiecej o tym Hamlecie
czy to ten
Hamlet 1984 srok. ( Hipokryta - Egida )
czy ten
Hamlet 1969 siwa ( Hymn - Kareta )
czy ten
Hamlet 1974 kaszt ( Fordon - Habanera )
czy jakis inny ?
Zapisane
goha
Użytkownik

Wiadomości: 635



« Odpowiedz #9 : Wrzesień 18, 2008, 08:56:39 »

najbardziej pierwszy mi pasuje ale nie wiem czy to ten - zaraz spróbuje dowiedzie się o jego ojca bo w tej chwili to nie pamiętam
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #10 : Wrzesień 18, 2008, 09:05:33 »

tak, ten po Hipokryta na 100 % : ) sprawdzone
juz gotowe http://www.allbreedpedigree.com/breka
i córa Granata http://www.allbreedpedigree.com/batalia7
jak najbardziej małopolska
Zapisane
goha
Użytkownik

Wiadomości: 635



« Odpowiedz #11 : Wrzesień 18, 2008, 09:32:56 »

jakby znalazła odpowiedniego właściciela to może by się postarał żeby coś z tym zrobic... ale czasu na to potrzeba i zawziętości Uśmiech
Zapisane
Marko
Użytkownik

Wiadomości: 104



« Odpowiedz #12 : Wrzesień 18, 2008, 13:38:12 »


ona ma juz potomka, małopolskiego
teraz jego pełna siostra zostanie klaczą sp ?

A moze ja to źle interpretuje ?
Montana dobrze rozumujesz i nikt o tym nie wie oprócz OZHK
i wychodzi to  przy opisie
Parmezan ma brata M
Zapisane

Jeśli zajmujesz się końmi – MYŚL CZŁOWIEKU TO NIE BOLI
Doma
Użytkownik

Wiadomości: 441


« Odpowiedz #13 : Wrzesień 18, 2008, 14:01:25 »

nawet mnie nie załamujcie, że  źrebol z klaczy xx i ojca m, będzie wpisany do SP Szok  Złość chyba wtedy zorganizuje jakiś zamach na związek....
a przecież w programach hodowlanych rasa xx jest traktowana jako bioraca udział w tworzeniu rasy m.  Niezdecydowany
Zapisane
Stacho
Użytkownik

Wiadomości: 130


« Odpowiedz #14 : Wrzesień 18, 2008, 14:03:41 »

A jak to jest Paradoksem ojcem Markowej klaczy, bo kiedyś był bałagan ze srokatymi ogierami janowskiej hodowli, bo nagle zaczęto je na sp przekwalifikowywać, potem jakieś zmiany znowu były?
Czyli cholera wniosek taki, że lepiej mieć słaby rodowód ale czysty niż dobry lecz nie podobający się tym od ksiąg. Do dupy takie coś Złość
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 6 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

zlotahodowla11 hodowla-kotuw-pbf nome wolf-time zmiennivice