FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 20, 2024, 13:21:32 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] 5 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wzrost koni małopolskich  (Przeczytany 50956 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #45 : Styczeń 22, 2013, 15:25:43 »

adunia08 Mrugnięcie
ale miałam też inny przypadek
Źrebak urodzony u mnie ( warunki zachowane jak powyżej ) matka 156 cm, ojciec 172 cm a źrebak osiągnął wzrost 152 cm  Szok
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #46 : Styczeń 22, 2013, 17:15:06 »

Lumi - zazdroszczę takiego konicha Uśmiech


to po co takiego kurdupla kupowałaś i to jeszcze od handlarza, gdzie stał uwiązany zamiast biegać, gdy mu to najbardziej potrzebne było?
Zapisane
adunia08
Użytkownik

Wiadomości: 11


« Odpowiedz #47 : Styczeń 22, 2013, 18:57:11 »


jasiek - "to po co takiego kurdupla kupowałaś i to jeszcze od handlarza, gdzie stał uwiązany zamiast biegać, gdy mu to najbardziej potrzebne było?"


Bo chciałam uratować mu życie, myślę, że jest to satysfakcjonująca odpowiedź.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #48 : Styczeń 22, 2013, 19:03:14 »


jasiek - "to po co takiego kurdupla kupowałaś i to jeszcze od handlarza, gdzie stał uwiązany zamiast biegać, gdy mu to najbardziej potrzebne było?"


Bo chciałam uratować mu życie, myślę, że jest to satysfakcjonująca odpowiedź.

Wszystkich nie uratujesz. Zresztą konie są hodowane na mięso, więc ich ratowanie to, no, równie dobrze możesz brojlery ratować...

Zapisane
adunia08
Użytkownik

Wiadomości: 11


« Odpowiedz #49 : Styczeń 22, 2013, 19:37:26 »


jasiek - "to po co takiego kurdupla kupowałaś i to jeszcze od handlarza, gdzie stał uwiązany zamiast biegać, gdy mu to najbardziej potrzebne było?"


Bo chciałam uratować mu życie, myślę, że jest to satysfakcjonująca odpowiedź.

Wszystkich nie uratujesz. Zresztą konie są hodowane na mięso, więc ich ratowanie to, no, równie dobrze możesz brojlery ratować...



Owszem zgadzam się, że nie uratuję wszystkich koni, ale mam tę świadomość, że chociaż Patron dożyje szczęśliwie starości i serce mi rośnie jak patrzę, jak teraz może sobie swobodnie biegać, bawić z innymi końmi, jak podbiega do mnie jak mnie widzi, jak może się położyć wygodnie w dużym boksie. To jest dla mnie najważniejsze, że dałam mu dobre, szczęśliwe życie, na które zasługuje każde żywe stworzenie. Na szczęście jest sporo osób, które wychodzą z tego samego założenia co ja i również wykupują konie od handlarzy zapewniając im godne życie.
I na tym powinna się zakończyć ta dyskusja, ponieważ odbiegliśmy od głównego tematu tego wątku.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #50 : Styczeń 22, 2013, 20:10:47 »

jasiek
Walka z wiatrakami.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #51 : Styczeń 22, 2013, 20:40:11 »

ale mam tę świadomość, że chociaż Patron dożyje szczęśliwie starości i serce mi rośnie jak patrzę, jak teraz może sobie swobodnie biegać, bawić z innymi końmi, jak podbiega do mnie jak mnie widzi


Nie życzę Ci tego, trzymam kciuki żeby Wam wyszło, ale jest taka szansa, że Twojemu wetowi na widok Twojego konia serce będzie jeszcze bardziej rosło, a w zasadzie to portfel Uśmiech
Zapisane
adunia08
Użytkownik

Wiadomości: 11


« Odpowiedz #52 : Styczeń 22, 2013, 20:52:07 »

ale mam tę świadomość, że chociaż Patron dożyje szczęśliwie starości i serce mi rośnie jak patrzę, jak teraz może sobie swobodnie biegać, bawić z innymi końmi, jak podbiega do mnie jak mnie widzi


Nie życzę Ci tego, trzymam kciuki żeby Wam wyszło, ale jest taka szansa, że Twojemu wetowi na widok Twojego konia serce będzie jeszcze bardziej rosło, a w zasadzie to portfel Uśmiech

Jeżeli nie wydarzy się jakiś niefortunny wypadek bądź kontuzja na którą narażony jest każdy z właścicieli koni, to myślę, że nie, ponieważ robiłam już wszystkie badania i na szczęście mój koń jest w pełni zdrów Uśmiech Bardzo dziękuję za kciuki Mrugnięcie
Zapisane
brumby
Użytkownik

Wiadomości: 318


« Odpowiedz #53 : Styczeń 22, 2013, 20:53:54 »

To jest dla mnie najważniejsze, że dałam mu dobre, szczęśliwe życie, na które zasługuje każde żywe stworzenie.

Indianie wierzyli, że przed Stwórcą sądzą ludzi duchy stworzeń, z którymi zetknęli się za życia. Dlatego do każdej formy życia, nawet tej, którą musieli zabić, mieli nabożny stosunek, który nasza wspaniała cywilizacja zastąpiła maszynką do ucinania główek brojlerom. Czy indiańskie pomysły są prawdą czy też nie, tego stwierdzić nie da , ale nie miałbym nic przeciwko temu, żeby tak właśnie było. Howgh!  Mrugnięcie

A tzw. "kurduple, no cóż, nie tak dawne to czasy kiedy ogiery (!) małopolskie  miały 150-155 cm i jakoś to bardzo nie przeszkadzało, a jak się pokazał ogier 161 cm to się zjeżdżali hodowcy z całej okolicy,  żeby zobaczyć tego "olbrzyma". I na takich koniątkach się dygało 120 cm a bywało że i lepiej.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #54 : Styczeń 22, 2013, 21:03:25 »

A tzw. "kurduple, no cóż, nie tak dawne to czasy kiedy ogiery (!) małopolskie  miały 150-155 cm i jakoś to bardzo nie przeszkadzało, a jak się pokazał ogier 161 cm to się zjeżdżali hodowcy z całej okolicy,  żeby zobaczyć tego "olbrzyma". I na takich koniątkach się dygało 120 cm a bywało że i lepiej.
Jest różnic apomiędzy kurduplem z natury, a koniem zaniedbanym
adunia08
Idealny TUV to nie wszystko, bo jest jeszcze coś takiego jak hartowanie. Jeżeli koń pół roku swojego życia przestał (oby nie), to niestety trzeba się liczyć z tym, że nogi mogą nie wytrzymać obciążeń Smutny
Inna rzecz, że kupowanie koni od handlarzy jest niczym innym jak napędzaniem im interesu Smutny
Zapisane
sirdarek
Użytkownik

Wiadomości: 19


« Odpowiedz #55 : Styczeń 22, 2013, 21:51:28 »

Cytuj
Owszem zgadzam się, że nie uratuję wszystkich koni, ale mam tę świadomość, że chociaż Patron dożyje szczęśliwie starości i serce mi rośnie jak patrzę, jak teraz może sobie swobodnie biegać, bawić z innymi końmi, jak podbiega do mnie jak mnie widzi, jak może się położyć wygodnie w dużym boksie. To jest dla mnie najważniejsze, że dałam mu dobre, szczęśliwe życie, na które zasługuje każde żywe stworzenie. Na szczęście jest sporo osób, które wychodzą z tego samego założenia co ja i również wykupują konie od handlarzy zapewniając im godne życie.
I na tym powinna się zakończyć ta dyskusja, ponieważ odbiegliśmy od głównego tematu tego wątku.

Właśnie dzięki takim osobą , z tak bezsensownym myśleniem rynek koński jest w tak kiepskiej sytuacji , koń jest to zwierze , m.in rzezne , i po to jest hodowany żeby miec z niego jakiś zysk tak jak z krowy czy świni. Wcale nie dziwi mnie fakt że w nasz kraj pogrążony jest w kryzysie skoro ludzie zaprzestali korzystania z głowy . przepraszam za niezbyt miły charakter ,mojej wypowiedzi ale czytając takie głupoty  trudno sie nie denerwowac
Zapisane
adunia08
Użytkownik

Wiadomości: 11


« Odpowiedz #56 : Styczeń 22, 2013, 22:38:39 »

sirdarek - "Właśnie dzięki takim osobą , z tak bezsensownym myśleniem rynek koński jest w tak kiepskiej sytuacji , koń jest to zwierze , m.in rzezne , i po to jest hodowany żeby miec z niego jakiś zysk tak jak z krowy czy świni. Wcale nie dziwi mnie fakt że w nasz kraj pogrążony jest w kryzysie skoro ludzie zaprzestali korzystania z głowy . przepraszam za niezbyt miły charakter ,mojej wypowiedzi ale czytając takie głupoty  trudno sie nie denerwowac"


a ja myślałam, że jest to forum dla ludzi kochających konie, a nie traktujących je jak chodzące kabanosy, które i tak kiedyś wylądują na talerzach....
Proponuję zakończyć ten tamta, który odbiega od tematu założonego wątku na temat wzrostu koni małopolskich!
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #57 : Styczeń 22, 2013, 23:21:22 »

Ratując takiego konia, jednocześnie wysłałaś do rzeźni innego, zdrowego, dobrze odchowanego, etc. Takie mamy czasy, że zdrowe wałachy jadą na stół.
Zapisane
brumby
Użytkownik

Wiadomości: 318


« Odpowiedz #58 : Styczeń 22, 2013, 23:31:56 »

Właśnie dzięki takim osobą , z tak bezsensownym myśleniem rynek koński jest w tak kiepskiej sytuacji , koń jest to zwierze , m.in rzezne , i po to jest hodowany żeby miec z niego jakiś zysk tak jak z krowy czy świni. Wcale nie dziwi mnie fakt że w nasz kraj pogrążony jest w kryzysie skoro ludzie zaprzestali korzystania z głowy .

Nie , dzięki takim takim jak ty i takiemu myśleniu. Zysk ze świń jest stosunkowo łatwy, ponieważ w zasadzie nie trzeba ich niczego uczyć a warte są tyle, ile ważą, podobnie jak konie rzeźne. Każdy inny koń jest w zasadzie tyle wart, ile potrafi, niestety. Rynek jest posuty głownie przez całą rzeszę fantastów z mentalnością hodowcy żywca, zabierających się za hodowlę koni użytkowych.

Fakt, kraj nasz jest pogrążony w kryzysie, ale to raczej dzięki osobom, które nie dość, że same się nie porządnie wyuczyły , to próbują pouczać innych. A to, na co kto wydaje pieniądze, to jest jego osobista sprawa i nic nikomu do tego. Skoro nie masz nic do powiedzenia na temat wzrostu, to nie pisz, bo nikt cię o sens zakupu tego konia nie pytał.



Ratując takiego konia, jednocześnie wysłałaś do rzeźni innego, zdrowego, dobrze odchowanego, etc. Takie mamy czasy, że zdrowe wałachy jadą na stół.

Nie, posłała nikogo na rzeź. Każdy, kto powoluje zwierzę do zycia, bierze za niego odpowiedzialność. Nie można jej przerzucac na nikogo. A posłał go na rzeź ten, kto go tam sprzedał i nikt inny.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #59 : Styczeń 22, 2013, 23:38:28 »

Jeśli tego "uratowała" to innego "posłała" (w sensie, że nie "uratowała"), jak już się bawimy w Pana Boga, to to niestety działa w dwie strony.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

mojmundial2018 fairth mohikanie speedwaymenager nowewienislawowo