FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 20, 2024, 15:23:02 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 5 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wzrost koni małopolskich  (Przeczytany 50957 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Dahoman
Użytkownik

Wiadomości: 116



« Odpowiedz #15 : Czerwiec 19, 2008, 20:50:49 »

jakbym si ę wdrapywała na konia 170 i więcej, a i w terenie to przecież totalnie niepraktyczne na wielkim koniu jechać Mrugnięcie
 

a ile to zeżre! Szok
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #16 : Czerwiec 21, 2008, 13:26:17 »


a ile to zeżre! Szok

myślę, że niwiele więcej niż koń przeciętnego wzrostu Język

a co do tych oo, montana czy mogłabyś zdradzić gdzieś ty takie "cuda" widziała  Szok
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #17 : Czerwiec 21, 2008, 13:30:59 »

Obawiam sie, ze koń o wzroście 170 cm i co za tym idzie dużo większej masie będzie potrzebował zjeść jednak sporo wiecej od tego nawet dajmy na to 165 cm,
teraz zależy co dla kogo znaczy niewiele wiecej...


Jasne, ze moge, na przeglądzie w SK Michałów
przykładowo :
Eiger 2003 Gazal Al Shaquab - Elicja/Wachlarz 160 -174 -19
Dioksan 2006 Poganin - Diastema/Eldon 159 -179 -19,5
Espa 2004 Kulig - Espadrilla /Monogramm 159 -180 -19
Daga 2004 Gazal Al Shaquab - Dajana/Wojsław 162 -182 -18

Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #18 : Czerwiec 21, 2008, 13:50:02 »

no to rzeczywiście niedobrze, takie giganty u arabów   Smutny
patrząc na czempionat w Białce 08 jakoś bardzo wzrostem młp bym się nie martwiła - było kilka koni nadmiernie wyrośniętych, ale były też zupełnie nieduże choćby kolorowy Master, mały Mąciwoda czy Hebabka od klaczy Adurka po Adur Mrugnięcie
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #19 : Czerwiec 21, 2008, 13:53:53 »

ale były też zupełnie nieduże choćby kolorowy Master, mały Mąciwoda czy Hebabka od klaczy Adurka po Adur Mrugnięcie

ale odnosze wrazenie, ze ten ich niższy wzrost jest postrzegany in minus
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #20 : Marzec 15, 2011, 11:13:18 »

Dla mnie wzrost konia nie ma znaczenia. Mam i lubię jeździć na tych co mają  153 i 170 ( ale ten najwyższy jest wyjątkowy - typ folbluta, więc nie jest jeszcze tak strasznie ). Niestety konie sp, wlkp. powyżej 169 cm to dla mnie tragedia, w przypadku wad budowy ( za długie ) lub twarde , wybijające chody to  te konie są do "odstrzału" - nie wiem dlaczego ludzie tak się męczą.
Niestety sprzedając konie spotykam się, że konie do 165 w zasadzie nie mają wzięcia, tylko wysokie. Niestety kupującymi są w zasadzie laicy i dla nich koń musi być duży ( nawet jeżeli będzie na nim jeździć dziecko, zgroza ), dodatkowo kary lub siwy  Duży uśmiech, ewentualnie malowany kasztan, gniade do odstrzału. W rekreacji najlepiej dla dzieciaków sprawdzają się konie od 145 - 164 w zależności od wzrostu dziecka, ale one i tak nie chcą jeździć na niskich, bo się inni śmieją ( zgroza ), nawet rodzice zwracają uwagę, że oni chcą aby ich dziecko jeździło na dużym koniu . Długo można by  wymieniać .....Jak dla mnie do hodowli najlepsze klacze w przedziale 164-168, wtedy się nie martwię, że ten ogier za duży a ten za mały.
I jak powyżej post , koń musi być proporcjonalny i harmonijnie zbudowany  Spoko
Zapisane
boswell
Użytkownik

Wiadomości: 466



« Odpowiedz #21 : Marzec 15, 2011, 11:30:39 »

chyba coś sie w tym nieco zmienia-miałam juz kilku klientów-ale byle nie była za wysoka! Ma mieć okrągłą d..pe,ładną głowe i tak ze 160.
Wiec niektórzy juz sie przekonuja do poręczniejszych" koni. Poza tym oba moje najwyzsze-168 i 170 sa najgorsze w utrzymaniu-zrą,żrą i żrą a efekt najwyżej zadowalajacy gdy reszta przy 1/3 tego zboża jest jabłkowita Uśmiech
z tymi malowanymi końmi to też nie wiem...2 malowane mi stoją, a trzy najzwyklejsze,wrecz bez odmian poszły...
Zapisane
jaśko
Użytkownik

Wiadomości: 215


« Odpowiedz #22 : Marzec 15, 2011, 12:18:23 »

Może miały zielone odmiany?
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #23 : Marzec 15, 2011, 12:29:13 »

168 i 170 sa najgorsze w utrzymaniu-zrą,żrą i żrą a efekt najwyżej zadowalajacy gdy reszta przy 1/3 tego zboża jest jabłkowita Uśmiech


moja klacz 175 cm jest w ciąży, wygląda jak przysłowiowy pączek w maśle, a je tylko trochę ponad połowę tego co frazeska, która ma 161 cm i waży ze dwa razy mniej, także tu też nie ma reguł...

jak koń ma w sobie "gumę", to mu wzrost nie przeszkadza, wręcz odwrotnie, jazda na wysokim, elastycznym, "gumowym" koniu, to chyba największa przyjemność z pokonywania przestrzeni, jaką sobie można wyobrazić Uśmiech
Zapisane
boswell
Użytkownik

Wiadomości: 466



« Odpowiedz #24 : Marzec 15, 2011, 18:27:49 »

Jaśko-mają białe-jakby miały zielone to chyba by się o nie kupcy bili Duży uśmiech

jest jeszcze jeden aspekt-dla którego sporo osób lubi wielkie konie oprócz "wyglądania"...zanim to zrobi dowolny sus-to mimo poteżnego wybicia jeżdziec często jeszcze się załapie na zawiśnięcie na szyi itp a mały? jak myrgnie to nagle gośc siedzi w powietrzu bo mu się koń "skończył" Chichot
Zapisane
meghana
Użytkownik

Wiadomości: 143



« Odpowiedz #25 : Marzec 15, 2011, 21:53:21 »

jest jeszcze jeden aspekt-dla którego sporo osób lubi wielkie konie oprócz "wyglądania"...zanim to zrobi dowolny sus-to mimo poteżnego wybicia jeżdziec często jeszcze się załapie na zawiśnięcie na szyi itp a mały? jak myrgnie to nagle gośc siedzi w powietrzu bo mu się koń "skończył" Chichot

Oj tak zgadzam się z tym spostrzeżeniem.  Chichot
Zapisane
korsarz
Użytkownik

Wiadomości: 192


« Odpowiedz #26 : Maj 25, 2011, 20:11:41 »

A mi najbardziej pasują konie o wzroście 163-165 cm... ;)Nie lubię żyraf mimo, że mały nie jestem. A jak widzę 2-2.5 latka o wzroście 1.70 to w ciemno obstawiam, że nić z niego nie będzie...
Zapisane
floren
Użytkownik

Wiadomości: 18



« Odpowiedz #27 : Październik 22, 2011, 12:50:54 »

Ja zaznaczyłam wzrost dla klaczy w przedziale 155-159cm, dla ogierów wyznaję 160-165cm. Akurat jestem zwolenniczką małopolaków w starym, lekkim i orientalnym typie, a nie wyrośniętych skoczków hodowanych. Z przerażeniem czytam o tym co tutaj piszecie... Niestety jest to prawda, coraz więcej spotyka się pseudo-małopolaków po ok.170 przypominających bardziej ślązaki...
Ciekawy temat, tak się składa że będę pisała pracę inżynierską nt. zmiany i różnic w typie w rasie małopolskiej od czasów jej powstania. Jakby ktoś miał może jakieś ciekawe materiały, artykuły, spostrzeżenia na ten temat to byłabym wdzięczna za informacje Uśmiech
Zapisane
misiek11
Użytkownik

Wiadomości: 63


« Odpowiedz #28 : Październik 23, 2011, 16:26:55 »

ja zaznaczyłem 155-159 dla klaczy. Jestem zwolennikiem filigranowych, starych małopolakow. Wysoki wzrost to moda. Niestety tendencja do zwiększania kalibru jest zauważalna, decyduje chyba przede wszystkim chęć zrobienia z malopolaka za wszelką cenę skoczka, rywalizującego z rasami choćby niemieckimi(tyle, że dla mnie równa się to zagładzie malopolaka jakiego znamy). Zgadzam się też z opinią ze niskie konie tracą na ocenie na czempionatach, wystawach itp(szczególnie tych koni ras szlachetnych gdzie oceniany jest bardziej typ sportowy niz rasowy). Szkoda, że hodowla nie zmierza ku rozwinięciu pierwotnych cech małopolaków(wytrzymałość, zdrowie, wykorzystanie paszy), które na pewno sprawdziłyby się w rajdach długodystansowych...
Zapisane
mały76
Użytkownik

Wiadomości: 7


« Odpowiedz #29 : Styczeń 04, 2013, 13:09:20 »

Witam wszystkich na forum,jestem nowy i nie bardzo wiem jak się poruszać na forum, mam pytanie posiadam klacz czteroletnią z bardzo dobrym pochodzeniem lecz jest niska ma 152 w kłębie,pytanie brzmi czy czy dostanie licencję czy nie może ktoś z was miał podobny przypadek pozdrawiam.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

artofwar mojmundial2018 mohikanie besterlive nowewienislawowo