FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 20, 2024, 15:18:21 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: ZT dla klaczy 2013  (Przeczytany 27181 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
korsarz
Użytkownik

Wiadomości: 192


« Odpowiedz #45 : Czerwiec 13, 2013, 21:17:17 »

Średnio. Jaka to rasa wlkp? To szlachetna półkrew. Taki kundelek. Prawdziwe wlkp to te gdzie można dolać wyłącznie trakeny, araby i pełną krew, wschodniopruskich już nie ma niestety. To to jakieś nieporozumienie.Jesli chodzi o rasę. Bo użytkowo może być dobre.
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #46 : Czerwiec 14, 2013, 10:23:15 »

korsarz , a widziałeś zdjęcie tej klaczy?
Nawet nie chodzi o  pochodzenie, ale o wady  Niezdecydowany
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #47 : Czerwiec 14, 2013, 11:24:09 »

Mi się nie podobają jej kopyta (zresztą ma to odzwierciedlenie w bonitacji), poza tym jest ok. Świetna rodzina żeńska, bdb sprawdzony w naszej hodowli ojciec. Dla mnie dramatu nie ma, pytanie czy tak fatalne kopyta nie wykluczą jej z użytkowania sportowego ? Czy się po prostu nie "sypnie" w treningu ?
Zapisane
nos
Użytkownik

Wiadomości: 26


« Odpowiedz #48 : Czerwiec 14, 2013, 11:39:30 »

Czy spotkała kogoś sytuacja, że oddając konia na zakład, przytrafiły mu się kołopoty zdrowotne?
Co wtedy z kosztami leczenia?
Zapisane
korsarz
Użytkownik

Wiadomości: 192


« Odpowiedz #49 : Czerwiec 14, 2013, 18:19:20 »

Lumi zdjęcie oczywiście widziałem. Głowa może być, taka średnia , szyja beznadziejna, kłoda djae radę,nogi srednie, kopyta na zdjęciu sztorcowate jak dal mnie. Generalnie nie powala. Ale to moja opinia.
Zapisane
amazonka80
Użytkownik

Wiadomości: 500


« Odpowiedz #50 : Czerwiec 14, 2013, 20:32:12 »

Z tego co wiem to koszty leczenia pokrywa właściciel konia. Choć moja klacz nabawiła się grzybicy i nie zostałam obarczona kosztami!
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #51 : Czerwiec 16, 2013, 20:20:47 »

No  właśnie, jak dla mnie to odpad hodowlany - więc jaki sens jest taką klacz "dawać" na zakład ?
I co dalej po tym zakładzie z tym koniem ? - bo ani do hodowli , ani do sportu . Czy naprawdę nie ma w takiej stadninie jak Racot, ani jednej poprawnej klaczy?  Smutny
Niestety,  ale jak to można sobie popsuć hodowlę "modnymi rodowodami", używając kiepskich  , czwartorzędnych, ogierów pełnych wad budowy i nie tylko.  Smutny
Zapisane
bask
Użytkownik

Wiadomości: 70


« Odpowiedz #52 : Czerwiec 17, 2013, 07:38:27 »

no co ty Lumi ,przecie to czempionka ZT... Szok  Co dalej z tym koniem?Ano,pojedzie jako ciepła bułeczka w hurcie ,do Skandynawii gdzie konie są bardzo drogie i takie dotowane polskie klacze za jeden grosz ze stadnin ANR to u nich hit w ostatnich latach...
Zapisane
Drapik
Użytkownik

Wiadomości: 446


« Odpowiedz #53 : Czerwiec 17, 2013, 08:35:05 »

Lumi jasne, że są albo raczej były-to co było fajne, ciekawe, poprawne to dawno  jest w prywatnych "znajomych" rękach za grosze albo "u Szweda" za nieco większe, ale nadal grosze. Przykre, ale prawdziwe,jutro taki "Jansenn" u nas będzie, to popytam co z państwówki kupił;)
Zapisane
korsarz
Użytkownik

Wiadomości: 192


« Odpowiedz #54 : Czerwiec 20, 2013, 10:06:25 »

Ta klacz to kwitesencja nowej myśli hodowlanej w hodowli wielkopolskiej...Niestety.Ja już tam wolę trakeny z dolewem arabów, angloarabów.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

besterlive nowewienislawowo animezywioly speedwaymenager artofwar