FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 20, 2024, 08:45:14 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: ZT dla klaczy 2013  (Przeczytany 27180 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Maea
Użytkownik

Wiadomości: 70


« Odpowiedz #15 : Kwiecień 17, 2013, 15:37:11 »

julia, napisałam, że jak już, to wysyłają na polowe, a zazwyczaj nie robią tego w ogóle. Moja wypowiedź wynika z obserwacji. Jak dla mnie może to także wynikać z faktu, że oznacza to wypad klaczy ze stajni na tak długi okres, a być może jest używana także w rekreacji/jakkolwiek i po prostu kłóci się to z interesem? Nikogo na nikogo nie napuszczam. Sama miałam zamiar wysłać na zakład swoją klacz sp i to właśnie STACJONARNY, bo wydaje mi się, że ocena z jednego dnia (a więc z próby polowej) jest niemiarodajna i czasem może być niesprawiedliwa - wydaje mi się, że na klacz w ZT patrzy się trochę szerszym okiem.
Napisałam to ze względu na fakt, że ciężko oceniać pogłowie naszych klaczy wyłącznie po ZT, skoro nie wszystkie się tam pokazują. I dałam przykłady np. czyje klacze się tam nie pokazują (wyłącznie z mojego regionu, i wyłącznie tych znanych nazwisk). I taki cel miała moja wypowiedź.

gezar, twoja wypowiedź nie wydała mi się uściślona wyłącznie do koni rasy małopolskiej, a ogólnie do hodowli koni w Polsce. I moja też miała szersze spektrum Mrugnięcie
Zapisane
julia
Użytkownik

Wiadomości: 38


« Odpowiedz #16 : Kwiecień 17, 2013, 16:39:09 »

Hodowca czempiona czterolatków ubiegłorocznych MPMK w skokach regularnie posyła swoje klacze na ZT,wiec jak już coś piszesz w tym sensie ze -z Twoich obserwacji wynika ze WSZYSCY posyłają raczej na polowe próby powinnaś dodać ze wynika to z tylko z obserwacji Twojej wsi zabitej dechami...
Zapisane
Maea
Użytkownik

Wiadomości: 70


« Odpowiedz #17 : Kwiecień 17, 2013, 17:58:24 »

julia, jeżeli mój region (DŚ), w tym hodowców przeze mnie wymienionych: Mazurek, Parkitny i Michalscy określasz tym mianem to nie mam żadnych pytań Uśmiech Prudnik też posyła na polówki. Ale rozumiem, że osobiste wycieczki sprawiają, że dyskusje się miło czyta i jest na poziomie Mrugnięcie
Zapisane
julia
Użytkownik

Wiadomości: 38


« Odpowiedz #18 : Kwiecień 17, 2013, 18:24:54 »

zagalopowalam sie ,przyznaje .DŚ to stolica koniarzy.  Duży uśmiech A tak powaznie,to po prostu dobre klacze i ogiery sa pokazywane w zt stacjonarnych i w MPMK a cala reszta  jedzie na polówki polowe  ...Mniej ludzi,3 konie,mniejszy wstyd...
Zapisane
brumby
Użytkownik

Wiadomości: 318


« Odpowiedz #19 : Kwiecień 17, 2013, 19:04:28 »

Już nie galopuj, bo przesadzasz. Na DŚ próby polowe są lepsze niż ZT.
Zapisane
julia
Użytkownik

Wiadomości: 38


« Odpowiedz #20 : Kwiecień 17, 2013, 19:09:45 »

to byl zart z tym DŚ jako zaglebiem koniarzy...Prosze w takim razie o podanie nazw tych wybitnych pudnickich klaczy po polowej probie.Tylko bez przykladow klaczy-matek
Zapisane
brumby
Użytkownik

Wiadomości: 318


« Odpowiedz #21 : Kwiecień 17, 2013, 19:55:29 »

Co to znaczy "bez klaczy matek"? Wszystkie najlepsze idą prędzej czy później do hodowli. To tak jakbyś pytała o najlepsze ogiery, tylko nie te co kryją. Te po próbach polowych, które teraz chodzą w sporcie  to m.in. Nenia, Nemara, Lili Marlene, Linaria, Eumara, Gostera, Wimella, Neila.
Zapisane
brumby
Użytkownik

Wiadomości: 318


« Odpowiedz #22 : Kwiecień 17, 2013, 20:45:50 »

zagalopowalam sie ,przyznaje .DŚ to stolica koniarzy.  Duży uśmiech

Oprócz tych hodowli, które wymieniła  Maea na DŚ są jeszcze Moszna ( Randon, Wag  - IO, Tiumen - 3x Wielka Pardubicka), Prudnik ( Imequyl 3x w rankingu najlepszy polski koń skokowy, El Camp - najwyżej sklasyfikowany w WFBSH polski koń skokowy obecnie, najlepsze klacze pod wzgl. ilości potomstwa w MPMK i najlepsza hodowla pod wzgl. wyników w MPMK). Ponadto hodowle R. Wassibauera w Okołach, p. Zawiśloków w Brynku, p. Szumlakowskiego k. Brzegu,  p. Sałackiego w Zakrzowie, SK Strzegom. Do tego dochodzi jeszcze hodowla angloarabska z Ochab która została przeniesiona do Prudnika i  hodowla koni śląskich, która wyprodukowała wicemistrza świata w jedynkach - og, Lokan.  Rzeczywiście jest z czego rechotać.
Zapisane
julia
Użytkownik

Wiadomości: 38


« Odpowiedz #23 : Kwiecień 17, 2013, 20:55:19 »

klacze te byly trenowane w prudnickim klubie,potem szly MPMK wiec stadnina m innymi zaoszczedzila na paliwie nie wysylajac ich na stacjonarny zaklad.Bo jaki poziom prezentuja te proby polowe mozna np zobaczyc tu : http://www.ozhk-katowice.pl/index.php?strona=galeria&katalog=ep1Yk1&tytul=PR%C3%93BA%20WIERZCHOWA%20JASTRZ%C4%98BIE%20ZDR%C3%93J%202012
oraz protokol z proby tu: http://www.ozhk-katowice.pl/galerie/ep1Yk1/PROTOK%C3%93%C5%81%20POLOWA%20PR%C3%93BA%20WIERZCHOWA%20KLACZY%20-%20JASTRZ%C4%98BIE%20ZDR%C3%93J%202012.pdf
7 KLACZY I KILKA JEST BARDZO DOBRYCH!!
ostatnio na forach dokonuje sie bezlitosnej oceny klaczy w zt stacjonarnym to mysle ze te dwa linki uswiadomia minnnymi Maewie,ze proba polowa to amatorski odpowiednik proby stacjonarnej.Bo jak mozna sie nie usmiac z tej stawki  7 klaczy w typie zaprzegowym z zapierajacymi dech zdjeciami wskokach
Mysle ze hodowczyni z Prudnika wolalaby poslac jescze raz nerme czy eule na zt stacjonarny,gdyby tylko miala taka mozliwosc

Zapisane
brumby
Użytkownik

Wiadomości: 318


« Odpowiedz #24 : Kwiecień 17, 2013, 21:09:58 »

Mysle ze hodowczyni z Prudnika wolalaby poslac jescze raz nerme czy eule na zt stacjonarny,gdyby tylko miala taka mozliwosc

Myślę, ze hodowczyni z Prudnika mając obecnie do dyspozycji jeźdźców z tytułami mistrzowskimi MPMK w wkkw i ujeżdżeniu oraz jeżdżących konkursy skokowe na poziomie GP w ogóle nie jest zainteresowana jakimikolwiek ZT mogąc sprawdzić swoje konie w normalnym sporcie. Skoro SK Prudnik miała możliwość wysłania swoich klaczy do Lanaken, to czemu nie mogłaby wysłać ich do Bogusławic?
Stacjonarne ZT dla klaczy w tej chwili to miejsce taniego pojeżdżenia średnich lub słabych koni za dotacyjne pieniądze.
Zapisane
julia
Użytkownik

Wiadomości: 38


« Odpowiedz #25 : Kwiecień 17, 2013, 21:16:40 »

Konie sa rozne .Rozne na stacjonarnych ,rozne na mpmk,a najgorsze na polowych probach jak widac na zalaczonychpowyzej obrazkach.Jak ktos twierdzi inaczej to ma ego wyzej niz siedzi.A jesli mamy byc zlosliwi to Prudnik jedzie na dotacjach najwiecej i jak to mowia ,brumby straciles szanse na przemilczenie tego tematu.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #26 : Kwiecień 17, 2013, 21:57:14 »

julia
Widziałaś stawkę klaczy III turnusu 2012 w Bogusławicach ?
Zarzucasz Maea, że polega na tym co gdzieś usłyszała, gdzieś przeczytała, a tak naprawdę (wg Ciebie) nic nie wie i dyrdymały wplata. Ja się nie odważę porównywać, ale patrząc na wyniki prób polowych i stacjonarnych - w jednych i drugich biorą udział bdb klacze. Natomiast Ty i owszem, oceniasz próby polowe przez pryzmat próby opisywanej w powyższym linku..
A przyczepić się można zawsze. Jak to było z Imequylem ? - jedni zarzucali mu, że jego kariera to zasługa jeźdzca, a drudzy (a może Ci sami) w innych dyskusjach uparcie twierdzili, że gdyby nie tak wspaniały koń to jeździec by się nie wybił i wyniki takie, a nie inne to zasługa tylko klasy konia.

Dyskusja o wyższości polówek i prób stacjonarnych przypomina mi trochę dyskusję o wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia...
Zapisane
julia
Użytkownik

Wiadomości: 38


« Odpowiedz #27 : Kwiecień 18, 2013, 07:20:14 »

AR...?to samo przecież pisze od początku,wiec ne bardzo rozumiem po co ciągniesz dyskuje Co?



Stacjonarne ZT dla klaczy w tej chwili to miejsce taniego pojeżdżenia średnich lub słabych koni za dotacyjne pieniądze.
Na stacjonarny Włocławek Walewice tydzien temu właśnie posłały 6 klaczy.Hodowcy z Walewic "na pewno" posłali średnie i słabe klacze.2 klacze po Frazesie ,1 po Huzarze,same lachy ojciec jeden z drugim nie to co taki Rashim z DŚ...A Łza po zt stacjonarnym to tez "słaba "klacz...
Zapisane
julia
Użytkownik

Wiadomości: 38


« Odpowiedz #28 : Kwiecień 18, 2013, 07:35:16 »

a przyklad proby polowej podalam dla rownowagi wobec bzdur jakie wypisywala Maea,tak ciezko to zrozumiec?

dziwne ze na tym forum 10 min po napisaniu juz nie mozna ingerowac we wlasny tekst.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #29 : Kwiecień 18, 2013, 07:55:29 »

Dalej nie wyjaśniłaś na jakiej podstawie nazywasz uczestniczki prób polowych tak, a nie inaczej...
Nie sądzę, żeby Maea wypisywała bzdury, postawiła jakąś hipotezę (całkiem logiczną i uzasadnioną imo) na podstawie własnych obserwacji.
To chyba taka moda przeniesiona ze sceny politycznej, że wykrzykuje się swoje zdanie nie zważając na wypowiedzi innych i na pytania innych.
Pytałam o III turnus nie bez przyczyny - tak beznadziejnie słabej grupy klaczy nie widziałam już dawno. I zupełnie nie chodzi mi o pracę jeźdzców, bo tych akurat bardzo szanuję, ale o jakość stawki - ruch (a raczej jego brak) czy zdolności skokowe ( w całej stawce może 3- 4 klacze skakały w miarę poprawnie, rozumiem przez to, że nie skakały z odwrotnym krzyżem, sztywne, z wiszącymi przodami itp)
A edytowanie jest dozwolone przez bodajże 7 minut - w sam raz aby poprawić literówkę, ale nie sens wypowiedzi Mrugnięcie
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

artofwar besterlive animezywioly speedwaymenager fairth