FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Marzec 28, 2024, 23:00:28 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] 5 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dotacje unijne do klaczy  (Przeczytany 75024 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
misiek11
Użytkownik

Wiadomości: 63


« Odpowiedz #45 : Luty 14, 2013, 12:21:51 »

Albo skansenu wsi lat 70 XXwieku... Jedyna zaleta tego programu to właśnie ta jasno określona wizja(skonsolidowany genetycznie urodziwy koń ogolnouzytkowy), a której mi ewidentnie brakuje w programie hodowlanych pzhk. Dziś jak weźmiemy grupę 20 koni mlp to każdy inny(nie chodzi tylko o maśc) i każdy do niczego... Hodujemy niby do sportu, ale to tak szerokie pojęcie, ze na samym wstępie skazuje nas na porażkę. Dopóki nie będzie konkretnego celu, konkretnej drogi nie będzie konkretnych koni.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #46 : Luty 14, 2013, 12:41:37 »

Ale oni wiedzą, że to czego nam potrzeba, to koń do agroturystyki.
Pytanie czy ten koń do agroturystyki się nadaje ?
Zapisane
brumby
Użytkownik

Wiadomości: 318


« Odpowiedz #47 : Luty 14, 2013, 16:39:53 »

No właśnie program mógł po cichu wpisać się w hodowlę koni rajdowych. Dopuścić bez ograniczeń ogiery oo (w końcu ciągle piszą o orientalnym typie), dopuścić konie achał-tekińskie, jako, że konie turkmeńskie i tureckie też kiedyś silnie oddziaływały. I jazda z koniem rajdowym jakiego świat nie widział - taki mix oo/xx/achał-teke mógłby być zabójczy dla konkurencji.

Ale oni wiedzą, że to czego nam potrzeba, to koń do agroturystyki.

Tylko wtedy musielibyśmy sobie wybić z głowy, że to koń angloarabski.
Zapisane
brumby
Użytkownik

Wiadomości: 318


« Odpowiedz #48 : Luty 14, 2013, 16:46:19 »

Pytanie czy ten koń do agroturystyki się nadaje ?
Prawdopodobnie do agroturystyki nadaje się wszystko co nie kopie, nie gryzie i nie ponosi.
Zapisane
Marta
Użytkownik

Wiadomości: 212



« Odpowiedz #49 : Luty 14, 2013, 16:52:52 »

Księga już jest podzielona na dział angloarabski i resztę. Wyłączyć xo od młp i już. Trakeniarzom się udało wyrwać z księgi wlkp.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #50 : Luty 14, 2013, 16:57:51 »

No właśnie program mógł po cichu wpisać się w hodowlę koni rajdowych. Dopuścić bez ograniczeń ogiery oo (w końcu ciągle piszą o orientalnym typie), dopuścić konie achał-tekińskie, jako, że konie turkmeńskie i tureckie też kiedyś silnie oddziaływały. I jazda z koniem rajdowym jakiego świat nie widział - taki mix oo/xx/achał-teke mógłby być zabójczy dla konkurencji.

Ale oni wiedzą, że to czego nam potrzeba, to koń do agroturystyki.

Tylko wtedy musielibyśmy sobie wybić z głowy, że to koń angloarabski.

Angloarabski półkrwi
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #51 : Luty 14, 2013, 17:02:56 »

Pytanie czy ten koń do agroturystyki się nadaje ?
Prawdopodobnie do agroturystyki nadaje się wszystko co nie kopie, nie gryzie i nie ponosi.
Tak się domyślam, zastanawiam się tylko czy to takie oczywiste. Mam uzasadnione obawy.
Zapisane
misiek11
Użytkownik

Wiadomości: 63


« Odpowiedz #52 : Luty 14, 2013, 18:11:39 »

No właśnie program mógł po cichu wpisać się w hodowlę koni rajdowych. Dopuścić bez ograniczeń ogiery oo (w końcu ciągle piszą o orientalnym typie), dopuścić konie achał-tekińskie, jako, że konie turkmeńskie i tureckie też kiedyś silnie oddziaływały. I jazda z koniem rajdowym jakiego świat nie widział - taki mix oo/xx/achał-teke mógłby być zabójczy dla konkurencji.

Ale oni wiedzą, że to czego nam potrzeba, to koń do agroturystyki.

Tylko wtedy musielibyśmy sobie wybić z głowy, że to koń angloarabski.

A to niby czemu nie angloarabski??
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #53 : Luty 14, 2013, 19:34:05 »

Chodziło chyba o dolew krwi achałtekińskiej
Zapisane
brumby
Użytkownik

Wiadomości: 318


« Odpowiedz #54 : Luty 14, 2013, 19:36:54 »

Tylko wtedy musielibyśmy sobie wybić z głowy, że to koń angloarabski.

Angloarabski półkrwi

Może i tak, ale dla mnie taki sam jak z przedświtem (tez kiedyś oddziaływał i nadal to robi), lipicanem etc. etc. albo nawet mniej. Można to zawracanie rzeki kijem posunąć dalej i dolać jeszcze jakby się z tekińcem nie udało kabardyńca, karabacha, dońca może i kirgiza a nawet i mongoła (tez kiedyś oddziaływały, a jakże i to jak), choć z tym to juz bym uważał. A tak już bardziej poważnie to nie widziałem tych miksów młp z achałtekińcem zbyt wiele żeby mieć jakieś miarodajne zdanie, ale żaden z tych które widziałem (moze z kilkanaście) niczym nie zachwycał i nie sprawiało to wrażenia udanej kombinacji. To może było dobre 400 lat temu na stepach ukraińskch ale watpię, żeby tu i teraz.   Jakoś bardziej wierzę w mocną selekcję na określone cechy tego co jest, niż taką hodowlaną archeologię. To chyba zbyt już odległe swiaty, zanim się z tego coś sensownego uklei trzeba parę końskich pokoleń.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #55 : Luty 14, 2013, 19:43:39 »

Jakoś bardziej wierzę w mocną selekcję na określone cechy tego co jest, niż taką hodowlaną archeologię.
Popieram, a najlepszy tego przykład ? Związek KWPN - w 40 lat z koni w typie zaprzęgowo-roboczym zbudowano potężny związek sportowy. Tylko czy mamy dość konsekwencji, żeby nie zmieniać planów hodowlanych co dwa lata ?
Zapisane
brumby
Użytkownik

Wiadomości: 318


« Odpowiedz #56 : Luty 14, 2013, 20:02:46 »

Ja to nawet myślę, ze prędzej holendrzy swojego KWPN wyselekcjonowaliby na długodystansowca, niż my wymiksujemy naszego angloaraba z achałtekińcem.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #57 : Luty 14, 2013, 20:24:33 »

Tylko wtedy musielibyśmy sobie wybić z głowy, że to koń angloarabski.

Angloarabski półkrwi

Może i tak, ale dla mnie taki sam jak z przedświtem (tez kiedyś oddziaływał i nadal to robi), lipicanem etc. etc. albo nawet mniej. Można to zawracanie rzeki kijem posunąć dalej i dolać jeszcze jakby się z tekińcem nie udało kabardyńca, karabacha, dońca może i kirgiza a nawet i mongoła (tez kiedyś oddziaływały, a jakże i to jak), choć z tym to juz bym uważał. A tak już bardziej poważnie to nie widziałem tych miksów młp z achałtekińcem zbyt wiele żeby mieć jakieś miarodajne zdanie, ale żaden z tych które widziałem (moze z kilkanaście) niczym nie zachwycał i nie sprawiało to wrażenia udanej kombinacji. To może było dobre 400 lat temu na stepach ukraińskch ale watpię, żeby tu i teraz.   Jakoś bardziej wierzę w mocną selekcję na określone cechy tego co jest, niż taką hodowlaną archeologię. To chyba zbyt już odległe swiaty, zanim się z tego coś sensownego uklei trzeba parę końskich pokoleń.

Bo ty w koniu szukasz konia sportowego, w sensie skokowego, popytaj rajdowców jakie ich konie interesują. To jest zupełnie inny typ konia.

Zresztą nieważne, taki pomysł rzuciłem, jakby można z tym koniem młp. orientalnym wyprzedzić rynek europejski i zrobić sukces komercyjny, nie zatracając cech unikalnych.
Zapisane
misiek11
Użytkownik

Wiadomości: 63


« Odpowiedz #58 : Luty 14, 2013, 20:26:30 »

Ja to nawet myślę, ze prędzej holendrzy swojego KWPN wyselekcjonowaliby na długodystansowca, niż my wymiksujemy naszego angloaraba z achałtekińcem.

Zgadzam sie, bo jeśli bedą mieli taka wizje to cierpliwie i sumiennie bedą dążyć do jej realizacji, a u nas jedna rasa i co hodowla to inne konie. Jeden hoduje zgodnie z wytycznymi programu ochrony, drugi z wytycznymi programu hodowlanego, a trzeci widzi te konie w rajdach... Więc gdzie tu miejsce na postęp?
Zapisane
mały76
Użytkownik

Wiadomości: 7


« Odpowiedz #59 : Listopad 19, 2013, 19:21:42 »

Witam czy ktoś z was wie gdzie są zamieszczone informacje w internecie na wejście do programu na 2014r.chodzi mi o pobranie wniosków.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

real-life-rpg spw miasto-faraonow playyourstories classicdayz