FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 16, 2024, 18:04:53 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 4 5 [6] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ogiery na rok 2010  (Przeczytany 44164 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Drapik
Użytkownik

Wiadomości: 446


« Odpowiedz #75 : Kwiecień 18, 2010, 07:44:31 »

tak  Jasiek masz racje patrzmy przez potomstwo...oprocz takich co wymieniles potrafi tez dac takie "cos" jak Henna czyli tuptus rekreacyjny gdzie kazda czesc od innego konia, jak to jedna znajaca sie na koniach b.db osoba i majaca z nia przez jakis czas kontakt powiedziala"czarna owca w rodzinie". mi sie glowa tego konia nie podoba, szyje to juz w ogole...te czesci tego konia dla mnie sa po prostu brzydkie
kowalsk a mozesz uchylic rabka tajemnicy jakie kryl? czy znowu poszedl na jakies mocno przypadkowe klacze?
tak OT
krew mn zalewa jak widze nawet tu i na innych forach, ze ogiery bdb rodowodowo, przyzwoite uzytkowo itp. kryja klacze gdzie  duzo brakow w papierze , a klacz krzywa i nawet LL nie poleci bo sie zabije...
jakie macie podejscie dzierzawcy/wlasciciele ogierow w tej kwesti?
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #76 : Kwiecień 18, 2010, 09:48:22 »

Henna jest nieudana, ale każdemu ogierowi się takie wypadki przytrafiają. Grey dał w Walewicach klacz Limbę, która wypadła na zakładzie dużo słabiej.
Zapisane
boswell
Użytkownik

Wiadomości: 466



« Odpowiedz #77 : Kwiecień 19, 2010, 20:47:03 »

Dobrze rozumiem? Ogiernik miałby mówic- panie/i ta kobyła pańska to sie zabije na pierwszej przeszkodzie, ja nie bede czegos takiego krył tym ogierem bo  nie warto.  Z politowaniem
No to na dzierzawe by nie zarobił  Chichot
To sprawa własciciela klaczy który decyduje sie ja kryc...
Jak mozemy poczytac w KP odnosnie programu- nie kazdy kon musi skakac, wiekszosc i tak trafia do rekreacji i to jest główny rynek zbytu na młp...
Moze z tych 39 przypadkowych (? PRZYPADKIEM przejazdzałem z klaczą to pokryjemy?)kobył Berlina trafia sie jakies mniej krzywe Duży uśmiech
Zapisane
Marta
Użytkownik

Wiadomości: 212



« Odpowiedz #78 : Kwiecień 20, 2010, 13:25:16 »

Z drugiej strony gdyby ogiernik mówił, że tej klaczy nie dopuści, to może ogiery nie miałyby potem złej opinii i właśnie łatwiej byłoby zarobić na dzierżawę, a w kolejce ustawiałyby się proste klacze Mrugnięcie
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

furenzu skarpetkacrraft car-o loki the-world-is-magic