FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 23, 2024, 10:01:48 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ogiery na rok 2010  (Przeczytany 44234 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
hmmm
Użytkownik

Wiadomości: 253


« Odpowiedz #60 : Styczeń 26, 2010, 12:09:41 »

Awans jest o 100zł tańszy niż w 2009. Dlaczego ? Nie sprawdził się ?
Zapisane
Cytryna
Użytkownik

Wiadomości: 27



« Odpowiedz #61 : Kwiecień 16, 2010, 20:22:25 »

Jaki ogier będzie najopularniejszy w sezonie 2010 ?
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #62 : Kwiecień 16, 2010, 22:57:05 »

Czyli, że większość ma rację również w hodowli? Uśmiech
Zapisane
Cytryna
Użytkownik

Wiadomości: 27



« Odpowiedz #63 : Kwiecień 17, 2010, 19:40:54 »

Nic takiego nie powiedziałam, ani nie sugeruję tym pytaniem.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #64 : Kwiecień 17, 2010, 20:20:27 »

Taki nieśmieszny żart to był, bez urazy. Myślę, że na Lubelszczyźnie najpopularniejsze będą Jurand, Emaks, Emanor, może Barnaba. W Polsce centralnej Huzar, Frazes, Emetyt, Jasny Poranek. Jest duże zainteresowanie Barytem, ale on chyba nie będzie krył. Podobno dużo prywatnych klaczy kryją też Dionizos i, uwaga, Biesiadnik. Na południu jest sporo klaczy, ale nie ma ogierzych "gwiazd", trudno więc wskazać lidera. Nie żyjemy jeszcze w czasach i kraju, gdzie odległość nie gra roli.
Zapisane
Drapik
Użytkownik

Wiadomości: 446


« Odpowiedz #65 : Kwiecień 17, 2010, 20:41:41 »

jak nie ma?
na południu jest Grey - juz za moment tez w wesji mrozonej;)
Zapisane
Sławek D.
Użytkownik

Wiadomości: 186


« Odpowiedz #66 : Kwiecień 17, 2010, 20:44:27 »

Jasiek myślę, że do tej listy, przynajmniej na Lubelszczyźnie (pomimo ceny) należy dodać Efekta, a co do Juranda dużo chętnych jest na niego, ale chłopak się zablokował.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #67 : Kwiecień 17, 2010, 20:55:01 »

Faktycznie, zapomniałem o Grey-u, tylko on nigdy nie był medialnym, popularnym ogierem, bo to taki klocek bez typu.
Zapisane
Drapik
Użytkownik

Wiadomości: 446


« Odpowiedz #68 : Kwiecień 17, 2010, 21:11:55 »

tam gdzie nie byl tam nie byl- a skoro zagranica sie nim interesuje to gdzies tam cos tam musialo o nim byc mowione- ale za malo- nadrobimy Spoko... tak w ramach ciekawostki pewien hodowca co sie dochowal juz jednego ogra ( nie po Greyu) robi powtorke, Ochaby znowu go chca- widac , ze dzis jednak wazniejsze walory uzytkowe i charakter niz uroda i typ ( choc ja nadal nie znajduje i nie uslyszalam, od zadnego autorytetu jasnej definicji typu konia malopolskiego) patrz uzycie dwoch ogierow z najbrzydsza glowa i szyja wsrod malopolakow - Frazes i Grey a prezentujacych walory uzytkowe
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #69 : Kwiecień 17, 2010, 21:19:14 »

patrz uzycie dwoch ogierow z najbrzydsza glowa i szyja wsrod malopolakow - Frazes i Grey a prezentujacych walory uzytkowe

Grey ma świetną szyję!! Nie można powiedzieć, że ma jakąś paskudną głowę. Frazes natomiast ma ładną głowę, tylko długą, a przy krótkiej szyi wygląda nieco niezręcznie. Zresztą szyję ma bardzo ładnie osadzoną, tylko krótką. Wolę takiego ogiera, niż z jelenią i nisko osadzoną szyją.

Co do typu, to myślę, że dzisiaj się zmierza w kierunku takim, w jakim poszły niemieckie trakeny, z tą różnicą, że ma być widoczny wyraźnie większy wpływ orientu. Jeśli powiem, że Emetyt jest typowym ogierem mlp., to nikt nie zaprzeczy.

Jeszcze a propos Frazesa, Francuzi zamrozili ponad 100 porcji jego nasienia i za rok znów chcą go pożyczyć na spermobranie.
Zapisane
Drapik
Użytkownik

Wiadomości: 446


« Odpowiedz #70 : Kwiecień 17, 2010, 21:26:10 »

łaczenie potylica kregi szyjne u Greya nie jest swietne..., na szczescie  Grey nei nosi irokeza:)
mi leb Frazesa sie nie podoba, za dlugi za kanciasty- jedyny plus to wyraziste oko i db zarysowane grzebienie, szyje przemilcze bo gorszej jezeli o dlugosc dawno nie widzialam, no ale kazdy lubi cos innego- jednym sie bedzie podobal malopolski Agat innym Agrest;)
masz jakies zdj jelenia wsrod ogierow mlp? tylko takich  no kryjacych wiecej niz te 3 klacze- bo jestem ciekawa czy cos takiego sie jeszcze gdzies uchowalo
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #71 : Kwiecień 17, 2010, 21:32:10 »

Wśród samych młp. ogierów może i nie, ale było użytych kilka takich folblutów w ostatnim czasie. Czy to przypadek, że Oregon xx, choć szeroko użyty na najlepszym w Polsce stadzie, nie doczekał się ŻADNEGO uznanego syna??

U Greya jeszcze bym zwrócił uwagę na dość drobne kopyta, w stosunku do kościstości i kalibru. Świetne, moim zdaniem, połączenie szyja - głowa ma walewicki Herb.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #72 : Kwiecień 17, 2010, 21:41:13 »

Wśród samych młp. ogierów może i nie, ale było użytych kilka takich folblutów w ostatnim czasie. Czy to przypadek, że Oregon xx, choć szeroko użyty na najlepszym w Polsce stadzie, nie doczekał się ŻADNEGO uznanego syna??

Miał jednego, hodowli Janowskiej:
http://www.bazakoni.pl/horse_21473.html

I jednego z dużym udziałem m w rodowdzie
http://www.bazakoni.pl/horse_38706.html


Ja tam też Frazesa głowy nie lubię, ale to pewnie rzecz gustu.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #73 : Kwiecień 17, 2010, 21:52:10 »

Głowa Frazesa ma w sobie dużo z głowy konia iberyjskiego czy lipicańskiego. Na ogiera trzeba patrzeć przez pryzmat jego potomstwa. Frazes potrafi dać śliczne konie, z długimi szyjami, przekazując jednocześnie świetny aparat ruchu.
Zapisane
kowalsk
Użytkownik

Wiadomości: 15


« Odpowiedz #74 : Kwiecień 18, 2010, 05:48:23 »

Zapomnieliście o Berlin Beju na lubelszczyżnie jest połowa kwietnia ,a klaczy pokrytych 39 sztuk.pozdrawiam
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

kociakowo nakazdytemat eobywatel dzikiekonie radarodzicowsp289