FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 29, 2024, 14:45:18 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czipy....mrożenia... Palenia....  (Przeczytany 64213 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
amazonka80
Użytkownik

Wiadomości: 500


« Odpowiedz #90 : Maj 30, 2009, 21:44:22 »

I między innymi z tego powodu jestem przeciwna czipowaniu!!! Jestem ciekawa ile będzie taki zabieg kosztował u Lekarza Weterynari... mając w pamięci ile kosztował paszport PZJ wypisywany przez Lekarza? A drugie ile czasu będziemy czekali na zaczipowanie u Lekarza? Wolałabym żeby to jednak było badanie krwi, które jest dużo pewniejsze!!!! Drapik nie bierz tego do siebie!
Zapisane
Drapik
Użytkownik

Wiadomości: 446


« Odpowiedz #91 : Maj 30, 2009, 21:54:57 »

nie biore, bo ja sie czipowaniem nie zajmuje-co najwyzej wyszukiwaniem prezesowi izby dokumentow przeciwko Mrugnięcie
Zapisane
boswell
Użytkownik

Wiadomości: 466



« Odpowiedz #92 : Maj 30, 2009, 22:15:37 »

Amazonka
moze dla ciebie głupota a ja wiem mozna powiedziec z pierwszej reki czyli od pracownika zwiazku.To ty pleciesz,że na zach.nic nie wymagaja-skonczyły sie z lekka te czasy.Moze ty tam byłaś? Ja tylko nie raz i nie dwa woziłam chłopom konie na targ-każdy paszport trzymał jak świętość,bo bez paszportu  hurtownicy nie brali juz 2 lata temu.(wczesniej mniej placili za takiego bez)
czy ty nie rozumiesz co czytasz? paszport wraca z ubojni-a konie sa wyładowywane na stacjach przeładunkowych-sprawdzanie czipów wyobrazam sobie bez problemu,gdy konie przepedami waskimi ida,a jak ty sobie wyobrazasz identyfikacje koni w stadzie wystraszonych kilkudziesieciu sztuk wg paszportu?
o czipowaniu stadnin to samo-co mam sie dowiadywac? sama piszesz ze walewice zaczipowane-i tak wlasnie mowil pracownik,ze w ramach szkolen wszystko panstwowe poczipowali.
 Dlaczego wet? Tez czytajcie ze zrozumieniem-dlatego ze pracownicy zwiazku maja mase pracy z opisami koni hodowlanych a za chwile takze ich czipowaniem i nie rozumiem dlaczego maja sie tez zajmowac żywcem konskim,potem bedzie jak w pewnym momencie z paszpotrami,ze sie nie mozna było na paszport doczekać bo oni musieli na tip top konie rzezne zaopatrywac w paszporty zeby je rzeznia przyjeła.Wolalabym zeby zwiazek zajmowal sie konmi hodowlanymi,a przygotowaniem koni do wysyłki do ubojni wet.

Zapisane
amazonka80
Użytkownik

Wiadomości: 500


« Odpowiedz #93 : Maj 30, 2009, 23:31:36 »

Po pierwsze jeśli idzie o paszporty to z dorosłych zostały niedobitki... No chyba że jakiś Okręgowy Związek na tyle opieszale działał! A obowiązek czipowania ma wejść przede wszystkim dla źrebiąt i młodych klaczy które będą przyjmowane do licencji. Więc czemu mówisz, że nie wiadomo ile będzie to trwało. Jak będą przyjeżdżali opisać źrebaka do paszportu to jednocześnie go zaczipują? I jeśli hodowca dobrze przygotuje źrebaka to ten zabieg trwa krócej niż opis do paszportu! No chyba, że hodowca jest dupa i do źrebaka nie możnapodejść, ani go dotknąć nie mówię już o złapaniu. A wiem to bo pracowałam z Związku! A teraz wyobraź sobie, że paszport będzie wyrabiał Związek a do czipowanie będzie przyjeżdżał wet... myślisz, że on Ci szybciej zaczipuje? Zastanów się ile pracy mają weterynarze myślisz, że oni tak chętnie będą przyjeżdżać? A jak będą to za ile? I którzy? Lekarze Powiatowi? Już jest problem, żeby przyjechali w czasie przeglądu ogierów pobrać krew... po drugie oni się boją koni! Weterynarze, którzy pracują w terenie? jest ich tak mało, że nie wyrabiają się!
Jeśli idzie o Walewice to przeczytaj dobrze co tam jest napisane... zaczipowane byly konie dwa lata temu a od tamtego czasu ani jeden więcej, bo nie ma takiego obowiązku!
Dwa lata temu pracowałam w Związku i cały czas był problem, z paszportami które nie wracały z granicy tylko wracały z handlarzami do obiegu. Teraz jest to już  niemożliwe, bo są specjalnie odznaczane! Nie będę mówiła co jest teraz... ale w tyg porozmawiam z naszymi handlarzami i powiem jak to u nas na terenie wygląda!
A jeśli idzie o niewyrabianie się Związku wszystko byłoby ok gdyby hodowcy lub psełdo hodowcy zgłaszali w odpowiednim czasie, a nie jak źrebak jest odsadzany lub szykowany do sprzedaży, albo jak skończył rok, bo i tak się zdarzało.... i trzeba natychmiast jechać w drugi koniec województwa!!! A druga rzecz, z którą się spotkałam to niedostarczanie wszystkich dokumentów przez co też opóźnia się wyrabianie paszportu!
Wiem jedno ja nie chce czipów... Mam konie hodowlane i uważam, że moim koniom wystarczy badanie DNA, które jest najpewniejsze! A do tego chciałabym by miały piętno rasowe i sprawa załatwiona! Ok NN może być czipowana i niech to robi komu się żywnie podoba!
Zapisane
boswell
Użytkownik

Wiadomości: 466



« Odpowiedz #94 : Czerwiec 05, 2009, 12:16:26 »

NIE napisałam że wole zeby mi wet czipował-napisałam chyba wyraznie że życzyłabym sobie obsługi hodowców przez Zwiazek Hodowców Koni a obsługi żywca idacego własnie na ubój przez weterynarzy.
Nie wiem jak tam jest,powtarzam-o zaczipowaniu stadnin  panstwowych mowił pracownik LZHK na opisie zrebiat.
czas to nie kwestia tylko czasowego zgłoszenia ale i harmonogramu pracy inspektorów.kolezanka ma ogierka nie opisanego-miał byc jesienia,ale ze sie przeprowadzali to juz zaczeli podlegac z drugiej strony lublina pod innego inspektora i miało byc dopiero wiosna,teraz dalej nie opisany,bo insp.zapomniał do nich wstapic,choc czekali pod telefonem.a kupcy sobie odchodza..choc wina nie jej.
Palenie i mrozenie jest nielegalne. wg.ustawy o ochronie zwierzat,art.6 ww ustawy jest tak wlasnie interpretowany (przy okazji takze uzywanie urzadzen zmuszajacych zwierze do przebywania w nienaturalnej pozycji,mogacej powodowac ból-pasuja tu wszelkie patenty upychajace koniowi głowe w okolicach klatki piersiowej)
nie wiem jak to sie ma do palenia w stadninach,ale jakby sie kto uparł to paragraf jest i odpowiedzialność karna tez(art 35 ww ustawy)
choc ja tez wolałabym miec wymrożone pietno.
Zapisane
Drapik
Użytkownik

Wiadomości: 446


« Odpowiedz #95 : Czerwiec 10, 2009, 17:02:17 »

powiem tak u Paula Schockemohlego nadal sie pali  koniska i palic sie bedzie, konie maja czipy, ale nie wszystkie - wynika to tylko i wylacznie z faktu ze w stajniach przebywa ponad 4000 sztuk zwierzow po kilka w biegalni, nie ma tabliczek z imionami a tylko numery na obrozach - jak mialam inseminowac klacz to latalam z czytnikiem,bo czesc koni lazilo bez obrozy- jak rozmawialam z obsluga to bylo kilka przypadkow odczynow po czipowaniu, byl kon co mial martwice miesni itp. w okolicy gdzie byl czip.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #96 : Sierpień 25, 2009, 10:04:36 »

U mnie dziś był pan ze związku, z ciekawości poprosiłam o sprawdzenie czipa u klaczy - został jej wszczepiony u poprzedniej właścicielki.
Szukanie czipa zajęło ok. 10 min, przemieścił się w dół szyi, ale dał się odczytać.
Mam nadzieję, że pzhk szybko zrezygnuje z czipowania  Z politowaniem
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #97 : Sierpień 25, 2009, 10:11:37 »

Mam nadzieję, że pzhk szybko zrezygnuje z czipowania  Z politowaniem

 Uśmiech

Najsmieszniejsze jest to, ze wcale prawo unijne nie wymaga czipowania, tylko jak zwykle u nas tak sie to prawo interpretuje, zeby kosic frajerow na jak najwieksza kase. Jest pretekst to golimy klientow.
Zapisane
boswell
Użytkownik

Wiadomości: 466



« Odpowiedz #98 : Sierpień 25, 2009, 14:36:03 »

jeszcze nie ma zdaje sie przepisów wykonawczych wiec przez chwile jeszcze jest szansa na opis zrebaków bez czipa...
bedzie jeden plus...zrobi ci to pzhk na miejscu przy opisie zrebaka ; Chichot
czemu to plus?
bo sa rasy które maja od dawna czipy jako obowiazkowe i np teraz ja gonie do Łodzi na wystawe z szetlandką,bo tam najbliżej beda czipowane-a mam obowiazek to zrobic Duży uśmiech
Zapisane
Marta
Użytkownik

Wiadomości: 212



« Odpowiedz #99 : Sierpień 25, 2009, 15:21:11 »

Szukanie czipa zajęło ok. 10 min, przemieścił się w dół szyi, ale dał się odczytać.
Nie byłoby źle co jakiś czas sprawdzać gdzie ten czip jest - zanim przemieści się tam gdzie narobi szkód.
Wolałabym nie doczekać czasu, kiedy zaczną czipować ludzi  Złość
Zapisane
Doma
Użytkownik

Wiadomości: 441


« Odpowiedz #100 : Sierpień 26, 2009, 11:22:13 »

Szczerze mówiąc, jak czytam to co się dzieje to budzi we mnie jakieś przerażenie, szczerze mówiąc zupełnie inaczej wyobrażałam sobie chipowanie, a rzeczywistość wygląda mało zachęcająco Złość
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #101 : Sierpień 26, 2009, 11:45:53 »

Szczerze mówiąc, jak czytam to co się dzieje to budzi we mnie jakieś przerażenie, szczerze mówiąc zupełnie inaczej wyobrażałam sobie chipowanie, a rzeczywistość wygląda mało zachęcająco Złość

Wszystko co jest robione pod przymusem wyglada malo zachecajaco. Tak to juz jest.
Zapisane
korsarz
Użytkownik

Wiadomości: 192


« Odpowiedz #102 : Sierpień 31, 2009, 10:32:33 »

Pod przymusem i gdy na siłę chce się uszczęsliwić kogoś kto tego nie pragnie.A gdzy jeszcze ma za to płacić z własnej kiesy...
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #103 : Grudzień 21, 2009, 10:05:03 »

"Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dn. 19 listopada 2009r. wprowadzone zostały nowe stawki opłat za paszporty. W cenie paszportu, która obowiązywać będzie od 22 grudnia br. uwzględniono koszt czipowania (wszczepienie transpondera).
Cena paszportu wynosi 103,50 zł. + koszty przesyłki pocztowej. "
Zapisane
Doma
Użytkownik

Wiadomości: 441


« Odpowiedz #104 : Grudzień 21, 2009, 20:39:02 »

super.. jeszcze trochę i biurokracja związana z hodowlą folblutów wyjdzie taniej niż innych ras, a myślałam że to nie możliwe  Mrugnięcie
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

jeszgarbiony norwegland animezywioly moloromme mtk