FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 29, 2024, 17:29:08 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czipy....mrożenia... Palenia....  (Przeczytany 64221 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
boswell
Użytkownik

Wiadomości: 466



« Odpowiedz #75 : Maj 12, 2009, 13:02:15 »

no cóz-skoro jest nas troche na forum to i opinii musi być "sto"...Spokojnie Panowie bez nerw.Wdech,wydech... Mrugnięcie
Wyjaśniajaco- dna-mowię i koniach hodowlanych a nie typowo kotletowych,palenia uważam za do niczego właśnie ze wzg. na słaba czytelność a mrożenia za bezproblemowo czytelne nawet w nocy przy latarce( białe włosy  blizny! )-nie wiem tylko jak to u siwków wyglada...
Zapisane
Marko
Użytkownik

Wiadomości: 104



« Odpowiedz #76 : Maj 12, 2009, 19:13:00 »

dla mnie Jasiek całkiem jasno i sensownie sie wypowiada i zgadzam sie z nim w zupełnosci, niedługo dojdzie do tego, że idąc do łóżka z kobietą, będę musiał rozłożyć sobie mate dezyfekcyjną odkazić się środkami i wogóle powinienem być odizolowany jak i każdy mężczyzna od reszty społeczeństwa jako potyecjalny rozpłodnik  Duży uśmiech , przebadać sie na choroby które nie występują już od co najmniej 60 lat a oczywiście do tego wszystkiego będze musiał przyjechać Pan doktor powiatowy i przeprowadzic kontrole czy trzymam sie przepisów.
Całe szczęście że dzieci mam dorosłe i za to, że któreś przytule czy pocałuje to przynajmniej pedofilem nie zostane.Jeszcze kilka lat temu podczas prowadzenia jazd na obozie bojące sie małe dziecko głaskałem po głowie czy płaczące nawet sie przytulało dziś zero kontaktu na odległość, bo licho i prawo Unijne nie śpi. 
 
Zapisane

Jeśli zajmujesz się końmi – MYŚL CZŁOWIEKU TO NIE BOLI
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #77 : Maj 12, 2009, 19:38:47 »

dla mnie Jasiek całkiem jasno i sensownie sie wypowiada i zgadzam sie z nim w zupełnosci, niedługo dojdzie do tego, że idąc do łóżka z kobietą, będę musiał rozłożyć sobie mate dezyfekcyjną odkazić się środkami i wogóle powinienem być odizolowany jak i każdy mężczyzna od reszty społeczeństwa jako potyecjalny rozpłodnik  Duży uśmiech , przebadać sie na choroby które nie występują już od co najmniej 60 lat a oczywiście do tego wszystkiego będze musiał przyjechać Pan doktor powiatowy i przeprowadzic kontrole czy trzymam sie przepisów.
Całe szczęście że dzieci mam dorosłe i za to, że któreś przytule czy pocałuje to przynajmniej pedofilem nie zostane.Jeszcze kilka lat temu podczas prowadzenia jazd na obozie bojące sie małe dziecko głaskałem po głowie czy płaczące nawet sie przytulało dziś zero kontaktu na odległość, bo licho i prawo Unijne nie śpi. 
 

Hola hola, a czip kolega Marko? Seks bez czipów? Tak nie po unijnemu? To może chociaż z jakimś kawalerem, a nie tak jak zboczeniec jakiś z żoną?
Zapisane
amazonka80
Użytkownik

Wiadomości: 500


« Odpowiedz #78 : Maj 12, 2009, 20:58:46 »

Cytuj
badanie DNA i Krwi kosztuje prawie 200zł a paszport z czipem tylko ma kosztować 100zł!!!

 Nie zgodzę się z tą kalkulacją - badanie krwi na DNA i Grupy krwi kosztuje 140 zł z groszami - dotyczy to zarówno Chorzelowa jak i Jastrzębca . Paszport w chwili obecnej to koszt 73,80 zł ( dokładnie ). Przewidywany ,podkreślam , przewidywany koszt zacipowania konia to około 70 - 100 zł ,z czego około 25 zł Chip , i  50 zł usługa.  Ceny są porównywalne., a wiec 140 zł do 170 zł. Z badaniem DNA i grup krwi jest o tyle problem ,że dany hodowca ponosi koszt jednostkowego badania , problem pojawia sie , gdy trzeba wykonać powtórne badanie potwierdzające pochodzenie albo toższamość  danego konia . Kto poniesie ten dodatkowy koszt ? Znowu hodowca ?

W ostatnich dniach byłam w moim Związku i jeśli idzie o koszt paszportu z zaczipowaniem to od 1lipca kiedy wejdzie obowiązkowe czipowanie będzie to 100zł !!! I będzie to cena ustawowa!!!
Zapisane
Lord Vader
Użytkownik

Wiadomości: 46


« Odpowiedz #79 : Maj 12, 2009, 21:10:40 »

 Myślałem ,ze będzie można sobie podyskutować racjonalnie .Ale tu wiecej jest politykierstwa niż merytorycznych argumentów zarówno na za i na przeciw. Cała ta dyskusja sprowadza sie do tego ,że na pytanie Dlaczego Nie  to odpowiedź brzmi BO NIE . Dziecinada .

Przestało mnie to bawić.

Pozdrawiam.
Zapisane
korsarz
Użytkownik

Wiadomości: 192


« Odpowiedz #80 : Maj 13, 2009, 09:38:53 »

Wyluzujcie Lordzie Vaderze.W końcu możemy mieć odmiene zdanie nie tylko od Ciebie, ale takźe od oficjalnego unijnego.A to, że jestesmy krytyczni wobec głupawych przepisów to chyba świadczy tylko dobrze o nas.W końcu znamy ludzi, którzy to wprowadzają i możemy mieć 99% pewności jak to będzie funkcjonować i wyglądać w praktyce.Niestety dodam.I nie zauważyłem, że by padały odpwoiedż NIe bo Nie bez pokrycia w argumentach.Rzeczowych.Tak, że dziecinadą jest stwierdzenie, żę część z osoób biorących udział w dyskusji upiera się bo chce zrobić Ci na złość czy na przekór.Takie myślenie to dziecinada.
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #81 : Maj 13, 2009, 11:46:09 »

I wczoraj niemiła niespodzianka. Mimo, że zastrzegłam, że odbiorę sama paszport otrzymałam fakturę listownie, na której o dziwo były powypisywane takie rzeczy ,że przeżyłam szok Szok
Na fakturze uwzględniono :
1, Ocena wartości użytkowej źrebięcia-sysaka ( szkoda tylko, że nie podano wyniku )
2, Ocena wartości użytkowej klaczy starszej ( ciekawa jestem co to znaczy - bo też nie ma wyniku, ale za to jest konkretna cena )
3, Opis słowny i graficzny
4, Wydanie paszportu ( tylko,że go nie dołączyli, ale za to cenę już podano )
5, Wysyłka paszportów ( nie dołączono go niestety, ale za to cena już widnieje
6, Zarejestrowanie konia ( podano cenę  Szok )
A to wszystko za jedyne 110 zł
Jak dobrze ,że wycofałam się z hodowli , mam już dość utrzymywania nierobów
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #82 : Maj 13, 2009, 17:51:37 »

To i tak promocyjnie Cię skasowali. W Bogusławicach biorą 2,5 tysiąca za ocenę wartości użytkowej klaczy. A tu sto złotych i od razu źrebaczka ocenili Uśmiech
Zapisane
Marko
Użytkownik

Wiadomości: 104



« Odpowiedz #83 : Maj 13, 2009, 21:17:47 »

Jasiek daj trochę ulgi nic nie mówiłem o żonie tylko o kobiecie to i tak wykroczenie, a ty mi tu o chłopczykach a fuj  Duży uśmiech
Zapisane

Jeśli zajmujesz się końmi – MYŚL CZŁOWIEKU TO NIE BOLI
boswell
Użytkownik

Wiadomości: 466



« Odpowiedz #84 : Maj 13, 2009, 21:27:37 »

cóż Lumi...ja w ub.roku zaplacilam 140zł za ?? nie wiem co-posiadanie ogiera? w kp było opisane jako-Uwaga! DAROWIZNA tyle ze bez niej nie dostałabym bloczków pokryć... w tym roku było to o cudzie 100zł i wpisane było -opłata za ogiera.
Niemniej pozostaje mi niemiłe wrażenie że te z ubiegłych lat hmm darowizny to szły na no jakby tu..cele reprezentacyjno-integracyjne., Mrugnięcie
Zapisane
Lord Vader
Użytkownik

Wiadomości: 46


« Odpowiedz #85 : Maj 14, 2009, 09:45:01 »

Do poczytania i przeanalizowania ... zwłaszcza punkty z wykrzyknikami .

http://eurlex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2008:149:0003:0032:PL:PDF

Art.    1  pkt. 14,21,22,23,36
Art.   2  pkt. 2 a ,b
Art.   2  Rozdz. III
Art.   3  pkt. 1, 3
Art.    6
Art.    10
Art.    11
Art.     12    !!!!!!!!!     pkt. 1   !!!!
Art..     26   !!!!!!     pkt. 1 i 2  !!!!!!
Art. 27


Zapisane
Marko
Użytkownik

Wiadomości: 104



« Odpowiedz #86 : Maj 15, 2009, 09:36:21 »

Dzięki uprzejmości kolegi wszedłem w posiadanie nastepujacego tekstu.
Według mnie wynika z niego jasno że czipowanie nie jest obligatoryjne, a wy co o tym sądzicie. Czy ktoś znowu nie chce nas nabić w butekę?
 http://www.senat.gov.pl/k7/dok/sten/oswiad/banas/1501O.PDF
Zapisane

Jeśli zajmujesz się końmi – MYŚL CZŁOWIEKU TO NIE BOLI
boswell
Użytkownik

Wiadomości: 466



« Odpowiedz #87 : Maj 30, 2009, 15:33:01 »

Co o tym sadzicie?
Ostatnio usłyszałam taka opinie ze czipowanie dlatego wchodzi bo właściwie najwiekszy nacisk wywieraja odbiorcy i producenci konskiego miesa.
Konie idace do włoch w bazach gdzie maja odpoczac sa wyganiane do zagród i nikt potem nie ma zamieru latac z paszportem i szukac konia z polski,tylko czytnikiem przejezdzaja... no i nasze konie im "giną" i to jest główna przyczyna zamieszania,bo sa problemy ze sprzedaza koni bez czipa,a podobno nasz zwiazek w tej chwili masowo czipuje konie idace w trybie pilnym na rzez.. przypadkiem nie powinni tego robic weterynarze? tylko zalatany zwiazek który ma problemy z terminowoscia opisów i paszportów? (pomijajac stadniny panstwowe które podobno sa juz zaczipowane dawno.)
Zapisane
amazonka80
Użytkownik

Wiadomości: 500


« Odpowiedz #88 : Maj 30, 2009, 20:17:03 »

Dla mnie to co piszesz to głupota... Powiedz kto Ci takich rzeczy naopowiadam. Za granicą nic nie wymagają, paszporty koni na rzeź wracały z granicy lub z ubojni do związku. A skoro paszporty wracają z granicy to powiedz skąd będą mieli numer czipa- bo te są zapisane w paszporcie. Po kolejne powiedz kto będzie na spędzie w stanie odczytać czipy czy to w Polsce czy zagranicą. Po trzecie uważa się, że nie da się odnaleźć czipa w mięsie albo jest to bardzo trudne, więc stanowi to zagrożenie dla człowieka. Może wasz okręgowy związek w trybie pilnym czipuje konie, ale u nas nic takiego się niedzieje- wiem to bo w czwartek byłam na zebraniu naszego Związku i nikt w tej sprawie nie zabrał głosu, a jakby się tak działo to napewno by była wielka awantura.
Jeśli idzie o weterynarzy... czipują tylko ci pracownicy którzy są po przeszkoleniu, które odbyło się m.in. w SK Walewice dwa lata temu (znam się z hodowczynią i nie było żadnych powikłań i problemów). Nasza Kierowniczka zabezpieczyła się i ona i jedna z pracownic skończyły studium weterynaryjne i praktykowały z Wetem z SK Walewic. Więc ja nie mam obaw!
A jeśli piszesz o stadninach to najpierw dowiedz się jak jest a później pisz! Tak przy okazji szkolenia np. SK Walewice były zaczipowane wszystkie konie dorosłe, sportowe, rekreacyjne, hodowlane, źrebięta odsadki i młodzież. Ale to było dwa lata temu i na tym koniec.
Zapisane
Drapik
Użytkownik

Wiadomości: 446


« Odpowiedz #89 : Maj 30, 2009, 21:17:04 »

ja tylko doniose, ze prezes izby wet po zapoznaniu sie z dokumentacja odnosnie czipowania przez osoby nieupowaznione do tego zabiegu w swietle prawa  zarowno unijnego i naszego wewnetrznego o zawodzie lek.wet. przygotowuje lub nawet juz przygotowal pismo do wyzszych wladz. Na jego podstawie zostanie zaskarzone kilka przepisow wprowadzonych przez zwiazek itp. co z tego wyjdzie nie wiem, ale po relacji osob  u ktorych odbywal sie  kurs dla ..wlasnie kogo lesnikow, pan z kas marcpolowych itp. majacych czipowac konie licze na to, ze zaczna to robc ludzie, ktorzy beda w stanie udzielic pomocy zwierzakowi we wstrzasie lub takiemu, ktore zrani siebie podczas nieumiejetnego wykonywania czipowania...
bede pisac na biezaco co sie bedzie dzialo w tej sprawie
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

animezywioly zabojcy only-frags mtk madex