FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 20, 2024, 15:02:03 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Małopolaków za granicą kariery  (Przeczytany 29358 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #45 : Wrzesień 03, 2012, 09:54:00 »

Nie wiem, strzelam. Ja nigdy nie byłam dobra w śledzeniu układów, tak na zdrowy rozum sukcesy konia na poziomie 4* zawsze są na plus dla zwiazku. Zwłaszcza polskiego konia, po obojgu polskich rodzicach, bo oba Ekwadory, które wygrywają ranking PZHK w sotatnich latach mają tyle wspólnego z polską hodowlą i PZHK...
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #46 : Wrzesień 03, 2012, 12:48:48 »

Nie wiem, strzelam. Ja nigdy nie byłam dobra w śledzeniu układów, tak na zdrowy rozum sukcesy konia na poziomie 4* zawsze są na plus dla zwiazku. Zwłaszcza polskiego konia, po obojgu polskich rodzicach, bo oba Ekwadory, które wygrywają ranking PZHK w sotatnich latach mają tyle wspólnego z polską hodowlą i PZHK...

Jak Cię to boli, to napisz do p. Cuber i taka informacja pojawi się na stronie na drugi dzień. PZHK stara się coś robić dla promocji koni, ale nie zrobi wszystkiego.

Zresztą PZHK to nie tylko urzędnicy, ale i hodowcy. Ilu jest tych urzędników? A ilu hodowców?

Wreszcie ile kosztuje opisanie źrebaka w holsztynie, a ile u nas? Nie wymagajmy za dużo za tak mało. Jak to powiedział ostatnio zasłyszany emeryt - tanio i dobrze to jest tylko w Amber Gold.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #47 : Wrzesień 03, 2012, 13:00:14 »

No proszę obrońca PZHK się znalazł. Myślę, że Pani Cuber ma pełną świadomość tego jak wygląda sytuacja na polskim rynku.
Nie ma co się rzucać, promocja polskich koni wygląda źle. Reklama jest droga, ale są pewne elemnty, które można rozwijać tanim kosztem, śledzenie wyników polskich koni jest na pewno jakimś pomysłem. Dobra strona internetowa to też nie jest wielki koszt, zwłaszcza jeżeli ktoś zajmowałby się tym w ramach obowiązku. Pytanie czy PZHK ma dział marketingu i promocji ? Czy ktoś zajmuje się tym jedynie dorywczo.

Prowadzenie, aktualne stron, dużych (takich jak związku) wymaga ogromu pracy i nie da się jej zrealizować jednoosobowo. Argument finansowy jest na pewno bardzo rozsądny i ja jestem jak najbardziej za podwyższeniem składek, jeżeli wiązałoby się to z lepszą promocją.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #48 : Wrzesień 03, 2012, 13:25:01 »

A i żeby nie było, że się nie da. Koszt reklamy i promocji w dobie internetu spadł. A i w PL mamy fajne, aktywne strony związkowe:
http://trakeny.info/
Strona naszego małopolskiego związku, była mega aktualna i nie brakowało w niej aktualnosci z nawet najmniejszych małopolskich imprez. Szkoda, że nie funkcjonuje obecnie. Ta druga na pewno była tworzona "społecznie", pierwsza nie dam sobie ręki uciąć, w każdym razie jak na strony tworzone stosunkowo nienajwiększym kosztem obie były (są) bardzo na poziomie, aktualne i z dobrymi zdjęciami. Ludzie kupują oczami Mrugnięcie
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #49 : Wrzesień 03, 2012, 17:55:47 »

Te strony nie były tworzone małym kosztem, bo wymagały dużo pracy. Nikt Ci raczej nie odda swojej pracy za darmo. W PZHK wcale tak dużo etatów nie ma. Wszystko na końcu rozbija się o kasę. Zapłać za warszawski etat w biurze PZHK 6 koła miesięcznie i będziesz mieć promocje jak na zachodzie.

W Polsce do tej pory problemem było, żeby ludzie nie kryli na dziko, zgłaszali konie do opisu. Jak myślisz jak na to wpłynęłoby ewentualne podwyższenie składki? Zobacz na statystyki hodowlane ile się rodzi źrebaków z podziałem na rasy. U mnie w tym roku do opisu przyjechał chłopak po południu, wcześniej opisał 20-kilka źrebaków i mój był pierwszy, który spełniał warunki wpisu do jakiejkolwiek księgi. Tak wygląda codzienność w OZHK. Konie czterogwiazdkowe to dla naszej rzeczywistości hodowlanej zupełny margines.

Jedynym rozwiązaniem jest rozbicie monopolu PZHK i utworzenie związków rasowych, prowadzących własne księgi. Nie ma innej drogi.
Zapisane
duke
Użytkownik

Wiadomości: 273


« Odpowiedz #50 : Wrzesień 03, 2012, 22:30:52 »

w pzhk pracuje 16 osób w biurze
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #51 : Wrzesień 04, 2012, 07:41:42 »

w pzhk pracuje 16 osób w biurze

A to przepraszam. Bo ja mam takie doświadczenie, że jak coś potrzebuję, to zawsze mam do czynienia tylko z jedną. Z tego wynika, że 16 jest zatrudnionych, a ile pracuje?
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #52 : Wrzesień 04, 2012, 07:53:08 »

jasiek, ale Ty masz zapewne kontakt z pracownikiem OZHK. A duke jeżeli dobrze rozumiem podał liczbę osób zatrudnionych w biurze warszawskim, w PZHK.
W OZHK pracowników jest mało, a pracy dużo (choćby paszporty), np u nas z każda "większą" sprawa należy udać się do kierownika, a hodowców jest sporo (dokładnej liczby nie podam, bo nie pamiętam w tej chwili). 
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #53 : Wrzesień 04, 2012, 10:49:42 »

Nie, miałem na myśli PZHK, cokolwiej chcesz tam załatwić, to jesteś odsyłany/a do p. Cuber.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #54 : Wrzesień 04, 2012, 11:18:05 »

Nie, miałem na myśli PZHK, cokolwiej chcesz tam załatwić, to jesteś odsyłany/a do p. Cuber.

Fakt, ale u nas tak jest niestety w większości instytucji...
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #55 : Wrzesień 08, 2012, 23:08:10 »

Biesiadnik (Frazes - Biesiada) i Ametyst (Hebab - Aracena) w Szwajcarii:
http://www.zam.ch/cms/index.php?anglo-araber-3
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #56 : Maj 12, 2013, 22:34:45 »

Nasz wychowanek zadebiutował na zawodach dla młodych koni. Szkoleniowo w ujeżdżeniu, docelowo ma startować w wkkw
http://www.youtube.com/watch?v=bjM5kuWLJRc
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

riderstigers besterlive siedemwatah fairth animezywioly