FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 29, 2024, 15:20:31 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 [5] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Najlepszy ogier małopolski  (Przeczytany 45375 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
maciejka.14
Użytkownik

Wiadomości: 108


« Odpowiedz #60 : Styczeń 27, 2012, 18:56:30 »

Saganek czy Burgund? Który lepszy lub ciekawszy?
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #61 : Styczeń 28, 2012, 20:09:15 »

Saganek dał chyba lepsze potomstwo niż Burgund, ale obydwa są praktycznie niesprawdzone, a szkoda.
Zapisane
Ali
Użytkownik

Wiadomości: 6


« Odpowiedz #62 : Styczeń 30, 2012, 10:39:38 »

Mam nieodparte wrażenie, że zwłaszcza w rasie młp, pojedyncze osobniki o talencie ujeżdżeniowym rzadko kiedy mogą go zaprezentować. Jakby tylko skoki istniały na tym świecie :/

Zgadzam się z tyn stwierdzeniem. Krzywdzące to, bo być może kariera wielu koni potoczyłaby się inaczej i możliwe, że z lepszym skutkiem.

Ale wracając do tematu, według mnie najlepszym ogierem małopolskim jest jak dotąd Grey.
Zapisane
brumby
Użytkownik

Wiadomości: 318


« Odpowiedz #63 : Styczeń 30, 2012, 12:53:04 »

Saganek czy Burgund? Który lepszy lub ciekawszy?


Dla mnie zdecydowanie Saganek. Trochę się dziwię, czemu nie ma powodzenia. Burgund był bardzo dobrym koniem sportowym, ale skakał siłowo, z bardzo sztywnym przodem. Nie wiem, co by on miał poprawić u potomstwa. Myślę, że to nie jest ogier na dzisiejsze czasy.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #64 : Styczeń 30, 2012, 12:55:25 »

Ja też z tej dwójki zdecydowanie wybrałabym Saganka.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #65 : Styczeń 30, 2012, 13:15:52 »

Saganek czy Burgund? Który lepszy lub ciekawszy?


Dla mnie zdecydowanie Saganek. Trochę się dziwię, czemu nie ma powodzenia. Burgund był bardzo dobrym koniem sportowym, ale skakał siłowo, z bardzo sztywnym przodem. Nie wiem, co by on miał poprawić u potomstwa. Myślę, że to nie jest ogier na dzisiejsze czasy.

Podobnie skakała Bretania pochodząca z tej samej rodziny. Te konie nie miały techniki, ale miały zdrowie, serce do tego sportu i dokładność, które dawały wyniki.
Zapisane
maciejka.14
Użytkownik

Wiadomości: 108


« Odpowiedz #66 : Styczeń 30, 2012, 13:25:40 »

Ja też za Sagankiem, chociaż uważam, że Burgund jest nie mniej wartościowym ogierem, szkoda tylko, że takie Saganki i Burgundy niebawem się skończą, będąc  niedocenione w własnej  rasie...
Zapisane
brumby
Użytkownik

Wiadomości: 318


« Odpowiedz #67 : Styczeń 30, 2012, 13:42:15 »

Podobnie skakała Bretania pochodząca z tej samej rodziny. Te konie nie miały techniki, ale miały zdrowie, serce do tego sportu i dokładność, które dawały wyniki.

Moim zdaniem niepodobnie. Bretania była technicznie dużo lepsza. Trzeba też wziąć pod uwagę styl jej jeźdźca.
Z resztą się zgadzam, ale twierdzę, że dzisiaj koń sportowy musi mieć i to co napisałeś, i technikę.
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

mtk aplikacja2013 forumdlahistorykow jeszgarbiony zabojcy