FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 18, 2024, 20:20:37 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czempionaty obiektywnie  (Przeczytany 12223 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #15 : Czerwiec 12, 2013, 11:25:29 »

Polecam oglądać - pokaz klaczy holsztyńskich (czempionat)
http://www.clipmyhorse.de/en/live/channel/2
Właśnie trwa. Od 13.00 aukcja źrebiąt, warto podpatrzeć jak takie imprezy organizuje jeden z najlepszych związków hodowlanych.

amazonka80
Zrzutki nie powinny decydować o miejscu konia. Jeśli korytarz jest postawiony niezbyt fair (skok "z zakrętu" itd.) to nawet najlepszy koń może się pomylić. Dokładność jest bardzo ważna, ale jeśli koń nie ma siły i techniki to sama dokładność nie wystarczy. Nie dzisiaj. Nie w dużym sporcie.
Prawda jest takie, że konie małopolskie w większości a) nie mają silnego odbicia (a więc możliwości potencjalnie mają mniejsze) b) nie mają techniki (vide szeroko reklamowany Frazes, przecież reklamowanie tego ogiera jako skoczka to porażka !!) co przy dużych wysokościach oznacza konieczność wykonowania skoków większych niż u konia poprawnie baskilującego. Większy skok to większe obciążenia i jednocześnie problem w liniach czy szeregach. c) młp mają spore problemy z elastycznościem i "zginalnością" stawów co niestety ma podobne skutki jak punkt b) - tridniej im się rozciągnąć, "dokryć" duży okser itd.
Zapisane
bask
Użytkownik

Wiadomości: 70


« Odpowiedz #16 : Czerwiec 13, 2013, 13:14:01 »

amazonka80
Zrzutki nie powinny decydować o miejscu konia. Jeśli korytarz jest postawiony niezbyt fair (skok "z zakrętu" itd.) to nawet najlepszy koń może się pomylić. Dokładność jest bardzo ważna, ale jeśli koń nie ma siły i techniki to sama dokładność nie wystarczy. Nie dzisiaj. Nie w dużym sporcie.
Prawda jest takie, że konie małopolskie w większości a) nie mają silnego odbicia (a więc możliwości potencjalnie mają mniejsze) b) nie mają techniki (vide szeroko reklamowany Frazes, przecież reklamowanie tego ogiera jako skoczka to porażka !!) co przy dużych wysokościach oznacza konieczność wykonowania skoków większych niż u konia poprawnie baskilującego. Większy skok to większe obciążenia i jednocześnie problem w liniach czy szeregach. c) młp mają spore problemy z elastycznościem i "zginalnością" stawów co niestety ma podobne skutki jak punkt b) - tridniej im się rozciągnąć, "dokryć" duży okser itd.
ar...?Przesadzasz trochę z tymi zrzutkami.Jakby oceniać konie na styl we wszystkich konkursach skokowych ,to nikt, żaden z obecnych niezliczonych właścicieli koni nie bawił by się  w skoki.Zauważ, że w Polsce najpierw wprowadzono konkursy na styl na MPMK w 4 latkach, potem w 5 latkach a ostatnio chyba w 6 latkach.Nigdzie w Europie tego nie ma ,w większości tylko 4 latki są poddawane ocenie na styl.Zupełnie powariowało to  lobby sędziów z tym parciem na zachowanie swoich miejsc pracy .Konsekwencją tego jest odpływ koni z MPMK.Liczba zaprezentowanych polskich koni na MPMK w skokach  w zeszłym roku była skandalicznie niska,w 6 latkach 3 konie czy około 4 , Szok  Dla porównania ,w  rożnych innych krajach mają po kilka setek takich koni.Chyba tez  jakaś afera była w zeszłym roku kiedy w 5 latkach w WKKW  powygrywały konie ze zrzutkami a odrzucone te ,które były bez zrzutek,ale przeszła bez echa jak na razie chyba.T o jest chore,te czempiony z kilkoma zrzutkami za skoki.W zeszłym roku po MPMK nawet wyników w internecie z konkretną liczbą zrzutek nie można było znaleźć Konsekwencją tego jest to, że odrzuca się lepsze konie na rzecz tych ze zrzutkami i zniechęca się wszystkich właścicieli a dodatkowo w konfrontacji z zagranicą prawda jak oliwa wychodzi na jaw i dostajemy lanie aż wstyd.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #17 : Czerwiec 13, 2013, 14:13:10 »

Ja o jednym Ty o drugim.
Pisałam o skokach luzem. Korytarz w Bogusławicach stał niezbyt fair. Dla mnie w takim układzie zrzutki koni biorących udział były do usprawiedliwienia (zwłaszcza, że dla wielu były to pierwsze występy itd.). No i zrzutka, zrutce nie równa - jeden koń po zrzutce poprawi się i więcej się zrzutka nie przytrafi, drugi będzie traktował dragi jak "podpórkę".
Ocena musi być całościowa - dlatego nie punktuje się wysoko koni skaczących technicznie ale z małym impulsem, słabym odbiciem i odwrotnie - mających siłę i potęgę, ale sztywnych jak dyszle.
Cały świat ocenia skoki luzem na styl, więc nie wiem po co ten wywód o MPMK i ocenie stylu ? Co ma piernik do wiatraka ? MPMK to osobna para kaloszy. Moim zdaniem akurat w skokach jest zauważlny postęp w jakości startujących koni - to, że większość z nich urodziła się za Odrą, no cóż taki rynek.

Ja piłam do słów amazonka80, która wyraziła swoje niezadowolenie z faktu, że klacz nie wygrała mimo, że nie zrobiła zrzutki. To by było ok, gdyby to był konkurs dokładności, a takim nie był. Przymusu nie ma, jeśli koń słabo skacze technicznie, ale ma serce i jest dokładny - proszę bardzo na MPMK jechać nie trzeba.
Żaden szanujący się związek hodowlany nie uzna ogiera słabego technicznie (młodego), taki koń ma jakąś tam szansę na uznanie jeśli przyjdą wyniki w dużych konkursach i to mi się wydaje rozsądne...
Zapisane
bask
Użytkownik

Wiadomości: 70


« Odpowiedz #18 : Czerwiec 13, 2013, 18:45:34 »

Można  pisać jak wól wołowi na miedzy,ale można tez nawiązywać do tematu.Tytuł topiku to czempionaty jakbyś nie zauważyła,a konkluzja z mojego poprzedniego postu (cyt."To jest chore te czempiony z kilkoma zrzutkami za skoki(...))odnosiła się do skoków luzem RÓWNIEŻ!
Od kilku lat manipuluje się wynikami koni w zt ,czempionatach ,MPMK .Promowane są konie własności ANR ,tymczasem te same konie w wysokim  sporcie nie istnieją już od wielu ,wielu lat. są wyłącznie czempionkami,czempionami w czempionatach w wolnych skokach,w zt ,i ...w MPMK ,bo na styl -pod absolutną kontrolą PZHK z dawnych lat.Powinnaś otworzyć wątek pt. historia PZHK,może byś sobie poszerzyła swój horyzont ar..?



ar..?to żart z tym horyzontem.. Duży uśmiech a jeszcze w spawie konia amazonki ,to mimo ,ze nie widziałam czy jest slaby technicznie-jak sugerujesz  czy te nie ,bo mnie tam nie było po prostu, to szokuje mnie to, że inny koń  ze zrzutką wygrał i jeszcze do tego ze stadniny ANR.Przecież obowiązkiem PZHK jest promocja koni właścicieli prywatnych a nie tych dotowanych przez Skarb Państwa.Jesli roba czempionow ze zrzutkami, to po co w ogóle klasyfikować tak marne konie ?To właśnie skłoniło mnie do porównania tego czempionatu w Bogusławicach do mpmk w skokach czy wkkw w szczególności ,gdzie od kilku lat takie skandaliczne sytuacje maja miejsce i gołym okiem widać, ze coraz mniej właścicieli angażuje się w takie imprezy.Pewnie na  koniec tylko z kilka  koni będzie ocenianych przez  wieloosobowe  komisje i na czempionatach i na MPMK ...
Zapisane
s .
Użytkownik

Wiadomości: 72



« Odpowiedz #19 : Czerwiec 14, 2013, 21:30:24 »

korytarz był ustawiony średnio fair. czy konie ze zrzutkami powinny wygrywać? tu nie ma jednoznacznej odpowiedzi moim zdaniem. należy obserwować jak taki koń zachowuje się w kolejnym 'przebiegu', czy wyciągnął jakieś wnioski. jeżeli koń jest myślący, to takie błędy nie powinny rzutować w znaczący sposób - w końcu każdemu się może zdarzyć Mrugnięcie

amazonka80, oglądałaś może 3 latki? (nie było ich dużo Chichot )
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #20 : Sierpień 30, 2013, 11:31:04 »

A ja mam do Was pytanie, może ktoś z Was mi wytłumaczy. Czy ktoś z Was spotkał się z tym ,że oceniany koń dostaje noty za typ 9, a następnie za pokrój ten sam koń otrzymuje 7? - bo według mnie to tak jakby były oceniane dwa różne konie. Co?
Zapisane
brumby
Użytkownik

Wiadomości: 318


« Odpowiedz #21 : Wrzesień 10, 2013, 20:46:44 »

Jest to zupełnie normalne. Typ to nie to samo co pokrój. Kon może być w bardzo dobrym typie ale mieć wady pokrojowe i na odwrót. Może być dobrze zbudowany, ale całość nie składa się na odpowiedni standard rasowy lub użytkowy.
Zapisane
Strony: 1 [2] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

svcraft olimp phacaiste-ar-mac-tire ar-pl endriuadventurezg