FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 24, 2024, 02:54:50 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] 5 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: ZT Bogusławice 2009 - ogiery  (Przeczytany 49014 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #45 : Wrzesień 10, 2009, 13:29:40 »

A możecie mi napisać, który z tych ogierów waszym zdaniem ma charakterystyczny dla konia małopolskiego orientalny bukiet ?

Ja znam te konie (w wiekszosci) tylko ze zdjec, ale odpowiem, bo nikt inny tego nie zrobi. Dla mnie orientalny bukiet to maja Jasmin i Drwal. W eleganckim angloarabskim typie sa Damaszek, Dionizos, Da Vinci, Hayati i Aperitif. Nie podobaja mi sie te konie po Berlinie i Kampie, jakies takie nieharmonijne. Dwa pozostale po Krymie tez mi nie leza typem. Po Dresku jak to po Dresku - przedswit i tyle.
Zapisane
Arcturus
Użytkownik

Wiadomości: 319



« Odpowiedz #46 : Wrzesień 10, 2009, 14:40:18 »

Bardzo dziękuje za odpowiedź  , znaczy się, ze dobrze kombinuje  mi w oko wpadł Drwal .
Zapisane
duke
Użytkownik

Wiadomości: 273


« Odpowiedz #47 : Wrzesień 10, 2009, 15:04:38 »

Drwal był najsłabszy ze stawki która dostała licencje,ludzie się dziwili czemu w ogóle dostał,chyba tylko dlatego że był janowski,skakał źle,bez stylu, w terenie leciał na łeb na szyje,rusza się nie rusza rewelacyjnie,ot taki konik na płytę do kochania
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #48 : Wrzesień 10, 2009, 15:07:38 »

Drwal był najsłabszy ze stawki która dostała licencje,ludzie się dziwili czemu w ogóle dostał,chyba tylko dlatego że był janowski,skakał źle,bez stylu, w terenie leciał na łeb na szyje,rusza się nie rusza rewelacyjnie,ot taki konik na płytę do kochania

Najslabszy w sensie uzytkowym. Pytanie padlo o orientalne nuty, a nie o uzytkowosc. Niestety, bardzo trudno o konia, ktory by laczyl walory uzytkowe z orientalna uroda.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #49 : Wrzesień 10, 2009, 19:20:08 »

Ten zaklad pokazal niestety slabosc naszej hodowli. Wystarczy, ze Janow nie przyslal ogierow i poziom wyraznie spadl w porownaniu z poprzednimi latami. Dobrze, ze prog punktowy podniesli. Przy poprzednim progu selekcja sie konczyla na plycie. Niby byla proba dzielnosci, ale nic z niej nie wynikalo. Teraz odsiew bedzie odczuwalny. Brawo.

Jezeli rzeczywiscie Drwala "przepchano" to wydaje mi sie, ze powodem tego mogl byc wlasnie odmienny typ tego ogiera i jego charakter. Nie kazdy uzytkownik koni jest sportowcem. Gdybym mial wsadzic dziecko na konia, to wolalbym na Hebaba niz na jakiegos Vis Verse czy Berlina. Takie ogiery tez sa potrzebne.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #50 : Wrzesień 10, 2009, 19:42:40 »

Czy ja wiem czy ten Drwal taki tragiczny ? Gorsze uznano choćby w ub.roku, inna rzecz, że moim zdaniem zmienił się bardzo na +, choćby skoki, nigdy nie bedzie wybitny na tym polu, ale jest dużo, dużo lepiej.

Ja jestem nieco zaskoczona wynikami, dla mnie przepchany został Biesadnik, myślałam, ze wyzej uplasuje się Hayati. Obserwując reakcje publiczności, na samej próbie zdecydowanie najbardziej podobał się chyba Sentender (skoki).
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #51 : Wrzesień 10, 2009, 19:45:47 »

A co myślicie o Ramzesie?
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #52 : Wrzesień 10, 2009, 20:34:44 »

Czy ja wiem czy ten Drwal taki tragiczny ? Gorsze uznano choćby w ub.roku, inna rzecz, że moim zdaniem zmienił się bardzo na +, choćby skoki, nigdy nie bedzie wybitny na tym polu, ale jest dużo, dużo lepiej.

Ja jestem nieco zaskoczona wynikami, dla mnie przepchany został Biesadnik, myślałam, ze wyzej uplasuje się Hayati. Obserwując reakcje publiczności, na samej próbie zdecydowanie najbardziej podobał się chyba Sentender (skoki).

z tego co slyszalem, to Dionizos byl od poczatku faworytem, wyroznial sie zdecydowanie na tle stawki
Zapisane
amazonka80
Użytkownik

Wiadomości: 500


« Odpowiedz #53 : Wrzesień 10, 2009, 21:07:22 »

Tak to Dionizos od początku był faworytem!!!

Mnie przeraża jedna rzecz wszystkie ogiery, które zdały próbę i dostały licencje miały tylko 78 pkt. Jedynym ogierem, który miał więcej punktów był Ramzes 80 pkt. To co mamy takie słabe ogiery?Co?
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #54 : Wrzesień 11, 2009, 10:42:25 »

mała fotorelacja, cz. I

Drwal (Hebab o - Draga/Emir)




Aperitif (Fusain du Defey - Auforta/FdT)



Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #55 : Wrzesień 12, 2009, 09:45:19 »

Zdjęcia są super, proszę o więcej, szczególnie o dwa pierwsze ogiery, najlepiej pod siodłem  Uśmiech

Są już pełne wyniki na stronie PZHK
Zapisane
ms_konik
Użytkownik

Wiadomości: 105



« Odpowiedz #56 : Wrzesień 12, 2009, 10:46:06 »

Przydatność do skoków 2,5 Szok (Batalion)
Swoją drogą ostra ocena Uśmiech- trójki, czwórki...widać uzasadnienie dla skali 10-punktowej Uśmiech
Davinci jak się rusza?Ktoś widział?
A Irtysz?
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #57 : Wrzesień 12, 2009, 12:34:14 »

http://pzhk.pl/docs/zt_bog2009.xls
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #58 : Wrzesień 12, 2009, 12:38:46 »

Przydatność do skoków 2,5 Szok (Batalion)
Swoją drogą ostra ocena Uśmiech- trójki, czwórki...widać uzasadnienie dla skali 10-punktowej Uśmiech
Davinci jak się rusza?Ktoś widział?
A Irtysz?


Gdyby Dionizos byl na zakladzie rok temu to by mial indeksy po 120, a nie 140. (Przy zalozeniu, ze komisja tak samo oceniala, przydzielajac oceny czastkowe.)
Zapisane
ogurek
Użytkownik

Wiadomości: 74


« Odpowiedz #59 : Wrzesień 12, 2009, 18:17:55 »

może ktoś napisać coś o Irtyszu?
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

animilkowo dzikiekonie zoomia nii-chan eobywatel