FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 25, 2024, 23:24:05 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 5 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: ZT Bogusławice 2009 - ogiery  (Przeczytany 49022 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« : Czerwiec 01, 2009, 17:14:04 »

KWALIFIKACJA – PROGRAM
W dniu 1 czerwca w Bogusławicach wszystkie ogiery muszą zostać dowiezione do miejsca kwalifikacji najpóźniej do godz. 9.00 (stajnie będą otwarte od godziny 18.00 dnia poprzedniego).

Bogusławice
1 czerwca
9.00 – 10.30      otwarte stajnie/ badanie weterynaryjne
11.00 – 13.00   prezentacja pod siodłem
14.00 – 16.30   skoki luzem
17.00         przegląd w ręku na twardej nawierzchni
2 czerwca
8.00 – 10.30      przegląd w ręku na trójkącie
11.00         aukcja

Dzień pierwszy

1. Badanie weterynaryjne ogólnego stanu zdrowia ( w tym sprawdzenie szczepień przeciwko grypie w paszporcie hodowlanym) oraz zmierzenie ogiera (trzy podstawowe wymiary).

2. Prezentacja ogierów pod siodłem w trzech podstawowych chodach
W skład komisji sędziowskiej oceniającej ogiery wchodzi kierownik ZT i minimum jeden członek Komisji Kwalifikującej.
Jeźdźcy prezentują ogiery w strojach treningowych zgodnych z przyjętymi zasadami PZJ.
Ogiery prezentowane będą indywidualnie, na ujeżdżalni (min. wymiary 20 x 40 m) gdzie miejsce do tego wyznaczone, ograniczone jest szrankami.
Ogier wprowadzany jest w szranki przez jeźdźca. Przy dosiadaniu ogiera dopuszczalna jest pomoc maksymalnie jednej osoby. Jeździec prezentuje ogiera w swobodnym stępie na długiej wodzy oraz w kłusie roboczym i anglezowanym na liniach prostych i kołach o średnicy 20 m. Prezentacja w galopie polega na poprawnym zagalopowaniu z lewej i prawej nogi, z przejściem do kłusa i zatrzymaniem. Komendy zlecające wykonanie kolejnych figur (np. wolta w prawo czy zmiana kierunku) ma prawo wydawać wyłącznie członek zespołu kwalifikującego.
Na placu treningowym dozwolone jest przebywanie jeszcze jednego ogiera.

3.Ocena skoków w korytarzu i ruchu luzem
Ocena ruchu w stępie - od 1 do 10 pkt. (co 0,5 pkt.)
Po zakończeniu skoków luzem, koń winien być prowadzony "w ręku" po długiej ścianie ujeżdżalni. Oceniane są następujące elementy: energia, długość wykroku, regularność, rozluźnienie, elastyczność stawów
Ocena ruchu w kłusie - "luzem" - od 1 do 10 pkt. (co 0,5 pkt.)
Oceniane są następujące elementy: energia, długość wykroku, regularność, praca zadu i zginanie kończyn, rozluźnienie
Ocena ruchu w galopie - "luzem" - od 1 do 10 pkt. (co 0,5 pkt.)
Oceniane są następujące elementy: energia, regularność, lekkość przodu, zaangażowanie zadu, rozluźnienie, elastyczność stawów
Ocena skoków "luzem" - od 1 do 10 pkt. (co 0,5 pkt.),
Przed próbą skoków ogier musi być rozprężony na hali. Może być puszczany w kombinację "z ręki". Na każdej wysokości powinien wykonać 2-3 skoki (skok ze zrzutką, zatrzymaniem lub puknięciem powinien być powtórzony). Po udanym skoku wysokość i szerokość ostatniej przeszkody jest podnoszona o 10 cm, maksymalnie do wysokości 90/110 cm (szerokość 110 cm). W uzasadnionych przypadkach komisja może podjąć decyzję o dodaniu wskazówek w kombinacji.
Oceniane są następujące elementy: rozwaga i sposób podejścia do przeszkody; ułożenie głowy i szyi; siła odbicia i szybkość oderwania przednich kończyn od podłoża; ułożenie głowy, szyi i kłody podczas skoku (baskil); umiejętność złożenia przednich kończyn i otworzenia zadu; równomierność prowadzenia przednich kończyn; dynamika skoku; elastyczność grzbietu; szybkość powrotu do równowagi po skoku.

Ogier hodowli polskiej może być zakwalifikowany do treningu, jeżeli uzyskał w ocenie skoków i ruchu "luzem" oraz stępa w ręku minimum 60 % oceny maksymalnej, czyli 24 pkt. na 40.
Ogier hodowli zagranicznej może być zakwalifikowany do treningu, jeżeli uzyskał w ocenie skoków i ruchu "luzem" oraz stępa w ręku minimum 70 % oceny maksymalnej, czyli 28 pkt. na 40.

4. Przegląd w ręku (w stępie i kłusie), na twardej nawierzchni

Dzień drugi (dotyczy ogierów zakwalifikowanych w pierwszym dniu)

Ocena ogierów na płycie i prezentacja w ręku na trójkącie (w stępie i w kłusie). Ogiery będą prezentowane indywidualnie i w stawkach po 5 – 6 sztuk, zgrupowanych wg ras i pochodzenia. Ogiery zarówno polskiej jak i zagranicznej hodowli, muszą zostać zbonitowane na minimum 78 pkt.

Terminy prób dzielności:

8 - 9.09. Bogusławice (godz. 9.00)

Źródło www.pzhk.pl

__________________________

Kto był? kto będzie jutro ? jakie wrażenia, jakie konie ?
Zapisane
ogurek
Użytkownik

Wiadomości: 74


« Odpowiedz #1 : Czerwiec 01, 2009, 21:22:04 »

nikt nie dojechał?
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #2 : Czerwiec 01, 2009, 21:44:04 »

ktoś tam pewnie był, ale może się nie chce ujawnić ?

a termin bezndaziejny  Co?
Zapisane
duke
Użytkownik

Wiadomości: 273


« Odpowiedz #3 : Czerwiec 02, 2009, 20:54:22 »

15 zakwalifikowanych z 25,na aukcji nic nie sprzedane
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #4 : Czerwiec 02, 2009, 22:03:55 »

które walewickie przeszły?
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #5 : Czerwiec 03, 2009, 07:09:02 »

Już jest informacja na stronie Bogusławic http://www.stadoboguslawice.com.pl/index2.php?page=aktualnosci&show=183#183
zakwalifikowane:
http://www.stadoboguslawice.com.pl/materialy/news/zt-ogiery.xls
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #6 : Lipiec 07, 2009, 12:48:24 »

Test połówkowy
21.07.2009, 9.00
oceniający: Bogdan Kuchejda
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #7 : Lipiec 17, 2009, 16:53:12 »

nikt się nie wybiera ?
zbieram zmaówienia na zdjecia jak coś Mrugnięcie
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #8 : Lipiec 17, 2009, 20:25:18 »

ar...? chętnie zobaczyłabym Biesiadnika, Jaśmina, Ramzesa, Aperitifa i Krymy Mrugnięcie Pozdrawiam
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #9 : Lipiec 21, 2009, 22:57:41 »

Stawka ciekawa, choć ciężko jest mi wskazać lidera.
Zabrałam się za zdjęcia, do czwartku powinny się pojawić w mojej galerii, na razie dosłownie kilka portertów

Jaśmin (Frazes - Jutrzenka/Elsing oo)



Motyl (Berlin Bej - Morena/Emir)


Bactrim (Dresk - Berta/Grey)


Drwal (Hebab o - Draga/Emir)


Irtysz (Bonaparte - Ifianessa/Askar)


Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #10 : Lipiec 21, 2009, 23:46:46 »

c.d
Drwal





Motyl








Irtysz





Zapisane
goha
Użytkownik

Wiadomości: 635



« Odpowiedz #11 : Lipiec 22, 2009, 08:48:27 »

masz może Bataliona?
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #12 : Lipiec 22, 2009, 09:50:21 »

mam, mam jak obrobię to wrzucę Mrugnięcie
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #13 : Lipiec 22, 2009, 15:47:08 »

mam, mam jak obrobię to wrzucę Mrugnięcie

jak wypadły poszczególne ogiery Twoim zdaniem? opisz wrażenia koniecznie!
Zapisane
duke
Użytkownik

Wiadomości: 273


« Odpowiedz #14 : Lipiec 22, 2009, 19:22:50 »

marna ta stawka,z 7 koni sie nadaje do czegoś,agnostyk,hayati,dionisos,biesiadnik ,ramzes
batalion db w ruchu ,jezdny ale brzydki jak noc,dubler skacze z odwrotnym krzyżem i ma słaby charakter,jaśminowi poleca tylne nogi niedługo bo już widać że są słabej jakości,damaszek non stop chory,zapalenia krtani itp,kamp bdb wrazenie po skokach luzem i ruchu luzem,ale pod siodłem sztywny ,wylamiony kołek,aperitif bdb skakał ale leciał jak opetany w korytarzu i pod siodłem robi średnie wrażenie,irtysz jak źrebna kobyła wygląda
nie ma w tej stawce konia który zachwyca,mocno średnia stawka wg ludzi którzy byli na połówce
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 5 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

wyscigi-smierci glassed poranaprzygode aldara krolestwowegier