FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 29, 2024, 19:55:20 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 9 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czipy....mrożenia... Palenia....  (Przeczytany 64229 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
korsarz
Użytkownik

Wiadomości: 192


« Odpowiedz #30 : Marzec 17, 2009, 11:49:04 »

A czy można wymrażać jeszcze pietna rasy i nr hodwli?Zamaist czipowania?
Zapisane
mewen
Użytkownik

Wiadomości: 51



« Odpowiedz #31 : Marzec 17, 2009, 15:56:01 »

Hej Uśmiech o ile mi wiadomo piętnowanie, tatuowanie, wymrażanie zostało już wycofane. Tłumaczy się to dobrostanem zwierząt, lecz nie wydaje mi się by takie np. wymrażanie było aż tak inwazyjne Uśmiech
Zapisane

Pozdrawiam Uśmiech
boswell
Użytkownik

Wiadomości: 466



« Odpowiedz #32 : Marzec 17, 2009, 17:13:34 »

jak pisalam sa stadniny ktore to stosuja.
jak pytalam to powiedzieli ze musialabym miec swoje pietno to moze by mi z Akademii Rolniczej p[rzyjechali i wymrozili.ale to takie gdybanie a realnie nie wiadomo co tam by sie okazalo.
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #33 : Marzec 17, 2009, 17:31:00 »

Mamy już bardzo pokrewny temat http://www.malopolaki.darmowefora.pl/index.php?topic=53.0

Tam poruszana była sprawa piętnowania, tutaj może skupmy sie bardziej na czipowaniu.

Słyszałam opinie osób związanych z hodowlą, z weterynarią, ze czipowanie nie jest mniej bolesne od piętnowania żegadłem ( czy to palenia czy mrozenia )

Ja póki co jestem przeciwna czipowaniu i nie podoba mi sie taki odgórny wymóg, wolałabym żeby sposób oznakowania konia był wyborem właściciela...Ale nie mamy nic do gadania

Janów, Białka... piętnują konie i pewnie będą piętnować jest to niejako "logo" firmy, dlaczego innym nie wolno ? Trakeny też są w PL piętnowane, koniki polskie są wymrażane, za granicą także znakuje sie konie, a u nas od paru lat jest z tym problem.
Zapisane
korsarz
Użytkownik

Wiadomości: 192


« Odpowiedz #34 : Marzec 18, 2009, 11:12:12 »

Czyli większość jak wynika z odpwoeidzi jest za paleniem swoich koni.Skąd więc taki przepis jak widać obligatoryjny tylko dla Poalków?
Zapisane
Marta
Użytkownik

Wiadomości: 212



« Odpowiedz #35 : Marzec 18, 2009, 12:11:34 »

Ze złego przetłumaczenia przepisów unijnych i nadgorliwości? Tak słyszałam. Dziwne tylko, że oni mogą znakować, a my nie...
Zapisane
korsarz
Użytkownik

Wiadomości: 192


« Odpowiedz #36 : Marzec 18, 2009, 15:44:02 »

Tylko taki jest powód nadgorliwość??! ::)Aź nie chce mi się w to wierzyć.Parodia by to była.
Zapisane
amazonka80
Użytkownik

Wiadomości: 500


« Odpowiedz #37 : Marzec 18, 2009, 18:56:16 »

Nie... Czipowanie nie dotyczy tylko Polski, ale całej Uni Europejskiej. W Świecie Koni był artykuł dotyczący czipowania i tam było wyraźnie napisane, że Holendrzy, Niemcy i inne kraje nie chcą tego, ale są zmuszani. Było tam napisane, że Związki zbijają na tym kasę i Unia Europejska powiedziała, że to jest najlepszy sposób znakowania zwierząt... Chcą też zacząć czipować inne zwierzęta!!!

Ja tak jak większość z Was jestem przeciwna!!!
Zapisane
Marta
Użytkownik

Wiadomości: 212



« Odpowiedz #38 : Marzec 18, 2009, 20:12:19 »

Czipy to tak, wszyscy mają czipować, ale my chyba pisaliśmy o paleniach?
Cytuj
Czyli większość jak wynika z odpwoeidzi jest za paleniem swoich koni.Skąd więc taki przepis jak widać obligatoryjny tylko dla Poalków?
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #39 : Kwiecień 12, 2009, 13:40:15 »

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Konie-osly-i-muly-beda-znakowane-czipami-1934887.html

o czipowaniu wsyztskich koni  Z politowaniem
Zapisane
korsarz
Użytkownik

Wiadomości: 192


« Odpowiedz #40 : Kwiecień 20, 2009, 10:31:10 »

Żeby sprecyzować odpwoeidź.Jestem za paleniem.Czy to mrożeniem czy wypalaniem.jak to kiedyś bywało.Unia mało mnie interesuje.Nawet gwiazdki na tablicach zakleiłem biało-czerwoną.Szkoda tylko, że jesteśmyb tacy bezkrytyczni.I podpisaliśmy szereg głupich zobowiązań wstępująć do tej dziwacznej instytucji, która ma podobno łączyć, a dzieli członków państw europejskich.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #41 : Kwiecień 20, 2009, 11:12:30 »

tu nie chodzi o Unię tylko o urzędników, polityków, którym się wydaję, że mogą nas doić do suchego, a my się nie umiemy już sprzeciwić
dla nich Unia jest pretekstem, a nie przyczyną dojenia

oczywiście dojenie zawsze jest dla naszego dobra, bo jakbyśmy mieli za dużo swobody i kasy, to sobie jeszcze kuku zrobimy
Zapisane
korsarz
Użytkownik

Wiadomości: 192


« Odpowiedz #42 : Kwiecień 21, 2009, 15:00:27 »

Tak tylko, że urzędnicy zreszta tak jak piszesz mogą to robić właśnie na podstawie przepisów unijnych.A poiom urzędników jest bardzo niski.Intelektualnie i z chęcią wiedzy uczenia się tego co pwoini wiedzieć.Żenująco niski.
Zapisane
ArkaGrecja
Użytkownik

Wiadomości: 96


« Odpowiedz #43 : Maj 05, 2009, 16:25:55 »

Wczoraj i dzisiaj widziałam 3 roczne kuce szetlandzkie, ogierki, w pęczku kupione przez handlarza w Holandii (ponad 10 ich było) , kasztany bez odmian, w paszporcie ani jeden wicherek nie był zaznaczony, u żadnego opis graficzny i słowny nie istniał... Czipy mają i numerki czipów są w paszporcie. Ale... handlarz nie miał czytnika i brał paszport z gromadki a kucyka ze stadka na chybił trafił.  Szok  Co wyjdzie z tego później, aż się boję myśleć.  Jak widać same zalety czipowania Mrugnięcie
Zapisane
Lord Vader
Użytkownik

Wiadomości: 46


« Odpowiedz #44 : Maj 05, 2009, 20:58:45 »

Jakiś sens mimo wszystko jest , bo  jesliby nawet się chipy po zczytaniu na koniu nie zgadzały z paszportem to zawsze można zwrócic sie do właściwego związku w Holandii z prośbą o potwierdzenie pochodzenia i wydanie duplikatu paszportu .Każdy związek rasowy musi mieć bazę danych zaczipowanych zwierząt .

__________________________________________________________________________

 Pytanie raczej należałoby zadać ,kto zgodnie z obowiązującym prawem  ,może albo powinien taki zabieg wykonać. Uprawnienia do do takich czynności  zresztą są  jasno określone w polskim prawie. Wiąże się   z ubezpieczeniem i wzięciem odpowiedzialności za wykonany zabieg i jego dalsze konsekwencje.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 9 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

zabojcy forumdlahistorykow animezywioly aplikacja2013 madex