FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 24, 2024, 23:56:55 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 ... 10 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Karmienie  (Przeczytany 92286 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #15 : Sierpień 22, 2008, 13:29:26 »

wenecja i warka

taka okrągła ta miarka (z podziałką do 1,5 l)? Przecież litr owsa waży pomiędzy 500 - 800 g Mrugnięcie

a ja zawsze się zastanawiam jak daję owies i paszę czy mozna je pomieszać czy w jednym odpasie zadać to a wdopiero w drugim inną paszę ?
Zapisane
Kawusia
Użytkownik

Wiadomości: 129



« Odpowiedz #16 : Sierpień 22, 2008, 14:06:55 »

W moją miarkę 1,5 litara wchodzi ok. 1 kg niegniecionego owsa Mrugnięcie.
Ja mieszam gotowe musli z owsem, zazwyczaj na kolację dostają do owsa musli, sieczkę z lucerny, trochę otrąb pszennych, witaminki, czasami jeszcze ziółka,  czosnek  lub granulowane siemię lniane- to na mokro.
Zapisane
wenecja i warka
Gość
« Odpowiedz #17 : Sierpień 22, 2008, 14:27:27 »

wenecja i warka

taka okrągła ta miarka (z podziałką do 1,5 l)? Przecież litr owsa waży pomiędzy 500 - 800 g Mrugnięcie



wszystko zależy od jakości owsa
w takiej miarce mieści sie od 0,5 kg do 1 kg owsa.
My mamy teraz dobry owies w stajni i wtakiej miarce mieści sie 1kg.
Zapisane
goha
Użytkownik

Wiadomości: 635



« Odpowiedz #18 : Sierpień 22, 2008, 15:25:29 »

mój dostaje 1 miarkę rano, w południe 2 miarki, wieczór 1

jeśli chodzi o Wenecję to dla mnie nic dziwnego w tym nie ma że koń się przyzwyczaił do mniejszej ilości energii... jest to zupełnie możliwe i całkiem normalne Uśmiech tak jak montana zalecałabym ograniczenie oleju (albo chwilowe zaprzestanie) - mój przy podawaniu oleju dostał niesamowitego "kopa"
Zapisane
wenecja i warka
Gość
« Odpowiedz #19 : Sierpień 22, 2008, 17:21:08 »

dzięki dziewczyny za rady
odstawie jej olej i zobaczymy Chichot
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #20 : Sierpień 24, 2008, 13:23:28 »

jest jeszcze jedna dość istotna sprawa, owies dostaje cały czy gnieciony ?

i to samo pytanie do wszystkich, karmicie swoje konie całym czy gniecionym owsem ?
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #21 : Sierpień 24, 2008, 14:26:06 »

Ja daję cały, bezłuskowy.
W ŚK jest artykuł p. Anny Pięty z Walewic na temat owsa , siana i ich jakości. Autorka pzrekonuje, że zdrowe, dorosłe konie powinny jeść owies niegnieciony Mrugnięcie

a co do pasz jeszcze i ich wagi, wczoraj z ciekawości poważyłam jedzonko moich kopytnych:

waga litra :

- owies cały, bezłuskowy 0,9 kg
- Pavo Podo Start (pasza dla źreboli Mrugnięcie) 1 kg
- Havens Foal Cubes (pasza dla młodzieży 12-18 miesięcy) 1kg
- Eggersmann F-Musli 0,8 kg
Zapisane
wenecja i warka
Gość
« Odpowiedz #22 : Sierpień 24, 2008, 19:11:58 »

Ja daje nie gnieciony.
Zapisane
jaśko
Użytkownik

Wiadomości: 215


« Odpowiedz #23 : Sierpień 24, 2008, 20:19:04 »

dajecie wynalzki i takim sposobem wyradzaja sie nam konie,musli malopolakom???,siano z lucerny??? to dla slazakow.
Zapisane
axo
Użytkownik

Wiadomości: 75



« Odpowiedz #24 : Sierpień 24, 2008, 20:35:14 »

moja karmiona owsem niegniecionym (artykuł w ŚK mnie w tym utwierdził), siano i pastwisko, czyli zupełnie "normalnie" i nie planuję zmian, ale z ciekawości: dlaczego akurat dla małopolaków musli złe, a lucerna dla ślązaków? myślę, że karmienie to sprawa bardzo indywidualna, może dana rasa ma generalnie pewien sposób wykorzystywania paszy w jakimś stopniu rożny od innych ras, ale jeśli konkretnemu koniowi bardziej służy musli, to niby czemu nie?
Zapisane

"chcę słońca, wichru i tententu..."
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #25 : Sierpień 24, 2008, 20:46:57 »

musli chyba trujące nie jest ? moja klacz jak je za dużo owsa niestety daje czadu(zresztą nie dziwne jak ma się taki rodowód folblut na shagyi Mrugnięcie) i od razu włazi jej na stawy, a tak ma zbilansowaną lekkostarwną mieszankę> To źle, że o nią dbam ? Lepiej żeby skończyła jak konie Janosika , chyba nie.
Zapisane
wenecja i warka
Gość
« Odpowiedz #26 : Sierpień 24, 2008, 21:36:59 »

a ja lubie muslli uważam że odpowiednio dobrane do konia to fajna sprawa
zawiera witaminy i mikroelementy których sam owies nie dostarczy organizmowi, no i napewno ma lepsze walory smakowe od samego owsa.
Dodam też że niektóre rodzaje takich pasz są stosowane leczniczo i wzmacniająco na cały organizm lub wybraną jego część  np. muslli z ziołami na drogi oddechowe.

Ale co do tego ma rasa koni to hmm Co??
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #27 : Sierpień 24, 2008, 21:57:23 »

heh rasa ma pewnie tyle do tego, że jest nierozłączną częścią pewnej ideologii Smutny
młp twardy wiadomo, ale czas pędzi do przodu i nie można zostać przy tym co było dobre i miało zastosowanie 100 lat temu, no chyba, że nikt od tamtego czasu nic lepszego nie wymyslił Mrugnięcie
oj smakuje musli smakuje i wcale się nie dziwe - wygląda apetycznie  Duży uśmiech
Zapisane
jaśko
Użytkownik

Wiadomości: 215


« Odpowiedz #28 : Sierpień 25, 2008, 07:03:36 »

obiasniam bardziej zrozumiale:czy normalnym jest ze klaczka malopolska w wieky 1 roku ma 160 wzrostu(byly takie na chapionacie),a mlodziez naszego gatunku w wieku 16 lat wazy 70_80 kg i dalej obiadaja sie lodami i zapiekankami.
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #29 : Sierpień 25, 2008, 08:11:42 »

Ja karmię młodzież zwykłym, niegniecionym owsem + dodatkiem Eggersmann Osteomin, i siankiem ekologicznym. Starsze konie tylko owsem i sianem. W sezonie zimowym dodatkowo marchew i olej.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 10 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

grzybektybetanski hodowla-kotuw-pbf norwegland world-anime nome