FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 29, 2024, 09:30:58 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: ZT wyłącznie w Białym Borze  (Przeczytany 9857 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
amazonka80
Użytkownik

Wiadomości: 500


« : Lipiec 20, 2011, 22:34:00 »

Sensacja z ostatniej chwili. Zarząd PZHK przegłosował propozycje dzierżawy Białego Boru by tam i tylko tam odbywały się Zakłady Treningowe.
Więc teraz i klacze i ogiery mają być wywożone do BB. Co o tym myślicie?
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #1 : Lipiec 21, 2011, 06:07:22 »

Ja się do BB z końmi nie wybieram, zbyt daleko, a opinia "rzeźni" też jakoś nie pomaga. W centrum PL był i Łąck i Bogusławice. Nie rozumiem takiej decyzji, tzn. domyślam się jej przyczyn, ale logiki w tym nie widzę.
Zapisane
Drapik
Użytkownik

Wiadomości: 446


« Odpowiedz #2 : Lipiec 21, 2011, 06:27:54 »

hodowcy zbojkotuja, w dupach sie pzhk poprzewracalo
Byly Boguslawice,Wloclawek,Dorochow...
skoro hodowcy przenosili klacze i nie chcieli dawac do BB z jakiegos powodu to o czyms to znaczy...
zenada to cale pzhk
w trakenach nie ma tego problemu, ale to myslacy zwiazek dla hodowcow a nie dla pracownikow...
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #3 : Lipiec 21, 2011, 09:33:21 »

Nie zbojkotują, bo PZHK myśli i zawczasu wprowadził obowiązkowość prób dzielności. Oczywiście może być to próba polowa, ale taka również musi się odbyć pod egidą PZHK. W sytuacji niewielkiej frekwencji w BB PZHK nie będzie robić prób polowych i hodowcy sami będą się prosić, a nie bojkotować. PZHK dba o swoje stołki i nie będzie piłować gałęzi, na której siedzi. Sam się zastanawiam, czy się do związku trakeńskiego nie przepisać. Wierzcie dalej w PZHK, inspektorów, licencje, "selekcję", etc.  Chichot
Zapisane
duke
Użytkownik

Wiadomości: 273


« Odpowiedz #4 : Lipiec 21, 2011, 10:45:02 »

podziękujcie min. prezesowi z Łodzi bo to min. on zmienił swoją decyzje z dnia na dzień i zagłosował za
Zapisane
amazonka80
Użytkownik

Wiadomości: 500


« Odpowiedz #5 : Lipiec 21, 2011, 14:53:51 »

Myślę, że trzeba napisać petycje i zebrać podpisy! Myślę, że większość hodowców którzy oddają i są z centralnej i południowej Polski podpisze. A ja jutro będę rozmawiała z naszym Prezesem. Ale chyba nie tylko on głosował, musiała być jakaś większość!
Zapisane
boswell
Użytkownik

Wiadomości: 466



« Odpowiedz #6 : Lipiec 21, 2011, 15:31:57 »

Ale czy fakt prywatyzacji Bogusławic za grosze nie wiaże sie z tym jakoś? Nie wiem-pytam tylko-bo to nie pzhk wywalił je do prywatyzacji, może nowy własciciel nie miał ochoty prowadzic tam ZT??Ktos wie?
Zapisane
Drapik
Użytkownik

Wiadomości: 446


« Odpowiedz #7 : Lipiec 21, 2011, 15:45:47 »

boswell ale to nie tylko skresla Boguslawice
skresla tez Racot (akurat bez zalu...bo o poziomie ZT bylo w KP) Wloclawek,Dorochow...
z polowkami nie ma problemu,zglaszalo sie chec zrobienia czegos takiego,podawalo miejsce zbieralo chetnych i wsio-akurat bylam przez moment na biezaco z info od KJ Zbyszko, ale przez  male zainteresowanie ozhk odpuscilam i grupa trakenskich  klaczy (i wlkp z prawem wpisu do trak) jedziemy na polowke Uśmiech
jasiek pamietaj, ze juz na ta chwile bardzo duzo spkow przenioslo sie m.in. do zwiazku old i paru innych zagranicznych, spora czesc czystych wlkp (pod warunkiem odpowiedniego rodowodu) moze sie wypiac na pzhk i zdawac  proby trakenskie (stacjonarki i polowki) problem wydaje sie byc jedynie dla mlp-szczerze to nie bardzo wiem gdzie mozna szukac alternatywy
duke mozesz napisac wiecej szczegolow?
ja generalnie z tym zwiazkiem za duzo wspolnego nie mam-na szczescie, ale jak juz musze to non stop jest jakis problem a to z kontaktem a to z informacja.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #8 : Lipiec 21, 2011, 16:19:02 »

problem wydaje sie byc jedynie dla mlp-szczerze to nie bardzo wiem gdzie mozna szukac alternatywy


Na razie próby dla młp. nie będą obowiązkowe. Jeśli klacze mają odpowiednio głębokie rodowody (chyba siedem pokoleń), to też można je wpisać do księgi trakeńskiej. Procentowo i ilościowo będzie to wbrew pozorom więcej niż w księdze wlkp, gdzie jest bardzo dużo krwi han/old.

Z drugiej strony ktoś (np. Bogusławice) może przecież zorganizować trening stacjonarny przed próbą "polową", różnica polegać będzie jedynie na braku dofinansowania z min. rolnictwa.
Zapisane
duke
Użytkownik

Wiadomości: 273


« Odpowiedz #9 : Lipiec 21, 2011, 16:42:31 »

kraków,rzeszów, katowice też były za
Zapisane
amazonka80
Użytkownik

Wiadomości: 500


« Odpowiedz #10 : Lipiec 21, 2011, 22:13:15 »

Z tego co wiem Bogusławice nadal są zainteresowane ZT dla klaczy
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #11 : Lipiec 22, 2011, 08:56:59 »

Drapik
Błagam - Doruchów, a nie Doróchów.

Jak to jest z próbami polowymi ? Może tak jak francuzi, warto byłoby iść w tę stronę ?
Zapisane
Drapik
Użytkownik

Wiadomości: 446


« Odpowiedz #12 : Lipiec 22, 2011, 10:38:36 »

ar ja bylam przekonana ze Dorochow przez o jak Olga:)
w traczkach proba dzielnosci juz jest obowiazkowa przy  czym zwiazek uznaje zarowno te pzhk jak i nasze rasowe, my wybralismy polowa, bo z pzhk nie chce miec nic wspolnego-szczegolnie z lodzkim.

z klaczami w sumie problemu nie ma, natomiast z ogierami- nie sadze by wszystkie ogiery zwiazek trakenski widzial u siebie w rasie
powiem szczerze, ze po rozmowach z hodowca,ktory co roku oddawal do BB klacz i ogiery od kilku lat i potem oddal do Boguslawic nigdy  bym nie oddala konia do tamtego zakladu (BB)

Zapisane
jaśko
Użytkownik

Wiadomości: 215


« Odpowiedz #13 : Lipiec 22, 2011, 20:26:45 »

widzę że mamy prawie pozamiatane.
Zapisane
amazonka80
Użytkownik

Wiadomości: 500


« Odpowiedz #14 : Lipiec 22, 2011, 21:55:19 »

Rozmawiałam z Prezesem Łódzkiego OZHK. Podobnież jest tylko 20 % szansy wydzierżawienia SO Biały Bór

________________________________________________________________

Zapewnił też, że jeśli nawet PZHK wydzierżawi BB. To nadal będą mogły odbywać się ZT w Bogusławicach i innych miejscach!
Zapisane
Strony: [1] 2 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

only-frags forumdlahistorykow zabojcy jeszgarbiony moloromme