FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Marzec 29, 2024, 13:39:50 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: SK Podgaje - Ranczo pod Gajem  (Przeczytany 15033 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
pampolinka
Użytkownik

Wiadomości: 28



« : Styczeń 04, 2011, 18:37:59 »

Gospodarstwo Agroturtystyczne, Stadnina Koni
Ranczo pod Gajem
Podgaje koło Białobrzeg

Podgaj 7
26-804 Stromiec
woj. mazowieckie

Kontakt:
e-mial: ranczo@ranczopodgajem.pl
www: http://www.ranczopodgajem.pl
Tel.: 48 / 61 91 002
Tel. kom.: 508 196 804
Tel. kom.: 500 288 147
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #1 : Styczeń 05, 2011, 13:19:11 »

Co wy macie z tymi "ranczami"? Ranczo to po naszemu latyfundium, czyli bardzo duże gospodarstwo rolne, ale też nie do końca, bo wiąże się raczej z pastwiskami i dużą liczbą krów mięsnych.

Nie ładniej by było Latyfundium pod Gajem? Albo Ordynacja pod Gajem  Duży uśmiech
Zapisane
Arcturus
Użytkownik

Wiadomości: 319



« Odpowiedz #2 : Styczeń 05, 2011, 18:29:00 »

Ja myślę, że to ta sam moda co Hubertusy w stylu western . Jakbyśmy sami nie mieli świetnej i długiej tradycji .
Zapisane
boswell
Użytkownik

Wiadomości: 466



« Odpowiedz #3 : Styczeń 06, 2011, 13:52:31 »

u nas to chyba raczej FOLWARK a nie latyfundia,czy ordynacje-wielkośc nie ta i kolor krwi własciciela! Duży uśmiech
ranczo fajniej brzmi a jeśli jeżdżą west to będzie usprawiedliwione....choc brak znaków polskich na stronce czy siodło west załozone na zwykły(za cienki!!) i za mały do tego czaprak z nieprawidłowo(za mocno!) podpietym tylnym popregiem,siodło nie dobrane(w galerii dociska do kłębu) itd.... nie są niestety zadna reklamą.....
zobaczcie ile jest STADNIN koni chociaż nie maja ponad 5 klaczy matek ani nie zajmuja sie głównie hodowlą....ale każdy ma stadninę! nawet z 1 kobyłą. Ale offujemy ogłoszenie.........
Zapisane
ess_Ka
Użytkownik

Wiadomości: 206



« Odpowiedz #4 : Styczeń 06, 2011, 15:09:20 »

mnie jednak też zawsze najbardziej razi STADNINA!! wrrr Złość
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #5 : Styczeń 06, 2011, 16:19:39 »

u nas to chyba raczej FOLWARK a nie latyfundia,czy ordynacje-wielkośc nie ta i kolor krwi własciciela! Duży uśmiech
ranczo fajniej brzmi a jeśli jeżdżą west to będzie usprawiedliwione....choc brak znaków polskich na stronce czy siodło west załozone na zwykły(za cienki!!) i za mały do tego czaprak z nieprawidłowo(za mocno!) podpietym tylnym popregiem,siodło nie dobrane(w galerii dociska do kłębu) itd.... nie są niestety zadna reklamą.....
zobaczcie ile jest STADNIN koni chociaż nie maja ponad 5 klaczy matek ani nie zajmuja sie głównie hodowlą....ale każdy ma stadninę! nawet z 1 kobyłą. Ale offujemy ogłoszenie.........

No ale ranczo to znaczy bardziej latyfundium niż folwark. Ranczo oryginalnie to takie duuuże gospodarstwo, w tysiące hektarów idące czy w dziesiątki tysięcy. A folwark to i 100 ha może mieć. Ze stadninami jest to samo, w świadomości ludzi nie związanych z jeździectwem każdy ośrodek jeździecki = stadnina.
Zapisane
ess_Ka
Użytkownik

Wiadomości: 206



« Odpowiedz #6 : Styczeń 06, 2011, 17:37:45 »

jasiek, pół biedy jak ludzie niezwiązani z jeździectwem tak mówią, ale aktualnie wiele stajni, ośrodków etc etc tytułuję się per STADNINA
Zapisane
galopada
Użytkownik

Wiadomości: 543



« Odpowiedz #7 : Styczeń 06, 2011, 17:44:53 »

ja spotkalam ostatnio ,,klub jezdziecki" w ktorym jest kilka szkapek ktore sie nawet od ziemi nie odbijaja tylko tuptaja w koleczko pod dziecmi Chichot jak zapytalam jakim cudem tytuluja sie klubem to osoba z ktora rozmawialam sie obraziła :p
Zapisane
boswell
Użytkownik

Wiadomości: 466



« Odpowiedz #8 : Styczeń 06, 2011, 19:41:26 »

hmm-tu juz nie jest to takie jednoznaczne-to klub jeżdziecki a nie sportowy.... czyli moze zrzeszac miłosników jezdziectwa w stylu tuptania i ma prawo byc klubem-jak ja sie z 5 kumplami skrzykne i załozymy klub palaczy to nie bedzie to klub producentów powiedzmy tytoniu ale klubem bedzie!? Chichot
Zapisane
pampolinka
Użytkownik

Wiadomości: 28



« Odpowiedz #9 : Styczeń 17, 2011, 19:53:28 »

u nas to chyba raczej FOLWARK a nie latyfundia,czy ordynacje-wielkośc nie ta i kolor krwi własciciela! Duży uśmiech
ranczo fajniej brzmi a jeśli jeżdżą west to będzie usprawiedliwione....choc brak znaków polskich na stronce czy siodło west załozone na zwykły(za cienki!!) i za mały do tego czaprak z nieprawidłowo(za mocno!) podpietym tylnym popregiem,siodło nie dobrane(w galerii dociska do kłębu) itd.... nie są niestety zadna reklamą.....
zobaczcie ile jest STADNIN koni chociaż nie maja ponad 5 klaczy matek ani nie zajmuja sie głównie hodowlą....ale każdy ma stadninę! nawet z 1 kobyłą. Ale offujemy ogłoszenie.........

Na początek dziękuję za cenne uwagi odnośnie siodła west. Jeździmy tylko w siodłach wszechstronnych, choć początkowo kilka lat temu niestety czasem było używane do jazdy to siodło west widoczne na zdjęciach. Piszę "niestety" bo mam świadomość że powinien być pod nim odpowiedni pad, szczęścia w tym tyle że ów niby cienki czaprak jest w rzeczywistości znacznie grubszy od powszechnie stosowanych czapraków (nie mam namyśli tych tańszych cienkich). Wynikało to z tego, że zostało ono zakupione wraz z częścią koni od wcześniejszego właściciela który w tym zestawie użytkował siodło a wydawał się osobą kompetentną. Cóż Uśmiech każdy kiedyś zaczynał... Najważniejsze że klacz nigdy nie była od niego otarta i nie nabawiła się problemów z kręgosłupem czy grzbietem.

Wyjaśniam również kwestię strony www stadniny, jest w trakcie budowy nowa strona w związku z czym obecna wersja nie jest poprawiana. Jeśli będziesz chciał zapraszam do oceny wkrótce, bo chętnie poznam każą opinię Uśmiech

_______________________________________________________________________________

Wyjaśniam dalej!

Zarejestrowałam się na tym forum i dodałam post do zakładki bo zajmujemy się hodowlą i chcemy się zajmować przede wszystkim właśnie hodowlą a ponieważ mamy ku temu możliwości chcemy rozwijać również jeździectwo w naszym regionie. To będzie wymagało jeszcze czasu, ważne że mamy w tej chwili osoby kompetentne, poszerzamy wiedzę, stawiamy za priorytet dobro koni i mamy aspiracje do stworzenia czegoś dobrego.

Klacze do hodowli koni małopolskim mamy w tej chwili dwie ale wszystkich klaczy jest 11 i mamy nadzieję że liczba ta będzie rosła o udane potomstwo. Nie spodziewałam się oceny od strony naszej działalności dodatkowej, która zresztą jest jeszcze w powijakach, ale każda uwaga jest cenna nawet jeśli to krytyka Uśmiech

Nazwy nie będę tłumaczyć. Taka nazwa własna obiektu, nie ja wymyśliłam, nie ja decyduję, no i mi nie przeszkadza w niczym więc nie jestem do tego odpowiednią osobą
Zapisane
boswell
Użytkownik

Wiadomości: 466



« Odpowiedz #10 : Styczeń 18, 2011, 19:30:42 »

oczywiscie że każdy kiedys musiał zaczynać Uśmiech
warto tylko zadbać zeby cos co juz nie jest w użytku i wiemy że nie było zbyt prawidłowe nie stanowiło reklamy nas w chwili obecnej ,bo ciężko się każdemu tłumaczyć(no i po co...) a wrażenie zostaje Mrugnięcie
powodzenia!
Zapisane
pampolinka
Użytkownik

Wiadomości: 28



« Odpowiedz #11 : Styczeń 19, 2011, 20:05:58 »

Pierwszy raz się z tego tłumaczyłam choć nie musiałam bo szukam na tym forum tematów o hodowli, a nie wskazówek na wyrobienie sobie najlepszej marki jako potencjalny ośrodek jeździecki. Szczerze przyznam że mam ważniejsze kwestie do zrobienia na ta chwilę niż wymienianie czegoś, czego lada dzień nie będzie  Mrugnięcie

Co prawda jestem nowa na tym forum, ale z polecenia się tu pojawiłam i nie spodziewałam się negatywnie nastawionych użytkowników... Rozumiem, że mogą się tu czasem wpisywać osoby które chcą się tylko zareklamować po czym znikną, ale tym którzy chcieli by tu nabyć wiedzy i podzielić się swoimi doświadczeniami/opiniami takie powitanie nie dodaje zapału do uczestniczenia w powstających Tu wątkach... Ja się nie zniechęciłam ani nie obraziłam, ale martwi mnie to że inne osoby trafiając na to forum mogą mieć takie powitania. To że coś będzie nie po waszej myśli nie powinno zniechęcać potencjalnie aktywnych użytkowników. A można by sobie pomyśleć po takim powitaniu "nie będę się wypowiadał bo mnie zaszczują".

Sorry, że nie jest to na temat, ale może się zastanowicie nad swoim nastawieniem Uśmiech - ja tam nie widzę żadnej korzyści dla forum w takim podejściu
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #12 : Styczeń 19, 2011, 20:21:41 »

pampolinka
Ale nie da się wszystkim dogodzić Mrugnięcie W tej chwili miejsc do dyskusji jest bardzo, bardzo dużo.
A krytyka, byle konstruktywna jest dużo cenniejsze niż komentarze w style: ślicznie, pięknie, słodko woooow.
Biorąc udział w dyskusji, zakładając wątek/piblikując swoje poglądy/zdjęcia/linki (itd) chcąc niechcąc narażasz się na komentarze, taka kolej rzeczy.

Ja lubię to forum właśnie dlatego, że jest merytoryczne, nie ma kółek wzajemnej adoracji, nikt brudów nie pierze (jak to na ŚK bywa ostatnimi czasy).

Zapisane
pampolinka
Użytkownik

Wiadomości: 28



« Odpowiedz #13 : Styczeń 19, 2011, 22:47:08 »

ar...? zgadzam się z Tobą w 99%, a to dla tego że o tej merytoryczności dyskusji to jeszcze się nie przekonałam. Mam nadzieję to szybko nadrobić Uśmiech 

jasiek gdzie na naszej stronie znalazłeś tę informację że jesteśmy ośrodkiem jeździeckim? Pierwsza lepsza definicja słowa "stadnina" w języku polskim: http://www.sjp.pl/co/stadnina Ja się pod tym podpisuję, a więc uważam że mamy prawo nazwać się stadniną. Czemu nie? Bo z 16 koni mamy na ta chwilę hodowlanych 1 ogiera z licencją i 10 klaczy? W 2006 zaczynaliśmy od 7 (wszystkich z kucem i młodzieżą licząc) w jednej stajni ale wtedy się nie nazywaliśmy wcale... Wiem że obecna strona nie wskazuje jednoznacznie na hodowlany profil stajni jako na główny, ale nie ma na niej również informacji abyśmy byli ośrodkiem jeździeckim. Jest za to informacja o budowie nowej strony. Nikt nie dopytał.....  Nie zaprzeczam - zamierzam z czasem rozwijać tą jeździecką część działalności, organizować imprezy jeździeckie i zwiększyć popularność jazdy konnej w naszym regionie jeśli tylko zaplecze będzie na to pozwalać Uśmiech na razie to sposób na dorabianie

Trochę więcej informacji o stadninie: ziemi mamy około 30 ha, dwie nowe stajnie przewidziane na 37 koni (mniejsza na ukończeniu). Na najbliższe dwa lata przewidujemy dobudowanie hali żeby można było pracować z końmi cały rok.

Dlaczego "Ranczo pod Gajem"? Mam więcej czasu więc wrócę do tego... To nazwa całego obiektu. W czasie gdy zaczynała się nasza przygoda z końmi, realizowaliśmy już projekt na Gospodarstwo Agroturystyczne. Miało być oparte na zasadzie farmy zwierząt, ale "ranczo" bardziej zapadało rodzinie i znajomym w ucho mimo iż odnosi się do Amerykańskich gospodarstw rolnych z hodowlą bydła lub koni(!). Zakup koni przypieczętował decyzję o nazwie "Ranczo pod Gajem" i pod taką nazwą gospodarstwo agroturystyczne zostało zarejestrowane. Profil obiektu uległ pewnym zmianom z czasem ale nazwa na tyle się przyjęła że właściciel nie zamierza jej zmieniać. Mimo że nie jest związana z tradycjami polskiej hodowli koni. Odnosi się do działalności agroturystycznej a nie będziemy posługiwać się dwiema nazwami dla jednego obiektu. Jeśli będzie to na odpowiednią skalę to i tytułować się będziemy inaczej.

ess_Ka jaka jest uznawana przez Ciebie definicja "Stadniny"? Stadnina w Grabowie też Cię razi?
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #14 : Styczeń 19, 2011, 23:05:53 »

pampolinka chill  Spoko
Przytoczone przez Ciebie źródło definiuje stadninę jako Ośrodek hodowli koni.
A hodowanie nie jest równoznaczne z posiadaniem. Odnosząc to do Waszego "przypadku" hodowla rozpocznie się gdy klacze zostaną wcielone na matki i zaczną rodzić źrebięta Mrugnięcie

Jeśli poszukujesz postów merytorycznych to polecam dział hodowla, poradnik hodowców Uśmiech
Zapisane
Strony: [1] 2 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

companions asfk69 animalsoftheworld tb rpg-ug