FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Marzec 29, 2024, 00:26:14 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pokazy Kaskaderka  (Przeczytany 7226 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Lord Vader
Użytkownik

Wiadomości: 46


« : Czerwiec 20, 2009, 22:02:39 »

Tak się zastanawiam , rodzajów użytkowania małopolaków jest wiele i to różnych. A może stworzyc taką jakaś grupę ,ktora by pokazywała jazdę na malopolakach typu pokazy ułańskie , kaskaderkę Co?
Zapisane
boswell
Użytkownik

Wiadomości: 466



« Odpowiedz #1 : Czerwiec 21, 2009, 18:02:44 »

hmmm-ułanów to zdaje sie nie brakuje,patrzac chocby w Tarce na pokazach,a kaskaderzy tez sa- chocby KJ Przedświt-oni zdaje sie takze na młp.robia pokazy(bo np.J.Ciemnoczołowski z tego co wiem to na arabie i koniku polskim).
Myśle że kto czymś takim sie bawi to i tak to robi i stara sie gdzieś pokazywać czy skrzyknać w kilku...a jak sie nie ma o tym pojecia(to ja Mrugnięcie) to mozna tylko popierac duchowo takich zapalenców.Nie wiem czy wielu z forum propozycją skusisz Duży uśmiech
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #2 : Czerwiec 21, 2009, 19:10:02 »

Tak się zastanawiam , rodzajów użytkowania małopolaków jest wiele i to różnych. A może stworzyc taką jakaś grupę ,ktora by pokazywała jazdę na malopolakach typu pokazy ułańskie , kaskaderkę Co?

zdajesz sobie sprawę jakie to niebezpieczne?? mam nadzieję, że niedługo nasze państwo zakaże takich lekkomyślnych zabaw z narażających zdrowie i życie ludzi i koni
Zapisane
Lord Vader
Użytkownik

Wiadomości: 46


« Odpowiedz #3 : Czerwiec 21, 2009, 19:52:42 »

  To ,że ułanów nie brakuje to wiem, ale pokazów to chyba jest mało.A zwłaszcza takich z prawdziwego zdarzenia . Gdyby właśnie skrzyknęło się parę osób to byłoby fajnie , nie ? A może już taka grupa jest gdzieś , tylko nie wiem o tym.

Jasiek , czy Ty zawsze musisz myślec o polityce ? Ja o koniach a Ty znowu o polityce .
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #4 : Czerwiec 21, 2009, 19:58:25 »

to nie żadna polityka, ja się po prostu troszczę o zdrowie tych młodych, nieświadomych zagrożeń chłopców
Zapisane
boswell
Użytkownik

Wiadomości: 466



« Odpowiedz #5 : Czerwiec 22, 2009, 14:24:17 »

Lach-popieram!
Przeciez do licha kaskaderka czesto jest podobna do woltyzerki-tylko dynamiczniej! to tylko( i aż) gimnastyka i czesto tradycje takich ludów jak kozacy,mongołowie-to nie głupia zabawa gówniarzy jackazzi typu rozpedz sie i pie...rznij w sciane łbem. Złość
Niebezpieczne to by było jakbym ja sie za to wzieła czy moze Ty-Jasiek, ale nie jak pasjonat przygotowuje sie do tego miesiacami,trenuje konia itd...to najczesciej profesjonalisci-chyba nie widziałes zadnego w akcji.
Jakby sie w to jeszcze panstwo zaczeło wpierniczac to nie byłoby zadnych sportow-bo rownie ekstremalne sa skoki na bungee,paint ball,quady czy głupi przejazd po polskich szosach z lublina do poznania.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #6 : Czerwiec 22, 2009, 16:49:00 »

http://www.tvn24.pl/2239091,28377,0,0,1,wideo.html
tak z boku bo to raczej nie malopolak [ale kto wie].

Jasiek to zakazmy jeszcze WKKW, Rajdow, Skokow niech zostanie tylko Ujezdzenie bo jest w miare bezpieczne.

Najlepiej to koniki wypuscmy w lasy pola niech sobie zyja i zakaz panstwowy jezdzic na nich bo to niebezpieczne.
Przypomina mi sie Kononowicz, ktory zakazac chce wszystkiego bo to zle, niedobre, fe.



o właśnie, wyjąłeś mi to z ust!
Zapisane
jaśko
Użytkownik

Wiadomości: 215


« Odpowiedz #7 : Czerwiec 25, 2009, 20:00:09 »

Bedzie takowy pokaz z udzilem naszego forumowicza w ta niedziele  w Rykach ok 15 30 na stadionie!
Zapisane
Lord Vader
Użytkownik

Wiadomości: 46


« Odpowiedz #8 : Czerwiec 27, 2009, 22:56:50 »

Cytuj
Bedzie takowy pokaz z udzilem naszego forumowicza w ta niedziele  w Rykach ok 15 30 na stadionie!


A kto jest tym forumowiczem- kaskaderem Co?!!!
Zapisane
Lookas
Użytkownik

Wiadomości: 38



« Odpowiedz #9 : Sierpień 19, 2009, 10:56:29 »

  To ,że ułanów nie brakuje to wiem, ale pokazów to chyba jest mało.A zwłaszcza takich z prawdziwego zdarzenia . Gdyby właśnie skrzyknęło się parę osób to byłoby fajnie , nie ? A może już taka grupa jest gdzieś , tylko nie wiem o tym.

Jasiek , czy Ty zawsze musisz myślec o polityce ? Ja o koniach a Ty znowu o polityce .

Co prawda troche odgrzewam temat ale lubie jasne sytuacje i adekwatne okreslenia:)

Dziś ułanów juz nie ma. Ewentualnie są róznej maści pasjonaci, którzy chcieliby się ułanami nazywac albo...odcinający kupony od chwały kawalerii. Zdarza się, ze oddziały współczesnej "kawalerii" trenują wg przedwojennych regulaminów, i później prezentuja elementy posługiwania się szablą czy lancą. Tego nie nazwalbym kaskaderką, tym bardziej, ze owe regulaminy opracowano tak, by mozliwie efektywnie uzywac broni bez narażenia na szwank konia czy jeźdźca. Przy stosunkowo niedługim treningu każdy jeździeć jest w stanie pewne elementy "militarne" opanować Niestety obecnie róznie się owe regulaminy interpretuje ale to juz temat na zupełnie inny wątek.

Natomiast grup kaskaderskich jest w Polsce kilka i one wzbogacają swoje pokazy o elementy tzw. dzygitówki, uzywając do tego celu specjalnie zbudowanych siodeł i szkoląc mozolnie konie. I śmiem twierdzić, ze każdy z tych ludzi dobiera sobie konia wg potrzeb a nie rasy.
Oczywiście mozna z puli małopolaków wybrac wybitnie nadające się do takiego zastsowania ( tak jak tylko spośród Lipicanów wybiera sie konie do Szkoły Jazdy Hiszpańskiej w Wiedniu) ale to juz chyba jest temat dla ogromnego pasjonata posiadającego środki i zapał. Choć nie ukrywam, ze miłoby było cos takiego zobaczyć:)
Zapisane

Konia z rzędem gdy w świecie
taką parę znajdziecie,
Jak mój kasztan i moja kochanka.
On ma duzo krwi wschodniej
Łuny blask bije od niej
Jak od zorzy rośnego poranka.

(B.Wieniawa-Długoszowski)
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

real-life-rpg playyourstories extremalteam classicdayz spw