FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 24, 2024, 22:27:13 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 5 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Biegacz xo  (Przeczytany 49010 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Maea
Użytkownik

Wiadomości: 70


« Odpowiedz #15 : Kwiecień 05, 2013, 10:36:04 »

Kolejny filmik Biegacza:
http://www.youtube.com/watch?v=QVKfYe8Wps4

Jak oceniacie go na dzień dzisiejszy?
Dał og. Hetman od Hetna/Huf, który zdał zakład z oceną dostateczną, ale chyba nie dostał licencji? W bazie nie jest wpisany do żadnej księgi, stąd wnioskuję. Oglądałam film z kwalifikacji i... no taki sobie. Stęp dobry, galop też, kłusy bez szału, mało obszerne, koń nie dokracza - albo robi to po prostu słabo (chyba zupełnie jak Biegacz?). I cały czas odnoszę dziwne wrażenie, oglądając już n filmów z ZT, że ten korytarz stoi za wąsko.
Dał też klacz wpisaną do księgi głównej - Geneza od Grana/Gambit.

Rodowodowo jest bardzo fajny, z tej samej rodziny żeńskiej pochodzi Berlin Bej. Poza tym w rodowodzie ma Jongleura xx i Saroyana xx - a chyba coraz mniej przewijają się one w rodowodach dzisiejszych małopolaków?
Ogier sprawdzony w sporcie, dobrze technicznie skaczący... A dostał - moim zdaniem - nie najlepsze matki. Przez typ, maść?

Chciałam na zakończenie napisać: "Wiadomo, są młodsze, w lepszym typie...", ale zaczęłam sobie w głowie wymieniać i mam: Dionizosa, Dioklesa, Sentendera, Davinci i...? Może Dżihad, jak pokażą go w sporcie, a poza tym? Mówię o roczniku 2005 i starsze. To nieco przerażające, że można te obiecujące ogiery policzyć na palcach zaledwie jednej ręki. Mi osobiście trochę brakuje braku udziału stadnin w uznawaniu ogierów. Choć w tym roku coś podobno szykują na zakład (Janów).
Zapisane
hmmm
Użytkownik

Wiadomości: 253


« Odpowiedz #16 : Kwiecień 05, 2013, 14:49:46 »

Z tym, że Diokles i Dionizos nie będzie raczej dostępny dla hodowców w sezonie 2013.

Dwa dni zajeło w Gajewnikach aby ustalić czy będą kryć czy też nie Uśmiech Gratuluje organizacji !
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #17 : Kwiecień 05, 2013, 15:03:27 »

Z tym, że Diokles i Dionizos nie będzie raczej dostępny dla hodowców w sezonie 2013.

Dwa dni zajeło w Gajewnikach aby ustalić czy będą kryć czy też nie Uśmiech

Bo pewnie pytałeś niewłaściwej osoby.

Gratuluje organizacji !

Zorganizuj w Polsce punkt kopulacyjny z codziennym pobieraniem nasienia to będziesz miał prawo sobie ironizować.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #18 : Kwiecień 05, 2013, 16:32:20 »

jasiek
Diokles i Dionizosa nie były dostępne codziennie, a w wybrane dni. Przynajmniej taki był system w 2012r.

Maea
Niestety powodów do optymizmu raczej nie ma...
Smutny
Zapisane
hmmm
Użytkownik

Wiadomości: 253


« Odpowiedz #19 : Kwiecień 05, 2013, 16:45:00 »

Mam prawo sobie ironizować bo musiałem wykonać aż 7 telefonów bo nikt w Gajewnikach nie mógł mi powiedzieć czy ich ogiery będą kryły czy nie.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #20 : Kwiecień 05, 2013, 17:33:45 »

Oferta stanówki z 2012 r, z nieaktualnymi danymi kontaktowymi z tego co mi wiadomo...
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #21 : Kwiecień 05, 2013, 17:40:23 »

No i co z tego? Nie ma aktualnej oferty to nie ma tematu. Właściciel sobie kupił ogiery, to robi co mu się podoba i nie potrzebuje ironicznych opinii od "hmmm". Gdyby mu zależało na sprzedaży stanówek, to internet byłby pełen tych ogierów.

Zamiast kogoś krytykować zrób coś sam lepiej. Żadnych telefonów wykonywać nie musiałeś. Nikt z pistoletem nad Tobą nie stał. To raczej oni mogą narzekać, że ich ktoś nęka.

Zapisane
julia
Użytkownik

Wiadomości: 38


« Odpowiedz #22 : Kwiecień 05, 2013, 17:40:49 »

Mam prawo sobie ironizować bo musiałem wykonać aż 7 telefonów bo nikt w Gajewnikach nie mógł mi powiedzieć czy ich ogiery będą kryły czy nie.

Oczywiście kryć nie będziesz i nie zamierzasz?pozawracałeś głowę ogiernikowi i na tyle w temacie jak mniemam?
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #23 : Kwiecień 05, 2013, 17:43:39 »

jasiek
Diokles i Dionizosa nie były dostępne codziennie, a w wybrane dni. Przynajmniej taki był system w 2012r.



Jest to jedyny rozsądny system - pobierasz co dwa dni (pon. śr. pt.), bo tyle nasienie zachowuje żywotność. Jedyny problem to weekend, bo wtedy wypadają trzy dni i jak ogier ma słabe nasienie to jest problem. Inaczej obsługa weterynaryjna stanówki byłaby droższa pewnie niż przy mrożonce.
Zapisane
Maea
Użytkownik

Wiadomości: 70


« Odpowiedz #24 : Kwiecień 05, 2013, 18:07:28 »

Tak z ciekawości - Diokles i Dionizos nie przewijały się ostatnio jakoś namiętnie na listach z wynikami na zawodach halowych. Czemu nie pobrali chociaż mrożonki? Brak chętnych? Duże koszta przechowywania? Ale skoro było wiadomo, że są jakieś ambitne plany startowe, a Dionizos po pierwszych rocznikach się sprawdził jako reproduktor, to można by trochę zarobić na stanówkach, prawda? A takie zachowanie to trochę strzelanie sobie w stopę.
Zwłaszcza, że zarówno Dionizos jak i Diokles widnieją w rejestrze ogierów (a więc mają wykupioną licencję na ten rok) - trochę sugeruje, że ogier będzie dostępny, prawda?

I ja nie widzę niczego rażącego w wypowiedzi hmmm - gdybym ustalała sobie plan stanówkowy, kobyła by mi się grzała, a tu takie traktowanie, to bym chyba nerwicy się nabawiła.

armara, no niestety...

Wiadomo, czy Dżihada będą faktycznie próbowali zagrywać do MPMK, czy ten tekst w ofercie stanówki: "Kandydat do Mistrzostw Polski Młodych Koni w skokach i wkkw." to tylko zachęta do krycia?
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #25 : Kwiecień 05, 2013, 19:20:36 »



I ja nie widzę niczego rażącego w wypowiedzi hmmm - gdybym ustalała sobie plan stanówkowy, kobyła by mi się grzała, a tu takie traktowanie, to bym chyba nerwicy się nabawiła.



Ja mam doświadczenia z innego rynku, ale nabawiam się nerwicy jak do mnie dzwonią różni "kupcy" co mają za dużo czasu, a za mało gotówki, a jak się wśród nich znajdzie jakiś naprawiacz świata to już w ogóle...

Co z tego, że jest w spisie PZHK ogier - może właściciel chce nim tylko swoje klacze kryć? Nie ma ogłoszenia to nie ma tematu. A jeśli decyduję się mimo tego drążyć temat, to mogę mieć potem pretensję tylko do siebie.
Zapisane
julia
Użytkownik

Wiadomości: 38


« Odpowiedz #26 : Kwiecień 05, 2013, 19:35:30 »

Jaki jest koszt przechowywania nasienia to sobie sprawdź w internecie,tak samo jakmozna sprawdzić ile klaczy pokrył Dionizos i czy byli chętni na stanowke .Strzelać w stopę ?jeśli Dionizos nie będzie kryl ,to ,co to za konkretnie strata dla właściciela?Stanowka jest za niewielkie pieniądze,klacze przyjadą klubowe czy jakieś niesportowe odpady i prawda jest taka ,ze Dionizos najprawdopodobniej  ma więcej do stracenia  na takim kryciu jak i właściciel niż co innego.Jako kon sportowy jest wart o wiele więcej.Punkty hodowlane to nie wszystko.Jak widać właściciele koni sportowych olewają je.
Zapisane
Maea
Użytkownik

Wiadomości: 70


« Odpowiedz #27 : Kwiecień 05, 2013, 19:49:13 »

jasiek, ale przecież są licencje dla ogierów, by wykupić do użytku własnego - i kilka ogierów ma właśnie takie przypisy. Ale nie w tym przypadku. Jest podany telefon, miejsce stacjonowania. Przecież nie wszyscy się ogłaszają na internecie. Ja osobiście bym to zinterpretowała jako wiadomość: ogier dostępny do krycia.

Ogłaszałam kilka koni w swoim życiu, nie raz się też wystałam w stajni, a kupiec nie przyjechał (hoho, i chyba za każdym razem wyczekałam się podobną ilość czasu, czekając na kowala, który "już jedzie!" - to jest dopiero nerwica, jak człowiek się zrywa wcześniej ze szkoły, bo jedynemu kowalowi w okręgu pasuje tylko na tą godzinę, a konia trzeba przekuć...). Wiem o czym mówisz, ale czy dotyczy tej konkretnej sytuacji?

julia, olewają, a jak ogier kończy karierę, to oferują za 200 zł, bo punkty trzeba nazbierać! No jak dla mnie jest różnica, czy ogier pokryje przykładowo 10 klaczy za 800 zł (8 tys. zł), niż żadną (zysk - 0 zł). Na kilka wyjazdów na zawody się nazbiera. Dionizos pokrył b. db. Subiekcję, Doris Day, Jasną Zorzę czy Plagę. W 2012 poszedł na klacze Bieńków, p. Nowaka, p. Sokołowskiego. Zdanie o odpadach jest wg mnie krzywdzące dla hodowców, którzy kryli nim swoje klacze. Bo jak dla mnie dostał całkiem niezłe klacze. A przy aktualnej sytuacji, gdy uznaje się jednego/dwa ogiery w rasie, które zdają ze średnimi notami zakład treningowy, to niedługo taki Dionizos może całkiem nieźle na siebie zarabiać.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #28 : Kwiecień 05, 2013, 20:10:41 »

No jak dla mnie jest różnica, czy ogier pokryje przykładowo 10 klaczy za 800 zł (8 tys. zł), niż żadną (zysk - 0 zł).

Żaden weterynarz sam nie pobierze nasienia. Do tego koszty reklamy, czas na telefony, etc. itd. Dolicz dodatkowy etat na pół roku (pensja min. brutto ok. 2 tys) i jesteś czwórkę do tyłu.
Zapisane
julia
Użytkownik

Wiadomości: 38


« Odpowiedz #29 : Kwiecień 05, 2013, 20:18:36 »

Wcale tych punktów zbierać nie musi!Tym więcej, kryć za 200 zł!Kon moze zostac sprzedany za spora kasę jako SPORTOWIEC.Przypomnę tutaj przypadejk Zinedine po którym urodzily się 2 zrebaki w Polsce  bo hodowcom nie pasaowal bo nie po 20 zl byl ,a przeciez powinien byc po 20 zl  bo punkty hodowlane przeciez!  brak nasienia mrozonego,brak promocji i co z tego?Teraz malkontenci wieczni jak hmm lub Maea i im podobi mogliby zakupic dostepna nareszcie mrożonkę za 2000 e obecnie za Zinedine ,ale tez nie zakupia bo goli.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

hodowla-kotuw-pbf film legendarylions wolf-time grzybektybetanski