FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 19, 2024, 13:51:38 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: og. JASNY PORANEK  (Przeczytany 32052 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
meghana
Użytkownik

Wiadomości: 143



« Odpowiedz #15 : Lipiec 17, 2010, 10:54:40 »

Wielkie dzięki za szybką odpowiedź.  :)O to właśnie mi chodziło, żeby ktoś kto widział JP w akcji na tych zawodach opisał co się tam działo.
Biegacza oczywiście też biorę pod uwagę, jego wyniki sportowe są dla mnie interesujące. Koń oprócz urody powinien wykazać się użytkowo.
Synów Emetyta nie biorę pod uwagę ze względu na bliskie spokrewnienie, moja klacz jest wnuczką Emetyta , a dla mnie taki stopień inbredu jest zbyt wysoki i ryzykowny. W takie rzeczy niech bawią się doświadczeni hodowcy, a nie amatorzy tacy jak ja.
Co do skoków luzem zgadzam się z Tobą. Skoki luzem są wskazówką, a nie gwarancją.
Zapisane
duke
Użytkownik

Wiadomości: 273


« Odpowiedz #16 : Lipiec 17, 2010, 13:52:45 »

Poranek powinien startować w wkkw, db się rusza,skacze,bdb galopuje w terenie,jest odważny bo miałem okazje na nim jeździć,woda mu niestraszna,jak by się wygalopował a dystansie i po lasach na treningach to by był zupełnie inny, to typ konia który na ujeżdżalni się kisi i nie sprawia mu frajdy taka robota
Zapisane
meghana
Użytkownik

Wiadomości: 143



« Odpowiedz #17 : Lipiec 17, 2010, 14:08:14 »

Poranek powinien startować w wkkw, db się rusza,skacze,bdb galopuje w terenie,jest odważny bo miałem okazje na nim jeździć,woda mu niestraszna,jak by się wygalopował a dystansie i po lasach na treningach to by był zupełnie inny, to typ konia który na ujeżdżalni się kisi i nie sprawia mu frajdy taka robota

To świetnie, że konik jest odważny, ma predyspozycje wytrzymałościowe i lubi galopować w dystansie. Takie konie lubię, które nie są maneżowymi marionetkami, które ciągle i bez cienia własnego zdania będą wykonywać figury ujeżdżeni owe. Jak ktoś takie konie lubi to niech sobie niemiecką półkrew sprawi. Mrugnięcie
A moje pytanie o wyniki sportowe wynikają stąd, że nie chciałabym użyć ogiera, który jest tylko piękny. Nie wiem w jakie ręce może w przyszłości trafić owoc mojej hodowli, wolałabym, żeby koń ten miał żywy ale zrównoważony temperament.
Ciekawa jestem dlaczego nie przygotowują Jasnego Poranka do wkkw? Szkoda, ale może za wcześnie żałuję ? Mrugnięcie
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #18 : Lipiec 17, 2010, 20:13:27 »

Poranek powinien startować w wkkw, db się rusza,skacze,bdb galopuje w terenie,jest odważny bo miałem okazje na nim jeździć,woda mu niestraszna,jak by się wygalopował a dystansie i po lasach na treningach to by był zupełnie inny, to typ konia który na ujeżdżalni się kisi i nie sprawia mu frajdy taka robota

Pewnie dlatego też Huzar bardziej podobał mi się w krosie niż na parkurze.
A w Bogusławicach po odejściu p. Owczarka nie ma zawodnika wkkw z prawdziwego zdarzenia, niestety Smutny
Zapisane
amazonka80
Użytkownik

Wiadomości: 500


« Odpowiedz #19 : Sierpień 10, 2010, 16:07:58 »

Jasny Poranek zmienił właściciela i wyjechał do SK Michałów
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #20 : Sierpień 10, 2010, 16:28:42 »

Co?

I niech mi ktoś teraz powie, że państwowa hodowla jest bardziej stabilna, przewidywalna i odpowiedzialna niż prywatna.

Wiadomo kto go kupił?
Zapisane
amazonka80
Użytkownik

Wiadomości: 500


« Odpowiedz #21 : Sierpień 10, 2010, 20:17:32 »

jasiek czytaj dokładnie!!! Jasny Poranek, Arsenał i Drop oraz kilka ślązaków trafiły do SK Michałów jako rozliczenie z Bogusławicami.

Hodowla Państwowa byłaby stabilna, gdyby była dotowana, a przynajmniej byłyby pieniądze na zakup i promocje ogierów.
A czy prywatna hodowla jest stabilna skoro co tydzień wyruszają koniony załadowane końmi i wyjeżdżają do Francji i Włoch jako mięso... gdzie ponad połowa to szlachetne konie jak araby czy dotacyjne małopolaki.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #22 : Sierpień 10, 2010, 20:40:04 »

Przepraszam, czytaty ja nie bardzo, to się chciałem dopytać. Ciekawe co Michałów zrobi z tymi końmi teraz..
Zapisane
meghana
Użytkownik

Wiadomości: 143



« Odpowiedz #23 : Sierpień 11, 2010, 17:53:24 »

Ja również jestem ciekawa. Może w przyszłym będzie można skorzystać z centrum rozrodu koni w Michałowie i zakupić nasienie Jasnego Poranka. Wolałabym takie rozwiązanie, niż wieźć 500 km klacz do ogiera.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #24 : Sierpień 11, 2010, 18:03:16 »

Ja stawiam, że na najbliższym przetargu w Michałowie będą do kupienia z opcją kastracji za jakieś 4-8 tyś sztuka, ale ja nie kumaty jestem, to pewnie się mylę.
Zapisane
meghana
Użytkownik

Wiadomości: 143



« Odpowiedz #25 : Sierpień 11, 2010, 21:44:44 »

Widzę, że ktoś jest tu wielkim optymistą. Mrugnięcie
Niewykluczone, że w przyszłości może się tak stać, ale żeby od razu 5- letniego ogiera tak potraktować?
Dopiero na świecie pojawił się pierwszy rocznik potomstwa Jasnego Poranka i trudno cokolwiek powiedzieć na temat jego wartości hodowlanej.
Ja liczę na to, że będzie mi dane osobiście sprawdzić co jest wart ten koń.
Zapisane
Marta
Użytkownik

Wiadomości: 212



« Odpowiedz #26 : Listopad 19, 2010, 08:13:10 »

Jasny Poranek w Michałowie - zdjęcia dzięki uprzejmości Epikei, która pożyczyła mi aparat Uśmiech Zdjęcia świeżutkie, bo ze środy.


Z tego co się orientuję, ogierom młp w Michałowie nie grozi kastracja. Wręcz przeciwnie - jeśli będą chętni na krycie, to może nawet ogierów przybędzie.
Wygląda na to, że mój pomysł tworzenia "stad ogierów" przy stadninach nie był taki absurdalny  Duży uśmiech

Zapisane
meghana
Użytkownik

Wiadomości: 143



« Odpowiedz #27 : Listopad 20, 2010, 08:59:20 »

Mam pytanie do Marty o jej wrażenia dotyczące Jasnego Poranka. Widziałaś go parę dni temu. Jakie wrażenia? Podoba Ci się ten koń? Jak zachowywał się podczas prezentacji? Będę bardzo wdzięczna za kilka słów Twojej subiektywnej opinii na jego temat. Uśmiech
Pytam, bo jestem bardzo zainteresowana tym ogierem. Uroda jest ważna ale charakter i temperament jest dla mnie równie ważny.
W wątku poświęconym Dropowi Ar zwróciła uwagę na to, że z charakterem tego konia jest coś nie tak. Prawdopodobnie miała do czynienia z nim lub jego potomstwem i wydała taką opinię.
Zapisane
Marta
Użytkownik

Wiadomości: 212



« Odpowiedz #28 : Listopad 20, 2010, 11:02:00 »

Bardzo bym chciała pomóc, niestety nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. Z trzech ogierów małopolskich właśnie Poranek podobał mi się najbardziej, ale po zobaczeniu wszystkich arabów w stadninie (ze 300 koni albo więcej), ogiery półkrwi wydały mi się jakieś takie brzydkie. Na tle arabów wszystkie konie są garbonose, przebudowane i mało szlachetne, a przecież to nieprawda. Jeśli chodzi o charakter - z tego co pamiętam był grzeczny i stał spokojnie, ale to było najwyżej kilka minut, więc za krótko żeby ocenić. A co do ruchu, to najlepszy pokazały 2 ślązaki  Duży uśmiech Piękny, wydajny i do przodu.
Zapisane
meghana
Użytkownik

Wiadomości: 143



« Odpowiedz #29 : Listopad 21, 2010, 22:01:42 »

Dziękuję.  Chichot Każda informacja jest dla mnie istotna.
A co do urody koni półkrwi w porównaniu z końmi arabskimi, to świetnie rozumiem Twoje odczucia.
A Ślązaki mają piękny ruch ale tak jak dla Ciebie konie półkrwi wydają się mało szlachetne przy arabach, tak dla mnie Ślązaki w porównaniu do koni angloarabskich. Chichot
Dla każdego co innego jest najpiękniejsze.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

watahaczystejkrwi carstworosyjskie quiero hodowla-kotuw-pbf gangptr