FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 27, 2024, 06:17:44 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 4 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: og. JASNY PORANEK  (Przeczytany 32096 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
galopada
Użytkownik

Wiadomości: 543



« : Grudzień 14, 2008, 18:46:29 »

Jasny Poranek xo ( m. Jutrznia po Elsing oo / o. Jalienny po Enny xxoo)

Data urodzenia:  13.05.2005 
Hodowca:  SK Walewice 
Bonitacja: 14-4-13-7-7-6-17-14=82 





kontakt: http://www.stadninakonizabno.dbv.pl/readarticle.php?article_id=66

________________________________________________________________________________





________________________________________________________________________________

ocena bardzo dobra: indeks ogólny - 121, ujeżdzeniowy - 118, skokowy - 124
Zapisane
korsarz
Użytkownik

Wiadomości: 192


« Odpowiedz #1 : Kwiecień 25, 2009, 09:46:53 »

A jakieź wymiary ma to przezacne stworzenie Waćpanno ? :)Bo urodziwy nad wyraz jest.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #2 : Kwiecień 25, 2009, 09:58:06 »

162-183-20,5
Zapisane
korsarz
Użytkownik

Wiadomości: 192


« Odpowiedz #3 : Kwiecień 25, 2009, 10:04:20 »

Dzięki kolego za informacje Mrugnięcie
Zapisane
galopada
Użytkownik

Wiadomości: 543



« Odpowiedz #4 : Kwiecień 25, 2009, 10:07:39 »

jasiek mnie wyprzedził Chichot
Zapisane
korsarz
Użytkownik

Wiadomości: 192


« Odpowiedz #5 : Kwiecień 25, 2009, 10:10:32 »

Doceniam chęci Waćpanno Mrugnięcie
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #6 : Kwiecień 25, 2009, 11:48:04 »

jasiek mnie wyprzedził Chichot

możesz opowiedzieć jaki on jest "na co dzień", w obsłudze i pod siodłem? sprawiał wrażenie na zakładzie bardzo pogodnego konika
Zapisane
galopada
Użytkownik

Wiadomości: 543



« Odpowiedz #7 : Kwiecień 25, 2009, 16:13:34 »

bardzo spokojny, misiek do przytulania Mrugnięcie co do chodzenia pod siodlem: jest jednym z lepiej galopujacych koni na jakich jezdzilam, duze, bardzo okragle foule. w terenie odwazny, idacy do przodu
Zapisane
korsarz
Użytkownik

Wiadomości: 192


« Odpowiedz #8 : Kwiecień 27, 2009, 08:48:26 »

Urodziwy koń.Ciekawe co da w potomstwie... Mrugnięcie
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #9 : Kwiecień 27, 2009, 12:09:29 »

większość koni po Jaliennym ma fantastyczny galop, w Jasnym Poranku brakuję mi trochę długości szyi, ale i tak w przyszłym roku będę pod niego szykował klacz

jego matka dała też Juranda i Jasną Zorzę, czempionkę ZT, sam Jalienny wąsko użyty przez mrożone nasienie dał stawkę bardzo udanych koni, z ogierków chyba tylko jeden nie dostał licencji
także geny są bardzo dobre i stabilne, źrebaki na pewno będą udane, moim zdaniem powinien pasować na szlachetne, wyrośnięte klacze w długich liniach
Zapisane
korsarz
Użytkownik

Wiadomości: 192


« Odpowiedz #10 : Kwiecień 28, 2009, 08:56:13 »

Jestem wodzony na pokuszenie tymi konmi... ;DZmienię swoje sympatie i fasynacje Mrugnięcie
Zapisane
galopada
Użytkownik

Wiadomości: 543



« Odpowiedz #11 : Maj 08, 2009, 09:35:43 »

proszę moda o usunięcie tematu Uśmiech
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #12 : Maj 08, 2009, 09:43:28 »

ze względu na zdjęcia nie usuwajcie tego tematu, albo przenieście do działu ogiery
Zapisane
meghana
Użytkownik

Wiadomości: 143



« Odpowiedz #13 : Lipiec 17, 2010, 10:12:58 »

bardzo spokojny, misiek do przytulania Mrugnięcie co do chodzenia pod siodlem: jest jednym z lepiej galopujacych koni na jakich jezdzilam, duze, bardzo okragle foule. w terenie odwazny, idacy do przodu

Witam,

bardzo dziękuję za te informacje, jakim koniem jest Jasny Poranek. Nareszcie dowiedziałam się czegoś więcej o nim. Rozważam krycie nim mojej klaczy zaawansowanej w pełną krew. Bardzo mi się on podoba ale nie chciałabym użyć ogiera o niezrównoważonym charakterze i złośliwym usposobieniu.
To, że jest niewielkiego wzrostu mi nie przeszkadza, bo nie lubię wielkich koni, a moja klacz też do wielkich nie należy, tak ok. 160 cm w kłębie.
Zastanawia mnie jedno. Skoro jest to koń o miły i dzielny, a do tego świetnie galopujący to czemu nie potrafię znaleźć informacji w necie o jego karierze sportowej?
Czy ktoś z Was byłby tak miły i umieścił linki do stron z wynikami zawodów, w których startował JP?
Na stronie bazakoni.pl są tylko wyniki z ZT, czempionatu ogierów z Bogusławic i wyniki z 1 zawodów z Bogusławic z 2010 roku, gdzie jakieś bo? Co jest grane, tak źle się spisał na tych zawodach, że nie można było go ocenić?
Co się dzieje, koń wysoko oceniony w Z za galop i skoki luzem a tu bo?
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #14 : Lipiec 17, 2010, 10:28:57 »

meghana

Widziałam jego przejazdy na tych zawodach i mam bardzo mieszane uczucia. W ZT owszem był bardzo wesoły (potrafił wyrwać się w trakcie prezentacji na trójkącie), ale nie przeszkadzało mu to w pracy. Natomiast na rozprężalni był straszliwie rozkojarzony - rżał, caplował, rzucał głową. Na samym parkurze skakał bardzo nierówno, słabo moim zdaniem pracował szyją. A siedział przecież na nim Andrzej Głoskowski, który radzi sobie bardzo dobrze także z trudniejszymi końmi.

Pamiętam, że inny wlaewicki Jalienny - Huzar też był taki zakapior (dużo gorszy wprawdzie), a ostatnio jak go widziałam miałam wrażenie, że się wyciszył.

Co do Jasnego to od połowy maja go nie widziałam, wiem, że startował pod innym jeźdzcem na zawodach regionalnych.

Jeśli nie zależy Ci na wzroście to rozważ Biegacza, jest mniej urodziwy niż Jasny, ale ma dłuższą szyję jest bdb na nogach no i bardzo udanie startuje w konkursach skokowych. Aaa i charakter ma moim zdaniem bardziej zrównoważony.
Uniwersalnym i sprawdzonym reproduktorem jest także Emetyt, większość jego dzieci cechuje zrównoważony charakter i dodatkowo dobrze łączy się z klaczami zaawansowanymi w krew:
 - Dziekan (matka xx) z zaprzęgu Jacka Kozłowskiego,
 - Boston (z matki po Oregon xx) najwyżej zbonitowany syn Emetyta, zdał ZT w 2008,
 - klacz Azalia (od matki xx) oaksistka z 1997 r. 82 pkt bonitacji w tym max za typ i max za głowę i szyję
 - Flores Shagya (z matki po Judex xx) udanie startowała w dyscyplinie skoków przez przeszkody pod Sławomirem Uchwatem (do poziomu zawodów międzynarodowych)


To, że koń skacze dobrze luzem jeszcze o niczym nie świadczy, przecież słynny hanowerski Stakkato mimo perfekcyjnej wręcz techniki nigdy kariery sportowej nie zrobił. Takie przykłady można mnożyć
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

lobo-team programowanie telenowele skuterpolska skyworldsv