FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 19, 2024, 12:42:20 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: bazy danych waszych stajni  (Przeczytany 10655 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
emi
Użytkownik

Wiadomości: 108


« : Listopad 05, 2008, 11:21:54 »

to to co w temacie czyli czy prowadzicie w waszych stajniach rejestry koni: kiedy do was przyszły ktore konie sprzedaliscie co sie wam urodzilo co padlo kiedy robicie odrobaczeia, kopyta kiedy macie generalne czysczenie całej infrastruktury stajni a takze innych pomieszczen inwentarskich kiedy szcepicie konie czym szczepicie zazrebiania koni ilosci skokow  daty wyzrebien zazrebien ewentualne poronienia poprostu wszytko wszytko o waszej stajni
chciałabym sciagnac program zeby miec taka baze danych na kompie bo jakos nieusmiecha mi sie tego wszytkiego pisac recznie czy ktos z was ma taki program moze sie czyms takim pochwalic
jak to ma wygladac
Zapisane
mewen
Użytkownik

Wiadomości: 51



« Odpowiedz #1 : Listopad 05, 2008, 12:09:30 »

Oj moja stajnia dosyć mała(6koni) więc robię to wszystko ręcznie;) każdy konik ma swój osobisty segregator Mrugnięcie ale temat i pomysł bardzo ciekawe i faktycznie przydatne by było coś takiego Uśmiech
Zapisane

Pozdrawiam Uśmiech
Marta
Użytkownik

Wiadomości: 212



« Odpowiedz #2 : Listopad 05, 2008, 12:12:22 »

Nigdy nie spotkałam się z takim programem, ale to nie znaczy że taki nie powstał. Byłby bardzo przydatny, bo nie wyobrażam sobie prowadzenia poważnej hodowli bez notowania takich rzeczy (o zgrozo niektórzy sobie wyobrażają i stosują). Jedyny minus - a co, jeśli będzie jakaś awaria? Trzymanie takich danych tylko w komputerze to ryzyko, a nie zawsze da się zrobić kopię czy wydruk. Może jestem staroświecka, ale nie ma to jak papier. Z tego co zauważyłam nawet w państwowych dużych stadninach dominuje papierowa dokumentacja.
Zapisane
emi
Użytkownik

Wiadomości: 108


« Odpowiedz #3 : Listopad 05, 2008, 12:27:38 »

a no własnei szukam i szukam dszuka sie neimoge a taki program na bank jest moja sira go widziała miala szanse kupic ale niestety dosc duzo kosztowal
zaczelam wlasnei robic na papierze dokumentacje lepeij pozno niz wcale  ale poweim jedno ciezko jest do kazdego konia dodaje komentarz np w jakim stanie zdrowia przyszedl do nas do stajni czy był multipac czy pojednynczy egzemplarz i tak siedze wertuje papiery historie leczen 
moze maci jeszce jakies pomysly co dodac do takeij bazy danyc
bede musiala jeszce zgwlacic moja weterynarke zeby pokazala mi swoje ksiazki i poszczegolne chorobska jakie konie miały  fajnie byłoby tez prowqadzi taka mini ksiegowosc czyli co za ile i na jakiego konia poszło obliczyc to wiadomo ze wyjda na inusie ale warto wiedziec takie rzeczy
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #4 : Listopad 05, 2008, 12:50:17 »

pomysł fajny Mrugnięcie
ja mam jeden segregator z papierami i mało koni więc póki co wystarcza

zwykły windows ma program do robienia baz danych - dosyć łatwy w obsłudze z możliwością wyszukiwania, wypasione programy komputorewo są drogie niestety, ale proste i funkcjonalne można znaleźć za mniej niż 100 zł Mrugnięcie a wcześniej za darmo je testować

http://www.softmania.pl/programy-kategoria-131-bazy_danych.html#m
informacje z tej strony, mogę Ciebie emi zainteresować Mrugnięcie
Zapisane
emi
Użytkownik

Wiadomości: 108


« Odpowiedz #5 : Listopad 05, 2008, 16:06:29 »

musze pozniej liuknac te programy ktore mi przesłala ar narazie zrobiłam wstepna rozpiske co jaki kon i wogole nabiera to kształtow najgorsze jest to ze czesc koni długo niemiala paszportow bo np wyrabialy sie po kilka miesiecy i konie niemaj wlepionych ani nalepek od szczepien ani nic takiego i teraz dylemat ktory kon jaka nalepka kiedy kontynuacja
musze dzwonic i prosic weterynarke o sprawdzenie ksiazek przez nia prowadzonych bio inaczej to licho
Zapisane
wiewióra
Użytkownik

Wiadomości: 24


« Odpowiedz #6 : Listopad 05, 2008, 17:43:08 »

ja mam wszystko zapisywane.. kiedy kowal.. kiedy weterynarz co podał .. mam zeszyt i każdy koń ma swoje miejsce.. oraz inne potrzebne rzeczy Uśmiech
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #7 : Listopad 06, 2008, 20:23:27 »

my tez piszemy w zeszycie, ale taki program byłby przydatny

Chyba znalazłam cos takiego i to w dobrej cenie ! oraz w wersji demo Chichot
http://forum.izoo.krakow.pl/read.php?1,2997
http://motorsoft.republika.pl/

czekam na opinie po przetestowaniu Mrugnięcie Ja właśnie instaluje
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #8 : Listopad 07, 2008, 20:02:53 »

Ja prowadzę segregator, ale nie tylko koni w stajni, również ogierów, których używaliśmy (bądź mieliśmy zamiar użyć). W koszulce foliowej z jednej strony jest karta konia, zawierająca podstawowe informacje (imię, nr paszportu, data ur, rada, maść, wymiary, bonitacja, hodowca i właściciel) i rodowód do 4 pokolenia z zaznaczeniem inbredów; z drugiej strony zdjęcie z postawie zootechnicznej. Aktualnie w zbiorze znajduje się 25 koni, ale cały czas przybywa. Bardzo dobra sprawa, jeżeli chcemy komuś pokazać konie, a nie ma możliwości zaprezentowania ich na żywo.
Zapisane
emi
Użytkownik

Wiadomości: 108


« Odpowiedz #9 : Listopad 09, 2008, 15:40:18 »

katalogowanie koni z rodowodow to swoja droga bo to to chyba kazdy robi  ale prowadzenia planu prowadzenia stajni to raczej miejsze grono osob
Zapisane
pampolinka
Użytkownik

Wiadomości: 28



« Odpowiedz #10 : Styczeń 26, 2011, 10:45:21 »

Odświeżam temat, żeby podzielić się swoim podejściem Uśmiech

Ja prowadzę notatki zarówno o hodowli koni jak i o stajni i jej wyposażeniu.
Wypiszę dokładniej bo może komuś się przyda. Sama jeszcze pewnie udoskonalę ten system kiedyś.

Notatki dot. koni o:
- każdej wizycie weterynarza, podjętych leczeniach itp
- każdej wizycie kowali
- odrobaczaniu i szczepieniach (szczepienia w paszportach)
- wszelkich nabytych informacjach o koniu (o przodkach, osiągnięciach, o jego przeszłości zanim trafił do mojej stajni, bądź o tym gdzie jest sprzedany koń)
- przebieg każdego oźrebienia
- informacje o ogierach, które mnie zainteresowały

info posegregowane dla każdego konia w osobnej koszulce. Dla ogiera wpięłam w segregator osobną teczkę bo zbieram więcej informacji o potomstwie i jego poczynaniach Uśmiech podobnie dla ogierów-kandydatów

Dla informacji o obiekcie inwentaryzacje, pomysły, ciekawe rozwiązania. Prowadzę tez notatki z jazd i szkolenia koni. To w formie zeszytu i krótkiej informacji. Zajmuje to troszkę czasu ale uważam że warto.

Nie korzystam do tego z żadnego programu. Zbieram informacje również na twardy dysk ale w formie folderów, nie powielając informacji z notatek. Segregator można zabrać wszędzie i ma się do niego wgląd w większości sytuacji.
Zapisane
jaśko
Użytkownik

Wiadomości: 215


« Odpowiedz #11 : Styczeń 26, 2011, 19:27:48 »

Za parę lat przestaniesz.
Zapisane
pampolinka
Użytkownik

Wiadomości: 28



« Odpowiedz #12 : Styczeń 26, 2011, 21:24:23 »

hmm być może jaśko ale na tą chwilę wątpię. W zeszłym roku przydały mi się stare notatki i sądzę że i w tym się będą przydawały jeszcze bardziej Uśmiech
Zapisane
meghana
Użytkownik

Wiadomości: 143



« Odpowiedz #13 : Styczeń 26, 2011, 22:20:24 »

Pomysł jest bardzo ciekawy i na pewno przydatny w dużych i średnich ośrodkach hodowlanych, czy też jeździeckich.
Wydaje mi się, że można stworzyć sobie własny "programik" na bazie powszechnie dostępnego oprogramowania wszechobecnej firmy, monopolisty na rynku.
Dla prawdziwie dużych hodowli pewnie są dostępne profesjonalne aplikacje, ja na razie korzystam z kalendarza papierowego, bo wielu notatek nie muszę robić. Mrugnięcie
Zapisane
kucaro
Użytkownik

Wiadomości: 1


« Odpowiedz #14 : Sierpień 11, 2011, 14:44:24 »

witam wszystkich, chcialbym odgrzac stary temat pytaniem:
A co ta baza mialaby zawierac ?
jakie cechy konia przechowywać w bazie?
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

prywatna-szkola grzybektybetanski quiero hodowla-kotuw-pbf gangtzj