FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Marzec 29, 2024, 07:13:13 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 24 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zadaj pytanie :)  (Przeczytany 138939 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« : Październik 21, 2008, 19:29:27 »

Tak sobie pomyslałam, że moze to być przydatny wątek, wszystko w jednym miejscu Mrugnięcie
Czasami zastanawiam się nad wydaje się prostymi sprawami, ale dla mnie niejasnymi/nieznanymi, zcasem aż głupio zapytać  Zawstydzony Ale jakoś trzeba przecież wiedzę zdobyć,  a na forum nikt nie gryzie, mam nadzieję  Język

Ja mam takie oto pytanie :

Jak liczy się procentowy udział danej rasy w rodowdzie danego konia. Np znalazłam gdzieś informację, że klacz X ma 40 % krwi arabskiej, a ogier Y 35,5 % xx. Zawsze się zastanawiam jak to się oblicza ?? Czy zaklada sie, ze liczymy do powiedzmy 3 pokolenia przedstawicieli wybranej rasy i dzielimy przez liczbę wszystkich przodków ? Czy bierze się też pod uwagę stopień zaawansowania w krew także przodków ?
Podobny problem mam z AA Smutny

Będe bardzo wdzięczna jak ktoś mi to wytłumaczy Uśmiech
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #1 : Październik 21, 2008, 19:54:02 »

Fajny temat : ) na różne krótkie pytanka

z tego co ja sie orientuje, ale nie gwarantuje na 100%

Zasada obliczania udziału krwi :
za każde z rodziców - 50%
dziadków - 25%
pradziadków - 12,5 %
prapradziadków - 6,25 %
przy rodowodach do IV pokolenia tak to wygląda
Przy czym oczywiście, jak policzymy już rodzica to nie dodajemy potem dziadków i pradziadków z jego strony Mrugnięcie

W zasadzie nie wiem najważniejszej rzeczy, bo nie jestem pewna, do ktorego pokolenia liczą własnie stadniny podając ten procent :/ Ale raczej do 4 pokolenia, do kolumny 16 przodków
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #2 : Październik 21, 2008, 20:01:43 »

dzięki wielkie Uśmiech troszkę mi się to rozjasniło przynajmniej
, a stadniny to zgadka, na pewno liczą Ochaby ale jak ?
Zapisane
Arcturus
Użytkownik

Wiadomości: 319



« Odpowiedz #3 : Październik 22, 2008, 21:50:46 »

A ja mam takie pytanko znalazlam taka klaczke  , mozecie mi cos wiecej o niej powiedziec ?




Luizjana

wiek: dwa lata

- osiągnie wzrost ok. 156-158 cm

- bardzo szlachetna sylwetka, ładny elegancki ruch

- bardzo dobry rodowód (od Liwia po Bej), w rodowodzie m.in. El Paso, Elsing, Hippies, Jongleur, Lap Bej

Troszke dziwny rodowod ma  , nie moge sie  wtym polapac .
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #4 : Październik 22, 2008, 22:02:23 »

to jest klaczka rasy mały koń, prawdopodobnie tak ma w paszporcie, albo ewentualnie może sp
to jej pochodzenie http://www.allbreedpedigree.com/luizjana2

Jej ojciec, tarantowaty Bej, ma małopolski rodowód, ale ma ok 151 cm, kryje w kategorii małych koni http://qnwortal.pl/pokaz_rodowod_696

Sprzedają tą klaczke juz dość długo, bez efektu.
Zapisane
Arcturus
Użytkownik

Wiadomości: 319



« Odpowiedz #5 : Październik 22, 2008, 22:03:33 »

No wlasnie o , to mi chodzilo. Wielkie dzieki .
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #6 : Październik 22, 2008, 22:05:15 »

jeżeli myślisz w przyszłości o stanowieniu tej klaczy to radzę odpuścić jej zakup, jeżeli natomiast ma być konikiem czysto rekreacyjnym to musi się przede wszystkim Tobie podobać
Zapisane
Arcturus
Użytkownik

Wiadomości: 319



« Odpowiedz #7 : Październik 27, 2008, 10:23:38 »

No raczej  dosc powaznie mysle, o hodowaniu, dlatego nie chce  trafic jak łysy grzywka o beton . Mam jeszcze czas w kazdym razie  , zeby sie poprzygladac i pouczyc .

________________________________________________________________-

A i jeszcze taka dziweczyna mi w oko wpadla  ma 1,5 roku.
tu wpisy z paszportu  rodzicow , musze przyznac ze  ogladajac  rodowody roznych koni  wpadl  mi w oko Emir i  jego potomkowie .




i zdjecia

Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #8 : Październik 27, 2008, 10:38:55 »

nie znam tych koni w rodowodzie, dziadek Emir na pewno jest wartościowy, ale Egon to już chyba się z przedświtów wywodzi ,na dole masz araby, też jakieś nieznane, generalnie straszna mozaika rodowodowa, moim zdaniem jest mniejsze prawdopodobieństwo, że taki koń się sprawdzi w hodowli niż klacz o skonsolidowanym rodowodzie

po tym zdjęciu nie można za wiele powiedzieć, klacz ma stromą łopatkę, głowa chyba też dość ciężka, bardziej widać te przedświty niż araby

jak szukasz matki za nieduże pieniądze, a nie masz wielkiego pojęcia jeszcze o koniach, to polecam poszukać po państwowych stadninach (Walewice, Janów) można czasem znaleźć sprawdzoną w hodowli, starszą klacz za rozsądną kasę
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #9 : Październik 27, 2008, 10:50:32 »

Arcturus

szukaj dalej, jesli nie w stadninach to  w ogłoszeniach, na spokojnie - czasem mozna znaleźć perełki, ja swoje klacze matki, z janowskimi papierami kupiłam za grosze Mrugnięcie ale ujeździłam się to fakt
w Walewiach powyżej 15-16 lat mozna kupić klacz poniżej 7 tys. zł
młode 4-5 latki kosztują więcej, mi sie jedna podobała nawet ale krzyczeli za nią 16 tys. Smutny

i szerokim łukiem omijałabym wszelkie ogłoszenia z końmi których główną zaletą jest dotacyjność Mrugnięcie

a oto janowska babcia, za przystępną cenę, pewnie będzie mozna się potargować Mrugnięcie
z dobrej rodziny żeńskiej klaczy Gwiazda x, matka uznanego ogiera Pilado/Veritas Uśmiech
http://www.allegro.pl/item460375594_plejada_ii_klacz_malopolska.html

Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #10 : Październik 27, 2008, 10:58:17 »

warto się zastanowić nad tą Plejadą, nareszcie rozsądna propozycja
Zapisane
Arcturus
Użytkownik

Wiadomości: 319



« Odpowiedz #11 : Październik 27, 2008, 10:59:15 »

Teraz kupowac na pewno nie bede  mam na to jeszcze  rok , wazne dla mnie  jest to co  powiedza doswiadczone osoby ,  na to co ja sobie  tam uwidze Mrugnięcie . Jak wkleje zdjecia  i ktos napisze stroma łopatka, to  patrze i szukam  , ogladam sobie jeszcze 10 razy rodowod i wiem juz na co zwracac uwage . Dzieki wielkie wszystkim .
Ad ar...?
Jasne masz racje ,  ta klacz juz tez znalazlam i bardzo  mi sie spodobala  , tylko  troszke  ta wada szczeki u małej mnie  zrazila.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #12 : Październik 27, 2008, 11:05:39 »

dlatego trzebaby ewentualnie jechać i obejrzeć, nie wyobrażam sobie żeby kupić konia przez internet
choć znam jedną osobę, która w ten sposób kupiła 7 koni  Szok
___________________________________________________________

A ja mam pytanie w jakim wieku powinno zajeżdżać się małopolaka ? 2,5 roku, czy 3 lata,  a może jeszcze później ? Nigdzie mi isę nie śpieszy bo młoda ma dopiero 1,5 roku, ale głosy są barzdo podzielone dlatego chciałabym zapytać kogoś kto już ma to za sobą Mrugnięcie
Zapisane
Doma
Użytkownik

Wiadomości: 441


« Odpowiedz #13 : Październik 27, 2008, 11:31:21 »

tendencja jest taka w Europie oprócz folblutów, że im później tym lepiej, mój rozpoczął pracę jak nie skończył 3 lat, z czego super zadowolona nie jestem, ale to było poza mną, konie skokowe, niezależnie od rasy, na ogół (u coraz większej grupy osób w Polsce i u większości w Europie) zaczynają pracę jako 4 latki, jako 3 latki przyjmują jeźdźca i chodzą 1-3 razy w tyg (tak pracuje znajomy mający małopolaka po Emetycie- koń przeznaczony do skoków)...
Zapisane
Arcturus
Użytkownik

Wiadomości: 319



« Odpowiedz #14 : Październik 27, 2008, 11:58:58 »

dlatego trzebaby ewentualnie jechać i obejrzeć, nie wyobrażam sobie żeby kupić konia przez internet
choć znam jedną osobę, która w ten sposób kupiła 7 koni  Szok

No to w moim przypadku raczej nie wchodzi w  gre . Internet moze sluzyc  do wymiany informacji ,ale  do nieczego innego . Kon , czy pies to zywe zwierze , kupno  takiego  pociaga za soba  duza odpowiedzialnosc na wiele lat .
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 24 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

bizancjum psiasfora asfk69 strzecha ospzychlin