FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 25, 2024, 23:23:09 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ocena eksterieru - młodzież i źrebięta  (Przeczytany 23047 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #15 : Październik 19, 2008, 21:44:54 »

oceniajcie te konie, nie bójcie się, może się rozwinię dyskusja ciekawa

Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #16 : Październik 19, 2008, 21:53:33 »

Ja czekam na ocenę mojego konika Chichot
Z moim laickim okiem nie będę oceniać XD
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #17 : Październik 19, 2008, 22:01:45 »

jasiek

zacznij proszę Uśmiech moja Młoda też w kolejce czeka   Język
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #18 : Październik 19, 2008, 22:16:57 »

z tego co widzę na zdjęciu to:

źrebak w dobrym angloarabskim typie, mógłby mieć dłuższą szyję bądź krótszą głowę, być lepiej związany, ogólnie harmonijny, ale bez wyrazu, tak na zdjęciu to mu brakuje "tego czegoś", żeby złapać za oko

prognoza na przyszłość - jaja na patelnię

bardziej mi się podobały dwa wcześniej wstawione ogierki
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #19 : Październik 19, 2008, 22:19:29 »

nie bądź hipokrytą, laik nie ma pojęcia o danej dyscyplinie
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #20 : Październik 19, 2008, 22:22:44 »

i co teraz będzie?Uśmiech
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #21 : Październik 19, 2008, 22:42:23 »

pomarudzisz albo skomentujesz, albo zrobisz najpierw jedno a potem drugie  Duży uśmiech
Zapisane
breakaway
Użytkownik

Wiadomości: 265



« Odpowiedz #22 : Październik 20, 2008, 15:37:52 »

jasiek a coś więcej nt. Kobalta? Uśmiech
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #23 : Październik 20, 2008, 20:41:35 »

a dlaczego nikt inny się nie kwapi, żeby coś napisać?

ja już pisałem, że mi się podoba, widać w nim konia w starym typie, z dużym udziałem orientu, nie widać w nim natomiast folbluta

ma choryzontalny zad, co dodaje uroku i charyzmy, ale nie predysponuje do wyczynu sportowego, mi się takie konie podobają

łopatka jest fajnie skątowana, ładnie, wysoko osadzona szyja, zaznaczony wyraźnie kłąb, głęboka klatka piersiowa, ładnie ukształtowana, krótka głowa - to są te zalety, które rzucają się w oczy na tych zdjęciach

jest bardzo harmonijny, to znaczy wszystkie części ciała wyglądają jak od jednego kompletu

wydaję się nieco przebudowany, ale to jeszcze źrebak i mu to minie pewnie

koń do takich zdjęć powinien stać na twardym, prostym podłożu, wtedy można powiedzieć więcej na temat konia, szczególnie jego nóg
jak dla mnie to mógłby mieć nieco dłuższą szyję i nogi, więcej takiej angloarabskiej elegancji

Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #24 : Październik 20, 2008, 21:50:03 »

ja się nie kwapię bo to cięzka sprawa - niektóre konie się zmieniają baardzo i skreślenia młodziaka można po tem żąłować, wspomnę choćby Fina, którego przecież oceniali profesjonaliści Mrugnięcie

ja chętnie wysłucham ocen, choć przyznam, że zdenerwował mnie ten garb  Duży uśmiech Zawstydzony , ale już ochłonęłam więc przyjmę wszelkie baty teraz Mrugnięcie

najpierw jednak przedstawię pewną ciekawostkę Mrugnięcie

moim pierwszym młp źrebakiem był ogierek po Lancetnik (Larysz x Judex xx) od klaczy Oregon x Dahoman IX o

jako źrebię był krzywy i brzydki, w wieku ponad roku ( rok i 3-4 mieisące)

wygladał tak


by w wieku trzech lat z górką wygladac tak





jego półsiostra po Emetycie jako maleńkie źrebię bardzo mi się podobała



rosła szybko, bardzo się zmieniała w lutym miała np maksymalnie garbaty łeb, który powoli się prostuje (heh a ja głupia liczę, że będzie taki jak po urodzeniu, marzenia), podobny problem był z lekko miękkimi pęcinami

jeszcze w maju wyglądała tak


teraz prezentuje się tak (ma 1,5 roku)


na pewno nie podoba mi się u niej krótki zad, brakuje jej elegancji jest taka trochę kluchowata, bardzo w niej lubię to, ze łądnie się nosi, z bukietem i ma duże oczy

jestem bardzo ciekawa co z niej wyrośnie - to jedyna jak dotąd córka tej klaczy więć wiąże z nią spore nadzieje


i na koniec przepraszam, ze tak się rozwlekłam, ale może choć trochę pomoże to Temu kto będzie miał ochotę wyrazić swoją opinie na jej temat Mrugnięcie

przy okazji chcę zachęcic innych do takiej prezentacji swojej młodziezy końskiej Uśmiech
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #25 : Październik 20, 2008, 22:14:01 »

zwykle po urodzeniu angloarabskie źrebaczki mają wklęsłe profile, a potem to jest różnie:)

ten ogierek po Lancetniku nie wyglądał jakoś tragicznie jako roczniak, taki średniak, na tym zdjęciu jak jest duży nie widać wiele, ale chyba bardzo się nie poprawił

klaczka po Emetycie bardziej mi się podoba, podobna w typie do tego ogierka po Hebabie, z nieco dłuższym, bardziej spadzistym zadem no i jest zdecydowanie żeńska, jeżeli myślisz na poważnie o hodowli, to masz ciekawy prospekt na matkę

ja swoich nie będę wklejał, bo sam sobie to mogę prywatnie skomentować w domowym zaciszu:)
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #26 : Październik 20, 2008, 22:24:59 »

ogierek wycięty, zresztą tez mieliśmy taki zamiar ale się kupiec trafił wcześniej
na żywo jest teraz o wiele bardziej sympatyczny, a raczej był bo niestety został zmarnowany Smutny
jest bardzo wysoki, ale zajeżdzony mocno isłowymi metodami w wieku ok. 2 lat + brak pastwiska i kontaktu z równieśnikami sprawiły, że zatracił koński charakter i radość życia Smutny

jeśli chodzi o profil to on a jedyna taki miała, Diablica ma zupełnie inny łeb, a Lancetnik był troszkę folbluci

a co do Emetytki to na razie jedyna nadzieja na przedłuzenie linii matki, no chyba, ze w przyszłym  roku urodzi się klaczka
co myślisz o jej nogach, z tyłu krowiasta jest mocno niestety

wklejaj może ktoś oceni Mrugnięcie
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #27 : Październik 20, 2008, 22:33:01 »

Emetyt często ma problemy z prostymi nogami, ale krowa to nie jest jakiś wielki problem, podobna wygodniej dla konia tak biegać, tylko człowiek uparcie selekcjonuje na prosty tył, większość ras dzikich i prymitywnych ma krowę, o czymś to świadczy:)

mała ma już dość skonsolidowany rodowód, może się sprawdzić w hodowli

takie konie jak Emetyt czy Askar, gdzie występuje heterozja, są zwykle lepsze niż rodzice, ale należy pamiętać, że ten sam efekt powoduje, że są też zwykle lepsze niż ich potomstwo

a czym jest pokryta matka Emetytki w tym roku?

Zapisane
breakaway
Użytkownik

Wiadomości: 265



« Odpowiedz #28 : Październik 21, 2008, 18:29:48 »

jasiek dziękuję bardzo za ocenę Uśmiech
następnym razem postaram się znaleźć lepsze miejsce do zdjęcia ;P.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #29 : Październik 21, 2008, 20:20:01 »

jasiek
masz PW Mrugnięcie
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

krolestwowegier glassed lobo-team aldara artofwar