FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 26, 2024, 12:13:36 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Stadnina koni małopolskich CHUTOR TARKA  (Przeczytany 34311 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« : Marzec 14, 2008, 19:03:32 »

http://www.stadninatarka.pl/index.html

Gospodarz Kresowych Spotkań Miłośników Konia Orientalnego

Stadnina Koni Małopolskich Tarka
Gospodarstwo Agroturystyczne
Elżbieta Antas-Szpatuśko
Wólka Wieprzecka
22-470 Zwierzyniec
woj. lubelski, pow. zamojski


Cytuj
STADNINA KONI MAŁOPOLSKICH CHUTOR TARKA

    Stadnina, której właścicielami są Elżbieta i Ryszard Szpatuśko, znajduje się w Wólce Wieprzeckiej, miejscowości położonej w jednym z najpiękniejszych zakątków Polski południowo- wschodniej, na Roztoczu, w odległości kilkunastu kilometrów od "miasta idealnego", perły renesansu- Zamościa.
    Bezpośrednie sąsiedztwo Roztoczańskiego Parku Narodowego miłośnikom obcowania z dziką przyrodą, jej obfitością i różnorodnością daje szansę na relaks i czynny wypoczynek.
    W stadninie przebywa obecnie ponad pięćdziesiąt koni rasy małopolskiej i czystej krwi arabskiej, które biorą udział w czempionatach zajmując wysokie miejsca.
    W stadninie prowadzona jest nauka jazdy konnej, obozy konne, pensjonat dla zwierząt.
    W ofercie państwa Szpatuśko znajdziecie Państwo także propozycję agroturystyczną.
Zapisane
m.indira
Użytkownik

Wiadomości: 79


« Odpowiedz #1 : Marzec 14, 2008, 22:16:51 »

byłam widziałam , miałam kupować znajomemu klacz , zrezygnowałam , mam kilka zdjęć ... fajne miejsce ... krył tam Oregon ... konie tej hodowli można spotkać w Białce na czempionacie ...
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #2 : Kwiecień 14, 2008, 18:35:47 »

krył tam Oregon ...
nawet w tym roku na ZT jest jego córka, kasztanowata Hortensja, właśnie hodowli pp. Szpatuśko, ciekawe jak wypadnie
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #3 : Kwiecień 15, 2008, 13:31:30 »

to tam aktualnie stacjonuje Hebab, prawda ?
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #4 : Kwiecień 15, 2008, 14:20:45 »

tak
Zapisane
breakaway
Użytkownik

Wiadomości: 265



« Odpowiedz #5 : Czerwiec 15, 2008, 22:06:07 »

Wybieram się tam na wakacje. Ktoś był? Warto?
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #6 : Czerwiec 15, 2008, 22:10:45 »

Tobie Hebaba odwiedzić na pewno warto ! Mrugnięcie
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #7 : Sierpień 12, 2008, 12:23:29 »

znalazłam w KP artykuł o imprezie tm organizowanej Uśmiech
oto skany
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5e7726fb3377d30d.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8e1401c7dad86d32.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/52cd301e389ce5f1.html
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #8 : Sierpień 12, 2008, 12:32:46 »

w tym roku 23-24 sierpnia
po raz pierwszy odbędzie sie takze czempionat żrebiąt rasy małopolskiej

Zapisane
breakaway
Użytkownik

Wiadomości: 265



« Odpowiedz #9 : Wrzesień 17, 2008, 18:41:51 »

Championat haha... xD. Dostąpiłam zaszczytu pokazania tam jednego konia Język. A ile było zachodu z przygotowaniem koni... 6 klaczy, w tym kilka do kąpania, wszystkie źrebaki, każdy wredny, nie jednego kopa dostałam podczas przygotowań Język. Miejsce jest wspaniałe, konie świetne. Siedziałam prawie całe wakacje, jako luzak. Bardzo dużo roboty, bieganie od 8 do około 21 dzień w dzień. W każdym razie było warto. Wspaniali ludzie, fajna atmosfera. Załapałam się nawet 3 razy na zawody w roli luzaka - eliminacje MPMK w Janowie Lubelskim (wcześniej wspomniana kl. Hortensja, mieliśmy też og. Bejrut), SK Żabno (kl. Birmanka, był też wał. Hermes), no i zawody w Tarce (głównie Evita, Tequilla, Hetmanka, klacze do championatu i pomoc innym luzakom). Niezapomniany tydzień przed zawodami - malowanie przeszkód, aj najwspanialsze przeszkody w lubelskim Uśmiech! Wybieram się tam w ten weekend, w odwiedziny Uśmiech.
Jeszcze zdjęcia Język

Cudna, 3latka, taak, wsiadajcie dziewczyny, bo koń potem pójdzie pod szkółkę... NIGDY więcej rudego! Każde rude ma nierówno pod sufitem :PP.







Energia


Groszek Uśmiech. Sportowy kuc kolegi, 'ogier czołowy' xD.


Hetia, szport horse :PP.


(od lewej: Kamil - instruktor na Masce, Hopa na Hetmance i ja na Hetii)

stępowałam tylko, dlatego takie króciutkie strzemiona ;p



Indonezja, kolejny 'guupi' koń z przeznaczeniem pod szkółkę, z zepsutym wspomaganiem kierownicy xD. Postrach dzieci, straszyła zębami i kopytami, a w gruncie rzeczy była całkowicie niegroźna Uśmiech. Moja ulubienica ^^.





Maska


Luzakuję sobie, zawody w Tarce.

przy rozprężalni, z moją żonką Uśmiech

z Tequillą, po starcie

z Evitą

Atomówki team xD. Czyli najbardziej zabiegane kobitki w Tarce xD. Kobiety 'pracujące' ^^.


Stajenne maskotki Uśmiech.

Klocuś ^^.





Nasze piękne, wspaniałe przeszkody, żeśmy się namęczyli nad malowaniem! Ale są piękne Uśmiech.


delfinki

pszczółki

wspaniały murek, który został rozwalony na treningu... nie ma to jak najeżdżać na stojak...

'birmanka'

dalmatyńczyk

I na koniec trochę samego obiektu Uśmiech. Niestety niewiele mam tych zdjęć.

wejście do górnej stajni, nad nią pokoje gościnne

górna stajnia

boksy zewnętrzne

brama wjazdowa

plac treningowy

Hehe rozpisałam się... :PP
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #10 : Wrzesień 17, 2008, 18:51:19 »

wow, ale fotorelacja, można "liznąć" stajennego życia Tarki od kurtyny niemal tak, jakby samemu sie tam było, oglądając te zdjęcia Uśmiech

Siwa Indonezja to po Dunaju, prawda ? spotkałaś tam moze jeszcze jakiegoś konia po nim ? 
Zapisane
breakaway
Użytkownik

Wiadomości: 265



« Odpowiedz #11 : Wrzesień 17, 2008, 18:52:20 »

Zapewne tak, ale szczerze mówiąc nie orientuję się w pochodzeniu tych koni Język. Tyle ich było, ze nie sposób spamiętać. Jak będę w sobotę, to postaram się dowiedzieć Mrugnięcie.
Zapisane
oobe
Użytkownik

Wiadomości: 12


« Odpowiedz #12 : Maj 05, 2009, 14:46:51 »

Zobaczyłam ten temat i niestety widzę że osoba która zdała tak "szczegółową" foto relacje nie była nigdy wcześniej w tej stadninie.
Więc gdy zaczynałam tam jeździć gdzieś przełom 2003/2004 (czyli początek funkcjonowania stadniny) konie jak i atmosfera była o wiele lepsza. Z biegiem czasu znakomici trenerzy mowa o Piotrku i Tomku ( wątpię żeby ktokolwiek w tym temacie o nich wiedział) zostali wyparci przez konflikty oraz jak się pewnie zdaje niektórym "lepszym" instruktorom z Lublina. Parę znakomitych koni zostało dane pod szkółki albo do hodowli. Pamiętam czasy gdy na Estradzie skakano 140cm a 10 koni szło na defiladę 3-cio majową...
Nie wiem dokładnie jacy teraz pracują tam instruktorzy bo co chwile się zmieniają.
Jeżeli ktoś chce poczuć prawdziwą atmosfera Tarki musi cofnąć się w czasie ;]
Zapisane
breakaway
Użytkownik

Wiadomości: 265



« Odpowiedz #13 : Maj 05, 2009, 16:11:07 »

Tak się składa, że o owych instruktorach słyszałam, wypowiadać się nie będę - sama nie widziałam, a słyszałam sporo i to nie w takim 'różowym' świetle, jak piszesz. A skąd wiesz jaka atmosfera panowała w wakacje, czy panuje teraz? O tym, że Estrada nie chodziła pod siodłem i nie skakano na niej, zadecydował właściciel i nie było to zależne od nikogo innego. A które znakomite konie poszły pod szkółkę? Z tego co mi wiadomo, kilka całkiem fajnych koni zostało wyjętych ze szkółki i skikały trochę pod instruktorami Mrugnięcie.
Zapisane
oobe
Użytkownik

Wiadomości: 12


« Odpowiedz #14 : Maj 05, 2009, 17:58:58 »

Słyszałaś zapewne od Eweliny przez którą odszedł jeden z nich, w jakiej sytuacji powinnaś wiedzieć.
Nie znam takiego terminu jak wynająć konia, z tego co słyszałam to po prostu instruktorzy powiedzieli żeby nie brać ich pod szkółkę i tyle bo oni będą skakać......
Wg Ciebie które to całkiem fajne konie bo ja takowych nie widziałam....
O atmosferze słyszałam i słysze od osób tam żyjących przebywających oraz pracujących.
Znakomite konie już wcześniej wymieniona estrada etiuda tundra oraz ku mojemu zaskoczeniu dobrze zapowiadająca się birmanka 
Zapisane
Strony: [1] 2 3 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

dragons-stable patrzdz klasa1e tomaszowskieperegrynacje humanwolf