FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 24, 2024, 11:35:08 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak promowac konia małopolskiego ?  (Przeczytany 19824 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #15 : Sierpień 04, 2009, 19:21:58 »

Dlaczego? Ja nie widzę w tym nic złego.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #16 : Sierpień 04, 2009, 19:42:08 »

Dlaczego? Ja nie widzę w tym nic złego.

no, ale Ty sprzedajesz koniki po 3 tysiące zł, czyli po 700euro, dlatego nie widzisz w tym nic złego

ja bym wolał, żeby młody, zdrowy angloarab kosztował ze 3 tysiące euro, a lepszy więcej.. ale dopóki ludzie będą hodować "małopolaki" kryjąc beleczem, to jest to nierealne, bo obraz rasy jest taki, a nie inny..
Zapisane
boswell
Użytkownik

Wiadomości: 466



« Odpowiedz #17 : Sierpień 04, 2009, 22:35:07 »

hmm...ja tez bym chciała,ale pokaz mi takich kupców!
ostatnio widziałam takich prawie rok temu i koni do wyboru zebrało sie ze trzydzieści....

Dla mnie antyreklama to jak sie wciska za granice osławionego ogiera,ktory dziwnie ostatnio nie startował, no i idzie za ciezkie pieniadze,a potem kupiec dzwoni z pretensjami bo kon juz szybko nic nie przeskoczy...
Albo to ze zagraniczni kupcy czesto musza kłamac,bo jak sie polaczek dowie to od razu dostaje małpiego rozumu i cene podnosi razy 5. Niedawno tak kolezanka srokata kobyłke na słowacje sprzedawała.
Niemiło miec opinie narodu kretaczy i cwaniaków.
Zapisane
ArkaGrecja
Użytkownik

Wiadomości: 96


« Odpowiedz #18 : Sierpień 05, 2009, 06:24:09 »

Promocja ras na zachodzie, przykłady tylko podaję:
1. Jak byłam w Holandii jeszcze długo przed naszym wejściem do UE, to ukazywała się tam cz-b gazeta (papier taki jak u nas np Wyborcza, czyli cienki i w cenie takiej gazety codziennej), ze zdjęciami, co tydzień wyniki wszystkich wystaw hodowlanych, zawodów selekcyjnych, uznawania ogierów, fryzy, gelderlandery, KWPN, kuce, powożenie, skoki, ujeżdżenie, nawet zawody w sąsiedniej wsi, wszystko tam było, łącznie z pochodzeniem, hodowcą. To jest wszytkim dostępna rzetelna informacja.

2. W tejże Holandii wykaz ogierów KWPN/NRPS był formatu jak nasz Koń Polski, tylko parę razy grubszy, z fotografiami ogiera i potomstwa, z całą stroną poświęconą na rodowód, przodków, potomstwo i osiągnięcia samego ogiera.

3. Związek oldenburski, stado Warendorf, Moritzburg, stada francuskie, stado Flyinge, związek fiński, związek szwedzkich prywatnych właścicieli ogierów, szwedzki związek ujeżdżeniowy wydają pocztówki ze swoimi ogierami/końmi nazwanymi z imienia lub z paradami ogierów, organizują parady, przeglądy. U nas termin przeglądów to prawie top secret, a tam się reklamują w gazetach i na początku sezonu wiedzą co którego dnia i o której godzinie. Powiecie, że to stare kraje UE...

4. A w takiej Irlandii, księga stadna ISH jest aktualizowana CO ROKU, łącznie z tym, że piszą szczerą prawdę o ogierze, jego obecny status, ile klaczy pokrył - imię, rasa, właściciel klaczy, ile skutecznie !!!, ile urodziło się źrebaków, płeć, maść!!! Co roku dopisują w potomstwie licencjonowane, sprzedane za granicę, zmiany właścicieli w kraju. Tak samo klacze, aktualizacja w potomstwie. Nawet jeśli nie stać ich na druk, to jest ona dostępna w wersji elektronicznej.

U nas jest ustawa o ochronie danych osobowych...

Jak ma funkcjonować nasza hodowla, skoro przed kwalifikacjami do ZT nie wiadomo nawet czy ogier jest w ogóle płodny, czy ma zdrowe trzeszczki, i nie ma zmian w chrząstkach??? Bo za drogo dla hodowcy, żeby to zrobić??? A co ma potem powiedzieć właściciel potomstwa, ile jego wynosi diagnoza i leczenie!!! Więcej niż koń do rekreacji warty. Ostrzejsza selekcja kosztem 1000-1500 za RTG... i już w katalogu ogierów można się promować, że nie ma zmian radiologicznych.


W dobie druku cyfrowego i dobrych drukarek domowych nie zrobić nawet folderku? Nie mieć strony internetowej, albo chociaż galerii zdjęć ogiera i potomstwa?
Ja uważam, że wszelkie wyjazdy na premiowanie źrebiąt, regionalne czempionaty, samo pokazanie się daje jakiś efekt promocyjny, wcześniej czy później. Szkoda koni stresować czy właścicielowi się nie chce??? Konie mają być z dobrym charakterem i łapiące za oko, dlaczego? Lat temu 15 pojechałam na obóz jeździecki, gdzie na wożenie dzieci przychodzili Niemcy (Mazury) i jeździli też sami, konie umiały iść do przodu i na boki, do tyłu niektóre... Ślązaczki, sptki, trakeny, małopolanki. Których potomstwo co roku wyjeżdżało z turystami do nowych domów? Okrągłe, masywne ślązaczek i śliczne małopolanek...

Zapisane
Doma
Użytkownik

Wiadomości: 441


« Odpowiedz #19 : Sierpień 05, 2009, 13:26:49 »

Dlaczego? Ja nie widzę w tym nic złego.

no, ale Ty sprzedajesz koniki po 3 tysiące zł, czyli po 700euro, dlatego nie widzisz w tym nic złego

ja bym wolał, żeby młody, zdrowy angloarab kosztował ze 3 tysiące euro, a lepszy więcej.. ale dopóki ludzie będą hodować "małopolaki" kryjąc beleczem, to jest to nierealne, bo obraz rasy jest taki, a nie inny..

teraz nawet hanowera znajdziesz i za 700-1000 euro młodego...
wydaje mi się że nie w nazwie tkwi sukces w tym wypadku a w wynikach.. osoby z zagranicy na ogół to klienci szukający konia do sportu, jak zobaczą dobrze zapowiadającego się konia to czy to małopolak czy angloarab dadzą za niego dobrą cenę...

może moje odczucia są mylne, ale właśnie wydaje mi się że koń małopolski ma być naszą rodzimą rasą, jako rasa kojarzona z Polską, a wśród znajomych spotykam ludzi którzy mają konie małopolskie, ale jako że to ma być wielki koń sportowy to od razu używają określenia angloarabski, żeby dumniej brzmiało... szczerze mam nadzieje że kiedyś dochowam się wspaniałego konia który będzie miał chęci i możliwości do odnoszenia sukcesów w sporcie i dla mnie będzie to zdecydowanie małopolak ...


Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #20 : Sierpień 05, 2009, 17:32:08 »

"małopolak" brzmi infantylnie, kojarzy się z dziewczynką co kocha konisie, buduje obraz rasy jako czysto hobbistycznej, niepoważnej
Zapisane
amazonka80
Użytkownik

Wiadomości: 500


« Odpowiedz #21 : Sierpień 05, 2009, 21:38:47 »

"małopolak" brzmi infantylnie, kojarzy się z dziewczynką co kocha konisie, buduje obraz rasy jako czysto hobbistycznej, niepoważnej
Jasiek.....Małopolaki to taka sama nazwa jak holsztyny czy hanowery różnica polega na tym, że hodowcy tych ras wypromowali je w najwyższym sporcie i są dumni ze swoich koni.
Nie rozumiem skoro to takie "infantylne, kojarzy się z dziewczynką co kocha konie" to po co hodujesz tą rase, może dla ciebie bardziej godne hodowania są konie Polskie Konie Szlachetnej Półkrwi-ale ta rasa to jeden wielki śmietnik.
Może zamiast krytykować nazwę zajmij się promocją tej rasy.
ArkaGrecja... Bardzo dobre przykłady promocji.

A tak apropo promocji.... Janów Podlaski podjął myślę, że bardzo dobrą decyzję- wysyłając swoje obiecujące konie do Pawła Spisaka- naszego olimpijczyka i tak właśnie powinno być.

Prawda jest taka, że jeśli wszyscy hodowcy zaczną dbać o jakość a nie ilość i zaczniemy profesjonalnie podchodzić do hodowli... mamy szansę odbić się od dna! A nie jak jest w tej chwili, że jest ok 200 ogierów małopolskich, które kryją po 3-4 klacze....
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #22 : Sierpień 05, 2009, 22:33:54 »

"małopolak" brzmi infantylnie, kojarzy się z dziewczynką co kocha konisie, buduje obraz rasy jako czysto hobbistycznej, niepoważnej

A tak apropo promocji.... Janów Podlaski podjął myślę, że bardzo dobrą decyzję- wysyłając swoje obiecujące konie do Pawła Spisaka- naszego olimpijczyka i tak właśnie powinno być.

jakie konie masz na myśli ? Atrakcję ?
szkoda tylko, że ciekawe młode ogiery zamiast do ZT trafiły na tor  Złość
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #23 : Sierpień 05, 2009, 22:57:35 »



Nie rozumiem skoro to takie "infantylne, kojarzy się z dziewczynką co kocha konie" to po co hodujesz tą rase, może dla ciebie bardziej godne hodowania są konie Polskie Konie Szlachetnej Półkrwi-ale ta rasa to jeden wielki śmietnik.
Może zamiast krytykować nazwę zajmij się promocją tej rasy.


po pierwsze nie hoduję, bo to za dużo powiedziane
po drugie co ma wspólnego takie czy inne patrzenie na sposób nazywania z decyzją o podjęciu/zaprzestaniu hodowli?
po trzecie co jest złego w krytyce?
no i po czwarte to ja się zawodowo zajmuję czymś innym, a konie to moja przyjemność, jak niemal wszystkich na tym forum. (Te wyjątki to np. ludzie co jeżdżą na imprezy, a potem sprzedają zdjęcia.) Zamiast poświęcać czas na promocję, wolę się cieszyć tymi pięknymi zwierzętami lub zarabiać na ich utrzymanie. Promocję zostawiam dla zawodowców.
Zapisane
boswell
Użytkownik

Wiadomości: 466



« Odpowiedz #24 : Sierpień 06, 2009, 10:49:11 »



Zamiast poświęcać czas na promocję, wolę się cieszyć tymi pięknymi zwierzętami lub zarabiać na ich utrzymanie. Promocję zostawiam dla zawodowców.
[/quote]
 Jak tak kazdy by uwazał to nie byłoby pokazów,bo co mnie obchodzi promocja rasy-niech inni pracuja na to zebym ja mógł sprzedac konika za 10000 a nie za wysmiewane wczesniej 3000!
Uwazasz ze jak ja jade na drugi koniec polski z koniem wartym obecnie max 5000 na wystawe która mnie kosztuje 1000zł i jest to 3 wystawa tego ogiera w tym roku a zadna blisko to dlatego ze mnie stac? tez wolałabym za to np.zmienic sobie obskurne płytki w kuchni ale uwazam ze bez promocji sie nie istnieje a żerowanie na cudzym zaangazowaniu w propagowanie rasy,na zasadzie-ja nie mam na to ochoty-jest nie w porzadku.Kto to jest zawodowiec? Ktos od marketingu? takim kimś musi by każdy hodowca sam dla siebie i dla rasy ogólnie inaczej w gospodarce rynkowej zdechnie to smiercia naturalna a jezdzic bedziecie na holsztynach za 10 lat bo tam kazdy hodowca angazuje swój czas i oszczednosci nawet jak pracuje  na nie w innym zawodzie...
Piszesz o sobie ze nie hodujesz-czyli tylko mnożysz i uzytkujesz? takie podejscie jest w pełni usprawiedliwione tylko u prostego uzytkownika konia,bo mu promocja rasy ma prawo wisiec zgniłym kalafiorem-a nie u zaangazowanego miłosnika rasy.
mówimy holsztyny,hanowery,szetlandy,hucuły,wielkopolaki,quartery itd itp.To po prostu uproszczenie pełnych nazw,nie do konca wygodnych w potocznej mowie...
Dla mnie infantylne to jest jak ktos ma 1 czy 2 konie i dodaje sobie do imion literke( jak u Ratiny Z),albo mieni sie stadniną choc do 5 klaczy hodowlanych(przyjeło sie ze od tej liczby matek mówimy o stadninie) brak mu wiele,bo połowa to wałachy...Nie mówiąc juz ze dla mnie stadnina zajmuje sie głównie hodowlą.
Przy okazji sp rozwija sie,na razie to smietnik,ale hodowcy wiedza co chca osiagnac-konia sportowego,a wiec maja spore szanse na sukces...
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #25 : Sierpień 06, 2009, 12:29:48 »

wyraziłem się niejasno, nie będę się zajmował promocją rasy, a nie swoich koni

jeżeli się dochowam źrebaka, którego będzie warto pokazać na czempionacie, to go naturalnie pokażę

promocją rasy powinni się zajmować zawodowcy, czyli ludzie, którzy zarabiają na tym pieniądze - hodowcy w stadninach, dziennikarze, pracownicy PZHK, etc.

to co ja robię niestety bardziej podchodzi pod mnożenie koni (raczej dodawanie niż mnożenie), niż pod hodowlę, ale cóż, jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma Uśmiech

dodawanie literki jest dla mnie bardziej żałosne niż infantylne, ale to już nie moja sprawa, nie związana na szczęście z "małopolskim" tematem
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #26 : Sierpień 06, 2009, 15:27:05 »

Sądzę, że w tej chwili najlepszą promocją zwłaszcza młodych koni bez względu na rasę są MPMK w każdej kategorii.  Uśmiech
Zapisane
boswell
Użytkownik

Wiadomości: 466



« Odpowiedz #27 : Sierpień 07, 2009, 00:10:00 »

a to jasiek zwracam honor Chichot
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #28 : Sierpień 09, 2009, 14:21:45 »

Sądzę, że w tej chwili najlepszą promocją zwłaszcza młodych koni bez względu na rasę są MPMK w każdej kategorii.  Uśmiech

moim zdaniem generalnie najlepszą promocją są wszelkie formy sportu

a dobry koń nie potrzebuje literki, żeby skojarzyć go z hodowcą
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #29 : Grudzień 06, 2014, 20:22:08 »

Co sądzicie o takiej promocji ?
https://www.youtube.com/watch?v=5ej_OnGNPDI&feature=youtu.be
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

wolf-time norwegland grzybektybetanski film zmiennivice