FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 24, 2024, 08:01:14 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] 5 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Huzar po Jalienny  (Przeczytany 45282 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #45 : Czerwiec 29, 2011, 13:41:20 »

Ja jestem ciekawa czemu SK Udórz, nie jest zainteresowane promocją Sentendera w sporcie. W końcu to chyba najlepszy techniczie w skokach xo w PL, a przynajmniej jeden z najlepszych.
Źrebaki po Huzarze podobają mi się bardziej niż ojciec, jestem tylko ciekawa jakie to będzie miało przelożenie na użytkowanie wiezrchowe - podczas tegorocznego czempionatu, dwulateniemu ogierowi po Huzar wędzidło zakładano na... dutce, wyglądało to niestety bardzo nieprzyjemnie.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #46 : Czerwiec 29, 2011, 13:54:07 »

Ja jestem ciekawa czemu SK Udórz, nie jest zainteresowane promocją Sentendera w sporcie. W końcu to chyba najlepszy techniczie w skokach xo w PL, a przynajmniej jeden z najlepszych.
Źrebaki po Huzarze podobają mi się bardziej niż ojciec, jestem tylko ciekawa jakie to będzie miało przelożenie na użytkowanie wiezrchowe - podczas tegorocznego czempionatu, dwulateniemu ogierowi po Huzar wędzidło zakładano na... dutce, wyglądało to niestety bardzo nieprzyjemnie.

A na czym zakładano dutkę?  Szok
Zapisane
brumby
Użytkownik

Wiadomości: 318


« Odpowiedz #47 : Czerwiec 29, 2011, 13:58:20 »

A propos kucyka, to trzeba wiedzieć co koń może, a na co mu jeździec nie pozwala. Kończył za to parkury 130 pod juniorką a mógł więcej. A propos nóg trzeba wiedzieć co do czego dobrać, ideałów nie ma, no może w Holandii. Huzarowi dużo zdrowia życzę, bo żeby się sprawdzić jako ogier będzie musiał bardzo długo pracować. Może się w końcu uda.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #48 : Czerwiec 29, 2011, 13:59:40 »

Jasiek nie udawaj proszę greka  Z politowaniem Ja naprawde podziwiam parę Huzar/Paweł Warszawski, ale na litość daj sobie coś powiedzieć. Bronisz go tak jakby od niego Twoje życie zależało...
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #49 : Czerwiec 29, 2011, 14:02:31 »

Jasiek nie udawaj proszę greka  Z politowaniem Ja naprawde podziwiam parę Huzar/Paweł Warszawski, ale na litość daj sobie coś powiedzieć. Bronisz go tak jakby od niego Twoje życie zależało...

 Co? Z ciekawości pytałem, bo wydaje mi się, że trudniej takiemu młodemu "świrowi" założyć jednak dutkę niż ogłowie...
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #50 : Czerwiec 29, 2011, 14:06:59 »

hihi, masztalerze z Walewic mają nawet problem z założeniem kantara , a w Białce zwłaszcza, tam powietrze inne i "woda " Duży uśmiech
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #51 : Czerwiec 29, 2011, 14:12:54 »

jasiek
Masz PW

Lumi
Mnie bardzo zdziwiło pokazywanie koni w tym roku przez walewice. Zawsze dla mnie były wzorem, zawsze konei poakzywano na wędzidłach. Nie wiem czemu w tym roku wybrano prezenterki ? Maniera arabska chyba się bardziej sędziom podoba ?
Zapisane
brumby
Użytkownik

Wiadomości: 318


« Odpowiedz #52 : Czerwiec 29, 2011, 14:13:17 »

nie trzeba się śmiać, w stadninach teraz tak jest że na 180 koni bywa 4 masztalerzy. raczej podziwiać tych ludzi trzeba że chcą jeszcze pracować, z reguły za kiepskie pieniądze.  
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #53 : Czerwiec 29, 2011, 14:21:57 »

W Białce zawsze preferowano "styl arabski" wystarczy spojrzeć na zdjęcia i zwrócić uwagę na prezenterów   Chichot
Ar... może ogłowia zabrali inni na zawody Chichot
Brumby ja się nie śmieję  Mrugnięcie
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #54 : Czerwiec 29, 2011, 15:42:32 »

Wracając do Huzara, to ja bronię tego ogiera, bo on mi przypomina nieco casus ogiera Len czy nawet Frazesa. Jest wreszcie dostępny ogier z ruchem, poprawny, szlachetny, urodziwy, w typie, z temperamentem, dzielny, waleczny, wrażliwy, chodzi krosy 2*, słowem angloarab jak z obrazka. To się wszyscy czepiają, że wygląda jak ogórek, że zjadł masztalerza na pokazie, że się nie rusza, że ma nierówno pod kopułą, że nie ma potęgi, że nie ma techniki, że to, że tamto.

Chociaż podobno w tym roku się zmieniło i więcej klaczy pokrył, w tym sporo niezłych prywatnych, nie tylko xo.
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #55 : Czerwiec 29, 2011, 15:52:30 »

Ja myślę, że dobry ogier się sam obroni, albo obroni go jego potomstwo. Ja jestem z niego zadowolona i szczerze mówiąc mile zaskoczona. Moja klaczka po nim ma bardzo fajną szyję, jest prościutka na nóżkach i kopytach. A ruchowo to się okaże jak będzie starsza. I charakter też mi odpowiada, bardzo szybko się uczy, nie ma z nią żadnych problemów, chociaż w oczach widać ten błysk szaleństwa Uśmiech
Zapisane
brumby
Użytkownik

Wiadomości: 318


« Odpowiedz #56 : Czerwiec 29, 2011, 17:35:26 »

Wracając do Huzara, to ja bronię tego ogiera, bo on mi przypomina nieco casus ogiera Len czy nawet Frazesa. Jest wreszcie dostępny ogier z ruchem, poprawny, szlachetny, urodziwy, w typie, z temperamentem, dzielny, waleczny, wrażliwy, chodzi krosy 2*, słowem angloarab jak z obrazka. To się wszyscy czepiają, że wygląda jak ogórek, że zjadł masztalerza na pokazie, że się nie rusza, że ma nierówno pod kopułą, że nie ma potęgi, że nie ma techniki, że to, że tamto.

Chociaż podobno w tym roku się zmieniło i więcej klaczy pokrył, w tym sporo niezłych prywatnych, nie tylko xo.
ależ jaśku to wszystko prawda. piękny, nieźle się rusza, dzielny, b. silny. to bardzo pożyteczne ogier. ale techniki nie ma.trzeba mu takie klacze dac, które mają . i tyle
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #57 : Czerwiec 29, 2011, 17:41:45 »

Zgadzam się w 100%, mówiąc o luźnej łopatce miałem na myśli kłus, bo sądziłem, że piszesz o wnioskowaniu o technice skoku na podstawie ruchu w kłusie. A co do samej techniki skoku to nie jest ona dobra, brakuje mu nie tylko pracy przodu ale i elastyczności, wystarczającej pracy szyi, baskilu, ale nie ma też tragedii, nie ma wiszących nóg jak chociażby Arcus i większość jego potomstwa.
Zapisane
Drapik
Użytkownik

Wiadomości: 446


« Odpowiedz #58 : Czerwiec 29, 2011, 22:10:05 »

brumby  ten kto to powiedział jest na tyle mądry i skuteczny by co jakiś czas być w kadrze swojego kraju w wkkw Mrugnięcie-o kłusie pierwszy raz usłyszałam od Cullena
z reszta potwierdzili to także jeźdźcy w Lewitz, z którymi rozmawiałam,aaa i ciekawostka-znam kilka koni uj z luźnymi,otwartymi łopatkami a nie posiadających db ruchu w kłusie tak dobrego jak w innych chodach

co do pozostałych info o łopatkach jak najbardziej się zgadzam
generalnie koniowi mało elastycznemu ( z różnych powodow) trudniej jest skakać zachowując dobrą sylwetkę nad przeszkodą, koni z petardą w dupie z wiszącymi pedałami i skaczącymi cytuję "na pieska" sporo, ale nie zawsze potrafią sobieporadzić na pełnowymiarowym parkurze w szerokich przeszkodach.
ja jestem mega ciekawa jakie potomstwo zostawi w trakenach,bo poszedl na eltarne klacze,ktore daly juz potomstwo w sporcie
Zapisane
brumby
Użytkownik

Wiadomości: 318


« Odpowiedz #59 : Czerwiec 30, 2011, 08:45:16 »

kłusem sie parkurów nie wygrywa, ale kłusem się konia rozpręża, w kłusie odbywa się też większość roboty prowadzącej do wyrobienia w koniu giętkości, elastyczności i rozluźnienia. konie do wyczynu to ok. 10% produkcji, może mniej. na świecie bardzo się dba, by konie były jezdne i lekko noszące, bo wtedy łatwiej je sprzedać. dlatego na selekcjach wycina się kłusujące obszernie, ale płasko. w czasie godzinnej jazdy ile jeździsz galopem, a ile kłusem? kłusem się nie wygrywa parkurów, ale sie wygrywa czworoboki. ogier Huzar chodzi wkkw i rozmawiamy o ogierze Huzar.
dwa lata temu słyszałem w Strzegomiu wywiad a potem rozmawiałem prywatnie(m.in. jak pracuje i jakich koni szuka ) z pewnym miłym człowiekiem. nazywa się Michael Jung. nie mówmy kto i gdzie był i co od kogo słyszał, jak będzie taki wątek to owszem. na razie interesuje nas ogier Huzar.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

zlotahodowla11 world-anime legendarylions nome hodowla-kotuw-pbf