FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Marzec 28, 2024, 17:52:51 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 5 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Huzar po Jalienny  (Przeczytany 45080 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Doma
Użytkownik

Wiadomości: 441


« : Lipiec 06, 2008, 13:57:21 »

Ogier 72 G.Łd HUZAR xo
Umaszczenie:kary
Urodzony: 2004
Wymiary: 168-191-21,5
Ojciec: Jalienny xo
Matka:Huanita xo po Toledo xx
Wyhodowany: Stadnina Koni Walewice
Własność: Stadnina Koni Walewice

Czy ktoś z Was krył w tym sezonie wyżej wymienionym ogierem? co o nim sądzicie? widział go ktoś na żywo? macie jakieś zdjęcia może??
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #1 : Lipiec 06, 2008, 15:44:05 »

Ja spodziewam się w marcu 2009 źrebaczka po nim.
Na żywo ogier bardzo urodziwy, koń z temperamentem. W ruchu nie jest tak powalający jak synowie Sebastiana, ale jest w porządku. Nie widziałam go w skoku, ale w ZT dostał za skoki wysokie oceny.
Jestem ciekawa jego występu na tegorocznym MPMK w WKKW (jeżeli wystartuje) - nieźle się zapowiada.






Z przeglądu w Walewicach:


Mogę wysłać filmik na e-mail.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #2 : Lipiec 06, 2008, 17:57:30 »

ja nim kryłem w tym roku, ale nie wiem jeszcze czy coś z tego będzie, bo w samej końcówce czerwca udało mi się dopiero...

koń obdarzony bardzo dobrym ruchem w kłusie i galopie, trochę trudnym charakterem, w nowoczesnym (dla mnie zbyt nowoczesnym) typie angloarabskim

z zakładu pamiętam, że w skokach luzem był mało uważny, pukał w drągi, dużo lepiej pod jeźdźcem

dużo brykał, nie chciał współpracować z jeźdźcem, nie mogli sobie z nim poradzić na początku, teraz już jest podobno super pod tym względem, ostatnio poszedła L-kę WKKW z krosem i parkurem na 0 punktów

na żywo robi na mnie dużo lepsze wrażenie niż na tych zdjęciach, ma to coś, że łapie za oko

________________________________________________________________________________________________


W ruchu nie jest tak powalający jak synowie Sebastiana, ale jest w porządku.


moim zdaniem ruchowo w kłusie na poziomie Frazesa, lepszy niż Browar i Haracz, w galopie kasuje wszystkie "Sebastiany", przy tym poprawny i dużo urodziwszy, słowem najciekawszy, obok Hindusa, ogier w Walewicach w tym sezonie
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #3 : Sierpień 30, 2008, 18:22:54 »

no i ogierowi można w CV dopisać 3 miejsce wśród czterolatków w MPMK Łąck 2008 Uśmiech
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #4 : Wrzesień 16, 2008, 09:53:09 »

i 2 miejsce w 4-latkach  na MPMK w WKKW  Uśmiech
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #5 : Wrzesień 16, 2008, 10:19:15 »

proste, że jest najlepszy Huzar:)
Zapisane
Ewex
Użytkownik

Wiadomości: 48


« Odpowiedz #6 : Lipiec 08, 2009, 12:49:01 »

a jaki jest jego indeks ujeżdżeniowy ? Wie ktoś??
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #7 : Lipiec 08, 2009, 13:50:18 »

Wynik próby dzielności, Bogusławice 2007
Miejsce: 8
Index ogólny: 108
Index ujeżdżeniowy: 115
Index skokowy: 109

Cytuj
a jaki jest jego indeks ujeżdżeniowy ? Wie ktoś??
Nie nikt nie wie, te informacje są powszechnie dostępne choćby tu

http://www.bazakoni.pl/
i tu
http://www.pzhk.pl - w zakładce wyniki, dalej odpowiedni rok i szukana "impreza" Mrugnięcie

Przy okazji dodaję zdjecia Huzara z Bogusławic, maj 2009









Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #8 : Lipiec 10, 2009, 18:45:31 »

udało się komuś tym ogierem zaźrebić??? u mnie pierwiastka miała trzy ruje Huzarem obsłużone i nic nie wyszło, czwartą ruję podaliśmy Herba i od jednego strzału zaszła w ciążę...
Zapisane
ogurek
Użytkownik

Wiadomości: 74


« Odpowiedz #9 : Lipiec 11, 2009, 08:31:51 »

jadna za pierwszym
jedna za drugim
jedna tydzień temu trzeci raz
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #10 : Sierpień 19, 2009, 10:52:26 »

Walewice 2008
http://www.youtube.com/watch?v=pxgeJPTqPgw
Zapisane
Doma
Użytkownik

Wiadomości: 441


« Odpowiedz #11 : Sierpień 19, 2009, 14:29:27 »

o super Iza09 !!

jasiek jak widzisz Huzara pod klacz xx?
Zapisane
Kawusia
Użytkownik

Wiadomości: 129



« Odpowiedz #12 : Sierpień 19, 2009, 15:26:47 »

Doma, chyba NA klacz xx... Duży uśmiech
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #13 : Sierpień 19, 2009, 17:20:58 »

Juz pisalem, ze ogolnie nie uwazam stosowania klaczy xx w hodowli angloarabskiej za dobry pomysl, ogiery xx przekazuja wiecej zalet swojej rasy, a mniej wad, niz klacze. Historia naszej hodowli pokazuje, ze lepiej wyjsc od klaczy prymitywnej, a najlepiej od orientalnej.

Wracajac do pytania, to Huzar ma duzo krwi arabskiej (ok. 33%, dzieki og. Jalienny i Emetyt) i to po nim widac.

W kontekscie krycia klaczy xx warto pamietac, ze najslabsza strona tego ogiera jest jego charakter. I nie mowie tu nawet o trudnosci w obsludze. Ten ogier, przez swoj charakter, nie jest w stanie pokazac pod siodlem pelni swoich mozliwosci.

Kolejna rzecz, o ktorej nalezy pamietac to bliska obecnosc og. Toledo xx, ktory przekazywal wiele "folblucich" wad, jak slabe kopyta, krzywe nogi, dosc rachityczne szyje czy pobudliwy temperament. Sam Huzar moglby miec dluzsza, wyzej osadzona szyje i wieksze kopyta. Warto przesledzic rodowod swojej klaczy, by uniknac przykrych w skutkach inbredow.

Podsumowujac, nie kryl bym klaczy xx angloarabem. Jezeli jakims bym kryl, to raczej nie Huzarem. Huzara bym widzial na glebokie klacze xo, sredniej miary, z wyraznie zaznaczonym orientalnym pietnem, z dobrym charakterem i z dluga szyja.

Ale to wszystko tylko moja subiektywna opinia. Sam probowalem dwa lata nim pokryc (bezskutecznie) klacz z udzialem ok. 50 % xx.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #14 : Sierpień 19, 2009, 17:26:10 »

PS. jak ciezko chorujesz na Huzara dla swojej klaczy, to pomysl o Jasnym Poranku
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 5 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

classicdayz bezludna-wyspa extremalteam cheops spw