FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Marzec 29, 2024, 10:36:46 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] 5 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Małopolaki w Długodystansowych Rajdach Konnych  (Przeczytany 45432 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #45 : Lipiec 15, 2012, 22:06:06 »

Z Gajem wygraliśmy w Zakrzowie na dystansie 85 km Chichot Jestem pod dużym wrażeniem tego konia, zwłaszcza jego metabolizmu i chęci do ścigania się (po 80 km nie każdy koń ma chęć się ścigać). Szkoda, że nie udało się na początku w Babolnej (wypadek na trasie), ciekawa jestem tego konia w wyższych konkursach Uśmiech
Średnia prędkość 16,951 km/h, ostatnia pętla 24,17 km/h
W klasyfikacji seniorów 5 m-ce zajęła małopolska Lambada pod Jerzym Nideckim - 18,524 km/h.
Na 120 km wygrał czeski koń Dhab rasy shagya, 168cm w kłebie! 18,822 km/h, przez pierwsze pętle jechał równą prędkością co ekipa Bahrainu (jednak jego koń był w dużo lepszej kondycji). Po zawodach sprzedany do Bahrainu.
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #46 : Lipiec 17, 2012, 16:05:58 »

Dhab, który wygrał 120 km jest wnukiem polskiego Etata Uśmiech
Dlaczego hodowcy koni małopolskich nie są zainteresowani rajdami?
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #47 : Lipiec 17, 2012, 18:50:03 »

Dlaczego hodowcy koni małopolskich nie są zainteresowani rajdami?

Sama próbowałaś sprzedać konia rajdowego, to wiesz jaki to jest rynek. Polscy zawodnicy szukają raczej tanich arabów. Najlepszy biznes to właśnie wyłapać takiego zdolnego konia, przygotować go do konkursu powyżej 100km powyżej 18 na godzinę i sprzedać jeszcze na zawodach, o ile się trafi ekipa z zachodu lub wschodu.

Nie masz szans sprzedać konia mlp do rajdow za jakieś rozsądne pieniądze trzylatkiem. Trzeba liczyć co najmniej do 6-7 lat, do tego rok ciąży, czyli kryję dzisiaj, a potem czekam osiem lat i inwestuje w trening i starty, żeby wziąć pieniądze. Na to nakłada się ryzyko kontuzji, braku talentu, etc. To nie ma sensu ekonomicznego żadnego, ewentualnie ambicjonalne sprawy wchodzą w grę.
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #48 : Lipiec 17, 2012, 23:02:18 »

Mileks nie był koniem, który z daleka przypominał konia rajdowego.
A czy jest szansa sprzedać 3-letniego konia młp do czegokolwiek poza rekreacją? Jeżeli musisz oddać konia w trening (który nie jest przecież za darmo), to ten "biznes" przestaje się opłacać w każdej dyscyplinie. Ryzyko kontuzji czy braku talentu jest takie samo jak przy treningu konia do czegokolwiek. Przygotowanie konia do rajdów nie wymaga infrastruktury takiej jak w skokach czy WKKW.
Widzę po prostu, że małopolaki w rajdach, w porównaniu do innych dyscyplin, mają większe szanse na równą rywalizację z innymi końmi i może to jest właśnie droga dla konia małopolskiego?
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #49 : Lipiec 18, 2012, 22:18:44 »

Mileks nie był koniem, który z daleka przypominał konia rajdowego.
A czy jest szansa sprzedać 3-letniego konia młp do czegokolwiek poza rekreacją? Jeżeli musisz oddać konia w trening (który nie jest przecież za darmo), to ten "biznes" przestaje się opłacać w każdej dyscyplinie. Ryzyko kontuzji czy braku talentu jest takie samo jak przy treningu konia do czegokolwiek. Przygotowanie konia do rajdów nie wymaga infrastruktury takiej jak w skokach czy WKKW.
Widzę po prostu, że małopolaki w rajdach, w porównaniu do innych dyscyplin, mają większe szanse na równą rywalizację z innymi końmi i może to jest właśnie droga dla konia małopolskiego?

W WKKW mają równie dużą szansę. Do skoków nadal łatwiej sprzedać młodego xo niż do rajdów. Po pierwsze dlatego, że skoki uprawia w Polsce kilka tysięcy osób, a rajdy kilkanaście, a po drugie dlatego, że w rajdach prawie wszyscy chcą jeździć na arabach, które po torach są bezkonkurencyjne cenowo. Konie niemieckie czy holenderskie do skoków nie stanowią na razie konkurencji dla mlp bo te równie dobre są raczej z wyższej półki cenowej.

Nie piszę, że łatwo jest sprzedać młodego xo do skoków czy tym bardziej do WKKW, tylko że jest to nadal znacznie łatwiejsze niż sprzedaż do rajdów, która jest praktycznie niemożliwa. A że zawodnicy rajdowi źle robią, to już ich trzeba zapytać dlaczego tak.
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #50 : Listopad 04, 2012, 14:04:43 »

Małopolaki trafiły na pustynię:
Delicja (Krym - Dara / Fez oo)


oraz Cekin (Don Carlos oo - Chmurka xx / Special Power), ale nie dostałam jeszcze zdjęć. I Mileks.
Jestem ciekawa, czy przystosują się do tamtego klimatu i będą w stanie odnieść jakieś sukcesy na konto rasy małopolskiej, na razie zapowiadają się obiecująco Uśmiech Trzymam za nie kciuki
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #51 : Listopad 04, 2012, 14:39:34 »

Gratuluję tak fajnej transakcji. Dla hodowcy musi być to wielka satysfakcja. Pamiętasz - kiedyś Ci pisałem, żebyś nie wystawiała koni za śmieszne pieniądze, że pokazując je w rajdach masz szansę na sprzedaż za granicę, a teraz udało Ci się je zapewne bardzo korzystnie sprzedać.
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #52 : Listopad 04, 2012, 22:27:51 »

Iza, super ! Jestem pod wrażeniem ! Trzymamy kciuki za sukcesy
Zapisane
s .
Użytkownik

Wiadomości: 72



« Odpowiedz #53 : Listopad 05, 2012, 00:35:48 »

Nie piszę, że łatwo jest sprzedać młodego xo do skoków czy tym bardziej do WKKW, tylko że jest to nadal znacznie łatwiejsze niż sprzedaż do rajdów, która jest praktycznie niemożliwa. A że zawodnicy rajdowi źle robią, to już ich trzeba zapytać dlaczego tak.
małopolaki nie są popularną rasą do rajdów, ponieważ w 99% procentach przypadków odbiegają znacząco od tego co koń rajdowy ma sobą przedstawiać. duże i ciężkie jak na rajdowca. z resztą pokażcie mi małopolaka, który chodzi 160 km w śr.tempie powyżej 20 km/h? albo chociaż 120 km międzynarodowe 2* na jakichś znaczących zawodach?
osobiście uważam, że konie młp mogłyby się dobrze sprawdzać w tej dyscyplinie sportu. ale nie te, które obecnie znajdują się na rynku.
araba do rajdów jest już bardzo ciężko znaleźć, a co dopiero xo...
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #54 : Listopad 05, 2012, 16:27:14 »

jasiek, dzięki Uśmiech mam nadzieję, że to zapowiedź "lepszego jutra"
s., ile koni w Polsce chodzi 120-160 km w tempie powyżej 20 km/h? Oczywistym jest, że nie wszystkie młp będą się nadawały do rajdów, tak jak nie wszystkie będą się nadawały do skoków czy WKKW Uśmiech Na razie te konie młp, które brały udział w rywalizacji w rajdach nie dały plamy, co rokuje na przyszłość. Myślę, że prędkości polskich angloarabów na poziomie ponad 20 km/h na dystansach od 120 km w górę to tylko kwestia czasu. W każdym razie ja w nie wierzę, mam nadzieję, że nie tylko ja Uśmiech
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #55 : Listopad 05, 2012, 17:15:15 »


małopolaki nie są popularną rasą do rajdów, ponieważ w 99% procentach przypadków odbiegają znacząco od tego co koń rajdowy ma sobą przedstawiać. duże i ciężkie jak na rajdowca. z resztą pokażcie mi małopolaka, który chodzi 160 km w śr.tempie powyżej 20 km/h? albo chociaż 120 km międzynarodowe 2* na jakichś znaczących zawodach?


Rajdy są na tyle nową dyscypliną jeździecką, że nie wiadomo jaki typ konia jest dla niej optymalny. Na trasach rajdowych można spotkać bardzo różne konie. Natomiast te najlepsze, chodzące w tempie powyżej 25 km/h długie rajdy zazwyczaj przypominają typem naszego angloaraba w starym typie, choć na papierze to są czyste oo.

Jeśli ktoś pisze, że dany koń nie jest w typie rajdowca, to pachnie to trochę pychą lub dyletanctwem, nie ma po prostu jeszcze takiego jednolitego typu.
Zapisane
s .
Użytkownik

Wiadomości: 72



« Odpowiedz #56 : Listopad 05, 2012, 18:33:43 »

rajdy są stosunkowo nową dyscypliną, ale bardziej w polsce niż na świecie.
i jeżeli porozmawiasz z ludźmi (hodowcy/sportowcy) tego najwyższego szczebla (mśmk, mśs, president cup itp itd) to z pewnością powiedzą ci jakiego konia sobie 'życzą'. wiadomo, że zdarzają się wyjątki, ale to są nadal tylko wyjątki. takie, które w żaden sposób nie potwierdzają jeszcze reguły.
w rajdach to co nie jest arabem jakiego znamy z polski, to franzucy, shagye albo inne wynalazki (np. z urugwaju). żadne z tych koni nie przypominają absolutnie (na szczęście dla xo) małopolaków. 
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #57 : Listopad 05, 2012, 21:01:57 »

rajdy są stosunkowo nową dyscypliną, ale bardziej w polsce niż na świecie.
i jeżeli porozmawiasz z ludźmi (hodowcy/sportowcy) tego najwyższego szczebla (mśmk, mśs, president cup itp itd) to z pewnością powiedzą ci jakiego konia sobie 'życzą'.

Tak, tylko każdy powie mi co innego.

Popatrz na progres wyników na świecie, nawet w ostatnich latach (porównaj z progresem w rekordach folblutów)- to świadczy, że dyscyplina jest nowa i nie wiadomo jeszcze jaki model konia jest optymalny.

w rajdach to co nie jest arabem jakiego znamy z polski, to franzucy, shagye albo inne wynalazki (np. z urugwaju). żadne z tych koni nie przypominają absolutnie (na szczęście dla xo) małopolaków. 


"małopolaków" może nie (cokolwiek to znaczy), ale naszego angloaraba w starym typie, takiego jak był w Janowie czy Walewicach jeszcze 30-40 lat temu, jak najbardziej.
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #58 : Kwiecień 01, 2013, 18:54:06 »

Gaj (Borek oo - Galia / Glif) udanie rozpoczął sezon 3. miejscem na 120km w Weissenhorn. Prędkość 15,3 km/h. Potworna pogoda, konie w ogóle nie wymagały chłodzenia (a raczej wręcz przeciwnie), bardzo grząskie podłoże. Ale cel został osiągnięty Uśmiech
Nieźle szły węgierskie i czeskie shagye.
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #59 : Kwiecień 02, 2013, 10:24:20 »

Gratulacje  Spoko
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

rpg-ug companions strzecha tb asfk69