FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 20, 2024, 03:31:36 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 5 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Małopolaki w Długodystansowych Rajdach Konnych  (Przeczytany 45634 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #15 : Sierpień 03, 2008, 09:36:46 »

Koral jest po og. małopolskim Model (Pakt / Huzar - Medina oo / Czako albo Messyna / Partner, nie wiem dokładnie), a jego matką jest klacz w typie huculskim, sprowadzona z Rosji. Koral oficjalnie jest NN, ojciec nie miał licencji, jednak jego jedyne źrebaki (Koral, Gandalf od Gorka, Mentor od Mufka i Leon od Lena) osiągają bardzo wysokie wyniki na ogólnopolskich zawodach w rajdach (1*, 2*) i w regionalnych zawodach ujeżdżeniowych (L, P)
Zapisane
Kawusia
Użytkownik

Wiadomości: 129



« Odpowiedz #16 : Sierpień 03, 2008, 13:07:15 »

Rzeczony Koral Uśmiech:

Z budowy raczej ciężki, mocno odstawał od delikatnych arabków, aż się dziwiłam że taki masywny koń lata na takich dystansach  Mrugnięcie.
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #17 : Sierpień 03, 2008, 13:09:47 »

Koń jest niesamowity Uśmiech
Zapisane
Kawusia
Użytkownik

Wiadomości: 129



« Odpowiedz #18 : Sierpień 03, 2008, 13:15:14 »

Tak też sobie pomyślałam jak go zobaczyłam Duży uśmiech, 120 km to już nie w kij dmuchał a on dzielnie się spisywał.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #19 : Sierpień 05, 2008, 11:12:51 »

m jaki papierek ma ta Sahiba ? Czytałam właśnie artykuł z tych zawodów i bardzo mnie zaciekawiła Uśmiech
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #20 : Sierpień 05, 2008, 15:53:07 »

niestety własnie za bardzo go nie ma :
Sahiba 1996 ( Grandorr oo - nn )
na pewno można ją określić mianem konia półkrwi arabskiej Mrugnięcie
Zapisane
Doma
Użytkownik

Wiadomości: 441


« Odpowiedz #21 : Lipiec 06, 2009, 10:19:24 »

Wróciłam z rajdu z Raciechowic,
najlepszym koniem Małopolskim rajdu był (ogier o ile się nie mylę) Fred

w 20 km
z koni małopolskich które pamiętam był śliczny koń Dino po Krymie, matka po Lubaniu, niestety nie ukończył, spadła podkowa i koń okulał
Herkules  po Psalm, matka po Humorze, nie ukończył z powodu tętna
na 4 miejscu uplasował się Piruet po Wigorze, matka Pawana po Jasyrze i nie jestem pewna, na pierwszym miejscy była klacz Hrabina, w wynikach jest typem szlachetnym, natomiast na karcie w stajni była wpisana jako małopolak... pochodzenia nie znam...

nasze folbluciki były 2 i 3 i moja wygrała best condition  Duży uśmiech na 20 km  Uśmiech
Zapisane
cichopekpiotr
Użytkownik

Wiadomości: 33



« Odpowiedz #22 : Lipiec 06, 2009, 21:43:05 »

byłem w Raciechowicach i jak dla mnie z roku na rok powyższa impreza zmierza ..............Co?Co??   no właśnie....gdzie ? 
myśle że sami organizatorzy tego nie wiedzą
konie powoli stają się jedynie dodatkiem do reszty ....
więc nasuwa się pytanie dokąd idziesz rajdzie Raciechowicki ?
oczywiście jestem pełen szacunku dla organizatorów że jednak próbują
może za pare lat wypracują właściwą formułę i proporcję między festynem a rajdem
Zapisane
Doma
Użytkownik

Wiadomości: 441


« Odpowiedz #23 : Lipiec 07, 2009, 12:59:48 »

nie zaprzeczę, największym problemem w Raciechowicach jest trasa, dopóki nie będzie lepiej oznaczana i lepiej dobrana, koni będzie tylko mniej... a szkoda, bo rajdy mają swoją długą tradycję tam i organizatorzy są bardzo mocno zaangażowani, widać że mocno przeżywają imprezę, sama atmosfera rajdu całkiem przyjemna, natomiast sam rajd to potężne wyzwanie dla amatorów i ich koni, cieszymy się z sukcesów, zwłaszcza że jedna z naszych klaczy miała bardzo dobre wyniki na przeglądzie, to poważnie zastanowimy się czy za rok też się wybierać...
ten rajd to prawdziwa lekcja przetrwania...
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #24 : Wrzesień 03, 2009, 20:34:58 »

Rajdowe MPMK

W dniach 2–4 października, na terenie Klubu Jeździeckiego BIK Gieniusze (woj. podlaskie) odbędą się pierwsze w historii Mistrzostwa Polski Młodych Koni w długodystansowych rajdach konnych. MPMK zostaną rozegrane w trzech kategoriach wiekowych: koni 4-letnich (klasa L, dystans 31,3 km), koni 5-letnich (klasa P, dystans 58,3 km) oraz koni 6-letnich (klasa N, dystans 89,6 km). Klasy L, P, N są to konkursy z limitem prędkości (obowiązuje maksymalna oraz minimalna prędkość), które są wstępem do konkursów ściganych na dłuższych dystansach. Punktowane są takie elementy, jak czas wejścia na bramkę weterynaryjną, odwodnienie, ruch oraz wynik testu Ridgeweya. Suma zdobytych punktów za powyższe parametry jest mnożona przez współczynnik prędkości (uzyskana prędkość podzielona przez 10). W klasie L maksymalnie można uzyskać 23,8 pkt. W klasie P, w której wynik końcowy jest sumą punktów uzyskanych z dwóch bramek weterynaryjnych, można zdobyć maksymalnie 54,4 pkt. Klasa N normalnie nie jest rozgrywana na zasadach punktowych, ale na MPMK zostanie rozegrana na takich samych zasadach jak klasy L oraz P i maksymalny wynik punktowy z trzech bramek weterynaryjnych będzie wynosił 81,6 pkt.

We wszystkich kategoriach wiekowych zostanie przeprowadzona ocena koni na trójkącie. Oceniane będą: typ i pokrój, kondycja oraz pielęgnacja oraz ruch w stępie i kłusie. Skala ocen będzie wynosiła od 0 do 10 pkt. za każdy z wymienionych elementów, z dokładnością do 0,1 pkt. Oceny dokona komisja w składzie: Marek Trela (przewodniczący), Anna Stefaniuk, Jerzy Gawarecki oraz Wiesław Niwiński. Suma punktów za poszczególne elementy przemnożona przez 0,05 zostanie dodana do całkowitego wyniku punktowego w konkursie.

W Mistrzostwach tych będą mogły wziąć udział konie polskiej hodowli rasy małopolskiej, wielkopolskiej, polskiego konia szlachetnego półkrwi, śląskiej, pełnej krwi angielskiej, czystej krwi arabskiej oraz konie trakeńskie. Dla koni 4-letnich minimum kwalifikacyjne stanowi ukończenie klasy L z 12 pkt., dla koni 5-letnich ukończenie klasy P z 27 pkt., a dla koni 6-letnich dwukrotne ukończenie klasy P z 27 pkt. lub jednokrotne ukończenie klasy N. Konkursy MPMK rozegrane zostaną w ramach ostatnich Zawodów Ogólnopolskich w tym sezonie.

 Chichot
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #25 : Wrzesień 03, 2009, 22:19:38 »

Jak koń pozwoli to wezmę udział Uśmiech
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #26 : Październik 07, 2009, 14:40:01 »

Wyniki ZO w rajdach długodystansowych Gieniusze 2-4.10.2009r.

2* (ok. 130,6 km)

1 m-ce - wał. Gaj (Borek [oo] - Galia / Glif)

2 m-ce - wał. Mentor (Model - Mufka / Dank)

elim. - kl. Lambada (Vasco - Lena / Litaur)

1* (96,6 km)

4 m-ce - wał. Mocarz (Cenzus - Mona [oo])

kl. P (58,3 km)
4 m-ce - kl. Kalifornia (Diatos [xx] - Kobra / Senator [oo])
8 m-ce - wał. Menuet (Vasco - Mufka / Dank)
10 m-ce - kl. Kora (Entyk [oo] - Kobra / Senator [oo])

fot. endurance.pl (Mateusz Jaworski)


Wyniki I Mistrzostw Polski Młodych koni w rajdach długodystansowych:

5-latki:
3 m-ce - wał. Mileks (Leksykon - Miluza / Hippies)  Duży uśmiech
6 m-ce - og. Bazylik (El Batal [oo] - Barbi / Bardysz)

4-latki:
1 m-ce - og. Bazalt (Harpun - Beza / Zagon)
7 m-ce - wał. Debiut (Burgund - Dializa [wlkp] / Germanic [wlkp])
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #27 : Październik 08, 2009, 18:54:36 »

Iza90,  brawo, gratulacje !!!
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #28 : Styczeń 06, 2010, 17:52:43 »

Pierwsze 10 koni małopolskich w rankingu za 2009r.
1. Ferro (First Des Termes - Sahima / Grandorr [oo]) /3 ogółem/
2. Gaj (Borek [oo] - Galia / Glif) /9/
3. Harfa (Eston - Hula / Aragon) /14/
4. Bandżi (Eston - Babilonia / Lechistan) /15/
5. Mentor (Model - Mufka / Dank) /18/
6. Sahiba (Grandorr [oo] - ) /23/
7. Bazylik (El Batal [oo] - Barbi / Bardysz) /30/
8. Meron (Pakt - Messyna [oo] / Partner [oo]) /32/
9. Mileks (Leksykon - Miluza / Hippies) /35/
10. Mocarz (Cenzus - Mona [oo] / Europejczyk) /36/
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #29 : Kwiecień 24, 2010, 19:44:49 »

Dzisiaj z Mileksem zajęliśmy I miejsce w kl. N (83 km) Chichot Oprócz nas w kl. N doskonały wynik osiągnął Bazylik (El Batal oo - Barbi / Bardysz). Jutro (po oficjalnych wynikach i startach niższych klas) wypiszę wyniki wszystkich startujących małopolaków.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

quiero prywatna-szkola gangtzj grzybektybetanski gangptr