FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 19, 2024, 17:00:08 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 ... 15 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Stanówka 2012/ źrebaki 2013  (Przeczytany 105494 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #15 : Styczeń 23, 2012, 18:22:52 »

Klacz pierwiastka - pokryj ją czymś, co daje możliwie mały rozrzut. Będziesz miała jakieś pojęcie co przekazuje sama klacz.

Natomiast już moja subiektywna ocena jest taka, że przydałby się tej klaczy dolew dobrego xx.

Ja bym rozważył któregoś z trójki - Grey, Saganek i Regiel, przy czym te dwa ostatnie to, moim zdaniem, większe ryzyko, ale i mniejsze koszty. Pewnie kolega Brumby polecał będzie Maga, ale ten z kolei daje nieraz krzywe na spodzie źrebaki, co się kłóci z punktem pierwszym.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #16 : Styczeń 23, 2012, 19:43:08 »

ale się dyskusja rozwinęła  Chichot
Zapisane
brumby
Użytkownik

Wiadomości: 318


« Odpowiedz #17 : Styczeń 23, 2012, 19:45:16 »

Nie polecałbym Maga, nie wiedząc jakie mniej więcej źrebięta klacz daje, Saganek i Regiel - też bym w tą stronę patrzył ale też wybrałbym się do Udorza żeby zobaczyć co i z czym dał Sentender.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #18 : Styczeń 23, 2012, 19:55:38 »

Od razu powiem, że Grey nie wchodzi w rachubę.
Chciałabym wykorzystać ogiera sprawdzonego sportowo, dlatego przynajmniej na chwilę obecną wykreślam Sentendera. Regiel kryje ? Gdzie ?
Rozważałam Top Guna, bo wychodzi ciekawy inbred na Arlequina, ale sama nie wiem.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #19 : Styczeń 23, 2012, 20:07:46 »

Grey daje ciekawszy inbred na Aquino, a to może być jedna z ostatnich szans żeby z niego skorzystać.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #20 : Styczeń 23, 2012, 20:08:40 »

Jest zamrożony. Za dużo szkarad po Greyu widziałam, żeby ryzykować, niestety.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #21 : Styczeń 23, 2012, 20:20:55 »

Z takim samym prawdopodobieństwem będzie "szkaradny" po Top Gun-ie jak po Grey-u. Grey krył dużo przedświtów, stąd może taka opinia o nim.

Jeśli chcesz ładnego konia, to pokryj tym:

http://www.bazakoni.pl/horse_15457.html

W tym roku lider w klasyfikacji ogierów na Służewcu, mimo, że nie krył w PSK czy innych czołowych hodowlach wyścigowych. Zinbredowany na Czorta 4x5x5, m.in. przez 3/4 brata Elsinga.

Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #22 : Styczeń 23, 2012, 20:48:19 »

Jako, że to jest gdybanie, to pomijając wygląd:
Co Grey poprawia, a co może "zepsuć"? Uzdolnienia skokowe potomstwa są bezdyskusyjne.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #23 : Styczeń 23, 2012, 21:26:07 »

Grey powinien dodać kości, poprawić szyję i ruch, szczególnie kłus i galop. W Twoim przypadku doda też długich linii.

U mojej klaczy popsuł kopyta. Jakość rogu jest świetna, ale są za drobne (szczególnie prawe przednie), a matka i babka miały talerze jak koń zimnokrwisty. W związku z tym zdarzają się podbicia i kulawizny po rozczyszczaniu (klacz ma 175 cm i waży pewnie z siedem stów), chociaż już coraz rzadziej, bo pracujemy nad tym w zasadzie od początku i jest duuuża poprawa.


PS.
A i urody dodał, a nie zabrał. Na tej samej klaczy Top Gun dał poprawną córkę, równie wysoką, ale z OCD i mało typową. Zdecydowanie brzydszą niż po Greyu.
Zapisane
misiek11
Użytkownik

Wiadomości: 63


« Odpowiedz #24 : Styczeń 23, 2012, 22:13:55 »

bądz co bądz w ubiegłym roku Białkę podbiły Grey'ki, którym urody bym nie odmówił Mrugnięcie
u mnie tez Grey'ka ma drobniutkie "raciczki"
Zapisane
maciejka.14
Użytkownik

Wiadomości: 108


« Odpowiedz #25 : Styczeń 24, 2012, 06:14:01 »

To ja z zapytaniem też się włączam, chociaż decyzję powiedzmy, że już podjęłam.
Artena po Szał - Efekt lub Baryt
Aragona po Szał- Mefisto lub Huzar
Czekam na komentarze do tych połączeń. najchętniej na Aragonę użyłabym dobrego folbluta, ale takowych brak, Artenie dałabym chętnie konia z uzdolnieniami sportowymi, jeżeli z Barnabą dała Arsynę- czempionkę ZT, to wydaje mi się, że sama w sobie ma też olbrzymi potencjał i z porządnym ogierem powinna coś dobrego wskrzesić. Aragona najlepiej łączy się z folblutami, 4 razy była też pod Efektem, więc już efektowania starczy.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #26 : Styczeń 24, 2012, 10:13:27 »

To ja z zapytaniem też się włączam, chociaż decyzję powiedzmy, że już podjęłam.
Artena po Szał - Efekt lub Baryt
Aragona po Szał- Mefisto lub Huzar
Czekam na komentarze do tych połączeń. najchętniej na Aragonę użyłabym dobrego folbluta, ale takowych brak, Artenie dałabym chętnie konia z uzdolnieniami sportowymi, jeżeli z Barnabą dała Arsynę- czempionkę ZT, to wydaje mi się, że sama w sobie ma też olbrzymi potencjał i z porządnym ogierem powinna coś dobrego wskrzesić. Aragona najlepiej łączy się z folblutami, 4 razy była też pod Efektem, więc już efektowania starczy.


Wszystko pięknie, tylko Baryt wycięty, a Huzar nieudostępniany. Efekta nie nazwałbym porządnym sportowym ogierem.
Zapisane
maciejka.14
Użytkownik

Wiadomości: 108


« Odpowiedz #27 : Styczeń 24, 2012, 10:35:43 »

Baryt aktualnie mrozi się w Janowie, bo Spisak chce go dalej jeżdzić jak będzie już wałachem, po zamrożeniu koń  wraca do sportu.
Co do Efekta na Artenę, to tu nie były kwestie sportowe, ale raczej skłaniam się ku Barytowi.
A co się dzieje z Huzarem? Wiesz coś więcej?
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #28 : Styczeń 24, 2012, 10:42:40 »

Na dzisiaj Huzar nie kryje.
Zapisane
maciejka.14
Użytkownik

Wiadomości: 108


« Odpowiedz #29 : Styczeń 24, 2012, 10:57:00 »

No dobrze, na dziś nie kryje, ale to znaczy że w ogóle nie będzie dostępny w tym sezonie?

Diokles czy Dionizos? Który wydaje się być lepszy, po Dionizosie widziałam tylko Leksandra na zdjęciach, więc mniej więcej o jednym i o drugim nie bardzo można coś powiedzieć. Jasiek, jakieś opinie?
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 15 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

gangtzj gangptr watahaczystejkrwi naszehistorieonline prywatna-szkola