FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 28, 2024, 17:43:18 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: POKAZ OGIERÓW Bogusławice  (Przeczytany 54141 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #60 : Styczeń 17, 2012, 22:33:12 »


Planet jest dla mnie osobiście żeński, ma miękki grzbiet, choć ruszał się faktycznie efektownie, a czy efektywnie trzebaby go obejrzeć pod siodłem.


Planet na zakładzie był, moim zdaniem, najlepiej ruszającym się koniem w stawce, szczególnie jego okrągły galop robił wrażenie. Może ktoś wie dlaczego nie próbowano go w sporcie? A może próbowano?
Zapisane
misiek11
Użytkownik

Wiadomości: 63


« Odpowiedz #61 : Styczeń 17, 2012, 22:51:27 »

Haflingery... Jak bym miała wybrać hc albo kn albo hafi to wszystko tylko nie hafi. Te które znam to wypłochy, nietypowe dla rasy, albo wredne  Niezdecydowany  Mało znam/znałam bo ok. 10 szt w Polsce, i z 10 w sumie za granicą, ale nic nadzwyczajnego. Srebrny Rumak też pokazał się jako wypłoch, więc do rasy mnie nie przekonał.
Mam dokłądnie takie samo zdanie na ich temat, znam pewną stajnię w której próbuje się z nich zrobić wierzchowce dla dzieci, ale efekt jest mizerny. To konie, które mają b. dużo siły i potrafią ją wykorzystywać Smutny

można próbować zrobić z tygrysa kotka domowego, a efekty będą podobne. Wszystko powinno być wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem. U mnie trójka haflingerów pracuje w polu i rekreacji(bryczki, sanki) na 6 małopolaków. Nigdy nie powiem o nich wypłochy czy złośliwce, wspomniany "wypłoch" pracuje w ruchu ulicznym, obsługuje imprezy, skacze, chodzi rajdy z malopolakiami, dzielności ma więcej niż niejeden koń po próbie  Mrugnięcie nie generalizujmy Mrugnięcie
Zapisane
ArkaGrecja
Użytkownik

Wiadomości: 96


« Odpowiedz #62 : Styczeń 17, 2012, 23:08:41 »

Napisałam, że będę opisywać to co WIDZIAŁAM i to oceniać subiektywnie  Uśmiech  Na pokazie każdy ma tylko chwilę żeby zademonstrować się i jak w tym czasie wywinie coś, to już tego nie cofnie. Master szalał, ma u mnie krechę, Tabex zlany potem, nakręcony strasznie, krecha. Jubilat pokazał się dobrze i ma plusa. First Fighter miły dla oka, plus. Biegacz plus, Top Gun plus. Pojechałam porównać wyobrażenia z rzeczywistością. Śląskich ogierów będę szukać innych. Gdybym miała małopolankę/angloarabkę to myślałabym nad Planetem, Top Gunem i Biegaczem. Jeszcze bym pewnie pojechała pomacać i obejrzeć z bliska ogiery i ewentualne potomstwo. Jak wypłoch i włazi na człowieka, to krecha. W domu może być przytulanka, tutaj miał się pokazać z jak najlepszej strony.  Duży uśmiech


A tak na boku mam pytania. Czy Srebrny Rumak jest uznany przez związek inny niż PZHK? Ile ma % araba w rodowodzie?


Zapisane
mistrz
Użytkownik

Wiadomości: 29


« Odpowiedz #63 : Styczeń 17, 2012, 23:58:08 »

co do zachowania ogierów bedacych przed albo w trakcie zezonu krycia zachowanie sie nie liczy kon to nie maszyna ktora sie postawi zaciagniereczny hamulec i bedzie stał jak przyklejony  zmiana otoczenia tez ma swoje znaczenie do tego wielka konkurencja innych chcacych byc dominantami w calej grupie.
Zapisane
duke
Użytkownik

Wiadomości: 273


« Odpowiedz #64 : Styczeń 18, 2012, 00:00:41 »

planeta próbowali do wkkw, ale padali z niego jak muchy, cos tam chyba i do ujezdz nawet ale on miał jakis taki nr z uskakiwaniem czy coś ze gupił ludzi w 5 sec
Zapisane
ArkaGrecja
Użytkownik

Wiadomości: 96


« Odpowiedz #65 : Styczeń 18, 2012, 08:57:16 »

Wszystkie ogiery były przed sezonem krycia. Skoro mnóstwo temperamentnych ogierów szanowało człowieka, a kilka miało w nosie, to zakładam, że mają gorszy charakter. I po co mam sobie sprawiać po takim źrebaka, po co kłopoty? Pomijając te, które faktycznie startują to jeśli inne porównywalne są w poprawności budowy, jakości ruchu i w sporcie wyniki (czyli żadne  Język ) to wybiorę tego z lepszym charakterem. Po to są czempionaty, pokazy, wystawy, żeby konia pokazać z jak najlepszej strony w maksymalnie krótkim czasie. W domu to on może być mistrz zastodolnych skoków, słodki misiek, ale mnie ma do siebie przekonać w te 2-5 minut. Żebym później chciała go jeszcze obejrzeć.
Oceniam co widzę w tym czasie, komisje na wystawach przeważnie też...
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #66 : Styczeń 18, 2012, 11:51:31 »

W stawce ogierów małopolskich na 9 ogierów bardzo zdenerwowany występem był jeden. U śl w tym temacie też szczególnie wyróznił się jeden. Konia do pokazu po prostu trzeba przygotować i nei oznacza to tylko futrowania aby kark był nalezytej grubości...
Zapisane
misiek11
Użytkownik

Wiadomości: 63


« Odpowiedz #67 : Styczeń 18, 2012, 12:28:12 »

zgadzam się z mistrzem.
Oczywistym jest, że jedne są bardziej doświadczone, dla innych to debiut i ocenianie charakteru konia po jego występie na płycie to jakiś żart. Płyta jest do oceny eksterieru! Oceny charakteru dokonuje się m.in. na koniec prób dzielności to jest po 2-3 miesiącach treningu. Jestem hobbystą, laikiem, ale takie sprawy są dla mnie oczywiste. Jak jadę na pokaz to zeby porównać eksterier, wrażenie, proporcje, żeby dostrzec to czego nie odda mi zdjęcie w ofercie stanówki. Tego istotnie można dokonać w 2-3 minuty, ale ocena charakteru, dzielności?? Przepraszam bardzo, ale to tak jakbyśmy zaczęli oceniać siebie nawzajem na tym forum.
Zapisane
sirdarek
Użytkownik

Wiadomości: 19


« Odpowiedz #68 : Styczeń 18, 2012, 12:32:12 »


Planet jest dla mnie osobiście żeński, ma miękki grzbiet, choć ruszał się faktycznie efektownie, a czy efektywnie trzebaby go obejrzeć pod siodłem.


Planet na zakładzie był, moim zdaniem, najlepiej ruszającym się koniem w stawce, szczególnie jego okrągły galop robił wrażenie. Może ktoś wie dlaczego nie próbowano go w sporcie? A może próbowano?

Planeta nie sprobowano w sporcie gdyz mial nie odpowiedniego jezdzca ktory nie umial z nim pracowac . A ostatecznie podobniez zedecydowalo to ze go jezdziec uderzyl i skonczyly sie plany o startach
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #69 : Styczeń 18, 2012, 12:35:55 »

zgadzam się z mistrzem.
Oczywistym jest, że jedne są bardziej doświadczone, dla innych to debiut i ocenianie charakteru konia po jego występie na płycie to jakiś żart. Płyta jest do oceny eksterieru! Oceny charakteru dokonuje się m.in. na koniec prób dzielności to jest po 2-3 miesiącach treningu. Jestem hobbystą, laikiem, ale takie sprawy są dla mnie oczywiste. Jak jadę na pokaz to zeby porównać eksterier, wrażenie, proporcje, żeby dostrzec to czego nie odda mi zdjęcie w ofercie stanówki. Tego istotnie można dokonać w 2-3 minuty, ale ocena charakteru, dzielności?? Przepraszam bardzo, ale to tak jakbyśmy zaczęli oceniać siebie nawzajem na tym forum.
misiek to w jakim stroju mamy się pokazywać  Chichot
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #70 : Styczeń 18, 2012, 13:19:41 »

Całokształtu charakteru oceniać nie można, ale nawet przez 2-3 minuty widać jak koń reaguje na nowe rzeczy - płyta dla niektórych ogierów była nie do pokonania  Z politowaniem, publiczność, muzykę, towarzystwo innych koni. Jasne, że koń może mieć lepszy czy gorszy dzień - co dobitnie zaprezntowała nam klacz na tegorocznej wystawie, ale jeśli kon ucieka od prowadzącego,, płoszy się, a przy "strachach" jest gotowy przeleźć po prezenterze to na pewno nie jest pozytywne.



Jeszcze jedna ciekawostka. Na tegorocznym korungu hanowerskim, jeden z ogierów był tak pobudliwy, że zrezygnowano z prezentacji w kłusie. Niewątpliwie jest to sposób, na uniknięcie niektórych problemów.

Tak czy siak, mając na uwadze że wystawa to ledwie 2-3 minuty, trzeba dokładać wszelkich starań aby prezentacja była udana. Podejście w stylu to ogier i tak będzie pobudliwy, albo i tak nie będzie stał to kompletne nieporozumienie.
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #71 : Styczeń 18, 2012, 13:29:18 »

e tam tylko narzekacie, proszę bardzo ten ogier to się pokazał  Duży uśmiech
http://www.dailymotion.pl/video/x4gen9_fusain-du-defey_animals
z drugiej strony jak ten facet pokazuje tego konia to karygodne, ale dość często widzę to u nas
Pamiętajcie , nie kręcimy końmi do wewnątrz Uśmiech
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #72 : Styczeń 18, 2012, 13:31:21 »

e tam tylko narzekacie, proszę bardzo ten ogier to się pokazał  Duży uśmiech
http://www.dailymotion.pl/video/x4gen9_fusain-du-defey_animals
z drugiej strony jak ten facet pokazuje tego konia to karygodne, ale dość często widzę to u nas
Pamiętajcie , nie kręcimy końmi do wewnątrz Uśmiech

Haha mój ulubiony styl. Nie kminię jak można "kłusować" wodze trzymając w dwóch rękach ? Przy każdym kroku koń dostaje po zębach przecież,a  kontroli to wcale nie zwiększa...
Zapisane
brumby
Użytkownik

Wiadomości: 318


« Odpowiedz #73 : Styczeń 18, 2012, 14:29:48 »

zgadzam się z mistrzem.
Oczywistym jest, że jedne są bardziej doświadczone, dla innych to debiut i ocenianie charakteru konia po jego występie na płycie to jakiś żart. Płyta jest do oceny eksterieru!

Widz to nie sędzia i może oceniać sobie to co jest dla niego istotne i dzielić się spostrzeżeniami, za co  wszystkim widzom dziękuję. Uśmiech Jeśli ktoś ma oko i doświadczenie, to jeśli potrzebuje ocenić charakter i temperament konia, czasem po kilkuminutowym pokazie może sobie wyrobić dość miarodajną opinię i nikt mu tego nie może zabronić, jak również tego, co jest dlań bardziej miarodajne - jego własne wrażenie czy ocena z ZT.
co innego sędziowie. Sędziowie na płycie w. wym. cech nie oceniają, ale zachowanie konia ma zawsze duży wpływ na jakość pokazanych chodów, zwłaszcza w stępie. Koń, który jest zdenerwowany, nieskoncentrowany na prowadzącym - nie rozluźni się i dobrego stępa najczęściej nie pokaże, w kłusie bywa podobnie. Żaden sędzia nie ma obowiązku wyobrażać sobie, jak by dany koń maszerował, gdyby był spokojny. Ocenia to co widzi. Bywa więc, że oceny na płycie nie przechodzą konie dlatego, ze są do niej zupełnie nieprzygotowane.
Zapisane
misiek11
Użytkownik

Wiadomości: 63


« Odpowiedz #74 : Styczeń 18, 2012, 16:15:03 »

zgadzam się jak najbardziej z tym, że spięty koń nie pokaże sie dobrze w ruchu, to oczywiste. Żeby przygotować konia każdy powinien mieć hale, publiczność, stado koni i spikera Mrugnięcie jeśli tak nie jest obycie, a co za tym idzie rozluźnienie przyjdzie po x występach na imprezach. Wówczas nawet "wypłoch" się rozluźni a będzie to ten sam Koń. Stąd moja opinia, że nie powinno dokonywać sie oceny charakteru, a eksterieru Uśmiech. Oczywiście każdy robi co chce...
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

gom haxballfc fifa-power compaanions wiilki