FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 29, 2024, 01:23:28 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Stanówka 2011/ Żrebaki 2012  (Przeczytany 74187 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #150 : Czerwiec 11, 2012, 17:27:41 »

Mi sie wydawała ok jej szyja. Jest w bdb kondycji więc może to tak wygląda. Nasz Halogen jako taki malutki sysak też sprawiał wrazenie "krótkoszyjego". W każdym razie źrebak świetny Uśmiech



Janowskie maluchy
http://www.janow.arabians.pl/pl/aktualnosci/2012_06_zrebaki_film.php
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #151 : Lipiec 03, 2012, 18:22:15 »

Harpunka w wieku 2 miesięcy:



i Ruda w wieku niecałych 4 miesięcy


wiem, że to jeszcze dość wcześnie, ale co na tym etapie można powiedzieć o jej (Rudzi) eksterierze?
Zapisane
Sławek D.
Użytkownik

Wiadomości: 186


« Odpowiedz #152 : Sierpień 27, 2012, 20:32:23 »

Witam, kilka fotek naszych maluchów.
dwa Huzarki po lewej od Asanti, w głębi po prawej od Drzemki

By dziubekx27 at 2012-08-27
i jeszcze raz młoda od Drzemki

By dziubekx27 at 2012-08-27

z prawej strony młody od Platyny po Efekcie, z prawej w głębi dziewczynka od Armony po Frazesie

By dziubekx27 at 2012-08-27
oraz młody Jaśminek od Arabii

By dziubekx27 at 2012-08-27
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #153 : Sierpień 29, 2012, 07:03:13 »

Sławek D.
Maluchy rosną jak na drożdżach Uśmiech Frazeska chyba największa ?
Zapisane
Sławek D.
Użytkownik

Wiadomości: 186


« Odpowiedz #154 : Sierpień 30, 2012, 21:25:20 »

Też tak mi się wydaje, że razem z młodym po Efekcie są wzrostowo najwyższe, chociaż Jaśminek jest młodszy od nich, a nie odbiega bardzo wzrostowo, a ,,masą mięśniową " nawet przewyższa.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #155 : Sierpień 30, 2012, 22:14:14 »

Po Jaśminie wygląda zupełnie jak po Frazesie źrebak. W każdym razie zdecydowanie bardziej niż te klaczki po Dionizosie, które widziałem - takie delikatne laleczki.

Huzar też daje źrebaki jak od stempla. Od razu widać, które są po nim.
Zapisane
Sławek D.
Użytkownik

Wiadomości: 186


« Odpowiedz #156 : Wrzesień 01, 2012, 20:55:12 »

Jasiek młodym po Jaśminie jestem miło zaskoczony, szczególnie jak narazie z jego charakteru i wzrostu (klacze po Decoration niezbyt wysokie koniki u nas dają). Młoda od Drzemki faktycznie podobna do reszty źrebaków po Huzarze, ale od Asanti raczej nie, z tegorocznej stawki naszych małolatów wydaje mi się najmniej poprawny eksterierowo, ale jego matka była jeszcze gorsza w podobnym wieku, za to galop ma bardzo dobry, generalnie ruchowo jest więcej niż poprawny.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #157 : Wrzesień 02, 2012, 08:24:08 »

Nie chodziło mi o to, że po Huzarze są wszystkie świetne źrebaki, bo tak nie jest. Są one bardzo podobne w typie, mają kilka cech charakterystycznych, tak że widać w nich Huzara. Jakbyś powiedział, żebym przypisał ojców do Twoich źrebaków, to byłbym w stanie tylko Huzara dopasować. Z pozostałymi powiedziałbym, że ta po Frazesie jest po Efekcie, ten po Jaśminie po Frazesie, a Efekt po Jaśminie.

Te cechy to długa, sucha noga, długi, silny, zaokraglony zad, raczej krótka kłoda, trochę nisko osadzona szyja, ładna głowa z bystrym okiem. Są też bardzo harmonijne zwykle i prawie wszystkie mają bardzo charakterystyczne skarpety z nakrapianymi koronkami.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #158 : Wrzesień 02, 2012, 11:20:20 »

Dopisałabym chyba jeszcze, że szyja raczej długa. Ale to z osadzeniem fakt, większość małych Huzarów ma słabo osadzone szyje Smutny
jasiek - a jak tam Twoja mała rośnie ?
Sławek
Dla mnie najlepsza zdecydowanie Frazeska, dopisz jeszcze proszę w jakim one są wieku teraz ? Ja musze swojej małej jakieś fotki strzelić, za dwa tygodnie kończy 6 miesięc, czas leci  Szok
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #159 : Wrzesień 02, 2012, 11:47:50 »

Dopisałabym chyba jeszcze, że szyja raczej długa. Ale to z osadzeniem fakt, większość małych Huzarów ma słabo osadzone szyje Smutny
jasiek - a jak tam Twoja mała rośnie ?
Sławek
Dla mnie najlepsza zdecydowanie Frazeska, dopisz jeszcze proszę w jakim one są wieku teraz ? Ja musze swojej małej jakieś fotki strzelić, za dwa tygodnie kończy 6 miesięc, czas leci  Szok

Moja rośnie bardzo szybko, kończy właśnie zrzucać pierwotne futro, to jej z tej okazji jakieś zdjęcie zrobię. Ona też wygląda jak typowy Huzar, tylko szyje ma z tych trochę krótszych i skarpet brak.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #160 : Wrzesień 02, 2012, 15:34:06 »

Pogoda w miarę dopisała i mam kilka zdjęć naszej małej.
Klaczka Efekt - Aracena/Veritas, w wieku dokładnie 5,5 msc


Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #161 : Wrzesień 03, 2012, 07:32:20 »

Wygląda jak roczniak, ale podoba mi się, lubię takie angloaraby w dłuższych liniach. Jest bardzo żeńska, a jednocześnie w wierzchowym typie.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #162 : Wrzesień 03, 2012, 07:36:16 »

Dziękuję Uśmiech Wyszła na tych zdjęciach strasznie dojrzale, faktycznie aż taka chyba nie jest. Moim zdaniem jest zdecydowanie w typie angloarabskim. Trochę się bałam co się urodzi, bo inbred jest bardzo duży, ale teraz korci mnie powtórka.
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #163 : Wrzesień 03, 2012, 12:42:47 »

Sławek D mnie osobiście podoba się najbardziej mała po Frazesie Spoko
ar.. mała  piękna i pokazuje się jak rasowa modelka  Mrugnięcie
Ciekawe co z nich wyrośnie  Spoko
Zapisane
Sławek D.
Użytkownik

Wiadomości: 186


« Odpowiedz #164 : Wrzesień 03, 2012, 20:46:07 »

ar...? młoda bardzo śliczna i wypielęgnowana widać, że jest waszym oczkiem w głowie i bardzo dobrze. Pytałaś o wiek małolatów to tak na szybko z głowy (nie mam czasu podjechać to stajni i sprawdzić, była akcja Augustówek, a od jutra Sztrzegom)
Efekcik od Platyny 6 miesięcy
Frazeska od Armony 5 miesięcy
Huzarek od Asanti ok 4,5 miesiąca
jaśminek od Arabii 4 miesiące
Huzarka od Drzemki 3 miesiące

Lumi dzięki bardzo, na dzień dzisiejszy ciężko mi wybrać tego naj.., chociaż tak na siłę to na pierwszym miejscu obstawił bym Jaśmina, a na ostatnim Huzara od Asanti pod względem eksterieru, a przy ocenie przewidywanej przydatności np do sportu (jeżeli można to oceniać u źrebaczków) to kolejność mogła by być trochę inna i nie mówię, że Jaśminek znalazł by się na końcu.

jasiek nie kwestionuję tego co piszesz o Huzarach, a w sumie to widziałem tylko na fotkach na tym forum, w Białce oraz na eliminacjach do ZT w Bogusławicach i w szczególności chodzi mi o porównanie tego samego konia z Białki i ZT, gdybym miał kryć tylko ze wzgledu na eksterier to po Bogusławicach bym się na tego ogiera nie zdecydował - historia trochę odmienna niż w bajce o brzydkim kaczątku, ale na to może mieć wpływ wiele czynników.
Wracając do reszty źrebaków to:
 mała po Frazesie może na tą chwilę jest podobna do Efektów,  nie wiem za bardzo jak to napisać, ale wydaje mi się, że będzie ,,kanciasta" jak Łza, obym się mylił.
młody po Jaśminie jak dla mnie faktycznie wygląda jak po Frazesie, ale w takim bardziej typie Janowskim/ orientalnym mimo, że z całej stawki ma najmocniejsze nogi.
Efekcik czy wygląda jak Jaśminek nie wiem, nie widziałem innych potomków tego ogiera, ale jak przegladam starsze fotki nawet na tym forum to z profilu wydają mi się podobne, ale to tyle wg. mnie podobieństw.
mała od Drzemki po Huzarze moim zdaniem wygląda jak źrebak z twojego opisu   
Zapisane
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

homofriends gom bestserver polish-rpg-server compaanions