FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 19, 2024, 18:50:59 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: EMy co i jak ?  (Przeczytany 12244 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« : Luty 15, 2011, 14:10:40 »

Czy jest tu ktoś, kto mógłby z praktycznego punktu widzenia przybliżyć temat efektywnych mikroorganizmów.
Jakie zastosowanie, jakie efekty, jakie koszty ?
Zapisane
Arcturus
Użytkownik

Wiadomości: 319



« Odpowiedz #1 : Luty 15, 2011, 14:19:40 »

Stron w necie jest sporo . Ja słyszałam tylko dobre opinie, ale sama nie stosowałam jeszcze .
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #2 : Luty 15, 2011, 16:26:35 »

Stosowałam jako dodatek do paszy dla koni, jako "psikadło" na gnijące strzałki i pryskałam ściółkę w boksach u koni tzw" gnojarzy"
Teraz mam zamiar spróbować na roli
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #3 : Luty 15, 2011, 17:21:35 »

http://www.emgreen.pl/
http://www.probiotics.pl/
http://www.zdrowa-ziemia.pl/
oczywiście stron jest bardzo dużo, wystarczy poszukać  Spoko
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #4 : Luty 15, 2011, 20:01:44 »

Dość obszerny wątek mozna znaleźć na re-volcie.
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,7354.0.html
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #5 : Luty 15, 2011, 21:19:29 »

teorie mniej więcej znam, ciekawi mnie czy używacie, jak używacie, gdzie kupujecie i za ile
Zapisane
pampolinka
Użytkownik

Wiadomości: 28



« Odpowiedz #6 : Luty 16, 2011, 10:03:19 »

montata poszukam namiarów na dystrybutora bo powinnam je jeszcze gdzieś mieć. Stosowaliśmy emy ponad dwa lata temu do paszy i na ściółkę. Zastosowanie nie wiązało się z żadnymi konkretnymi dolegliwościami. Miało to być jak dobrze pamiętam dla utrzymania dobrej pracy układu pokarmowego i dobrej formy. Efektów niepożądanych nie było żadnych, widać było świetną kondycję sierści, konisie nie miały w tym czasie żadnych dolegliwości. Wychodziło to jakoś niedrogo. Będę musiała pogrzebać w teczkach żeby odnaleźć materiały Uśmiech
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #7 : Luty 16, 2011, 17:54:06 »

dzieki, czemu już nie stosujecie ?
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #8 : Luty 17, 2011, 10:55:46 »

Kupuję w sklepie internetowym . Montana ja nie zrezygnowałam, będę to stosowała okresowo  lub jak się pojawi jakiś problem. Jestem z nich zadowolona. Spoko
Zapisane
pampolinka
Użytkownik

Wiadomości: 28



« Odpowiedz #9 : Luty 17, 2011, 18:05:41 »

montana nie stosujemy bo uznaliśmy, że obecnie nie jest to potrzebne. Niewykluczone, że będziemy jeszcze stosować Uśmiech Właściwie zaczęłam się nad tym poważnie zastanawiać teraz ze względu na Equina. Chciała bym go poprawić bo przyjechał w nie najlepszej formie a to by był czynnik w jakimś stopniu wspomagający...

Nie udało mi się znaleźć wizytówki, nazwiska też nie pamiętam a cierpię teraz na brak czasu, ale podaję stronę na której można znaleźć namiary dla każdego województwa:

http://www.emgreen.pl/gdzie-kupic-em%E2%84%A2,114.html

Każdy zainteresowany będzie mógł sobie wybrać. My kupowaliśmy od Pana z lubelskiego ale teraz jest zdecydowanie więcej punktów w których można nabyć emy Uśmiech
Zapisane
Wiwiana
Użytkownik

Wiadomości: 242


« Odpowiedz #10 : Luty 19, 2011, 22:49:21 »

U siebie stosuję emy na ściółkę i koniom dopaszczowo. Sama też podpijam z końskiej flaszki Mrugnięcie
Mam emy z probiotics.pl

Co do stosowania na ściółkę - moje konie obecnie stoją na trotach. Przed każdorazowym dosypaniem trotów (a po wybraniu kup) psikam materac emami. Nie śmierdzi amoniakiem, a po całkowitym wybraniu materaca klepisko pod spodem jest prawie suche.
Latem będę dolewać emy do wody w wannie do pojenia - glony mi się nie zalęgną.

Fajna sprawa, polecam Uśmiech
Zapisane
Arabica
Użytkownik

Wiadomości: 24


« Odpowiedz #11 : Luty 21, 2011, 13:56:51 »

Ja osobiście doświadczeń z EMy nie mam żadnych, ale w stajni, w której obecnie przebywaja moje konie jakieś 1,5 roku temu używano EMy do kropienia siana i ściółki. Podobno na początku efekt był fantastyczny, bo wszystkie kaszlące konie nagle przestały kaszleć, ale po jakimś czasie kaszlenie wróciło jak efekt jo-jo i konie zaczęły kaszleć jeszcze bardziej. Po konsultacjach z weterynarzami okazało się, że drożdże zawarte w EMy rozmnażaja się dużo szybciej niz pozostałe szczepy bakterii i trzeba bardzo uważać. Uśmiech
Pozdrawiam
Zapisane
pampolinka
Użytkownik

Wiadomości: 28



« Odpowiedz #12 : Luty 21, 2011, 16:36:29 »

Arabica nie wiesz może czy w tej stajni zupełnie zrezygnowano z Emów, czy też planowane jest ich użycie w mniejszym zakresie w pewnych odstępach czasu? Mnie bardzo interesuje wpływ Emów na konie kaszlące, a u mnie nie było takich koni w czasie gdy stosowaliśmy Emy wcześniej...
Zapisane
Arabica
Użytkownik

Wiadomości: 24


« Odpowiedz #13 : Luty 21, 2011, 17:12:47 »

Właśnie wczoraj w stajni rozmawialiśmy o tym, czy będą jeszcze używane EMy u nas w stajni, ale z tego co wiem, to pani weterynarz z którą cały czas konsultowane są takie zmiany powiedziała, że jeżeli nie znajdziemy takich bez drożdży, to żeby nie ryzykować. Tylko ja nie wiem, czy można wyprodukować EMy bez drożdży? Napewno będziemy szukać.
Zapisane
pampolinka
Użytkownik

Wiadomości: 28



« Odpowiedz #14 : Luty 23, 2011, 12:27:03 »

Dzięki za informacje. Dzwoniłam do Greenland Technologia EM żeby dopytać u źródła i potwierdzono że nie produkuje się EM Probiotyk bez drożdży. Jednocześnie Pani zobowiązała się, że zgłębią temat wpływu drożdży na konie kaszlące i poinformują mnie o szczegółach. Zobaczymy...
Zapisane
Strony: [1] 2 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

quiero gangtzj mylife naszehistorieonline prywatna-szkola