FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 29, 2024, 09:00:42 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 [5] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: POKAZ OGIERÓW  (Przeczytany 32841 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
meghana
Użytkownik

Wiadomości: 143



« Odpowiedz #60 : Styczeń 19, 2011, 21:32:41 »

Po obejrzeniu filmiku również nie odniosłam wrażenia, że Huzar miał zamiar zaatakować masztalerza czy też kogokolwiek obecnego na płycie hali. Widywałam agresywne konie, a Huzar jest wesołkiem, niewybieganym i roztrenowanym i dlatego tak się zachowywał. Nie wykluczam, że nie jest łatwym koniem do jazdy, ale na pewno nie jest agresywny.

Co do katalogów, to jest wniosek na przyszłość. Trzeba poszukać sponsorów i wydrukować profesjonalnie katalog.

Wierzę, że kolejne takie imprezy się odbędą a organizatorzy będą mieli okazję poprawić niedociągnięcia.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #61 : Styczeń 20, 2011, 17:08:23 »

Po obejrzeniu filmiku również nie odniosłam wrażenia, że Huzar miał zamiar zaatakować masztalerza czy też kogokolwiek obecnego na płycie hali. Widywałam agresywne konie, a Huzar jest wesołkiem, niewybieganym i roztrenowanym i dlatego tak się zachowywał. Nie wykluczam, że nie jest łatwym koniem do jazdy, ale na pewno nie jest agresywny.


Tu widać przerażoną minę masztalerza, który właśnie jest atakowany przez agresywnego ogiera:



 Chichot
Zapisane
jaśko
Użytkownik

Wiadomości: 215


« Odpowiedz #62 : Styczeń 20, 2011, 18:29:25 »

Dobrze że mu ucha nie odgryzł!
Zapisane
amazonka80
Użytkownik

Wiadomości: 500


« Odpowiedz #63 : Styczeń 20, 2011, 18:56:52 »

Kolejne fotki

http://ozhk-lodz.pl/new/index.php?option=com_wrapper&Itemid=83

Apel do wszystkich, którzy byli na pokazie i robili fotki!!! Jeśli ktoś ma zdjęcia koni śląskich i zimnokrwistych to prosimy o udostępnienie na stronę (proszę o kontakt), zależy nam też na zdjęciach z zakończenia pokazu (Parada Czempionów w derkach)!
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #64 : Styczeń 20, 2011, 21:40:37 »

http://swiatkoni.pl/news-display/2719.html

A na ŚK jak zwykle, maruderzy i "wszystkowiedzący"
Zapisane
boswell
Użytkownik

Wiadomości: 466



« Odpowiedz #65 : Styczeń 22, 2011, 13:53:36 »

rozbawiły mnie komenty o komunie... wszystkich niedouków nie wiedzacych czym sie rózni socjalizm od komunizmu wysłałabym do Korei Północnej-moment by im du...y zmiękły Chichot

a impreza fajna i oby pozostała w kalendarzu.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #66 : Styczeń 22, 2011, 14:23:07 »

wszystkich niedouków nie wiedzacych czym sie rózni socjalizm od komunizmu wysłałabym do Korei Północnej-moment by im du...y zmiękły Chichot


Ja się im wcale nie dziwię. Jak mawiali kowboje dobry czerwony to martwy czerwony, zdrowego człowieka nie powinny takie niuanse interesować. Co za różnica czy to trockista, narodowy socjalista, faszysta czy komunista. Każdy z nich żyje z tego, żeby pracującemu zabrać, a leniwemu oddać.
Zapisane
boswell
Użytkownik

Wiadomości: 466



« Odpowiedz #67 : Styczeń 22, 2011, 23:19:44 »

hmmm-może poczytaj jak to wygląda w Korei i przypomnij sobie jak wygladało u nas. Dla zdrowego człowieka róznica powinna byc poważna a nie na granicy niuansów Uśmiech
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #68 : Styczeń 22, 2011, 23:31:21 »

hmmm-może poczytaj jak to wygląda w Korei i przypomnij sobie jak wygladało u nas. Dla zdrowego człowieka róznica powinna byc poważna a nie na granicy niuansów Uśmiech

A jaka jest różnica między rzeżączką a chlamydią? albo między byciem rozjechanym przez pociąg pospieszny a osobowy?

A jaka jest różnica między byciem zastrzelonym przez czerwonego z UB, a czerwonego z koreańskiej bezpieki? No jakaś jest, ale zdrowy człowiek sobie tym nie zawraca głowy i unika obydwu.
Zapisane
amazonka80
Użytkownik

Wiadomości: 500


« Odpowiedz #69 : Styczeń 23, 2011, 14:54:20 »

Jako Współorganizator wolałabym, żeby takie komentarze były w mniejszości. A chciałabym by była to krytyka konstruktywna na temat i żeby były rady co zrobić kolejnym razem by było lepiej  Duży uśmiech  My jesteśmy zadowolone... pokazałyśmy, że bez funduszy można zorganizować imprezę, na której była duża frekwencja! Cieszy nas, że świadomość hodowców jest coraz większa i takie imprezy są potrzebne!
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #70 : Styczeń 23, 2011, 15:49:05 »

Problem polega też na tym, że właściciele tych świetnych ogierów z importu nie będą ich kalać udziałem w takich imprezach dla plebsu. Marka ich koni sama przyciągnie przecież hodowców i kupców, a pokazanie ogiera w takiej stawce to dla nich wstyd. Także nie przejmujcie się takim krytykanctwem, bo to nie krytyka nawet.

Co do samej imprezy to, moim zdaniem, powinno się ją organizować gdzie indziej, tak żeby publiczność siedziała na długiej ścianie hali i nie musiała się tłoczyć. Może w Kuźni? Podział na ogiery rasami też pochodzi z czasów minionych albo z mentalności PZHK. Ja bym je podzielił raczej na zasadzie - skaczące i wtedy korytarz, ew. skoki pod jeźdźcem, ruszające się - pokazane pod siodłem, etc. Nie ma też sensu, w moim przekonaniu, wskazywanie zwycięzcy w takiej stawce, niczemu to nie służy, hodowca nie jest głupi i nie trzeba mu palcem wskazywać "zwycięzcy". Lepiej by było, gdyby komisja/specjalista na żywo zwracała uwagę na dobre i złe strony danego ogiera, a inspektor hodowlany mówił ewentualnie o potomstwie, które widział w terenie. Może jeden mikrofon mógłby krążyć po publice i wywiązywały by się dyskusje? Mnie na przykład bardzo zaciekawiło co dyr. Warszawski miał na myśli mówiąc "holsztyński charakter" (poważnie piszę, bez ironii). Nie rozumiem też takiego podejścia - ogier dowiódł dzielności w sporcie, więc nie ma sensu go już pokazywać w korytarzu.
Zapisane
pampolinka
Użytkownik

Wiadomości: 28



« Odpowiedz #71 : Styczeń 23, 2011, 21:15:20 »

jasiek zgadzam się, że wybranie zwycięscy pokazu nie może być informacją że jest on najlepszym ogiera do krycia, bo to kwestia tego co wyjdzie w połączeniu z klaczą, co chcemy osiągnąć i jakie ogier cechy przekazuje potomstwu. Na to czy koń się zaprezentuje dobrze, czy źle, gorzej lepiej jest zależne. Hodowcy powinni mieć tego świadomość Uśmiech Z drugiej strony wyróżnianie ogiera który najlepiej zaprezentował się na pokazie może zachęcać do udziału większej stawki i podnosić rangę imprezy. Podsumowując zgadzam się że bardzo przydatne są komentarze o istotnych cechach, ale nie mam nic przeciw wyróżnianiu ogierów prezentujących się najlepiej. To też informacja dla hodowców o tym co uważa się za pożądane.

Niestety nie mogłam się wybrać na pokaz choć chciałam i planowałam, ale cieszę się że wzbudził on takie zainteresowanie. To faktycznie sygnał że takie imprezy są potrzebne Uśmiech
Zapisane
boswell
Użytkownik

Wiadomości: 466



« Odpowiedz #72 : Styczeń 23, 2011, 21:20:11 »

Jasiek-chyle czoła przed twoja zajomoscia koni,autentycznie,ale fanatyzm jest gorszy od faszyzmu Mrugnięcie adekwatnym porównaniem byłoby rozjechanie przez pociag a przez rowerzystę......Kończe off definitywnie,bo nie miejsce tu by sie wgłebiac w historię,
zwł ze do samego pokazu zastrzeżen nie mam i oby jak najwiecej takich imprez w całym kraju było. Uśmiech A idea pokazu bez zwyciesców,tylko z komentarzami o ogierze,potomstwie i tym co przekazuje,jest bardzo słuszna!
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #73 : Styczeń 23, 2011, 21:59:28 »

Na początku miało nie być wyboru najlepszego, ostatecznie jednak się odbyło, dobrze że nikt się na nikogo nie obraził, ale ja bym tego nie polecała na następne lata.
Dobra prezentacja (moze coś bardziej w styl ubeigłorocznego Janowa ?) i komentarz i wsio.

Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

only-frags aplikacja2013 norwegland moloromme mtk