FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 29, 2024, 16:42:03 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: POKAZ OGIERÓW  (Przeczytany 32847 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
meghana
Użytkownik

Wiadomości: 143



« Odpowiedz #30 : Styczeń 16, 2011, 22:26:46 »

Dziękuję za szybką odpowiedź. Właściwie to rozumiem Cię, wybór jest trudny, albo można dobrze przyjrzeć koniom podczas prezentacji albo robić im zdjęcia. A za te fotki, które zrobiłaś dziękuję. Dziękuję również za Twoją opinię. Uśmiech
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #31 : Styczeń 16, 2011, 23:09:37 »

(nie to co Huzar który jest energiczny, ale przy okazji do ludzi z zębami startuje...).




 Co?

Z tego co widziałem, to on tylko złapał w zęby wodze i się nimi bawił przy odpinaniu, o to chodzi?? Moim zdaniem żaden inny ogier xo nie kłusował tak obszernie i elastycznie jak Huzar.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #32 : Styczeń 16, 2011, 23:41:52 »

jasiek
Widzisz co chcesz widzieć, Huzar był neisforny, w boskie stał z zaciśniętym w gębie uwiązem, w czasie prezentacji był niepokorny.
Nie on pierwszy miał nadmiary energii, ale ja mam nieodparte wrażenie, że on chętnie zatopił by w kimś zęby.
Brykanie z kuleniem uszu i oddawaniem na szelestkę to nie jest objaw pozytywnego nastawienia i wesołości.

Wygrzebałam kilkaz zdjęć młp (jakość niestety halowa):

Emetyt


Frazes



Jubilat


Mefisto
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #33 : Styczeń 16, 2011, 23:49:10 »

Co do Frazesa zastanawia mnie jedna rzecz. To ogier w treningu, a mięśni na nim niedużo, niepracujący Frazes ma lepiej umięśniony zad.  Co?
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #34 : Styczeń 17, 2011, 09:36:00 »

Co do Frazesa zastanawia mnie jedna rzecz. To ogier w treningu, a mięśni na nim niedużo, niepracujący Frazes ma lepiej umięśniony zad.  Co?
Miało być Huzar
Zapisane
Drapik
Użytkownik

Wiadomości: 446


« Odpowiedz #35 : Styczeń 17, 2011, 09:52:44 »

wsrod sp bylo kilka ogierow lepiej klusujacych niz Huzar,np.Pro Savage, ktory na dlugiej scianie w kierunku wejscia ruszal sie jak kot,zdaje sie, ze i siwy Dakar porzadnie zaklusowal wyciagnietym nie robiac tego tylko przednimi konczynamo ( jakos ...mhm odnosilo sie nieodparte wrazenie,ze czesc koni posiada lekki przod machajacy  pod uszy a tyl od nnego konia). Tez mnie  zastanowila sylwetka Huzara- on jest w trakcie roztrenowania? ma przerwe w treningu?
kto teraz w ogole jezdzi w Walewicach?
jestem zachwycona Sentenderem i juz wiem, ze to jego bede polecac w tym sezonie:)
Co do Huzara, coz, z miejsca gdzie stalam moge potwierdzic obserwacje Ar.
jak Wam sie podobaly konie kolorowe? mhm niektore bonitacje mocno mnie dziwily, bo patrzac na te konei z bliska nie widzialam szalu ( wrecz przeciwnie szczegolnie jesli chodzi o nogi, kopyta, linie grzbietu i laczenie szyja glowa) a z pkt tak wynikalo,moze slepne na starosc Zawstydzony
Zapisane
G-Santa
Użytkownik

Wiadomości: 50


« Odpowiedz #36 : Styczeń 17, 2011, 11:40:39 »

Mam dokładnie takie same wrażenia, tylko jak dla mnie i Huzar i Frazes były jakieś małe, chude, jakieś filigranowe . Na zdjęciach ar...?  Frazes wyszedł o wiele bardziej okazale niż wyglądał na żywo. Jak podjechały w bakmanie, to wyglądały jak takie dwie kobyły z targu, dopiero później sie zorientowałam, że to przeciez Frazes z Huzarem.

Mnie (jak zwykle)  nie podobało się jedno i to samo-czemu jak ogiery biagają luzem to jedyną zaporą przed wyfrunięciem z hali jest żywa zapora z ludzi?? Na wszystkich imprezach ruch luzem budzi u mnie najwiecej zastrzeżeń. Czy naprawde nie można było wymyślić zamknięcia od strony wyjścia, które by było łatwo otworzyć, zamknąć...  Poza tym ludzie stojący w przejściu, gdzie w te i we wte chodzą ogiery, dodam, że ludzie z małymi dziećmi, to jest przestrzeganie jakiegoś bhp? No i jak drzwi są otwarte na oścież, to tym bardziej kusi konia żeby właśnie tam uciekać (np. na kwalifikacjach w BB po wejściu ogiera wszystkie drzwi były szczelnie zamykane)   

Poza tym frekwencja była naprawde niesamowita, nie widziałam jeszcze tak pełnych trybun w Bogusławicach, zresztą pomimo otwarcia galerii na górze to i tak była spora nadwyżka ludzi w stosunku do miejsc. Ale z tego należy się chyba cieszyć  Duży uśmiech
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #37 : Styczeń 17, 2011, 13:19:28 »

ot co !
Z moich wrażeń dotyczacych samej imprezy
- duża widownia świadczy ze istnieje zapotrzebowanie na tego typu imprezy, a wieść o pokazie szybko i szeroko sie rozeszła. Miejsc wręcz brakowało, nad tym też możnaby pomysleć, tym bardziej ze wzlędu na wspomniany tłum ludzi przy wejściu...
- niska cena za boks, ładny gest w stronę właścicieli
- kiepsko ustawiony korytarz, zarówno ze względu na widzów, jak i dla koni
- katalog szybko stał się towarem nie do dostania :/
- prezenterzy, chciałoby się, żeby wszyscy wyglądali elegancko, wg mnie z tym było różnie

Ale ogólnie podobało mi się, na pewno warto było sie wybrać

Filmiki, dla tych, którzy nie mogli przyjechać ; )
http://www.youtube.com/watch?v=_VlqG8OLpI4
http://www.youtube.com/watch?v=6g5Z7QdzCtE
http://www.youtube.com/watch?v=-zhCjaa06WA

Huzar


Biegacz




Cyprys z synem


Frazes




Mefisto
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #38 : Styczeń 17, 2011, 14:36:05 »

Drapik
Już myślałam, że tylko ja dostrzegłam "miłe" oblicze Huzara.

montana
Super film Sentendera !!

Ja się bardzo cieszę, że ta impreza w ogóle się odbyła (pamiętacie ile było na poczatku negatywnych, pesymistycznych komentarzy ?).
Zdecydowanie do dopracowania jest sposób przeprowadzenia prezentacji.
Prezentacja ruchu luzem u ogierów starszych niż 3-letnie raczej nie ma sensu. Trzeba sie zdecydować - kortytarz/pokaz pod siodłem albo sam pokaz w ręku.
Zapisane
amazonka80
Użytkownik

Wiadomości: 500


« Odpowiedz #39 : Styczeń 17, 2011, 16:38:15 »

Ciesze się, że tak wielu z Was było i jesteście zadowoleni! Za wszystkie uwagi dziękujemy i przy organizacji kolejnych pokazów na pewno zwrócimy na to uwagę!!!

Dziewczyny a gdzie zdjęcia najpiękniejszego MAŁOPOLAKA i BEST in SHOW

Co?Co??
Zapisane
meghana
Użytkownik

Wiadomości: 143



« Odpowiedz #40 : Styczeń 17, 2011, 19:38:46 »

Wielkie dzięki filmiki i kolejne zdjęcia oraz za spostrzeżenia na tema prezentowanych koni.  Uśmiech
Zapisane
amazonka80
Użytkownik

Wiadomości: 500


« Odpowiedz #41 : Styczeń 17, 2011, 22:40:56 »

A widok Emetyta coś cudownego... lepiej ruszał się niż niektóre te młodziki!

Informacja z katalogu o Emetytycie: 24 uznani synowie i 83 uznane córki!
Jak zdobędę Katalog to zeskanuje opisy ogierów małopolskich i wstawię!

Jeśli idzie o Huzara i Frazesa to dla mnie widać ewidentnie brak wybiegania! Dziwi to szczególnie, że posiadają halę. Wiem, że Frazes stoi i nie trenuje, bo zawodniczka zrezygnowała z pracy w Walewicach! Tłumaczenie się dużą ilością ludzi i nieznajomością hali głupota, bo ogiery te startowały na dużych zawodach w wielu miejscach, gdzie było o wiele więcej ludzi. A Huzar chciał się bawić i złapał za wodze, a prowadzący zaczął się z nim szarpać, ale nie zauważyłam w nim agresji i żeby się z zębami do ludzi rzucał. A z  ciekawostek powiem, że wystawia język i lubi jak się po nim drapie:)

Sentender ode mnie też dostaje dużego plusa!
Zapisane
kefajstos
Użytkownik

Wiadomości: 14


« Odpowiedz #42 : Styczeń 17, 2011, 22:52:34 »

a Mefisto?
Ciekawa jestem opinii z zewnątrz:)
Zapisane
amazonka80
Użytkownik

Wiadomości: 500


« Odpowiedz #43 : Styczeń 17, 2011, 23:49:15 »

montana.... jasiek.... nie macie jakiejś foty i filmiku Emetyta (Best in Schow Pokazu)?
Zapisane
G-Santa
Użytkownik

Wiadomości: 50


« Odpowiedz #44 : Styczeń 18, 2011, 08:23:12 »

Dokładnie tak jak mówi amazonka80, Huzar w boksie wywalał jęzor do drapania przez kraty, ale nie było żadnego kulenia uszu czy kłapania zębami.
A z tym katalogiem, faktycznie, chyba nikt sie nie spodziewał aż tylu ludzi. Teraz chociaż wiadomo, że na drugi raz co jak co, ale katalogów trzeba wydrukować z dużym zapasem...
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

aplikacja2013 animezywioly norwegland only-frags madex