FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 28, 2024, 23:41:07 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Konie małopolskie w sporcie wyczynowym - dziś  (Przeczytany 80616 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #90 : Listopad 21, 2011, 10:56:23 »

" TERAZ POLSKIE KONIE" -tak trzymać - jak ja lubię urzędników
Zapisane
KarolekG
Użytkownik

Wiadomości: 49


« Odpowiedz #91 : Listopad 30, 2011, 15:41:45 »

No jak to dlaczego nie było naszych koni na MŚMK wszakże jest to oczywiste primo możliwości naszych koni są daleko w tyle za możliwościami koni zagranicznej hodowli, secundo nie mamy skonsolidowanego systemu  szkolenia ani koni ani nawet jeźdźców w porównaniu z krajami przodującymi w jeźdźiectwie, tercio nie mamy nawet trenera kadry WKKW co dobitnie było widać po senionach gdzie konie nie był w stanie wytrzymać kondycyjnie trasy krosu a ujeżdżenie dla wiekszości naszych reprezentantow to "wyraz ze słownika wyrazów obcych"
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #92 : Listopad 30, 2011, 18:28:41 »

No jak to dlaczego nie było naszych koni na MŚMK wszakże jest to oczywiste primo możliwości naszych koni są daleko w tyle za możliwościami koni zagranicznej hodowli, secundo nie mamy skonsolidowanego systemu  szkolenia ani koni ani nawet jeźdźców w porównaniu z krajami przodującymi w jeźdźiectwie, tercio nie mamy nawet trenera kadry WKKW co dobitnie było widać po senionach gdzie konie nie był w stanie wytrzymać kondycyjnie trasy krosu a ujeżdżenie dla wiekszości naszych reprezentantow to "wyraz ze słownika wyrazów obcych"

Gadasz, gadasz, a pojęcia nie masz. Nie było naszych koni ze względów finansowych. Nie ma u nas WKKW na poziomie z tego samego powodu. Ot i cała filozofia. Konie mamy nienajgorsze do WKKW akurat.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #93 : Listopad 30, 2011, 18:33:41 »

Dokładnie. Wystarczy spojrzeć na rankingi WBFSH:
http://www.bazakoni.pl/article,id-163.html
Zapisane
KarolekG
Użytkownik

Wiadomości: 49


« Odpowiedz #94 : Listopad 30, 2011, 21:31:38 »

NO ok wag dzięki Spisakowi i temu że go stać na trenowanie z Dibowskim jest na 66 lokacie a reszta w drugiej i trzeciej setce jeżeli według was to dobry rezultat to gratuluję optymizmu i ambicji. owszem wiem ze brak pieniędzy jest bardzo widoczny ale brak jakiej kolwiek organizacji i poczucia odpowiedzialności ze strony PZJ. Brak programu jaki należy realizować aby dokonać progresu na arenie miedzynarodowej to nie są moje imaginacje lecz bojesne dla mnie fakty i to że Magnolia i Hatteria były bez optymalnej kondycji, równiez jest faktem i Ludzie należy zacząć inwestować pieniądze w jeżdziectwo i przedewszystkim je promować a jeśli będzie dobry marketing to i sponsorzy się znajdą!!! ale przecież ja się nie znam...
Zapisane
KarolekG
Użytkownik

Wiadomości: 49


« Odpowiedz #95 : Listopad 30, 2011, 21:35:50 »

czekam na konstruktywne riposty może ktoś doinformuje chłopka bez pojęcia???

________________________________________________________________________

To ja mam jeszcze jedno zapytanie (jako człowiek bez pojęcia) co Szanowni Panowie sądzicie o jakości naszych koni małopolskich pod względem konsolidacji rodów lini wyspecjalizowanych pod kątem danej dyscypliny??? zgodnie z tematem na podstawie koni małopolskich
Zapisane
Maea
Użytkownik

Wiadomości: 70


« Odpowiedz #96 : Listopad 30, 2011, 21:59:56 »

Wydaje mi się, że co do tego wszyscy się zgadzają. Jednakże politycy nie chcą "dopłacać do stad ogierów", jeździectwo JEST gdzieś niedostrzegalne, PZJ faktycznie robi niewiele i organizacja nie stoi na najwyższym poziomie. Ale co robić - mamy KRYZYS Mrugnięcie
Ale by to się zmieniło nie należy pisać na forum i narzekać, a chyba wysyłać konstruktywne listy do rządzących z ew. nawoływaniami albo gotowymi receptami.

Koledzy wyłącznie bronili polskich koni Mrugnięcie Które wg mnie mają potencjał (mówimy o hodowli, nie bezmyślnym rozmnażaniu), jednak często albo trafiają w nieodpowiednie ręce, albo są źle promowane, albo w ogóle nie jest z nimi nic robione. I tu faktycznie kłania się brak dobrej organizacji, brak dofinansowań, etc. Uśmiech
Co do ostatniego pytania myślę, że sami lepiej odpowiedzą Uśmiech Ja jestem kompletnie początkująca.
Zapisane
KarolekG
Użytkownik

Wiadomości: 49


« Odpowiedz #97 : Grudzień 01, 2011, 20:49:14 »

Co do stad ogieów to nie potrzebujemy już tak licznego pogłowia ogieów jak dajmy na to 20 lat temu kiedy pogłowie kl aczy bylo znacznie liczniejsze niż obecnie i były to głównie klacze w gospodarstwach rolnych w obecnych czasach potrzebujemy raczej czegoś w rodzaju centrum hodowlano sportowego coś na wzór Warendorfu gdzie pracuje sztab trenerów zootechników i fiziologów i lekarzy weterynarii którzy pracują na progres niemieckiej hodowli i jeżdziectwa nic tylko brać przykład a co do wyników Dionizosa i Dioklesa to naprawdę fantastyczne ogiery szkoda ze ich wyniki w porównaniu z końmi hodowli zagranicznej są przeciętne ale niestety to obrazuje jak daleko naszej hodowli do hodowli zagranicznych
 
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #98 : Grudzień 01, 2011, 21:30:12 »

czekam na konstruktywne riposty może ktoś doinformuje chłopka bez pojęcia???

________________________________________________________________________

To ja mam jeszcze jedno zapytanie (jako człowiek bez pojęcia) co Szanowni Panowie sądzicie o jakości naszych koni małopolskich pod względem konsolidacji rodów lini wyspecjalizowanych pod kątem danej dyscypliny??? zgodnie z tematem na podstawie koni małopolskich


kasa misiu, kasa

Jeździectwo to drogi sport, a w Polsce jest mało ludzi z kasą, którzy jeszcze mieliby czas na takie fanaberie. Potrzeba czasu, żeby to się zmieniło. Polskie konie nie są złe, jeśli chodzi o WKKW. W Le Lion d'Angers były dwa polskie konie, tylko w barwach Finlandii. Ludzie z zagranicy przyjeżdżają po nasze konie do WKKW, a potem je promują jeszcze na poważnych zawodach. Nie srajmy we własne gniazdo.
Zapisane
lech58
Użytkownik

Wiadomości: 101


« Odpowiedz #99 : Grudzień 01, 2011, 22:32:22 »

Popieram KarolkaG w sprawie konsolidacji rodowodów małopolaków .Wielu zachwyca się hodowlą na zachodzie Europy a tam masa koni sportowych jest mocno spokrewniona. wiadomo że hodowla w pokrewieństwie niesie plusy i minusy ale prowadzi do utrwalenia cech pożądanych .Jak mamy osiągać dobre konie sportowe jak co roku kobyły kryte są innym ogierem, np.Dida  dała dobre ogiery  z Frazesem i Haraczem gdzie oba pochodzą z podobnej kombinacji i gdzie widac jakąś myśl.  Ale w wielu przypadkach krycie jest na łapu capu.Nie mam zamiaru szukać konkretny połączeń i ich wymieniać bo każdy może sobie poszukać w bazie danych i. każdy może się pobawić.Wiadomo,że rozród to pierwsze ogniwo do ,którego dodaje się kolejne jak selekcja, trening,zawodnicy a na końcu można otrzymać dobrego sportowca. Itego nam wszystkiego brakuje.
Zapisane
ArkaGrecja
Użytkownik

Wiadomości: 96


« Odpowiedz #100 : Grudzień 03, 2011, 09:46:39 »

Gandalf po Czarownik xx od Granula po Lukan, koń który brał udział w tegorocznych MŚMK w WKKW. Ktoś go z Polski jeszcze kojarzy?
Zapisane
asior_
Użytkownik

Wiadomości: 67


« Odpowiedz #101 : Grudzień 03, 2011, 10:07:00 »

Pawel S. jezdzi z Dibowskim, tak samo jak Pawel Warszawski. Lukasz Kazmierczak i M. Michalek jezdza z Ch. Bartle, wiec to nie jest tak, ze te konie nie byly przygotowane na ME. Ktos te pary prowadzi, nie robia co chca. Nie przyszlo Ci KarolekG. do glowy, ze jechali wolniej, zeby nie miec przypadkowych bledow? Gdyby zapieprzali, spoznili sie 30 sek i mieli jedno wylamanie, mowilbys, ze szkoda wylamania. Pewnie sie naczytales artykulu KP z listopada pana Szewczyka i myslisz, ze wiesz o czym mowisz. A nie wiesz.
Zapisane
KarolekG
Użytkownik

Wiadomości: 49


« Odpowiedz #102 : Grudzień 08, 2011, 16:44:13 »

Tak tak ja wiem że nic nie wiem, zapomniałem przecież nie powinniśmy krtykować występów naszej kadry WKKW tolko cieszyć się  że nasze konie miały zaszczyt wystąpić na przeglądzie weterynaryjnym przed zawodami!!! brawo nasi!!! jesteśmy świetni!!!
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #103 : Grudzień 08, 2011, 17:16:35 »

O Panie... KarolekG proponuję Ci utrzymać jednego konia przez sezon, w treningu wkkw, na początek na poziomie L-P. Troszkę pokory.
Krytyka absolutnie zakazana nie jest, ale ta zaprezentowana powyżej jest poniżej jakiegokoliwek poziomu. WKKW w PL jeżdżą przeważnie pasjonaci, którzy bardzo ciężko pracują na każdy start. Myślę, że zawodnicy startujący w ME zdają sobie sprawę, że wyniki uzyskane w Lumulhen satysfacjonujące nie są w żadnym razie. "Nie kopmy leżącego"...
Zapisane
KarolekG
Użytkownik

Wiadomości: 49


« Odpowiedz #104 : Grudzień 08, 2011, 17:40:53 »

owszem ale należy przyznać że w chwili obecnej nie jest dobrze, i jesli nie bedzie sponsorów na lepsze konie i całe zaplecze to nasza reprezentacja będzie się prezentować coraz gożej
I nie chodzi o kopanie leżącego, a o refleksję nad tym że ten wynik jest odzwierciedleniem zaistniałego stanu rzeczy i ukazaniem naszych słabości, i nie do przyjęcia dla mnie jest twierdzenie ze tak pojechali żeby nie było wyłamań na krosie.
Dla mnie jest to tylko i wyłącznie wynikiem tego że jak by nie patrzeć czołówka światowa idzie do przodu a my stoimy bezradnie i patrzymy

PS. startowałem w WKKW i jedne zawody kosztowały mnie przeciętnie ponad tysiąc złotych także po pewnym czasie  nie było mnie stać na starty, więc wiem ile to kosztuje na poziomie L nie mówiąc o reszcie
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

compaanions haxballfc homofriends gom bestserver