FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 29, 2024, 12:32:50 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: ZT 2010 - ogiery  (Przeczytany 37799 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
meghana
Użytkownik

Wiadomości: 143



« Odpowiedz #75 : Wrzesień 29, 2010, 18:36:39 »

Ja również nie będę się wypowiadała na temat wyników testu, bo niestety nie byłam ani na kwalifikacjach, ani na połówce ani na teście końcowym.
Oczywiście jestem ciekawa opinii innych osób, które były i mają prawo wypowiadać się na temat stawki ogierów.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #76 : Wrzesień 29, 2010, 20:13:06 »

Moim zdaniem stawka była lepsza niż ubiegłoroczna. Ciężko było wskazać faworyta, dla mnie zwycięstwo El Ejido było zaskoczeniem.
Mam nadzieję, że kilka koni pokaże się w sporcie. Np. Diokles , po "obróbce" ujeżdżeniowej (do ZT przyszedł niemal zupełnie surowy) może być klasowym skoczkiem. Słabe chody podstawowe raczej nie predysponują go do konkurencji wkkw, jednak skoki są bardzo dobre technicznie. Odwrotnie przedstawiała się sytuacja Jafara, który był dobry w chodach podstawowych jednak skakał fatalnie co nie pozowliłu ma zająć wyższego miejsca.

Myślę, że warto też zwrócić uwagę na matki ogierów (i linie żeńskie).
Godny podkreślenia jest fakt, że każda z klaczy legitymuje się potomstwem z wynikami pokazowymi i/lub sportowymi/uczestnictwem w ZT. Żeby nie być gołowsłownym poniżej prezentuję małą analizę :
1.Egzema - matka trzech uznanych ogierów (dwa startują w WKKW) i nieżłego skoczka (dysponującego potęgą wał. Elegant sp
2. Jutrzenka - czempionka KWZH, pełna siostra bardzo załuzonej dla stadniny Walewickiej kl. Jutrznia
3. Aragona - matka 4 uznanych ogierów (Arad, Awans, Agrest, Aramis) oraz chodzącego WKKW wał. Admirał (po Vis Versa)
4.Asturia Matka trzech klaczy które w swoich klasach wiekowych zajmowały miejsca "na pudle"
5.Jurata Matka dwóch uznanych ogierów, najlepszego konia pokazu białeckiego czempionatu 2010, dwie córki zdały stacjonarne próby dzielności, kolejna została wczoraj przyjęta do treningu
6.Arborea Matka uznanych dwóch ogierów (poza Aferzystą jeszcze Arco po Chef Supreme xx) i dwóch klaczy wpisanych do księgi
7. Heroina Matka dwóch uznanych ogierów - Hati i Hayati (po Krym)
8.Dida Poza Dioklesem, dała czempiona ZT og. Dionizos, 7 w MPMK w skokach
9. Elandra Dała oprócz Elaborata, Elastora, który w 2009 r. był wiceczempionem ogierków w Białce
10.Kareta Matka klaczy Kratka (po Hebab o) III miejsce w klasie, Białka 2008
11. Aracena Matka uznanego Atrybuta (po Divisor xx)

Wśród pozostałych matek:
Amaltea - matka trzykrotnej wiceczempionki PL z Białki, obecnie startującej w WKKW.
Larisa - matka czempiona ZT og. Liwiec
Mitologia - matka kl. Mała Czarna, która zdała stacjonarną próbę dzielności z oceną db
Assunta - matka uznanego og. Astro
Herbatka - matka kl. Hrabina-Emetytka, która zdała stacjonarną próbę dzielności z oceną db


Formuła przeprowadzania ZT wydaje mi się odpowiednia jednak brakuje cały czas wspomnienia o zdrowiu koni. Skoro poddaje się je badaniom RTG to czemu nikt o tym nie mówi?
W Holandii wyniki części ogierów uznanych są łatwo dostępne tutaj: http://hengsten.kwpn.nl/
A złe wyniki w ogóle eliminują ogiery z użytkowania w hodowli.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #77 : Wrzesień 30, 2010, 07:47:43 »

Może dlatego, że nie ma o czym  Smutny . Nie byłam osobiście, ale oglądając zdjęcia nie znalazłam żadnego ogiera, którego użyłabym w hodowli  Płacz

No ale użyłaś, z tego co pamiętam, Nabucho, który na zdjęciach z ZT wyglądał jak dwuletnia, przerośnięta klaczka, i to z takich brzydszych.

Mnie cały czas dziwią w tym zakładzie oceny. Jak Jaśmin mógł dostać za kłus i galop to samo co Elaborat ?? Był co najmniej o klasę gorszy...
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #78 : Wrzesień 30, 2010, 09:10:58 »

Owszem użyłam go , ale jako już 8 - letniego ogiera, kiedy to wyróżniał się na parkurach i po namowach Pani Pięty. Użyłam również zupełnie niesprawdzonego Dionizosa, który zachwycił mnie na preselekcji i jeżeli spełni moje oczekiwania użyję go po raz drugi co dotychczas żadnemu z ogierów nie było dane ( oprócz  Saganka )  Mrugnięcie  . W tegorocznej stawce nie zauważyłam drugiego takiego jak Dionizos. Mam nadzieję, że się pomyliłam i wiele z nich udowodni, że zasługuje na licencje
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #79 : Październik 01, 2010, 11:05:38 »

Ruchowo i pokojowo były lepsze ogiery od Dionizosa w tym roku, choćby zwycięzca. Skokowo pewnie żaden mu nie dorównuje.

Na hodowcach, którzy w angloarabie szukają orientalnego typu duże wrażenie robił Jaśmin, który jednocześnie nieźle skacze. Tylko on ma coś nie tak z nogami moim zdaniem. Przednią prawą ma jakby usztywnioną w pęcinie, przez co sprawia wrażenie nieco nieregularnego w kłusie, no i chyba ma za słabe, wąskie, takie arabskie stawy, które mogą nie wytrzymać obciążeń w treningu skokowym na przykład. Mimo to, może być ojcem pięknych koni do ambitnej rekreacji/małego sportu.

Dobrze, żeby te ogiery z czołówki dostały szansę pokazania się nawet w MPMK.
Zapisane
hmmm
Użytkownik

Wiadomości: 253


« Odpowiedz #80 : Październik 09, 2010, 17:23:53 »

Czy wiadomo coś gdzie bedą stacjonowały tegoroczne ogiery? Przedewszystkim interesuje mnie Jaśmin, Aramis,Amurat?
Zapisane
G-Santa
Użytkownik

Wiadomości: 50


« Odpowiedz #81 : Październik 13, 2010, 10:58:49 »

Jeśli chodzi o Amurata:
http://www.kresowastajnia.pl/index-1.php?art=385&start=0&irek=368
Poszedł w trening. (sprzedany...?)

W weekend byłam w Walewicach i Jaśmina tam nie widziałam, choć równie dobrze mógł być bez tabliczki po prostu. 
Zapisane
Ewex
Użytkownik

Wiadomości: 48


« Odpowiedz #82 : Październik 19, 2010, 12:08:49 »

ponieważ nie mam odpowiedniego programu nie mogą zobaczyć wyników z ZT
czy mógłby ktoś podać mi indeksy ujeż ogierów które zdały???
z góry dziękuję:)
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #83 : Październik 19, 2010, 12:22:59 »

Wyniki są na strone PZHK w pdf-ie. Darmowy program do otwierania można pobrać tu:

http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Reader,Program,Windows,12627.html
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #84 : Październik 19, 2010, 14:26:09 »

Radzę jednak ściągać programy ze stron producenta, zawsze to bezpieczniej : http://www.adobe.com/products/reader/

Wyniki (indeksowe) można znaleźć też tutaj:
http://www.bazakoni.pl/events,op-details,id-1410.html
Zapisane
hmmm
Użytkownik

Wiadomości: 253


« Odpowiedz #85 : Październik 26, 2010, 21:57:04 »

Aramis i Armani u Spisaka w treningu. Elaborat stoi w Janowie i czeka na nabywcę, dziś go oglądałem i zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie, szczególnie w ruchu, choć ocena moja jest dość subiektywna.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #86 : Październik 26, 2010, 22:05:03 »

W treningu, ale chyba niesprzedane ? Kadryl też do Janowa wrócił ?
Zapisane
hmmm
Użytkownik

Wiadomości: 253


« Odpowiedz #87 : Październik 26, 2010, 22:06:07 »

dalej są własnością janowa. Kadryl stoi w boksie obok Elaborata, ale widziałem go tylko w stajni.
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #88 : Październik 26, 2010, 22:09:54 »

Ciekawa jestem bardzo czy Aramis sobie poradzi, jak się troszkę ogarnie to może być koń na duże rzeczy.
Jest nadzieja, że sporą część tegorocznej stawki będziemy mogli oglądać w rywalizacji sportowej Uśmiech
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #89 : Październik 26, 2010, 22:20:58 »

Paweł Spisak dużo koni próbuje, Agresta też jakiś czas jeździł, fajnie jakby się któryś sprawdził co najmniej jak Baryt.
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

aplikacja2013 forumdlahistorykow zabojcy only-frags mtk