FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 29, 2024, 09:31:45 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Seminarium - Perspektywy hodowli....Kraków  (Przeczytany 11490 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« : Styczeń 15, 2010, 16:47:59 »

http://www.pzhk.pl/art.php?id=zaproszenie.htm
poniedziałek 25 stycznia 2010


Zapisane
amazonka80
Użytkownik

Wiadomości: 500


« Odpowiedz #1 : Styczeń 15, 2010, 22:15:58 »

Montana skąd to masz?

Moje klacze są w programie od 3 lat i nic takiego nie dostałam.

Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #2 : Styczeń 18, 2010, 11:58:43 »

Ze strony PZHK
Zapisane
AleksandraAlicja
Użytkownik

Wiadomości: 129



« Odpowiedz #3 : Styczeń 21, 2010, 10:20:48 »

A kto będzie?
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #4 : Styczeń 21, 2010, 15:10:54 »

Cytat: kresowastajnia.pl
Na Kraków! 2010-01-21


Jako, że w przyszły poniedziałek, w Krakowie, ma się zebrać pospolite ruszenie hodowców, by radzić w ważkiej  sprawie ochrony zasobów genetycznych koni rasy małopolskiej, do wyjazdu szykować się trzeba. 
Po chutorach mawiają, że na spotkanie przybędzie Andrzej Stasiowski – Dyrektor Biura Polskiego Związku Hodowców Koni oraz Marek Trela – Przewodniczący Komisji Księgi Stadnej Koni Rasy Małopolskiej. Obecni być mają przedstawiciele Instytutu Zootechniki, a także Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W obecnej sytuacji  jedyną szansą na obalenie nowego, wielce szkodliwego dla rasy, programu ochronnego jest interwencja Ministra Rolnictwa. Taki też cel przyświeca organizatorom owego seminarium. 
Zapisane
Doma
Użytkownik

Wiadomości: 441


« Odpowiedz #5 : Styczeń 21, 2010, 19:49:13 »

grrr chyba się wścieknę, przełożyli mi egzamin na poniedziałek właśnie  Złość
Zapisane
AleksandraAlicja
Użytkownik

Wiadomości: 129



« Odpowiedz #6 : Styczeń 21, 2010, 22:11:45 »

Ale chodziło mi o to, kto z Was będzie? I czy w ogóle nie-członek PZHK może sobie przyjść na to?
Zapisane
Stacho
Użytkownik

Wiadomości: 130


« Odpowiedz #7 : Styczeń 25, 2010, 18:24:41 »

Ktoś był?
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #8 : Styczeń 25, 2010, 21:42:41 »

Ale chodziło mi o to, kto z Was będzie? I czy w ogóle nie-członek PZHK może sobie przyjść na to?

tak

Ja byłam
Niestety nie udało mi sie dojechac na cześć przedpołudniową. Mimo trudnej pogody seminarium zgromadziło dosc liczne grono hodowców, atmosfera była gorąca : )
Organizacja godna pochwały, wygodna sala, duzo miejsc, coś ciepłego do picia i do zjedzenia dla strudzonych wedrowców Uśmiech
Zabrakło przedstawiciela krakowskiej UR, referat przejał dyr. Trela.

Mam zanotowanych pare rzuconych danych liczbowych, myślę ze moge sie podzielić


              klacze matki    klacze objete programem 
Kielce         223                      104
Kraków       270                       99
Lublin         417                       323
Rzeszów      130                      86 
                 1040                     

pozostałe województwa nie zostały ujete

W tym roku kolejni nowi hodowcy mogą dołączyc ze swoimi klaczami do realizacji programu, ( czas mają prawdopodobnie do 28.02.2009 )klacze jednak beda klasyfikowane wg nowych zaostrzonych zasad, dostępnych na stronie Instytutu. 

W trakcie dotychczasowgo trwania programu urodziło sie od klaczy "dotacyjnych" 683 źrebięta.
Klacz uczestnicząca w programie powinna dac 2-3 źrebaki w ciagu 5 letniego cyklu.
______________________________________________________________________________________
MPMK 2003- 2007

WKKW
122 koni ogółem, w tym 54 młp co stanowi 44,2%, 21 medalistów to konie młp, to jest 46,7% medali

Skoki
435 koni ogołem, w tym 36 młp, co stanowi 8,2%, 8 medalistów to konie młp, to jest 13,3% medali
______________________________________________________________________________________


Padł wniosek utworzenia Centrum Promocji Konia Małopolskiego pod patronatem Ministra, ogólnie cała lista wniosków z zebrania ma trafic do Ministerstwa.  Chodzi o zagwarantowanie ciagłosci programu ochrony na kolejne lata oraz o los klaczy dotychczas zakwalifikowanych a nie spełniających wymogów nowego programu, a także ich potomstwa narodzonego w wyniku zalecanych kojarzeń, które teraz "wypadają". Padły także propozycje dodatkowych dopłat w innej formie ( do ogiera, do źrebiąt ) ale to na pewno nie zostanie wprowadzone w PROWIe 2007-2013, ani nawet nie ma takiej możliwości w tym pakiecie.
No i jeszcze zakaz inseminacji nasieniem świeżym i mrozonym w populacji chronionej. ( ale jaki w tym interes hodowców, ze sami o to wnioskują ?) Poza tym hodowcy żadają łatwiej dostepnej wiedzy na temat bieżących ustaleń Instytutu i PZHK oraz możliwości zabrania głosu.

Redaktor Szewczyk zapewne cos wiecej napisze w KP na temat seminarium do szerszego grona odbiorców.
Zapisane
Doma
Użytkownik

Wiadomości: 441


« Odpowiedz #9 : Styczeń 25, 2010, 22:18:09 »

ech że też nie mogłam być  Złość
Zapisane
duke
Użytkownik

Wiadomości: 273


« Odpowiedz #10 : Styczeń 26, 2010, 00:46:23 »

czyli wielkie nic,dużo cyferek i chęci i nic poza tym,jak powstawał pzhkm też tak było,a teraz się kilku zebrało bo im się pod dupami pali bo powypadali z programu który nic nie wniósł do hodowli ale kasa to kasa
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #11 : Styczeń 26, 2010, 21:41:39 »



              klacze matki    klacze objete programem 
Kielce         223                      104
Kraków       270                       99
Lublin         417                       323
Rzeszów      130                      86 
                 1040                     

pozostałe województwa nie zostały ujete


To się nazywa rzetelność danych, z jakiej racji nie zostały ujęte ? Choćby dla zobrazowania sytuacji warto by odnotować wszystkie województwa...
A wyniki MPMK także dotyczyły koni z "dotacyjymi" rodowodami ?
Zapisane
Stacho
Użytkownik

Wiadomości: 130


« Odpowiedz #12 : Styczeń 27, 2010, 09:28:47 »

Mnie zastanawia fakt zakazu inseminacji w "populacji ochronnej" jaki to ma sens i kto chce na tym kasę ugrać
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #13 : Styczeń 27, 2010, 10:44:48 »

Przeczytalem program ochrony i dowiedzialem sie kilku ciekawych rzeczy, na przyklad ze malopolska obejmowala tereny az do tureckiej granicy  Chichot

Jest napisane tez, ze nalezy kryc naturalnie, ale dopuszcza sie inseminacje swiezym nasieniem, a w szczegolnych przypadkach, za zgoda tajemniczej grupy roboczej nawet nasieniem mrozonym. Czyli jak zwykle niewiadomo o co chodzi. Zreszta kilka razy przewija sie sformulowanie "w uzasadnionych przypadkach"...
Zapisane
kowalsk
Użytkownik

Wiadomości: 15


« Odpowiedz #14 : Styczeń 27, 2010, 18:53:21 »

A  ja słyszałem że nasz ;głos ludu; pan  prezes pzhkm uciekł w środku zebrania,dlaczego.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

norwegland forumdlahistorykow aplikacja2013 only-frags jeszgarbiony