FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 28, 2024, 23:01:27 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ogiery na rok 2008  (Przeczytany 12584 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Wachmistrz
Użytkownik

Wiadomości: 192



« : Marzec 22, 2008, 22:45:18 »

Jakie ogiery polecacie, z jakich macie zamiar skorzystać w tym sezonie ?
Które ogiery przypuszczalnie mogą mieć największe wzięcie ?
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #1 : Marzec 22, 2008, 23:22:30 »

Ja w tym roku korzystam z dwóch ogierów:
Frazes 1999 (Sebastian - Fryga / Judex [xx])
do klaczy:
- Dara 1999 (Fez [oo] - Duma / Dukat)
- Duma 1993 (Dukat - Bakalia / Campetot) - chociaż do tej klaczy jeszcze nie jestem pewna akurat tego ogiera (w grę wchodzi jeszcze Saganek / Sajan)

Huzar 2004 (Jalienny - Huanita / Toledo [xx])
do klaczy:
- Emi 2004 (Hebab - Emka / Cynik [xx])
- Chaberka 2001 (Avangard [oo] - Chmurka [xx] / Special Power [xx])

Ciekawa jestem opinii na temat ogierów Saganek (Sajan - Maria / Deficyt), Hutor (First Des Termes - Haduda / Hippies) i Diabełek (Grey - Diablotka / Hippies).

Polecam Kryma (Emir - Krymka / Berberys), w przypadku moich klaczy uważam, że dobrze zapowiada się w połączeniu z klaczami o rodowodzie ochabskim, ochabsko-walewickim (Duma = Dukat - Bakalia / Campetot), chociaż z kl. Dara (Fez [oo] - Duma / Dukat) dał bardzo obiecującą, świetnie ruszającą się klaczkę.
Dobrym ogierem jest również Banita (Arcus [xx] - Banicja / Łowicz), ale do klaczy o bardzo dobrym ruchu (u mnie był użyty na jednej klaczy - Dara i dał całkiem obiecującego ogierka, który jednak ruchem nie zachwyca mimo, że klacz ruch ma całkiem niezły).
Zapisane
Marko
Użytkownik

Wiadomości: 104



« Odpowiedz #2 : Marzec 22, 2008, 23:54:38 »

Mości Wachmistrzu oczywiście że Heban Heban i jeszcze raz Heban Uśmiech Uśmiech Uśmiech
Zapisane

Jeśli zajmujesz się końmi – MYŚL CZŁOWIEKU TO NIE BOLI
m.indira
Użytkownik

Wiadomości: 79


« Odpowiedz #3 : Marzec 23, 2008, 13:13:20 »

a ja kryje Greyem , mam go prawie w domu więc dziadka wykorzystam do wszelakich połączeń , od xx do czysto małopolskich , jedną z racji córowania podsyłam pod Dreska ... znam kilka koni po tym ogierze , zwycięzce zakładu w tamtym roku dla małopolaków - Faworyta (lepszej reklamy chyba nie trzeba) oraz mój wymysł krzyżówki , kobyła która w tym roku była 3 na zakładzie tylko z tego powodu iż była rok starsza niż reszta stawki i ujęto jej 5% pkt , no i jakby to wyglądało , gdyby znowu prywatna kobyła utarła nosa stadninowym?  sama też posiadam małopolkę , mojej hodowli właśnie po Greyu , choć nie dotacyjną bo z matki xx ...
jakie potomstwo zostawia Grey ? wystarczy pojechac do Lisek i się przekonać co zdziałał na tamtejszych kobyłach , z Kalnikowa też jest w polsce wiele niezłych dzieci ...
jedno jest pewne , u tych koni które znam , wystepuje super charakter , chęć do wspólpracy i dobry ruch połaczony ze skocznoscią , pozdrawiam wszystkich , którym dane jest mieć Greykowe dzieci ...

_______________________________________________________________

Estera , była 3 w ZT w Bogusławicach (1.03.2008) z notą 65,7 po odjeciu 5% - 62,4 ... i gdyby nie dolew Motevideo KWPN byłaby czysta małopolką ...
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #4 : Marzec 23, 2008, 18:34:34 »

m.indira, czy moglabys zrobić jakies zdjęcia Greya i wrzucić ?
a moze masz jakies gotowe zrobione ?
Zapisane
m.indira
Użytkownik

Wiadomości: 79


« Odpowiedz #5 : Marzec 23, 2008, 18:45:36 »

montana mam dziadka na wielu  fotkach
og Grey 1984



u mnie w stajni gdzie sobie biega po piaseczku , panierując sie uparcie ...





no i kto powie że ma już 24 lata?  Mrugnięcie
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #6 : Marzec 23, 2008, 18:55:08 »

wow, super wygląda !
( no wlasnie tak myśle, ze on idealnie nam pasuje do tematu o seniorach i byłby tam chyba najstarszym małopolskim ogierem )
Zapisane
goha
Użytkownik

Wiadomości: 635



« Odpowiedz #7 : Marzec 25, 2008, 14:41:51 »

ja jestem wielką fanką Greya i jego potomstwa - chciałabym kiedyś wejść w posiadanie jakiejś jego córy...
A Grey zupełnie na swoje lata nie wygląda Uśmiech nie widziałam go na żywo ale prezentuje się pięknie dziadek na zdjęciach Uśmiech
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #8 : Marzec 25, 2008, 15:06:51 »

Polecam Saganka, zarówno dla klaczy z dużym dolewem krwi xx i oo, z francuzami byłabym ostrożna, obawiam się , że niestety nie poradzi sobie z łbami po campetot i kwartet Duży uśmiech
Niestety Saganek na Mazurach, troche daleko
A to moje Saganki
http://www.hippoland-pl.com/hodowla_Ingana.html
http://www.hippoland-pl.com/hodowla_Sing_Sing.html
http://www.hippoland-pl.com/hodowla_Sukces.html
Zapisane
m.indira
Użytkownik

Wiadomości: 79


« Odpowiedz #9 : Marzec 25, 2008, 17:53:08 »

Sing Sing ma już pare lat , dlaczego nie masz aktualnej fotki ? 
reszte koni widziałam osobiscie na czempionacie ...

zgadzam się z Gohą , konie po Greyu to fantastyczne oddane zwierzęta ...

jeszcze jedno , Grey przed trafieniem do obecnego już właściciela , musiał wiele przejść , hołubiony w swoim stadzie , doprowadzony po uprzedniej dzierżawie do jako takiego stanu , doczekał sie wreszcie najpierw dzierżawcy , a teraz juz właściciela , dla którego priorytetem jest by koń miał jak najlepsze warunki ... gdy ogladałam go ponad rok temu , zdjecie w ogłowiu , koń miał otoczki oczu siwe , oraz widać było że ma juz swoje lata , choć brykał jak młodziak na wybiegu , a po jakimś czasie siwe otoczki znikneły , koń sie zaokraglił mimo iż za jego ścianą stały co raz to nowe kobyłki przywożone z rejonu do krycia , a jabłka na błyszczącej sierści są oznaką dobrego wykorzystania paszy , oraz zdrowia ... zawsze gdy przyjeżdża do mnie kryć , puszczany wolno na wybieg , bryka , galopuje i widać w nim dawną energię ... dla mnie osobiscie jest to ogier idealny , niesamowicie zrównoważony , posłuszny , szanujacy człowieka , bardzo ostrożny w podejsciu do klaczy , po prostu koń ideał charakterem ... o jego dzielności chyba nie trzeba pisać ... każdy kto choć raz mógł pogłaskać tego konia , pobyć z nim chwilę , wie że taki koń to marzenie ... jak to mówi obecny właściciel , Misiu... 
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #10 : Marzec 26, 2008, 10:19:39 »

Sing Sing nie jest już moja własnością i dlatego nie posiadam  aktualnych zdjęć
Ale zapewniam, że jest bardzo urodziwym koniem
Zapisane
ms_konik
Użytkownik

Wiadomości: 105



« Odpowiedz #11 : Marzec 26, 2008, 11:02:11 »

Lumi- Sukcesik śliczny, widziałam w którymś KT lub ŚK aktualne(Co?) zdjęcie.
        Jeśli chodzi o Saganka to jedyny mankament to wzrost, widziałam go nie raz jak jeszcze Ola Słuszniak na nim startowała i w życiu bym nie powiedziała, że ma tylko 162.Podejrzewam że dzieciaczki też nie będą "gigantami".
Na Mazurach pierwszy Saganek urodził się i jak weść gminna niesie, jest ZACNY.

m.indira-szkoda że Grey tak daleko od nas...
Wygląda pięknie-czas się dla niego zatrzymał.
W Liskach zostawił naprawdę piękne źrebięta, absolutną moją faworytą jest Cajamarca-zwierzak zapierający dech...(wcielona do stada matek)
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #12 : Marzec 26, 2008, 11:34:14 »

Z tym wzrostem to proszę nie przesadzać Sing Sing ma 166 cm(matka 170 ) Ingana to zaledwie 3- letnia klacz, ale latem jako 2 latka miała 160 cm ( matka 164 ), Sukces obecnie ma 160 cm ( matka 153 ) czyli raczej daje normalne konie nawet jeżeli łączy się go z małymi klaczami, oczywiście bardzo ważne jest również karmienie źrebiąt i ruch.  Z własnego doświadczenia mogę  tylko powiedzieć, że wszystkie źrebaki maja bardzo dobry ruch, obszerny, elastyczny, są suche, bardzo często przekazuje ładną głowę  ,  długa dobrze osadzona szyje i  posiadają dobry charakter, zdrowie no i to " coś".
Oczywiście klacze też nie są tutaj bez znaczenia.
Jak to mówią " sroka orła nie urodzi" lub " hoduje sie klaczami"
Z klaczami z dużym dolewem xx lub oo daje bardzo urodziwe , w typie , przynajmniej tak było u mnie. Obecnie jest sprawdzany jako reproduktor u Pana Romanowskiego ciekawa jestem jak sprawdzi się w połączeniu z klaczami wlkp/trk Spoko

____________________________________________________________________

A jeżeli chodzi o Greya to zawsze mi sie podobał jego metaliczny połysk sierści, ( maść ) który bardzo często przekazuje swojemu potomstwu, to chyba taka cecha charakterystyczna. Dobrze go widzieć w dobrej formie  Spoko
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #13 : Marzec 26, 2008, 20:27:56 »

Ja miałam na swoich klaczach użyć Saganka, ale po dłuższym zastanowieniu na ten rok użyłam ogierów walewickich.
Ciekawa jestem, jak u saganków z ruchem?
No i dlaczego mimo, że Saganek ma już swoje lata, nie zostawił żadnego ciekawszego potomstwa ani w młp, ani w sp. Głównie to mnie przekonało, żeby na ten rok nim nie kryć.
Zapisane
ms_konik
Użytkownik

Wiadomości: 105



« Odpowiedz #14 : Marzec 27, 2008, 09:04:53 »

O Saganku słyszałam, że jakieś problemy były z kryciem naturalnym...Taka plotka do mnie dotarła, że nie chciał kryć.
Co Lumi na to-prawda to?
Zapisane
Strony: [1] 2 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

compaanions homofriends haxballfc wiilki bestserver