FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Marzec 29, 2024, 02:50:16 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ogiery dla mojej klaczy  (Przeczytany 67917 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Luizjana
Użytkownik

Wiadomości: 3


« Odpowiedz #90 : Styczeń 02, 2010, 19:09:17 »

Wymienione wyżej konie ( bo są tam jednocześnie ogiery i wałachy) to zachowane linie znanych przodków z najstarszych stad i stadnin koni w Polsce, których państwa konie mają również w swoich rodowodach. Bynajmniej mój poprzedni post nie wykazywał jakoby obrony przed "atakami" na SK czy SO czy ofensywy. Wiem że nie było to państwa celem. Zawsze rozważam możliwość konstruktywnego dialogu. Jeżeli jednak możecie spojrzeć na nie nie jako reproduktory, czy sportowców o wybitnych lub mniej wybitnych osiągach, ale jako na zwierzęta, to proszę wykazać trochę dobrej woli i nie traktować tych koni o "znikomym wpływie na polską hodowlę " w kategoriach przedmiotowych.
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #91 : Styczeń 02, 2010, 19:21:21 »

w takim razie to chyba nie ten dział Uśmiech bardziej może ten: http://www.malopolaki.darmowefora.pl/index.php?board=6.0 ?
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #92 : Styczeń 06, 2010, 11:41:39 »

Nikt nie traktuje tych zwierzat w kategoriach przedmiotowych. Smiesznie brzmia jedynie slowa o ich "waznosci" dla polskiej hodowli.
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #93 : Styczeń 07, 2010, 15:42:52 »

Wracając do tematu
Ku pokrzepieniu
Jest w Walewicach klacz o imieniu Łoza po Czynel xx - paskuda okropna, krzywa itp . co jednak nie przeszkadzało jej wydać na świat Łzę , Łowcę,  , Łowiczankę  Mrugnięcie
Zapisane
Stacho
Użytkownik

Wiadomości: 130


« Odpowiedz #94 : Styczeń 07, 2010, 16:47:51 »

Patrzymy na zachód, wzdychamy i ... dupa, Duży uśmiech. jak mawiał śp koniuszy z Mosznej(jeden z kilku) jak nie ma dołu to i ogier p...a. selekcja na klacze powinna iść, na użytkowość też. Moim zdaniem kobyły bez próby dzielności nie powinny do rozrodu wchodzić, oprócz eksterieru. A generalnie klacz żeby licencje dostać musi być zaźrebiona, a powinna przed zaźrebieniem do licencji iść po po ch.j padło mnożyć (w wielu przypadkach). Zachód hodowlę oparł na selekcji klaczy
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #95 : Styczeń 07, 2010, 17:35:01 »

Proby dzielnosci sa, ale brakuje na nich wiekszego roznicowania ocen, 90% klaczy konczy z ocena dobra. Z tego co widzialem, to wsrod nich sa naprawde fajne kobyly, a sa tez takie bardziej lachowate.

Nakazami i zakazami wiele nie zwojujemy, hodowcy musza zrozumiec i chciec w selekcji uczestniczyc. Powoli tak sie dzieje, ale potrzeba czasu, wciaz wiele osob kryje dla samego faktu pokrycia, bo jest klacz to trzeba kryc. Czerwony przecial tradycje i zniszczyl know-how prywatnej hodowli w Polsce. Musimy niestety przeczekac kolejne 20 lat, zeby wszystko wrocilo na wlasciwe tory.

A co mozemy zrobic to sie edukowac, nie obrazac i wymieniac pogladami.
Zapisane
amazonka80
Użytkownik

Wiadomości: 500


« Odpowiedz #96 : Styczeń 07, 2010, 17:36:12 »

Z innej paki... Ale na temat!!!
Nie dziwi Was i Wam nie przeszkadza, że nie ma jeszcze list ogierów, które będą dostępne do krycia. Każdy z postępowych i chcących coś osiągnąć hodowców... chciałby uzyskać wszelkich informacji na temat ogierów, jakie wyniki osiągnęło ich potomstwo, gdzie który ogier będzie stał. Moim zdaniem PZHK już od 1 stycznia powinien wystawić listę dostępnych ogierów do krycia!
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #97 : Styczeń 07, 2010, 18:31:22 »

Wystawi w kwietniu, będzie niekompletna, informacje o właścicielach, dzierżawcach nieaktualne i napiszą jeszcze, że lista jest w trakcie kompletowania, po czym nigdy już jej nie zaktualizują. To jest wariant optymistyczny. W pesymistycznym żadnej listy nie będzie.

Ale to pół biedy, te informacje można jakoś zdobyć. Nie dziwi was, że nie ma na stronie od roku programu hodowlanego? Jak ja mam hodować jak nie wiem co i jak, jaki jest na dzisiaj cel i wymagania?   Chichot

A tak już na poważnie pisząc, to ta sprawa jest różnie rozwiązywana na zachodzie, w związku holsztyńskim to związek prowadzi ładną stronę z mini-portretami ogierów i linkami do dysponentów nasienia. W innych związkach chyba raczej obowiązek informacji i promocji spoczywa raczej na właścicielach.
Zapisane
ess_Ka
Użytkownik

Wiadomości: 206



« Odpowiedz #98 : Styczeń 07, 2010, 19:04:08 »


masz rację.. ja tam żadnym hodowcą nie jestem ani przez H ani h, ot mam kobyłę to próbuję zaźrebic.. ale chciałabym sobie jakos rozplanowac wszystko, sprawdzic gdzie który, jak dostępny.. niestety większośc prywaciarzy pracuje zeby miec z czego ten "super dochodowy interes koński" utrzymac i rownież o takich rzeczach jak czas musi pomyślec... a tak mogę sobie planowac że użyję X czy Y a okaże się że on a końcu świata i ani nikt kobyły tam nie zawiezie ani po nasienie jechac czasu nie będzie bo doba nieustanie ma tylko 24h 
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #99 : Styczeń 08, 2010, 12:27:00 »

Nasz Związek wydaje katalog ogierów ( większość ze zdjęciami )  wszystkich ras do nabycia za 10 zł w biurze. Nie wiem czy jest już na 2010 rok , ale zazwyczaj większych zmian nie ma.
Zapisane
amazonka80
Użytkownik

Wiadomości: 500


« Odpowiedz #100 : Styczeń 08, 2010, 17:27:03 »

27 stycznia jest zebranie ogierników i członków Łódzkiego Terenowego Koła, a na te zebrania zazwyczaj już jest katalog. Katalog naszego OZHK jest dostępny również na stronie
www.ozhk-lodz.pl
Zapisane
Ela Rapta
Użytkownik

Wiadomości: 5


« Odpowiedz #101 : Styczeń 11, 2010, 19:19:39 »

Czy ktoś z Was może mi doradzić jakim ogierem pokryć swoją klacz? Nie jest to rasa małopolska. To sp z mocną i masywną budową w typie ślązaka. Jest forum o koniach śląskich ale tam od dawna nic się nie dzieje a ja za bardzo się nie znam. Chciałabym zdecydowanie źrebaka o lżejszej i drobniejszej budowie niż moja klacz. Jeśli jest to możliwe to wstawie foty klaczy.

___________________________________________________________________

To link do rodziców mojej klaczy:
http://hipologia.pl/viewtopic.php?f=3&t=152&st=0&sk=t&sd=a&start=555
(nalezy zejśc niżej do nicku Ela Rapta)

tu jest link do zdjęć mojej klaczy:
http://hipologia.pl/viewtopic.php?f=3&t=152&st=0&sk=t&sd=a&start=540
(też nalezy zejść niżej)

pozdrawiam
Zapisane
amazonka80
Użytkownik

Wiadomości: 500


« Odpowiedz #102 : Styczeń 11, 2010, 21:35:59 »

Ewa powiedz po co Ci źrebak??? Może nikt nie opowiada, bo uważa, że krycie tej klaczy jest bez sensu??? Jej rodowód to misz- masz.... Dopiero co na którymś temacie mówiłaś, że chcesz kupić źrebaka za 1800zł i uważasz, że to za dużo. Myślisz, że wyjdzie Ci to taniej???
Zapisane
Ela Rapta
Użytkownik

Wiadomości: 5


« Odpowiedz #103 : Styczeń 11, 2010, 22:27:24 »

Pisałam, że jadę ogladać źrebaka bo jestem na kupnie i potrzebna mi była ocena tego źrebaka. A drugi koń potrzebny jest aby moja klacz miała towarzystwo bo jest sama i nie ma kontaktu z innymi końmi. Co do ceny to nigdzie nie pisałam, że to dużo a raczej że chcę zbijać cenę bo pisało że do negocjacji. Po obejrzeniu źrebaka zrezygnowałam z zakupu. Źrebię ma jelenią szyję, miękkie pęciny i słabo związny grzbiet. Na zdjęciach wygladała dużo korzystniej niż w rzeczywistości.

Co do mojej klaczy to wiem co mam i wcale mi to nie przeszkadza. Jej źrebak i tak pozostanie u mnie podobnie jak moja klacz. Nie zalezy mi na otrzymaniu konia "z górnej półki" tylko lżejszego jeśli chodzi o budowę. Zapytałam grzecznie o poradę i nic wiecej. A to czy jest sens kryć czy nie to pozwól, że sama zadecyduję.

Oczywiście nie przeszkadza mi brak odpowiedzi bo nie pierwszy raz ktoś ocenia mojego konia tak a nie inaczej. To że nie małopolak to nie znaczy, że nie koń i należy go przekreślić bo urodził sie jako sp i nie ma takiej urody jak małopolak i słynnych rodziców i rodowodu.... i nawet nie przysługuje jej krycie ( postaram się aby to nie był ogier małopolski Mrugnięcie aby kogos nie urazić, że "taki ogier" a krył takie coś Mrugnięcie   

W każdym razie dziękuję, że odpowiedziałaś. Pozdrawiam
Zapisane
ess_Ka
Użytkownik

Wiadomości: 206



« Odpowiedz #104 : Styczeń 12, 2010, 10:07:53 »

To że nie małopolak to nie znaczy, że nie koń i należy go przekreślić bo urodził sie jako sp i nie ma takiej urody jak małopolak i słynnych rodziców i rodowodu.... i nawet nie przysługuje jej krycie ( postaram się aby to nie był ogier małopolski Mrugnięcie aby kogos nie urazić, że "taki ogier" a krył takie coś Mrugnięcie  

W każdym razie dziękuję, że odpowiedziałaś. Pozdrawiam

Nikt nie mówi, że skoro nie małopolak to jest be. Trafiłaś na forum o rasie koni małopolskich więc o takich się tu rozmawia. To, że się urodziła Twoja kobyła jako sp, to nie Twoja wina tylko ewentualnie "hodowcy" który być może wychodził z założenia, że skoro jest kobyła to trzeba ją pokryć...
Kryć możesz jakim ogierem Ci się podoba.. kwestia pieniędzy... nic innego niż sp już i tak nie wyjdzie... Nikogo z nas nie będzie obchodziło czy to małopolski ogier, każdy właściciel ogiera czy dzierżawca ma prawo kryć klacze które sie zgłoszą..ale ma też prawo odmówić krycia...

Twoja kobyła ma sporo ślązaka... ja bym pomyślała o xx, w Książu możesz obejrzeć sporo śl z domieszkami xx i myślę że ciekawie to wygląda...

ew. zastanów się nad kupnem konia... może kilkuletniego... może będzie to dla Ciebie lepsze rozwiązanie...

powodzenia
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

extremalteam playyourstories spw cheops classicdayz