FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 29, 2024, 16:42:55 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ogiery dla mojej klaczy  (Przeczytany 68396 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kowalsk
Użytkownik

Wiadomości: 15


« Odpowiedz #45 : Grudzień 23, 2009, 18:07:00 »

TAK ja myślę ,klacz wygląda na małą i delikatną,ale chyba wiem o co Ci chodzi  ,to najlepiej przywież ją do mnie do Berlin  Beja.
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #46 : Grudzień 23, 2009, 18:17:46 »

Klacz ma 165-7cm (nie była dawno mierzona), jest delikatna, sucha, ale szyję ma zbyt masywną (chodzi mi o dół szyji, zwłaszcza przy ganaszach, może na żywo to trochę wyraźniej widać niż na zdjęciach).
Pod Berlin Beja jej nie powiozę, ponieważ oczekuję konia do sportu, a po drugie Berlin jest po arabie, ona jest po shagyi. Trochę zbyt dużo orientu.
Zapisane
kowalsk
Użytkownik

Wiadomości: 15


« Odpowiedz #47 : Grudzień 23, 2009, 18:29:46 »

FRAZES lub DROP,Emaks lub Efekt to jakby  inbred (inbred ok) ,ale nie na kobyłe,nawet Emerycha-pozdrawiam.
Zapisane
duke
Użytkownik

Wiadomości: 273


« Odpowiedz #48 : Grudzień 23, 2009, 18:50:08 »

"Pod Berlin Beja jej nie powiozę, ponieważ oczekuję konia do sportu" - a co to berlin nie ma kariey sportowej?? ma lepsza kariere niz kazdy jeden ogier którymi kryłaś,poza tym pokazal klase reproduktora El Bonillo który wygrał MPMK,prędzej Hebab zablokuje wyniki w sporcie niz Berlin Bej
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #49 : Grudzień 23, 2009, 18:59:44 »

duke, ja nie mówiłam o wynikach Berlina (bardzo cenię go jako konia sportowego), tylko o braku wyników potomstwa Berlina, jeden El Bonillo wiosny nie czyni, Huzar jako 4-latek też wiele osiągał w sporcie, a teraz...? A Hebab - ja nie mówię, że on jest koniem sportowym, ani ojcem koni sportowych Uśmiech

Co myślicie o innym Arcusie do niej? np. Banita, Lampart, Herb, Batman
Napisałam już, że Frazes i Drop bezwzględnie odpadają (Frazes być może do innej klaczy?).
Zapisane
jaśko
Użytkownik

Wiadomości: 215


« Odpowiedz #50 : Grudzień 23, 2009, 19:46:15 »

Iza nie przeplacaj za stanówke bo za żrebaka od tej klaczy nie weżmiesz wiecej jak wydasz na stanówke.
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #51 : Grudzień 23, 2009, 20:06:31 »

jaśku, mógłbyś wykazać się czymkolwiek innym poza umiejętnością mówienia bezsensownych, uszczypliwych uwag?
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #52 : Grudzień 23, 2009, 20:54:51 »

jaśku, mógłbyś wykazać się czymkolwiek innym poza umiejętnością mówienia bezsensownych, uszczypliwych uwag?
Może lepiej wcale nie pytać, skoro wszytsko wie się najlepiej  Z politowaniem

Drop jest moim zdaniem fatalny, mało typowy z brzydką głową i charakterem nieciekawym.
Frazes ma raczej "mocną" szyję

duke
BB ma już 15 lat, a ileż po nim koni chodzi w sporcie ? Hokus, Nort, El Bonillo
El Bonillo fajny, ale przecież jego matka to taka "prywatna Emerycha", dała juz wcześniej konie chodzące w sporcie
Inna rzecz, że nie wykorzystano go na klaczach państwowej hodowli.
Zresztą z tak orientalną klaczą raczej ciężko się spodziewać klasowego sportowca.

Ja najbardziej bym się chyba skłaniała do Huzara.
Zapisane
jaśko
Użytkownik

Wiadomości: 215


« Odpowiedz #53 : Grudzień 25, 2009, 09:39:04 »

Iza 90.
Przepraszam!!!
Myślałem ze zwracasz się z prożbą o porade to Ci jej udzieliłem ale widze że urażiłem Twoje Ego hodowcy,zatem pokornie prosze o wybaczenie.
Zapisane
Ewex
Użytkownik

Wiadomości: 48


« Odpowiedz #54 : Grudzień 25, 2009, 11:20:17 »

Agrest:
-ma ojca xx a Ty chcesz ogiera z "czerwonym" rodowodem
-ma indeks ujeż 140, więc musi się dobrze ruszać, teraz z resztą zaczyna starty w ujeżdżeniu, ty chcesz poprawić ruch..
- nie jest jakiś masywny, więc klocka nie uzyskasz
- wiem że jest w treningu, ale nie wiem czy kryje:/

Jasny Poranek:
- Po bardzo dobrym ojcu, pół brat Huzara, jednak szyję ma od niego lepszą
- Galopada kiedyś pisała że ma bardzo dobry ruch z resztą indeks ujeż 118 to potwierdza

Jak popisałam jakieś głupoty to nie krzyczcie po mnie Z politowaniem
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #55 : Grudzień 25, 2009, 14:15:25 »

Jasny to wnuk Elsinga oo, więc chyba odpada.
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #56 : Grudzień 25, 2009, 14:28:48 »

jaśku, uraziło mnie to, w jaki sposób "doradziłeś", bez jakiegokolwiek uzasadnienia, skreśliłeś moją klacz, "bo tak". Mógłbyś uzasadnić, dlaczego uważasz, że nie powinnam kryć tej klaczy?

Innym dziękuję za porady Uśmiech Właśnie najbardziej przychylam się do Huzara, raz nie wyszło.
Agrest jest trochę przebudowany (zadem wyższy), przydługi - w bonitacji za kłodę dostał tylko 11/15
Jasny Poranek - też dość orientalny ogier, wolałabym do Emi coś bardziej folbluciego
Zapisane
jaśko
Użytkownik

Wiadomości: 215


« Odpowiedz #57 : Grudzień 25, 2009, 14:53:32 »

Iza ja bym szukał ogiera który daje dobrze skątowane zadnie nogi i wybitny ruch skoro klacz ma taki sobie .A  wyniki takich hodowców jak my(2-3 klacze) sa dzielem przypadku pozdrawiam.
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #58 : Grudzień 25, 2009, 18:21:27 »

Klacz wygląda dość średniawo, ale nie jest jakaś tragiczna, z państwowej SK byłaby na pewno wybrakowano ze względu na te tylne nogi nieciekawe. Sukces zawsze jest dziełem przypadku, bo w hodowli występuje spory rozrzut. Ale ten rozrzut jest zawsze wokół pewnej wartości średniej, maksymalizując tą średnią i minimalizując rozrzut przez konsolidację rodowodu można uzyskać powtarzalność sukcesu. Taki Tesio miał kilka klaczy, a produkował same świetne konie i kilka epokowych.


Jasny Poranek:
- Po bardzo dobrym ojcu, pół brat Huzara, jednak szyję ma od niego lepszą
- Galopada kiedyś pisała że ma bardzo dobry ruch z resztą indeks ujeż 118 to potwierdza

Jak popisałam jakieś głupoty to nie krzyczcie po mnie Z politowaniem

Nie powiedziałbym, że ma lepszą szyję niż Huzar. Ma ją lepiej, wyżej osadzoną, ale krótszą. Do tej klaczy przydałaby się i dobrze osadzona i długa. Ja bym proponował pokryć Greyem, ale ja się nie znam, więc się proszę nie sugerować.
Zapisane
Iza90
Użytkownik

Wiadomości: 718



« Odpowiedz #59 : Grudzień 25, 2009, 20:06:08 »

Dziękuję za opinię Uśmiech
jasiek, jakiego ogiera zaproponowałbyś oprócz Greya? On jest dość masywny, ona nie należy do najdelikatniejszych, nie chcę od niej konia w podobnym typie. Dodatkowo inbred na Cynika - jakie są plusy i minusy, które mogą wyjść z takiego inbredu?
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

mtk jeszgarbiony norwegland animezywioly forumdlahistorykow