FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Kwiecień 29, 2024, 10:18:34 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Premiowanie źrebiąt ras szlachetnych na terenie OZHK Łódź  (Przeczytany 18523 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
amazonka80
Użytkownik

Wiadomości: 500


« Odpowiedz #15 : Styczeń 08, 2010, 00:21:48 »

Doma... pierwsze premiowanie odbyło się u nas jakieś 3 lata temu  w SK Walewice! Wtedy już nie pracowałam w OZHK i jeszcze nie działałam jako hodowca, więc nie wiem z czyjej inicjatywy to wyszło. W tym roku mieliśmy już 3 imprezy i myślę, że stało się to też z inicjatywy hodowców. Na zebraniu OZHK Pani Kierownik zapytała kto jest chętny do zorganizowania Premiowania. Zgłosiły się dwie osoby jedna od zimnokrwistych i druga od szlachetnych, nikt się nie zgłosił do organizacji imprezy dla sysaków i odsadków, więc trochę kluczyli... Ale w ostateczności wybrano SO Bogusławice, gdzie również nasz zarząd postanowił zorganizować Wigilię Uśmiech
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #16 : Styczeń 08, 2010, 11:42:21 »

Najlepiej zadzwonić do danego hodowcy czy właściciela koni.  Dostęp do internetu mają nieliczni .
Poza tym , jeżeli już ktoś wie to zawsze poinformuje sąsiada. Niektórzy " hodowcy" nie mają swoich stajni i trzymają konie w pensjonacie więc jak wieść dojdzie do takiej stajni to się rozniesie.
Termin takiej wystawy na szczeblu regionalnym powinien być ogłoszony miesiąc wcześniej (  niezbędny czas na przygotowanie koni )
Podanie miejsca i  dokładnych godzin - przyjazd, rozpoczęcie , zakończenie.
Należy podać czy istnieje możliwość wstawienia koni do boksów i ewentualnie możliwość przywiezienia konia dzień wcześniej  lub podać telefon właściciela ośrodka, w którym się odbędzie impreza . Może dzięki temu frekwencja byłaby większa, zwłaszcza , że większość koni ma problemy z wejściem do przyczepy.
Okres , w którym powinien odbyć się taki przegląd to miesiąc październik - brak zimowej sierści,   skończone prace na polach, nadal miła pogoda, dobre warunki na drogach itp.
Zapisane
amazonka80
Użytkownik

Wiadomości: 500


« Odpowiedz #17 : Styczeń 08, 2010, 17:23:58 »

Lumi... dzięki i proszę o wypowiedź też innych hodowców!
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #18 : Styczeń 08, 2010, 17:26:37 »

Ja mam taki postulat, zeby imprezy hodowlane, w szczegolnosci ZT, odbywaly sie w weekendy. Frekwencja sie zwiekszy, a hodowcy-amatorzy nie beda juz musieli zawalac swoich spraw zawodowych.
Zapisane
amazonka80
Użytkownik

Wiadomości: 500


« Odpowiedz #19 : Styczeń 08, 2010, 18:40:11 »

jasiek... Słuszna uwaga!!! Ale musimy taki wniosek złożyć do PZHK, bo to oni są organizatorami tej imprezy!

__________________________________________

Czekam o dalsze zagadnienia!
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #20 : Styczeń 11, 2010, 09:51:31 »

Ja nie mogę przeboleć, ze mając do Bogusławic jakies 60 km nie mogłam pokazac sie z naszymi źrebakami na tym grudniowym premiowaniu (woj. mazowieckie). Była to najbliższa nam lokalizacyjnie impreza tego typu...
Zapisane
amazonka80
Użytkownik

Wiadomości: 500


« Odpowiedz #21 : Styczeń 11, 2010, 23:09:39 »

Montana... Premiowania odbywają się na szczeblu regionalnym w poszczególnych ozhk i pieniądze na jedną taką imprezę są ograniczone. Teraz w OZHK odbywają się zebrania Terenowych Kół Hodowców Koni, więc jeźdź na takie zebranie i zapytaj się Waszego wasz okręgowy związek nie robi takich imprez. Możesz również zaproponować zorganizowanie takiej imprezy (tzn. dajesz miejsce, bo kasę jeśli uzbieracie 15 źrebiąt daje PZHK z jakiegoś Funduszu). No i macie imprezę.
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #22 : Styczeń 11, 2010, 23:41:37 »

ta, ta, to wszystko to wiem
Zapisane
amazonka80
Użytkownik

Wiadomości: 500


« Odpowiedz #23 : Styczeń 12, 2010, 17:56:30 »

No to jak z kierownikiem się nie da... To dzwoń do Prezesa Waszego OZHK i z nim porozmawiaj! Ludzie zainicjujcie coś!
Zapisane
duke
Użytkownik

Wiadomości: 273


« Odpowiedz #24 : Styczeń 12, 2010, 18:34:47 »

ahah
do prezesa Radomskiego Ozhk zadzwonic,db sobie nasz ozhk, jest nierformowalny ,z każdym innym da sie pracowac tylko nie z naszym,to chyba 1 zwiazek w polsce w którym nie pracuje ani 1 zootechnik z kierownikiem włącznie
Zapisane
G-Santa
Użytkownik

Wiadomości: 50


« Odpowiedz #25 : Wrzesień 02, 2010, 15:48:00 »

28-29 sierpnia odbyło się premiowanie źrebiąt w KJ Zbyszko.
http://ozhk-lodz.pl/new/index.php?option=com_content&task=view&id=138&Itemid=47
wyniki i galeria
(szkoda, że jak zwykle nie napisano rodziców źrebiąt przy wynikach)
Z rocznika 2010 małopolskie były Palpedra po Efekt, Lubeka po Huzar i Etyna po Frazes (o ile dobrze pamiętam)
Roczniaki i dwulatki m-Lady Diablotka, Elizabe, Leonardo Zof i Praga
Tarantowaty Haker był po Dixanie, ale nie wiem z jakiej matki.
Na zdjęcia z niedzieli-rocznik 2008 i 2009- jeszcze czekamy
Zapisane
amazonka80
Użytkownik

Wiadomości: 500


« Odpowiedz #26 : Wrzesień 02, 2010, 19:35:22 »

Jak chcecie mogę wam podać Uśmiech

Mogę się pochwalić, że aż cztery źrebaki na tym Premiowaniu wywodzą się od mojej klaczy małopolskiej Lady (Drops/ Kwartet- Locja/ Elsing oo)
Jej wnuczki:
małopolska Lubeka (po Huzar młp/ Jallieny xo, od Latynoska młp/ Chester młp - Latynoska jest córką Lady)- urodzona 2010
szlachetna półkrew Luarna (po Aron sp/ Campari Mold, od Lubiana sp/ Consus sp- Lubiana to córka Lady)- urodzona 2009
Dzieci Lady oboje rasy małopolskiej:
Lady Diablotka ( po Diabełek młp/ Grey młp, od Lady młp/ Drops młp) - urodzona 2009
Leonardo ( po Diabełek młp/ Grey młp, od Lady młp/ Drops młp) - urodzona 2008
Zapisane
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #27 : Wrzesień 02, 2010, 19:44:01 »

świetna galeria, na zdjęciach impreza wygląda bardzo profesjonalnie i elegancko
Gratuluję wyników

Zazdroszcze łodzianom, jedno premiowanie, zaraz kolejne sie szykuje, Wasz OZHK zdaje sie tętnić życiem i hodowlą
Zapisane
szu
Użytkownik

Wiadomości: 10


« Odpowiedz #28 : Wrzesień 02, 2010, 19:50:57 »

Palpebra (nie Palpedra;) na premiowaniu imię było źle podane) po Efekt- Plaga/Kwartet
Praga- pełna siostra Palpebry, czyli Efekt- Plaga/Kwartet
Etyna po Frazes- Emi/Monsun
Zapisane
jasiek
Użytkownik

Wiadomości: 1700


« Odpowiedz #29 : Wrzesień 02, 2010, 20:07:49 »

Też bym przyjechał ze źrebakiem, ale się jeszcze opisu nie doprosiłem, gdzie tu sprawiedliwość?
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

madex aplikacja2013 only-frags moloromme norwegland