FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Maj 02, 2024, 01:28:21 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Co mu jest??  (Przeczytany 1816 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ewex
Użytkownik

Wiadomości: 48


« : Sierpień 01, 2009, 22:27:07 »

Mój koń trenuje ujeżdżenie, od jakiegoś czasu przestał iść do przodu (a koń nigdy nie miał z tym problemu) i zaczął gorzej chodzić po betonie, potem pojawiło się dziwne usztywnienie tylnych kończyn, dałam mu spokój na jakiś czas z treningami i wezwałam weterynarza, wet stwierdził że to może być szpat, ale zrobiliśmy mu badania i nic nie wyszło... po jakimś tygodniu wzięłam go na jazdę i... wszystko było super:)Uśmiech nie trwało to jednak długo, bo potem na jeździe zaczął się inny problem na zakrętach tzn koń zaczął kuleć na prawą ale przednią nogę... było by tego na tyle gdyby nie fakt że koń po wykryciu kulawizny został puszczony na padok i... zachowywał się jak źrebak: brykał, skakał galopował i nie kulał..., wczoraj po przerwie ponad tygodniowej wzięłam go na oklep żeby sprawdzić czy się poprawiło.. i sytuacja wyglądała w ten sposób że na lewą stronę koń szedł całkiem normalnie a na prawo nie umiał nawet zagalopować normalnie, od razu z niego zeszłam i go pogoniłam żeby sprawdzić czy sam też będzie kulał i okazało się że ani trochę nie kuleje...

Nie mam pojęcia co mu jest, u mnie nikt nigdy się z czymś takim nie spotkał koń ma mieć robione prześwietlenie wszystkich kończyn i kręgosłupa... i nie wiem co dalej:(

Może wy macie jakieś zdanie na ten temat, może spotkaliście się z czymś takim?? Co mu może być??


Założyłam też taki sam wątek na Świecie Koni, ale może wy też coś możecie napisać?? Jeśli jest nie na miejscu proszę o usunięcie...
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #1 : Sierpień 02, 2009, 10:23:06 »

może trzeszczki ? koniecznie skontaktuj się z dobrym wetem
ciekawy watek na temat trzeszczek możesz znaleźć tu
http://www.re-volta.pl/forum/index.php/topic,150.0.html

zyczę zdrowia w każdym razie Uśmiech
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

worldofdogs roleverse foxlive darkwarriors magicbears