FORUM O KONIACH MAŁOPOLSKICH
Marzec 28, 2024, 16:02:12 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: SK Mieczownica  (Przeczytany 19014 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
montana
Administrator
Użytkownik
*
Wiadomości: 1575



« Odpowiedz #15 : Maj 07, 2012, 11:38:53 »

chciałabym uzyskać dostęp do jego pełnego drzewa genealogicznego.
 

http://www.bazakoni.pl/database,g-5,op-show_tree,horse-170346.html
Zapisane
Malina842
Użytkownik

Wiadomości: 5


« Odpowiedz #16 : Czerwiec 20, 2012, 05:34:03 »

Szukam informacji o wynikach z zakładu treningowego konia urodzonego w SK Mieczownica ogiera Hektor od klaczy Henia po ogierze Los. Potrzebne mi informacje gdzie przechodził zakład treningowy i jakie były jego wyniki?
Mozna gdzieś uzyskać takie inforamcje?
Zapisane
ogurek
Użytkownik

Wiadomości: 74


« Odpowiedz #17 : Czerwiec 20, 2012, 13:44:33 »

jesienią '89 zacząłem moją przygode z jazdą konną na siwej klaczy na którą w Mieczownicy wołano Babcia, głowy nie daję, ale bardzo prawdopodobne, że to była Henia
Zapisane
Malina842
Użytkownik

Wiadomości: 5


« Odpowiedz #18 : Czerwiec 20, 2012, 17:57:39 »

Wiesz ja chce znaleźć jakieś informacje odnośnie tego gdzie w tamtych czasach konie przechodziły zakład treningowy? wtedy to trwało rok ale nie mam pojęcia gdzie się to odbywało? Jak byś znalazł co kol wiek to proszę o informacje. Hektor ma już 22 lata ale wygląda na 5-8lat trzyma się super
Zapisane
ArkaGrecja
Użytkownik

Wiadomości: 96


« Odpowiedz #19 : Czerwiec 21, 2012, 11:19:50 »

Ogiery małopolskie przechodziły ZT Kwidzyn. Natomiast wielkopolskie z Mieczownicy ZT Bonin.
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #20 : Czerwiec 21, 2012, 11:24:39 »

malina842 zakład treningowy trwał 8 miesięcy , a informacje możesz znaleźć w "starych" numerach Konia Polskiego, który miał kiedyś wkładki z informacjami dotyczących wyników ogierów , ale także dokładne rodowody i wykazy koni sportowych z tamtych lat Spoko
Zapisane
ArkaGrecja
Użytkownik

Wiadomości: 96


« Odpowiedz #21 : Czerwiec 21, 2012, 11:31:22 »

Właśnie przeglądam roczniki 92,93 i 94. "Kwalifikacja i zakupy ogierów do PSO i ZT" to niestety ogólne informacje o zakupie ogierów. Najpierw opisują próbę dzielności i opisują te najlepsze oraz ogólnie wyniki. A potem piszą o zakupie ogierów na ZT, ile jaka stadnina przedstawiła, ile zakupiono, po jakim ogierze stawki nagrodzono, ewentualnie jak się jakiś ogier wyróżniał to o nim wspominają. I tyle.
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #22 : Czerwiec 21, 2012, 13:16:24 »

to są takie osobne wkładki
Bardzo ciekawy rodowód tego ogiera od  strony matki, teraz takich wlkp już nie ma Niezdecydowany żaden ze mnie znawca tej rasy oczywiście
Zapisane
ar...?
Użytkownik

Wiadomości: 2362



« Odpowiedz #23 : Czerwiec 21, 2012, 13:19:14 »

to są takie osobne wkładki
Bardzo ciekawy rodowód tego ogiera od  strony matki, teraz takich wlkp już nie ma Niezdecydowany żaden ze mnie znawca tej rasy oczywiście
Teraz to wlkp prawie nie ma, wystarczy spojrzeć na ZT - jeden zakwalifikowany. Formalnie zapisany do ksiegi wlkp, tylko, że faktycznie to w 3/4 KWPN...
Zapisane
Malina842
Użytkownik

Wiadomości: 5


« Odpowiedz #24 : Czerwiec 21, 2012, 17:36:45 »

Dziękuje za informacje, napisałam do stadniny i miły Pan napisał mi że koń poszedł do zakładu treningowego do Bonin koło Łobza. Teraz napisałam do tej stadniny zobaczymy co powiedzą?
Powiem wam że lepszego konia nigdy nie dosiadałam. Hektor w młodości chodził C klasę w ujeżdżeniu i skakał do P. Ówcześnie pracuje 5- 6 razy w tygodniu po godzinie i spędza pół dnia na pastwisku. Trzyma się super Uśmiech mam nadzieje ze jeszcze pochodzi jeszcze z 10 lat Uśmiech co na nasze Polskie warunki to genialnie Uśmiech
A jeśli chodzi o rodowód to po analizie zdjęć stwierdzam że bardziej poszedł w ojca niż w matkę. 
 
Zapisane
Lumi
Użytkownik

Wiadomości: 754



« Odpowiedz #25 : Czerwiec 22, 2012, 10:46:06 »

Obawiam się, że nie otrzymasz odpowiedzi. Bonin to piękne miejsce ale zakład od dawna już nie istnieje, a szkoda bo zaplecze mają fantastyczne i do tego 4 km przez las znajduje się bardzo piękne Stado Ogierów Łobez, obecnie już w prywatnych rękach. Jak pracowałam w 1995-1996 w Boninie stacjonowały i były trenowane już tylko zagraniczne kłusaki .
Nie wiem czy mają tam jakieś archiwum, jeżeli tak to w Łobzie, bo Bonin był kiedyś jego oddziałem Spoko
Zapisane
Malina842
Użytkownik

Wiadomości: 5


« Odpowiedz #26 : Czerwiec 22, 2012, 10:57:04 »

No zobaczymy? i tak się dużo dowiedziałam jak na tyle lat wstecz to uważam że to duży sukces Uśmiech
Zapisane
Strony: 1 [2] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

classicdayz colorfulworld spw cheops real-life-rpg